» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
330 / 374
»»

facepalm ::

Bi upal reci, da je skoraj 100% sms izbrisan tudi iz oblaka.
Glede na to, da imas Xiaomija, lahko preveris ce imas vklopljen mi cloud sync.
Meni so tam cudezno ostale ze davno izbrisane stvari. Ima tudi "koš", lahko pogledas tam.

radmansdorf ::

Lara, če imaš telefon povezan tudi z Xiaomi oblakom, preveri še tam. Jaz sem ravno zadnjič našel neke stare sms-e tam.
https://i.mi.com/

Netrunner ::

buttcrack je izjavil:


ker za 3+ mesece star aparat ne bodo ponudili 100% refund.

V bistvu je star dober mesec in pol. Garancija začne veljati ob prevzemu. Kakorkoli, zaradi kitajskega novega leta še vedno čakam odgovor.

Zdaj za zamenjavo gledam Xiaomi Mi 10T Lite 5G, kateri je sicer precej težek in malenkostno večji + me je malo razočaral xiaomi :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

buttcrack ::

aja potem boš verjetno lahko uredil zamenjavo, ker imajo garancijo garancijo kot jo mi poznamo samo 2/3 mesece.

A na live chat pa ni odziva?

flameir ::

A je kro na tekocem - iscem telefon under 150-200€ za teto, ki bi rada cim manjsi telefon, da naredi kaksno sliko in da pogleda radersko sliko. Dejansko bo uporabljala gor samo triglav vreme, smse in fotkic. Tko da je lohk procersko najsibkejsi mozn, ne bo nobenih tezav, tud ce bo pocas delal.
Samo da je poceni in cim manjsi.
Mati sem pred nekaj leti kupil Redmi 4A in nalozil gor cisti android, pa ji dela odlicno - ima podobno uporabo kot teta. Vendar pa so zdejsni Redmiji ze pravi cegli, kot gledam... :(

Hvala za pomoc.

Wonder ::

Mi smo mati (ki je tudi prej imela Redmi 4A, heh) ravnokar kupili Samsung A41, ki se mi je zdel najboljši buy za "compact" phone za okoli 200€.

Naročil sem na electronic4you za 229€, prišel je v 4 dneh. Mogoče je še največja slabost da nima Snapdragona.

Meiniken ::

Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Netrunner ::

buttcrack je izjavil:

aja potem boš verjetno lahko uredil zamenjavo, ker imajo garancijo garancijo kot jo mi poznamo samo 2/3 mesece.

A na live chat pa ni odziva?


Odpru sem ticket in danes še poslal email na "cservice@banggood.com". Za live chat pa sploh nisem vedel da obstaja :) Kakorkoli, imajo na strani navedeno da prihaja do zamud zaradi praznovanj novega leta.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

SodVina ::

Lastniki poco X3:
kakšna je kvaliteta slušalke med klicanjem? Meni se zdi, da se sliši bolj "kot iz štirne". Je to mogoče kakšna nastavitev?

lp

Vm1999 ::

Wonder je izjavil:

Mi smo mati (ki je tudi prej imela Redmi 4A, heh) ravnokar kupili Samsung A41, ki se mi je zdel najboljši buy za "compact" phone za okoli 200€.

Naročil sem na electronic4you za 229€, prišel je v 4 dneh. Mogoče je še največja slabost da nima Snapdragona.


Kakšne so izkušnje z A41? Ga imam tudi sam v izboru za družinske člane, ki bi radi manjši telefon...

radmansdorf ::

Danes po 6. dneh iz Poljskega skladišča prispel robotski sesalnik Xiaomi G1.
Uporabniki Xiaomi sesalcev, kater server uporabljate v aplikaciji? Za namestitev naprave sem moral izbrati China mainland. Zadeva sicer deluje, ampak je par minutni zamik za komande. Malo se še igram, probam posodobiti app in firmware. Traja..

amacar ::

Js uporabljam modificirano aplikacijo Mi Home Vevs, kjer lahko uporabiš regijo Slovenija, čeprav je kitajski model. Link do strani: https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.h... direkt do apkja pa: https://ru.kapiba.ru/mihome/files/old/M... (username prazno, geslo pa: 7549845563)

Matej_K ::

amacar je izjavil:

