» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
326 / 374
»»

facepalm ::

Valvoline je izjavil:

Vm1999 je izjavil:

Še sd636 je na meji... imam RN5 pa je v uporabi za gledanje TVja bolj kot kaj drugega. Ni se dobro postaral.

Če ti je RN4 dovolj, potem izbereš tole:
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy...

Majhen, dnevne slike verjetno boljše od Xiaomi-ja.

RN5 je se vedno top telefon, ne vem kaj delate s telefoni pa se vam zdijo pocasni. Fotke na rn5 z nastimanim gcamom so boljse kot na mi a3 z gcamom, video tudi, kljub manj pixlom. Je pa res da na rn4/x pa tidi r4p najbolj pase stari miui 8, na rn5 pa miui 9. Telefon je smiselno posodabljat najvec 1 leto po izzidu nekega modela, po enem letu so nove posodobitve skoraj vedno sranje, vsak nasledni update je slabsi k prejsni. Na zadnjem miui 8 eu rn4 se vedno dela tip top, z gcamom 4 je tudi eksta fotkic, moj upokojen rn4 ima sonyjevo kamero.

Kolikor se jaz spomnem, je imel rn4x povprecno kamero za svoj cas, ravno tako rn5pro. Mi A3 pa ima v segmentu do 200€ se vedno zelo dobro. Npr moj rn9s se skrije pred A3.
Seveda se pustim poducit, ce uploadas 2 sliki originalne kvalitete. Eno rn5, drugo Mi A3.

Matej_K je izjavil:

Mi A3 je imel težave z Android 11, to je blo kakšn mesec nazaj (bricked phone)...takrat sam nisem dobil te posodobitve. Sedaj mi jo sili, naj inštaliram?, so popravli? Kdo kaj več ve?

Lahko updatas. So izdali novo, popravljeno verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Valvoline ::

rn5 na miui 9 oreo, gcam ce se prav spomnem 6.xx oreo edition, poseka mi a3 z ali brez gcama. 100% preverjeno iz prve roke.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Valvoline je izjavil:

rn5 na miui 9 oreo, gcam ce se prav spomnem 6.xx oreo edition, poseka mi a3 z ali brez gcama. 100% preverjeno iz prve roke.

Verjamem, da lahko to podkrepis s kaksno sliko. Al si izbrisal vse poslikano z rn5?

facepalm ::

aborko je izjavil:

Za malo starejše, ki ne igrajo ravno iger in ne uporabljajo veliko zahtevnih appov, ampak bolj osnovna uporaba - brskanje, kak youtube, eon, banka in kamera, je pomoje s625 s 3GB rama še vedno ok. Na Redmi 5 je po 3 letih tudi baterija še vedno odlična, sem preveril pri starših - nekje 9 ur sot, 99% na wifiju. Tudi miui sw je ok, telefon ne zmrzuje. Za 100EUR odličen nakup...

Seveda je odvisno od uporabe. Npr imam doma star Zenfone2 z atom cpujem. Pocasen, ampak kot backup telefon, za najnujnejse stvari, odlicen.
Ce bi pa nekdo zelel uporabljati istocasno npr spotify in gmaps preko android auto, bi si hitro omislil sodobnejsi telefon.

Dami ::

Valvoline je izjavil:

Se na navadnem redmi 3 ali 4x k ma sd4xx pol slabsi cpu k sd625 laufajo povsem normalno vse sodobne aplikacije, brez nobenega zatikanja.

Sem imel redmi 4x, mama ga pa še ima. Slabo leto pa imam Mi 10 Note in razlika, ko imam oba v rokah, v odzivnosti zaslona ter aplikacijah, je kot dan pa noč. Celo do te mere, da mi je stari neuporaben za karkoli druga kot nujno klicanje/sms.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Valvoline ::

Dami je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Se na navadnem redmi 3 ali 4x k ma sd4xx pol slabsi cpu k sd625 laufajo povsem normalno vse sodobne aplikacije, brez nobenega zatikanja.

Sem imel redmi 4x, mama ga pa še ima. Slabo leto pa imam Mi 10 Note in razlika, ko imam oba v rokah, v odzivnosti zaslona ter aplikacijah, je kot dan pa noč. Celo do te mere, da mi je stari neuporaben za karkoli druga kot nujno klicanje/sms.

Riiiight, za pol sekunde pocasneje odpre fejsbuk, direkt v kos.
:D

facepalm je izjavil:

Valvoline je izjavil:

rn5 na miui 9 oreo, gcam ce se prav spomnem 6.xx oreo edition, poseka mi a3 z ali brez gcama. 100% preverjeno iz prve roke.

