» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
28 / 374
»»

kumer ::

jaz jih imam 14 :)

očitno bo redmi note 3 (SD) dobil tudi miui 8 ki bo temeljil na Android 6.0 Marshmallow

http://www.gizmochina.com/2016/08/25/an...

vprašanje je samo kdaj se bo to zgodilo...

LP

vrunc ::

Hvala za hiter odgovor, bom naročil 3s. Samo da primerjam kje je ceneje....

roberto1 je izjavil:

3X je popolnoma enak kot 3S, ampak je bil eksluziva za enega izmed kitajskih operaterjev (menda China Mobile) in obstaja samo v 2/32 verziji. Redmi 3/Pro je model v bistvu zelo podoben 3s, razlika je samo, da ima 3s novejši procesor (430) in novejšo grafiko. Baterija, zaslon, fotkač in ostale stvari so basicly enake oz. zelo podobne. Za razliko od osnovnega Redmi 3 imasta Redmi 3 Pro (3/32) in 3s še fingerprint scanner.
Jaz sem ravno danes naročil 3s 3/32 pri Efoxu za 147EUR s poštnino, mislim pa da stane Redmi 3 Pro 3/32 skoraj do EUR enako (pri Top One je 3s cca 152EUR)
V bistvu čisto osebna odločitev, ne moreš pa mimo usekat:)



vrunc je izjavil:

Kakšna je razlika me modeli Redmi 3S, 3x in Redmi 3. Danes ga imam namen naročiti pa da ne bom usekal mimo ?

klinker ::

kumer je izjavil:

jaz jih imam 14 :)

očitno bo redmi note 3 (SD) dobil tudi miui 8 ki bo temeljil na Android 6.0 Marshmallow

http://www.gizmochina.com/2016/08/25/an...

vprašanje je samo kdaj se bo to zgodilo...

LP


To bi mogli vsi dobit...ze zdavnaj. Moj Nexus ze od nakupa fura 7ko, vecina ostalih je pa se na 5ki ;((
Ne vem kaj je s to 6ko, ker tudi custom romov ni lih morje, kot je bilo to vcasih, ki ko je izsel nov android je blo v roku mesca poplava custom romov za svasta naprav.

scipascapa ::

klinker: dobro, da vemo, da imapš 5x/6 :)

vrunc ::

Robert zanima me še kolikšen je čas dostave iz Kitajske in kako je z dostavo da so čim manjše dajatve pri nas.

System ::

Pri top one preko DHL +20.80EUR, max 2 tedna nekje brez extra dajatev.

Sam bom narocil RN3 pa me zanima, ce je micro usb vhod dobre kvalitete, kot npr. pri samsungu, ker sem mel ze slabe izkusnje z nekaterimi cheap firmami npr. Overmax...da se je kr odlepil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: System ()

vrunc ::

Zanima me naročilo pri Efoxu....

skodars ::

Zdravo,

mene pa zanima naslednje. Imam naročen Xiaomi redmi note 3 pro in sem našel danes, da LTE deluje samo na 800MHZ... ker pa imam na vikendu samo 2G in 4G me zanima ali se bo dalo kako porihtati zadevo? Mislite, da bo kakšna posodobitev ali je to hardwerska zadeva? Vglavnem 3G na tistih koncih ne obstaja so pa naredili 4G pri katerem pa mi ne ustreza frekvenca. Sploh pa vidim sedaj ko malo bolj gledam da v slo prevladuje 800MHZ...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skodars ()

roberto1 ::

Brez dajatev je SF Express (zollfrei) 15€, preverjeno. Traja nekje 8-12 dni, dobiš tracking, dostavi ti ga DPD. Skratka, podobno kot Top One, tam je pač DHL.

Lp

vrunc je izjavil:

Zanima me naročilo pri Efoxu....
Someday never comes!

mikromiki ::

vrunc je izjavil:

Kakšna je razlika me modeli Redmi 3S, 3x in Redmi 3. Danes ga imam namen naročiti pa da ne bom usekal mimo ?

je pa še nekoliko drugačne oblike tale R 3x kakor R s 3 če prav vidim (http://www.mi.com/hongmi3s/specs/ in http://www.mi.com/hongmi3x/specs/).

roberto1 ::

Najbolje je, da greš na willmyphonework.net in izbereš svoj model in operaterja ter bo takoj jasno. Telemach oddaja LTE na 800 in 1800, kar na Kitajskem ne uporabljajo, tako da večina Kitajcev (Xiaomi, Meizu....) na Telemachu ne bo lovila LTE sploh. Mobitel in Simobil z 2100/2600 frekvenci je že boljše.
Meni na Telemachu dela H+, speedtest mi kaže nekaj čez 10mb, kar ni svetovni rekord, je pa ok.
Je pa hardwerska zadeva in koliko je meni poznano iz tem na xda, se tega ne da enablat softwersko.


skodars je izjavil:

Zdravo,

mene pa zanima naslednje. Imam naročen Xiaomi redmi note 3 pro in sem našel danes, da LTE deluje samo na 800MHZ... ker pa imam na vikendu samo 2G in 4G me zanima ali se bo dalo kako porihtati zadevo? Mislite, da bo kakšna posodobitev ali je to hardwerska zadeva? Vglavnem 3G na tistih koncih ne obstaja so pa naredili 4G pri katerem pa mi ne ustreza frekvenca. Sploh pa vidim sedaj ko malo bolj gledam da v slo prevladuje 800MHZ...