Js uporabljam modificirano aplikacijo Mi Home Vevs, kjer lahko uporabiš regijo Slovenija, čeprav je kitajski model. Link do strani: https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.h... direkt do apkja pa: https://ru.kapiba.ru/mihome/files/old/M... (username prazno, geslo pa: 7549845563)

Dela ob original appu..ali treba starega odinštalirat..?
... .. .

amacar ::

Starega je potrebno odinštalirati.

avtek ::

Zanimivo glede zamika.
Sam imam Roborock S50, cca 5 Xiaomijevih luči (okroglih) in eno "Philips?", ki dela preko Xiaomi pa je zamika morda 2-3 sekunde, pa še toliko ne. Sesalec, ko ga preko telefona zalaufam...čez par sekund začne.

EDIT: Pa region Chinese mainland.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avtek ()

radmansdorf ::

amacar, car! Hvala! Deluje kot urca. App shranjen v arhiv.
avtek, ja na Chinese mainland je pri meni zadeva grozno počasna. Po 5 min je trajalo da je dojel komando...
Zdaj uboga po sekundi, dveh.

Vm1999 ::

Zakaj sploh na Chinese region? Jaz imam Roborocka S50 že od začetka na Slovenia.

Uporabljam Mi Home (Xiaomi Home) App. Zamik je mogoče sekundo, dve (razen, če je daleč od router-ja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Matej_K ::

amacar je izjavil:

Starega je potrebno odinštalirati.

Super, meni tudi deluje hitreje. Sicer ponuja update ''na isto cifro''. Se lahko updejta?
... .. .

amacar ::

Zakaj chinese? Ker jih na slo regijo ne mores dodati, ce ni global naprava (vecinoma).

Matej_K je izjavil:

amacar je izjavil:

Starega je potrebno odinštalirati.

Super, meni tudi deluje hitreje. Sicer ponuja update ''na isto cifro''. Se lahko updejta?

Auto updejt dela samo za tiste, ki placajo subscription, ostali si updejt potegnemo rocno s strani, ki sem jo linkal. Je pa zamik updejta par dni za nas, ki ne placujemo subscriptiona.

avtek ::

Vm1999 je izjavil:

Zakaj sploh na Chinese region? Jaz imam Roborocka S50 že od začetka na Slovenia.

Uporabljam Mi Home (Xiaomi Home) App. Zamik je mogoče sekundo, dve (razen, če je daleč od router-ja).


Za Roborocka je tudi meni Slovenia OK. Za neke stropne luči, ki jih imam pa mi jih pod Slovenia ne najde, pod Chinese mainland pa. Nisem globoko raziskoval kaj je pomen tega, ampak je pa "krneki".

ManDriver ::

SodVina je izjavil:

Lastniki poco X3:
kakšna je kvaliteta slušalke med klicanjem? Meni se zdi, da se sliši bolj "kot iz štirne". Je to mogoče kakšna nastavitev?
lp


Meni se zdi povsem OK, oz. bolje kot pri POCO F1. Pod "kot iz štirne" misliš kaj točno? A da odmeva, ali da je na splošno slab zvok?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Kebo ::

Meni se tudi zdi precej odmevajoč zvok, verjetno zato ker ima na zadnji strani neko votlino, ki ojača zvok. Če se dotakneš zadnje strani prav čutiš kako vibrira.

Netrunner ::

Jaz imam roborocka na slovenia od vsega začetka. Potem sem nabavil še neke temperaturne senzorje katerih pa nisem mogel dodati in sem moral izbrati mainland china. Zdaj moram preklapljati serverje kar je tečno. Se da premakniti sesalec na mainland china ? Kaj je treba narediti?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

avtek ::

Jaz sem na region Slovenia pobrisal vse naprave, preklopil na Mainland China in jih tam ponovno dodal. In zadeva deluje za vseh 8 naprav, ki jih imam doma.

radmansdorf ::

Netrunner je izjavil:

Jaz imam roborocka na slovenia od vsega začetka. Potem sem nabavil še neke temperaturne senzorje katerih pa nisem mogel dodati in sem moral izbrati mainland china. Zdaj moram preklapljati serverje kar je tečno. Se da premakniti sesalec na mainland china ? Kaj je treba narediti?

Če ne bo šlo drugače, si lahko na telefonu vklopiš dvojne aplikacije, sepravi bi imel eno na nastavitve Slovenia, drugo na Mainland China.