Verjamem, da lahko to podkrepis s kaksno sliko. Al si izbrisal vse poslikano z rn5?

Mam vse posneto na cd, cloud storitve ne uporabljam. Prilimam kaj k bo casa, ce se mi bo dalo :=)

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Valvoline je izjavil:

Dami je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Se na navadnem redmi 3 ali 4x k ma sd4xx pol slabsi cpu k sd625 laufajo povsem normalno vse sodobne aplikacije, brez nobenega zatikanja.

Sem imel redmi 4x, mama ga pa še ima. Slabo leto pa imam Mi 10 Note in razlika, ko imam oba v rokah, v odzivnosti zaslona ter aplikacijah, je kot dan pa noč. Celo do te mere, da mi je stari neuporaben za karkoli druga kot nujno klicanje/sms.

Riiiight, za pol sekunde pocasneje odpre fejsbuk, direkt v kos.

Dejansko je razlike med 2 do 10sec. Sem ravnokar sproval nov vs star telefon.
Dialer in sms app, cca 2sec delay. Gapps (gmail, drive..) cca 4 do 6 sec. Gmaps pa 10sec, da je vse zloadalo. Pa to je en task na1x. Fb ne morem stestirat ker nimam accounta. Predvidevam, da bi bil delay se vecji.

Vm1999 ::

Matej_K je izjavil:

Mi A3 je imel težave z Android 11, to je blo kakšn mesec nazaj (bricked phone)...takrat sam nisem dobil te posodobitve. Sedaj mi jo sili, naj inštaliram?, so popravli? Kdo kaj več ve?


Raje prej dobro preveri izkušnje drugih.

Recimo Poco F2 so čisto zavozili pri nadgradnji na android 11 ima zdaj toliko hroščev, da glava boli...

Vm1999 ::

Valvoline je izjavil:

Vm1999 je izjavil:

Še sd636 je na meji... imam RN5 pa je v uporabi za gledanje TVja bolj kot kaj drugega. Ni se dobro postaral.

Če ti je RN4 dovolj, potem izbereš tole:
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy...

Majhen, dnevne slike verjetno boljše od Xiaomi-ja.

RN5 je se vedno top telefon, ne vem kaj delate s telefoni pa se vam zdijo pocasni. Fotke na rn5 z nastimanim gcamom so boljse kot na mi a3 z gcamom, video tudi, kljub manj pixlom. Je pa res da na rn4/x pa tidi r4p najbolj pase stari miui 8, na rn5 pa miui 9. Telefon je smiselno posodabljat najvec 1 leto po izzidu nekega modela, po enem letu so nove posodobitve skoraj vedno sranje, vsak nasledni update je slabsi k prejsni. Na zadnjem miui 8 eu rn4 se vedno dela tip top, z gcamom 4 je tudi eksta fotkic, moj upokojen rn4 ima sonyjevo kamero.


Ja, RN5 je bil najhitrejši na MIUI 9, potem z vsako nadgradnjo počasnejši. Zdaj na MIUI 12 je vsaj baterija malo boljša.
Slike so dobre ob dnevni svetlobi, čim pa je prostor malo slabše osvetljen pa izgubi ostrino.
Govorim za tovarniško kamero, gcama nisem nameščal na RN5.

Kaj delamo na telefonih? Pozna se že pri odpiranju katerekoli aplikacije, osveževanju spletnih strani, zagonu kamere, prikazu tipkovnice na zaslon, itd...

Recimo Poco F1 je čisto druga zgodba, tudi na zadnjem MIUI je zelo odziven, z Gcam dobre slike.

The Wiber ::

Vm1999 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Vm1999 je izjavil:

Še sd636 je na meji... imam RN5 pa je v uporabi za gledanje TVja bolj kot kaj drugega. Ni se dobro postaral.

Če ti je RN4 dovolj, potem izbereš tole:
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy...

Majhen, dnevne slike verjetno boljše od Xiaomi-ja.

RN5 je se vedno top telefon, ne vem kaj delate s telefoni pa se vam zdijo pocasni. Fotke na rn5 z nastimanim gcamom so boljse kot na mi a3 z gcamom, video tudi, kljub manj pixlom. Je pa res da na rn4/x pa tidi r4p najbolj pase stari miui 8, na rn5 pa miui 9. Telefon je smiselno posodabljat najvec 1 leto po izzidu nekega modela, po enem letu so nove posodobitve skoraj vedno sranje, vsak nasledni update je slabsi k prejsni. Na zadnjem miui 8 eu rn4 se vedno dela tip top, z gcamom 4 je tudi eksta fotkic, moj upokojen rn4 ima sonyjevo kamero.


Ja, RN5 je bil najhitrejši na MIUI 9, potem z vsako nadgradnjo počasnejši. Zdaj na MIUI 12 je vsaj baterija malo boljša.
Slike so dobre ob dnevni svetlobi, čim pa je prostor malo slabše osvetljen pa izgubi ostrino.
Govorim za tovarniško kamero, gcama nisem nameščal na RN5.

Kaj delamo na telefonih? Pozna se že pri odpiranju katerekoli aplikacije, osveževanju spletnih strani, zagonu kamere, prikazu tipkovnice na zaslon, itd...

Recimo Poco F1 je čisto druga zgodba, tudi na zadnjem MIUI je zelo odziven, z Gcam dobre slike.

Tudi to je vredno omeniti, da ima Poco F1 vsaj 2-krat bojlši perfomance kot RN5 in je še danes SD 845 dobra konkurenca vsem trenutnim mid-range SoC-jem, npr. SD 765, 750G ter Dimensity 800(u) so tam tam kar se perfomanca tiče.

kanarin ::

Imam oz sem imel (zdaj v predalu) R4 Prime ter še uporabljam (moja boljša polovica) RN5 - vse deluje še povsem spodobno z vsem zadnjimi update-i. R4P ima seveda ubogo kamero za današnje standarde, drugače pa pa je (performančno gledano) še povsem uporaben telefon za nezahtevno rabo. RN5 ima bistveno boljšo kamero in malo hitrejši SOC. Zadeve treba postaviti v ustrezen konteks - oba sta bila ob izidu odlična telefona za svojo ceno. Tako kot to večlja pri večini Xiaomijev še danes. Recimo danes že ultra budget osnovni model Redmi 9 za 100 € performančno poseka RN5, tudi pri kamerah je predvidevam boljši.

Hočem reči, da danes že low budget modeli delujejo povsem spodobno oz tekoče - vsaj ko so novi. Kako bodo delovali čez nekaj let pa je že drugo vprašanje. Ampak nov budget telefon si lahko skoraj vsak privošli že čez čez leto , dve, medtem ko če kupiš nek flagship za 500-1000 € pa verjetno večina razmišja o življenjski dobi vsaj 3 let.

Skylord ::

kanarin je izjavil:

medtem ko če kupiš nek flagship za 500-1000 € pa verjetno večina razmišja o življenjski dobi vsaj 3 let.

To sploh ni res. Menjam telefon na 6m do 1 leta. Če daš za telefon 1000€ dobiš v roku enega leta še najmanj 500€ ali več zanj, tako da spet dodaš 500€ in imaš novega. Prvič je malo težje toda, naprej sploh ni problem, potem pa še kdaj dobro prodaš in dobro kupiš pa je razlika še manjša. Tako da kupovat ta jajca od xiaomija sploh ne pridejo v poštev.
Seveda to ni možno za tiste, ki kupujejo na puf oziroma se vežejo preko operaterjev.

broken/link ::

sploh ni res zate. za nekoga drugega pa je. pa zakaj bi na pol leta izgubil 500eur?

xiaomi telefoni so čisto ok za to, kar ponujajo za svojo ceno. Sem tudi sam imel par modelov (od vstopnih redmijev do mi modelov) in bil z njimi zadovoljni.

Drugače pa moje mnenje je, da če rabiš telefon za to, da ga uporabljaš, ga je idiotizem menjat na pol leta. zakaj? kaj pridobiš z menjavo?
če pa rabiš telefon za to, da se kažeš in ga uporabljaš kot statusni simbol, pa razumem, da ga boš menjal pogosteje kot spodnje gate. ampak to svoje razmišljanje posplošit je malo ozkogledno.

drugače pa veliko ljudi menja telefon zaradi kamere. Tako da puščam tu še en video, mogoče bo dal komu mislit:

kanarin ::

Skylord je izjavil:


To sploh ni res. Menjam telefon na 6m do 1 leta.


In kaj bi bil tehten oz racionalen razlog za tako pogosto menjavo telefona (še posebej če govorimo o flahship rangu) - kaj samo v tem da je pač na trgu nov model in potem ego trpi da nimaš najnovejšega?

broken/link ::

ah, videa ne začne predvajat na času, ki sem ga dal... video od 5:45 naprej.

bmwwww ::

kanarin je izjavil:

Skylord je izjavil:


To sploh ni res. Menjam telefon na 6m do 1 leta.