Vm1999 ::

Verjetno se da prestavit sesalec na mainland China, če greš ponovno čez nastavitev sesalca?

radmansdorf ::

Matej_K je izjavil:

radmansdorf je izjavil:

Zgoraj sem spraševal o sesalcu za v avto. Če bo še kdo naročal Xiaomi Coclean VF2(2021, usb c, 120W), je tukaj link za dostavo iz CZ. Poleg sem še naročil dodatke za par evrov. Vse skupaj 72€. Je ceneje iz Kitajske, ampak se mi ne da čakati predolgo. Avto je že za spucat! :)

Javi če je dovolj močan za pesek, in sesanje drobnarij iz preprog.

Evo, sem zanalaš pustil da se malo/veliko bolj zasvinja. :)
Meni je top! Baterija je brez problema zdržala za pucanje avta + še je ostalo. Sem pa preproge in sedeže čistil z nastavkom-krtačo ki je del kompleta, kupljenega posebaj(krtača, špica, cev).

facepalm ::

Jaz uporabljam kar Jimmyja v avtu:)

buttcrack ::

radmansdorf je izjavil:

Matej_K je izjavil:

radmansdorf je izjavil:

Zgoraj sem spraševal o sesalcu za v avto. Če bo še kdo naročal Xiaomi Coclean VF2(2021, usb c, 120W), je tukaj link za dostavo iz CZ. Poleg sem še naročil dodatke za par evrov. Vse skupaj 72€. Je ceneje iz Kitajske, ampak se mi ne da čakati predolgo. Avto je že za spucat! :)

Javi če je dovolj močan za pesek, in sesanje drobnarij iz preprog.

Evo, sem zanalaš pustil da se malo/veliko bolj zasvinja. :)
Meni je top! Baterija je brez problema zdržala za pucanje avta + še je ostalo. Sem pa preproge in sedeže čistil z nastavkom-krtačo ki je del kompleta, kupljenega posebaj(krtača, špica, cev).

tole kar si mel, men sploh še ni za čistit :D

letmein ::

Ima kdo kako idejo kaj nardit, če SIM kartica hodi on/off - večino off. To se je začelo danes pojavljat. SIMka v drugem telefonu deluje normalno. Isti šmorn je ne glede na SIM slot.. Gre za Redmi 8 Pro, star slabo leto..

facepalm ::

Provaj z drugo sim. Zna bit, da jo bos moral menjat.

Netrunner ::

Toliko za info. Lani konec leta sem kupil telefon "Xiaomi redmi note 9" na banggod, kateremu je crknil zaslon po dobrih dveh mesecih uporabe. Na supportu so mi ponudili, da ga nesem sam popravit in da mi krijejo stroške vendar ne več kot 76€. Naši Xiomi servisi ne popravljajo če ni kupljen pri nas, tako da en kup servisev je odpadlo. Našel sem enega splošnega, kateri so rekli, da je popravilo 90€. To sem sporočil na support kjer sem še izrazil dilemo, da kaj bo če ni zaslon kriv in daje crknila npr. matična + sem jim napisal da bi pričakoval refund glede na to da je crknil tako hitro. Sporočili so mi, da dobavitelj ne nudi garancije na global verzijo !!! wtf, odpisal sme jim, da če bi to vedel telefona ne bi kupil. Na koncu so mi odobrili 70% refund telefona. Nisem ravno zadovoljen kako je potekalo in dvomim, da bom še kdaj kupoval kak podobnega od kitajcev. Vse super dokler dela, vendar jaz nisem imel sreče.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

facepalm ::

Ravno iz tega razloga, jaz placam 20€ vec in kupim preko amazona.
Dobil bi full refund brez komplikacij:)

Valvoline ::

Netrunner je izjavil:

Toliko za info. Lani konec leta sem kupil telefon "Xiaomi redmi note 9" na banggod, kateremu je crknil zaslon po dobrih dveh mesecih uporabe. Na supportu so mi ponudili, da ga nesem sam popravit in da mi krijejo stroške vendar ne več kot 76EUR. Naši Xiomi servisi ne popravljajo če ni kupljen pri nas, tako da en kup servisev je odpadlo. Našel sem enega splošnega, kateri so rekli, da je popravilo 90EUR. To sem sporočil na support kjer sem še izrazil dilemo, da kaj bo če ni zaslon kriv in daje crknila npr. matična + sem jim napisal da bi pričakoval refund glede na to da je crknil tako hitro. Sporočili so mi, da dobavitelj ne nudi garancije na global verzijo !!! wtf, odpisal sme jim, da če bi to vedel telefona ne bi kupil. Na koncu so mi odobrili 70% refund telefona. Nisem ravno zadovoljen kako je potekalo in dvomim, da bom še kdaj kupoval kak podobnega od kitajcev. Vse super dokler dela, vendar jaz nisem imel sreče.