In kaj bi bil tehten oz racionalen razlog za tako pogosto menjavo telefona (še posebej če govorimo o flahship rangu) - kaj samo v tem da je pač na trgu nov model in potem ego trpi da nimaš najnovejšega?


Je prezahteven uporabnik, pa more met zmeraj najnovejši Snapdragon, ker drugače ne more pasjanse igrat :D

Skylord ::

bmwwww je izjavil:

kanarin je izjavil:

Skylord je izjavil:


To sploh ni res. Menjam telefon na 6m do 1 leta.


In kaj bi bil tehten oz racionalen razlog za tako pogosto menjavo telefona (še posebej če govorimo o flahship rangu) - kaj samo v tem da je pač na trgu nov model in potem ego trpi da nimaš najnovejšega?


Je prezahteven uporabnik, pa more met zmeraj najnovejši Snapdragon, ker drugače ne more pasjanse igrat :D

Čisto preprost odgovor za vaju.
Ker lahko.
Ko ne bom mogel bom šel na Xiaomije(ne boš tega doživel-hahaha).Vsi vemo kdo kupuje Xiaomije, kdo pa je na jabčkih, Samsungih...(vse ostalo...)
Saj vem, da ne bosta razumela. Fovšija dela svoje. Vidva pa kar lepo naprej na xiaomi jajčkih za 200€.
Že najman 10 let pri bajti na flegshipih(pa zame opo ni flagship). Enkrat vmes sem za test vzel enega xiaomija pa ni bil ravno za 200€. Bolj se pri telefonih nisem nategnil kot takrat. Nikoli več.

BTW
pasijansa je prezahtevna zame, raje igram Candy Crush:P

facepalm ::

In spremljas Xiaomi temo, ker..?

Valvoline ::

Flagship je do pred kaksnim letom pomenil obvezna dodatna oprema za uporabnika po en batterybank v vsakem zepu. Hvala lepa.

Valvoline ::

Se spomnim k sem galaxyja s6 (mel zacasno za par mesecev) zamenjal z redmi 4 prime. Pol dneva vs 4 dni uporabe. Pa na samsungu osvetlitev mel skoz na minimumu, r4p proti maksimumu. LOL.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Valvoline je izjavil:

Flagship je do pred kaksnim letom pomenil obvezna dodatna oprema za uporabnika po en batterybank v vsakem zepu. Hvala lepa.

Ah ja.. ze par let imajo flagshipi wireless charging. Si kupil 3 take podlage in jih namestil kjer se najvec zadrzujes (doma, pisarna, delavnica) pa si pozabil, da je potrebno telefon sploh kdaj polnit.
Sploh sedaj, ko ima veliko avtov moznost wireless android auto in wireless charging predalcek.

zobnik ::

Je kdo tolk prijazen da bi mi poslal nekaj slik naejenih s pocotom x3, prosim ne mi dajet google povezave do slik
bi jih nekaj poslal na e-mail: 2001seatibiza@gmail.com
mam namen met sam telefon v naravi, da ne nosim še digitalca s sabo, pa ne vem če so slike s tega fona dobre

Kripto mesi ::

zobnik je izjavil:

Je kdo tolk prijazen da bi mi poslal nekaj slik naejenih s pocotom x3, prosim ne mi dajet google povezave do slik
bi jih nekaj poslal na e-mail: 2001seatibiza@gmail.com
mam namen met sam telefon v naravi, da ne nosim še digitalca s sabo, pa ne vem če so slike s tega fona dobre

Poco x3 ima slabše slike kot Mi Note 10 Lite, tako da kr nosi s sabo digitalca.

zobnik je izjavil:

sam sem začel gledat telefone za -+200 evrov in mi je včeraj en poslal sliko od telefona Xiomi Mi Note 10 Lite
pa mi ne delujejo slike tud mal OK, čeprav vsak trdi da delajo dobre. Zdaj slikam z digitalcem, z enim med najboljšimi to s ostre sliek, čiste in ko povečaš šele vidiš kvalitetno sliko

Skylord ::

facepalm je izjavil:

In spremljas Xiaomi temo, ker..?