Si pa res imel smolo, ne poznam nobenega da mu je kr tako display cirknil, na kateremkoli xiaomiju. Pocijo pa, meni so 3 ze :) Je pa tako, za telefon do 150-200e res ni smiselno racunat na kakrsnokoli garancijo, pac dobis kak refund kolk pac je in pozabis. Za garancije in podobno studiras ce kupujes telefon ranga 500e+ (jaz se se tekrat ne bi obremenjeval, sploh ce ga dobis pol ceneje kot v slo).

Zgodovina sprememb…

borisk ::

Za tele poceni jajčka, ki jih uporabljamo, imam "pravilo" da zaslon enkrat menjam, potem pa grem po novga. če nimaš dveh levih rok, lahko z pomočjo youtuba zamenjaš zaslon v kakšne pol ure. zaslon z okvirjem za xiaomija do 200$ je v rangu 20€, za vsak slučaj še kupiš novo baterijo, ker ni nujno, da jo boš ven spravil nepoškodovano, pa kak folijski kabel, za kakšne stranske tipke je včasih lahko problematičen. zaslon lahk zdrobiš dvakrat v 14 dneh lahko pa je telefon prej obsolete...

Vetrpiha ::

Netrunner je izjavil:

Toliko za info. Lani konec leta sem kupil telefon "Xiaomi redmi note 9" na banggod, kateremu je crknil zaslon po dobrih dveh mesecih uporabe. Na supportu so mi ponudili, da ga nesem sam popravit in da mi krijejo stroške vendar ne več kot 76€. Naši Xiomi servisi ne popravljajo če ni kupljen pri nas, tako da en kup servisev je odpadlo. Našel sem enega splošnega, kateri so rekli, da je popravilo 90€. To sem sporočil na support kjer sem še izrazil dilemo, da kaj bo če ni zaslon kriv in daje crknila npr. matična + sem jim napisal da bi pričakoval refund glede na to da je crknil tako hitro. Sporočili so mi, da dobavitelj ne nudi garancije na global verzijo !!! wtf, odpisal sme jim, da če bi to vedel telefona ne bi kupil. Na koncu so mi odobrili 70% refund telefona. Nisem ravno zadovoljen kako je potekalo in dvomim, da bom še kdaj kupoval kak podobnega od kitajcev. Vse super dokler dela, vendar jaz nisem imel sreče.

Nudi kitajc kar lepo garancijo, ampak ker si kupil od resellerja, je to njegova dobra volja.

sumba ::

Vetrpiha je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Toliko za info. Lani konec leta sem kupil telefon "Xiaomi redmi note 9" na banggod, kateremu je crknil zaslon po dobrih dveh mesecih uporabe. Na supportu so mi ponudili, da ga nesem sam popravit in da mi krijejo stroške vendar ne več kot 76€. Naši Xiomi servisi ne popravljajo če ni kupljen pri nas, tako da en kup servisev je odpadlo. Našel sem enega splošnega, kateri so rekli, da je popravilo 90€. To sem sporočil na support kjer sem še izrazil dilemo, da kaj bo če ni zaslon kriv in daje crknila npr. matična + sem jim napisal da bi pričakoval refund glede na to da je crknil tako hitro. Sporočili so mi, da dobavitelj ne nudi garancije na global verzijo !!! wtf, odpisal sme jim, da če bi to vedel telefona ne bi kupil. Na koncu so mi odobrili 70% refund telefona. Nisem ravno zadovoljen kako je potekalo in dvomim, da bom še kdaj kupoval kak podobnega od kitajcev. Vse super dokler dela, vendar jaz nisem imel sreče.