Ker me je kanarinovo pametovanje v sosednji temi preusmerilo v to temo.
Glede na njegovo pospološevanje, nisem mogel bit tiho. Nekateri gledate samo na svojo rit in mislite da če vam tako paše potem pa tako mora bit. Hudo se motite. Nč bat, me ne zanimajo Xiomiji kot taki, toda ko včasih preberem kakšne bedarije se pišejo v zvezi Xiaomijev mi gre kr na bruhanje.

tinx ::

Res zanimivo s kakimi neumnimi očitki pride facepalm. Vsi vemo kdo kupuje xiaomije? Fovšija, ker ima pravi flagship haha. Človek se lahko samo smeji. Imej kar ti paše. Ne vem zakaj bi ti mogu bit kdo fovš. Taprav flagship (kot ti praviš Samsungu...) si v teh časih lahko kupi skoraj vsak. Poznam veliko ljudi, ki stojijo precej slabo finančno, pa furajo taprave flagshipe kot njih ti imenuješ. Jaz pač ne vidim smisla, da bi si kupil fon za 1000 eur, če sem povsem zadovoljen s telefonom za 200 eur. Nekateri pač morajo imeti telefon za 1000 eur in mene to prav nič ne moti. Vsak imajo svoja merila, želje, veselje itd. Jaz osebno, če bi trpel z xiaomi telefonom, bi ga še isti dan stran vrgu.

Skylord ::

tinx je izjavil:

Vsak imajo svoja merila, želje, veselje itd. Jaz osebno, če bi trpel z xiaomi telefonom, bi ga še isti dan stran vrgu.

Točno to. Se popolnoma strinjam s tabo. Ravno to sem jaz storil.

ivanuscha ::

tinx je izjavil:

Res zanimivo s kakimi neumnimi očitki pride facepalm. Vsi vemo kdo kupuje xiaomije? Fovšija, ker ima pravi flagship haha. Človek se lahko samo smeji. Imej kar ti paše. Ne vem zakaj bi ti mogu bit kdo fovš. Taprav flagship (kot ti praviš Samsungu...) si v teh časih lahko kupi skoraj vsak. Poznam veliko ljudi, ki stojijo precej slabo finančno, pa furajo taprave flagshipe kot njih ti imenuješ. Jaz pač ne vidim smisla, da bi si kupil fon za 1000 eur, če sem povsem zadovoljen s telefonom za 200 eur. Nekateri pač morajo imeti telefon za 1000 eur in mene to prav nič ne moti. Vsak imajo svoja merila, želje, veselje itd. Jaz osebno, če bi trpel z xiaomi telefonom, bi ga še isti dan stran vrgu.


Se strinjam! Tudi jaz sem že 4 leta na Xiaomijih v rangu 250eur in Samsunge ne pogrešam niti malo. Imam tudi direktno primerjavo z S20+ 5G od punce, in ima Samsung precej slabšo baterijo. Za povprečnega uporabnika Xiaomi nima konkurence. RokFeler pa deluje kot otrok ki mu starši kupijo telefon. Jaz osebno si komot privoščim zelo drag telefon, pa enostavno nima smisla, ker so mid-rangerji do 300€ tako dobri.

facepalm ::

tinx je izjavil:

Res zanimivo s kakimi neumnimi očitki pride facepalm. Vsi vemo kdo kupuje xiaomije? Fovšija, ker ima pravi flagship haha. Človek se lahko samo smeji. Imej kar ti paše. Ne vem zakaj bi ti mogu bit kdo fovš. Taprav flagship (kot ti praviš Samsungu...) si v teh časih lahko kupi skoraj vsak. Poznam veliko ljudi, ki stojijo precej slabo finančno, pa furajo taprave flagshipe kot njih ti imenuješ. Jaz pač ne vidim smisla, da bi si kupil fon za 1000 eur, če sem povsem zadovoljen s telefonom za 200 eur. Nekateri pač morajo imeti telefon za 1000 eur in mene to prav nič ne moti. Vsak imajo svoja merila, želje, veselje itd. Jaz osebno, če bi trpel z xiaomi telefonom, bi ga še isti dan stran vrgu.

Jaz? Me bos citiral?;)

Meiniken ::

Tud sam ne vidim neke dodane vrednosti v flagship telefonu. Enostavno se mi ne zdi, da tistih 800 eur +/- opraviči "super duper" hitrost. Pomojem gre ljudem bolj v nos to, da je telefon nek izkaz statusa in jih večina kupuje samo zato, da imajo kaj za pokazat (ista zgodba je z avti), ker drugega v življenju tko nimajo. Treba je tud razumet razliko med ceno in vrednostjo.

Sicer pa... To each their own :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

facepalm ::

Meiniken je izjavil:

Tud sam ne vidim neke dodane vrednosti v flagship telefonu. Enostavno se mi ne zdi, da tistih 800 eur +/- opraviči "super duper" hitrost. Pomojem gre ljudem bolj v nos to, da je telefon nek izkaz statusa in jih večina kupuje samo zato, da imajo kaj za pokazat (ista zgodba je z avti), ker drugega v življenju tko nimajo. Treba je tud razumet razliko med ceno in vrednostjo.