Nudi kitajc kar lepo garancijo, ampak ker si kupil od resellerja, je to njegova dobra volja.


pod resellerja je mišljeno banggood,gearbest, aliexpress, geekbuying, ... ?
Garancija je potem samo pri npr www.mi.com/de, www.mi.com/it ... ? oziroma kot že omenjeno Amazon zaradi večinoma ugodnih rešitev?

Morison ::

Se že ve kdaj, kje po kakšni ceni bo na voljo Xiaomi Mi 11 Ultra?

MrStein ::

Valvoline je izjavil:


Si pa res imel smolo, ne poznam nobenega da mu je kr tako display cirknil, na kateremkoli xiaomiju.

Jaz pa. Kaj pa zdaj? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kripto mesi ::

Ti ne šteješ, ker si apple fanboy.

Wonder ::

Vm1999 je izjavil:

Wonder je izjavil:

Mi smo mati (ki je tudi prej imela Redmi 4A, heh) ravnokar kupili Samsung A41, ki se mi je zdel najboljši buy za "compact" phone za okoli 200€.

Naročil sem na electronic4you za 229€, prišel je v 4 dneh. Mogoče je še največja slabost da nima Snapdragona.


Kakšne so izkušnje z A41? Ga imam tudi sam v izboru za družinske člane, ki bi radi manjši telefon...


Sori za pozen odgovor. Meni je kul, zelo lepo sede v roko, fingerprint sensor deluje bolje od pričakovanega (v eni recenziji so tarnali da je počasen). Edino kar me je bolj zmotilo je obilo prednaloženih app-ov (od Netflixa do Linkedina...), ampak to se ipak da porihtati.

jojw ::

Matej_K je izjavil:

amacar je izjavil:

Js uporabljam modificirano aplikacijo Mi Home Vevs, kjer lahko uporabiš regijo Slovenija, čeprav je kitajski model. Link do strani: https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.h... direkt do apkja pa: https://ru.kapiba.ru/mihome/files/old/M... (username prazno, geslo pa: 7549845563)

Dela ob original appu..ali treba starega odinštalirat..?

WOW,hvala za tole..

lopov ::

Hoj!

Redmi Note 9 Pro, nič modificiran, z googlovimi aplikacijami ... Želim deliti stik in ne najdem(o), kako prikazati QR kodo stika. Google to nima?

Lp,
b.

Vm1999 ::

Mora biti ravno QR?
Tudi jaz ne najdem zdaj, ko iščem. Edino za wifi vem, da se da delit preko QR.

Vm1999 ::

To je drugače tipično za Google storitve - poenostavljanje do mere, da manjkajo čisto osnovne funkcije.
Recimo uvoziš po mapah urejene slike v Photos in ti jih sortira zgolj po datumu. Takih primerov je še in še :/

lopov ::

Vm1999 je izjavil:

Mora biti ravno QR?
Tudi jaz ne najdem zdaj, ko iščem. Edino za wifi vem, da se da delit preko QR.


Sodelavec si je omislim nov telefon, pred tem sem ga vzel tudi sam, a imam naložen EU rom, njemu je vseeno - telefon je odpakiral in ga zacel uporabljati. Danes pa - po stari navadi - želiva na hitro izmenjati kontakt in ne najdeva QR kode. Saj gre drugače, tko oldschool, kot bi imel kakšno staro nokio ;((

Vm1999 ::

Se strinjam, še ena možnost, ki manjka.
Ampak kontakt lahko pošlješ na več načinov, ki so ravno tako hitri ;)

Mene moti, da ne moreš poslat sms-a z zakasnitvijo, ob poljubnem času.
Kot da so prav pri vsaki aplikaciji namenoma odvzeli kakšno uporabno stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

user-pass ::

Morison je izjavil:

Se že ve kdaj, kje po kakšni ceni bo na voljo Xiaomi Mi 11 Ultra?

Ni bil se uradno predstavljen, tako da bo treba se pocakati.

Egidij88 ::

Vm1999 je izjavil:


Mene moti, da ne moreš poslat sms-a z zakasnitvijo, ob poljubnem času.


https://www.androidpolice.com/2021/02/2...

Vm1999 ::

Komentarji spodaj pa izpred 4 mesecev...
Upam, da ne bo treba vklopit "chat features", da bo delovalo.
««
330 / 374
»»