Sicer pa... To each their own :)

Ce je ne vidis, ne pomeni da je ni.
Ce imas npr dolocene zahteve, moras poseci globlje v zep. Npr zelis kamero z OIS, notchless amoled ekran, wireless charging, wifi6... Ga pod ene 700€ ne dobis.
Mislim da smo ze mimo faze statusnega simbola, ker si vecina delovno aktivne populacije lahko privosci iphona.
Mnogi kupijo drage telefone zgolj zato ker ne vedo kaj rabijo in kaj kupujejo. "Samo da ima lepe slike, drazje je boljse..."
Ce pa potrebujes katerikoli telefon, samo da spodobno dela, je neumno placati vec kot 300€.

zobnik ::

Nečak star 15 let si je kupil samsunga s10 na obroke.
Vrjetno okol 1000 evrov
Pr men pa pač telefon prišel 29.90 evra :D

gddr85 ::

@facepalm ja ne, ker ko ga daš na mizo na kafetu se mora videt, kaj imaš ane, pa tud candy crush ne moreš kr na enem noname kitajcu špilat :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

zobnik ::

sam te mize so zdaj zaprte;((

Valvoline ::

facepalm je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Tud sam ne vidim neke dodane vrednosti v flagship telefonu. Enostavno se mi ne zdi, da tistih 800 eur +/- opraviči "super duper" hitrost. Pomojem gre ljudem bolj v nos to, da je telefon nek izkaz statusa in jih večina kupuje samo zato, da imajo kaj za pokazat (ista zgodba je z avti), ker drugega v življenju tko nimajo. Treba je tud razumet razliko med ceno in vrednostjo.

Sicer pa... To each their own :)

Ce je ne vidis, ne pomeni da je ni.
Ce imas npr dolocene zahteve, moras poseci globlje v zep. Npr zelis kamero z OIS, notchless amoled ekran, wireless charging, wifi6... Ga pod ene 700EUR ne dobis.
Mislim da smo ze mimo faze statusnega simbola, ker si vecina delovno aktivne populacije lahko privosci iphona.
Mnogi kupijo drage telefone zgolj zato ker ne vedo kaj rabijo in kaj kupujejo. "Samo da ima lepe slike, drazje je boljse..."
Ce pa potrebujes katerikoli telefon, samo da spodobno dela, je neumno placati vec kot 300EUR.

Kje pa, mi note 10 + gcam se poscije na kompletno ponudbo ostalih flagship proizvajalcev, tudi tisto za 1000e+. Ce bi le naredil neki podobnega v manjsem ohisju. Se stari mi6 (ima ois) + gcam verjetno poseka vse kar se danes prodaja do 500e. Ce je wir.ch. nuja, telefon pa nima, nabavis wc ovitek/ohisje. Raje mam telefon k zdrzi 3 dni brez polnenja.

Zgodovina sprememb…

tinx ::

facepalm pardon. Zajebal sem. Sicer se pa ve na koga je letelo moje pisanje :)

Drugače se pa strinjam s tem kar pišete. Kdor rabi več bo pač več dal za telefon. Za vsakega se nekaj najde. Ni hudič :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tinx ()

facepalm ::

gddr85 je izjavil:

@facepalm ja ne, ker ko ga daš na mizo na kafetu se mora videt, kaj imaš ane, pa tud candy crush ne moreš kr na enem noname kitajcu špilat :))

Ma ne vem ce to se drzi. Sem kar enthuziast na tem podrocju, sicer vedno manj, pa po pravici povedano, ko vidim telefon kjerkoli, ne znam dolociti za kateri model gre. Kaksno eksotiko se prepoznam, ostali so mi vsi isti, sploh ker so v ovitkih. In potem kako bo nek Janez locil med Samsungom za 500EUR in tistim za 1000EUR..

Valvoline je izjavil:


Kje pa, mi note 10 + gcam se poscije na kompletno ponudbo ostalih flagship proizvajalcev, tudi tisto za 1000e+. Ce bi le naredil neki podobnega v manjsem ohisju. Se stari mi6 (ima ois) + gcam verjetno poseka vse kar se danes prodaja do 500e. Ce je wir.ch. nuja, telefon pa nima, nabavis wc ovitek/ohisje. Raje mam telefon k zdrzi 3 dni brez polnenja.

Tako kot 10 let stara Nokia "pelje scat" najnovejsi Iphone? Seveda, v idealnih pogojih. Ko pade noc pa..
Pa odloci se kateri telefon ima boljso kamero. Ce mi6 poseka vse do 500EUR, je Minote10 bolj kot ne obsolete..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

The Wiber ::

Evo fantje, to se zgodi ko ti starši kupijo vsako pizdarijo v katero se sprdneš.

Valvoline ::

Mi6 je oldschool, zanimiv zarad kompaktnostni. Prav pogresam ga,skoda k se mi je razbil, brez pomisleka bi takoj spet kupu novega. Ima 2x sonyjevo kamero zadaj z oisem, z gcam kljub starosti se vedno ekstra fotkic, fotografije na nivoju ali boljse kot z trenutnimi modeli z 48+mpx s tem da zarad oisa slabe fotke prakticno nimas. Sploh pa zakon za snemanje videa.

Zgodovina sprememb…

grahovc ::

A ima kdo viška rezervni pokrov glavne krtace za xiaomi mi robot 1 gen?
Odkupim.
Hvala.

facepalm ::

Valvoline je izjavil:

Mi6 je oldschool, zanimiv zarad kompaktnostni. Prav pogresam ga,skoda k se mi je razbil, brez pomisleka bi takoj spet kupu novega. Ima 2x sonyjevo kamero zadaj z oisem, z gcam kljub starosti se vedno ekstra fotkic, fotografije na nivoju ali boljse kot z trenutnimi modeli z 48+mpx s tem da zarad oisa slabe fotke prakticno nimas. Sploh pa zakon za snemanje videa.

Mi6 je bil res dober telefon. Je tudi meni zal da sem ga prodal (brezhiben). Slike je delal boljse od teh "wannabe" 48, 64mpx. Se pa da tudi dobit dosti boljsi "cameraphone" ne da bi bankrotiral.
Kar se tice same kamere, pa po mojem mnenju, tudi star Mi5 (ta je se v druzini), dela lepse slike kot budget 48mpx.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

kanarin ::

Skylord je izjavil:


Čisto preprost odgovor za vaju.
Ker lahko.


In to naj bil tehten in racionalen argument ? Jaz tudi komot "lahko". Racionalno in tehtno pa ga vseeno ne bom. Že ko sem se odločal za sedanji telefon - Mi9T Pro sem kar nekaj časa tehtal - ker prej nisem dal več kot 200 € za telefon. No za tega sem dal malo več kot 300 € in sem zelo zadovoljen ter zaenkrat nimam nobene želje po čem boljšem, dražje, novejšem. Enostavno ne vidim pravega razloga da bi menjal (ne po pol leta, 1 letu ali 2 letih) če le ne bom imel kakšnih težav.

Zaradi mene lahko menjuješ telefone tudi vsak mesec (češ "ker lahko"), niamm nobenih težav s tem, saj veš kako pravijo "vsako tele ima svoje vesele".

Skylord ::

Ne hvala. Imam pa premalo časa v življenju, da bi izgubljal čas s takimi bedarijami.
Ja vsakemu svoje. Nobenemu ne branim. Saj se boste naučili. Pač otroci. Vaja dela mojstra.
Še tele gre samo enkrat na led.

woman ::

Skylord je izjavil:

Tako da kupovat ta jajca od xiaomija sploh ne pridejo v poštev.
Seveda to ni možno za tiste, ki kupujejo na puf oziroma se vežejo preko operaterjev.

Nadvse primerno uporabniško ime si si izbral, čeprav mislim, da so primerjave z originalom le tvoje mokre sanje. :P
Malo manj vzvišenosti do tistih, ki morda nimajo toliko denarja kot ti, če ga imaš res, pa tudi ne bi škodilo. Pa tudi če ga imajo, ga raje porabijo za kaj drugega ali morda kaj primaknejo v dobrodelne namene in tistim, ki res nimajo. Ne boš verjel, tudi reveži so v naši deželi.
Očitno si prišel v to "temo za reveže" (ali pa morda tudi pametnejše od tebe) samo napihovat svoj ego in se norčevat.
Priporočam ti, da greš nazaj k svojim jabčkom in Samsungom ... To temo pa prepusti ljubiteljem Xiaomija.
Hvala!

Skylord je izjavil:

Nekateri gledate samo na svojo rit in mislite da če vam tako paše potem pa tako mora bit. Hudo se motite.

In na čigavo rit (razen izključno svojo) gledaš ti? Se hudo motim?
In ja, tudi meni gre na bruhanje ob tvojem nakladanju.

Kayzon ::

Skylord je izjavil:

Ne hvala. Imam pa premalo časa v življenju, da bi izgubljal čas s takimi bedarijami.
Ja vsakemu svoje. Nobenemu ne branim. Saj se boste naučili. Pač otroci. Vaja dela mojstra.
Še tele gre samo enkrat na led.



Čemu tak odnos? Normalno je da ljudje hocejo cim boljso rec za cim manj denarja,in trenutno pri telefonih posebej izstopa Xiaomi znamka ki nudi za "malo" denarja veliko. Dve leti sem si lastil F1 Pocophone pa se je za 340€ super kosal s takratnimi flagshipi.

Skylord ::

Če se vidite v tistem, kar sem napisal zgoraj se vam ponižno opravičujem, očitno sem nekaterim stopil na žulj.
Vsem Xiaomi uporabnikom želim, da bi vam čim dalj služili.
OAO

Kayzon ::

Sploh ne,nikoli nisem dal veliko na telefone ker so potrata denarja sam cudi me ko ljudje govorijo o nekih hudih razlikah a vecinoma preplacaujejo znamko. Zadnjih par let karkoli kupis za 200e sluzi vec kot dovolj.

Valvoline ::

Zame ne obstaja vec telefon brez miuija, tj njegov automated tasks, miui dialer ter funkcijske widget bliznjice za homescreen (wifi,BT,GPS itn). Pixe 4a ali s10e bi kupil edino ce lahko gor nalozim miui.
:V

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

Kayzon je izjavil:

Sploh ne,nikoli nisem dal veliko na telefone ker so potrata denarja sam cudi me ko ljudje govorijo o nekih hudih razlikah a vecinoma preplacaujejo znamko. Zadnjih par let karkoli kupis za 200e sluzi vec kot dovolj.


Točno tako. Mogoče je pred 5 leti veljalo, daje folk vsako leto nestrpno čakal na nov model flagshipa, ker je kao edino slednji deloval kolikr toliko spodobno - đše posebej v primerjavi s telefoni iz budget oz. midrange telefonov.

To pa se je v zadnjih letih DRASTIČNO spremenilo, mislim da so to že skoraj vsi opazili oz ugotovili tudi v praksi (mogoče edino RokFeler ne).

Seveda se povsem zadevam, da se telefon za 200 € še vedno ne more povsem primerjati s telefonom za 1000 €, ampak to sploh ni ključno oz ni poanta. Bistveno je to, da je že telefon iz cenovnega ranga 200-300 € danes dovolj dober že - mirno lahko rečem vsaj 90% uporabnikov. Še več - mislim da večina uproabnikov po mojem v praksi sploh ne bi opazila večjih razlik med najdražjimi flasgshipi in dobrimi midrange telefoni. Mislim da ravno to dejstvo najbolj moti take osebke kot je RokFeller (ker v praksi ne more več pokazat, da njegov telefon za 1000€ je res toliko boljši, oz da je tak nakup res smiseln). OK, njegov edini argumenet je "ker lahko". In to je to. Zdaj, če je nekomu vredno zaradi določenih boljših karakteristik dati za telefon 5x več denarja ok, to je pol stvar čisto subjektivne ocene, potrebe, želja, zmožnosti... ampak res ne razumem zakaj treba žaliti oz poniževati tiste, ki se RACIONALNO odločijo za povsem dober telefon za bistveno nižjo ceno. Tak oda po mojem tukaj ne gre za fovšijo lastnihov cenejših telefonov ampak bolj trpeči ego lastnikvo najdražjih telefonov (ker nekako morajo upravičiti svoj drag nakup).

Valvoline ::

Redmi note 3 ter meizu mx5 sta bila tista gamechangerja k sta midrangerje premaknili mocno navzgor po hw specsih ter funkcijah, ter postavil midrange za 200-250e realen best buy.

vilonja ::

Meni pa ni žal da sem pred 2 letoma kupil oneplus 6. Kupil sem ga ravno, ko je ven prišla 6t, zato je bil še dodatno znižan na 400 eur. Telefon dela isto kot prvi dan. In verjamem, da bo brez problema zdrzal se 2 leti.

@Valvoline
Sem imel redmi note 3 z 2gb rama in je bil po 2 letih od nakupa res zelo pocasen, verjetno ce bi vzel 3gb razlicico bi bilo drugace.

Imam izkušnjo z redmi note 8, kjer je že odpiranje recent apps buggy, hvala lepa.

Ja trenutno so pa midrangerji okoli 200-300 eur že res konkurenčni.
««
326 / 374
»»