LP


Čist možno, da so minimalne razlike. Vem samo, da je isti rom na xiaomi.eu za 3s/3x, tako da "under the hood" je vse identično:))))


mikromiki je izjavil:

vrunc je izjavil:

Kakšna je razlika me modeli Redmi 3S, 3x in Redmi 3. Danes ga imam namen naročiti pa da ne bom usekal mimo ?

je pa še nekoliko drugačne oblike tale R 3x kakor R s 3 če prav vidim (http://www.mi.com/hongmi3s/specs/ in http://www.mi.com/hongmi3x/specs/).
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

skodars ::

Tam že piše, da bo delovalo.... Vendar ko pa preverim na bazni postaji se pojavi samo 800MHZ :)
Tako, da to je vse dosti informativno....

Blazz ::

skodars je izjavil:

Tam že piše, da bo delovalo.... Vendar ko pa preverim na bazni postaji se pojavi samo 800MHZ :)
Tako, da to je vse dosti informativno....


pokliči telemach in vprašaj na kolk dela tista bazna

roberto1 ::

Problem je, ker tudi Simobil in Mobitel mislim da izven mest preklopita na 800mhz, zato je pri Xiaomijih napisano pogojno/polovično delovanje, ker je odvisno kje se nahajaš.

Za nekoga, ki prvič kupuje tovrstni telefon, je mogoče težko razbrat, da ti telefoni ne podpirajo naših frekvenc, ker niso namenjeni našemu tržišču. Je pa dejansko temu tako.

Mogoče bi moral bit kak sticky na začetku teme, kjer bi vsak lahko takoj videl pros/cons nakupa določenih znamk Kitajskih telefonov.

Po drugi strani so nas pri rimskem pravu lepo naučili "ignorantia iuris nocet" - nepoznavanje prava škoduje. Če preslikamo in prilagodimo - pred nakupom se mora vsak v vseh aspektih pozanimat o zadevi, ki jo kupuje.

Lp

Lp


skodars je izjavil:

Tam že piše, da bo delovalo.... Vendar ko pa preverim na bazni postaji se pojavi samo 800MHZ :)
Tako, da to je vse dosti informativno....
Someday never comes!

buttplugs ::

Matej_K je izjavil:

Tale Redmi4 ni sploh noben upgrade glede na Redmi 3 PRO/S variante...
Nobene posebne novitete da bi bil boom.

Triple cluster, LTE+, ...


Za navadnega uporabnika neprepoznavne razlike.
V kratkem pa: hitrejši in varčnejši čip.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: buttplugs ()

skodars ::

Saj nebi bilo problema, če bi bila pokritost 3G.... Vendar je bil par let samo 2G zdaj so pa kar preskočili na 4G, če bi bil vmes 3G kot povsod drugje nebi bilo nobenega problema. Mi je vseeno potem za 4G, ker so mi 3G hitrosti dovolj visoke za to kar potrebujem...
http://www.svetidej.com/projekti/mobiln... na teli strani lahko vpišete svoj kraj in izberete operaterja in vsaj delno (nevem kako posodabljajo informacije) vidite katere bazne postaje so v bližini in na katerih frekvencah delujejo, če bo kdo potreboval v prihodnosti, da ne pride do napak. Naj pa opozorim, da je ta moja situacija izredna in se pomoje ne pojavlja na dosti mestih.

LP

buttplugs ::

skodars je izjavil:


http://www.svetidej.com/projekti/mobiln...

Hvala za tole. Začuda imam na vasi frekvenco 1800 :))

roberto1 ::

That escalated quickly. Redmi Note 4 3/64 pri Top One danes 210€ z DHL:)).
Someday never comes!

System ::

Uff lepa cena :) je boljsi tale procesor ali SD650 od RN3?

broken/link ::

SD > MTK.

roberto1 ::

Nisem tukaj nek strokovnjak za čipovje, ampak mislim da je po raw power X20 močnejši ali vsaj enako hiter kot SD. Problem je bolj upravljanje z energijo. SD 650 je kar zoptimiziran (kot večina Qualcomm čipov), kar pomeni boljšo baterijo in hladnejše delovanje kljub adekvatnem performansu. Bo verjetno treba počakat, da ga kdo nabavi ali na kak dober review.
Kljub vsemu se mi zdi (kljub temu da bo verjetno izšla Snapdragon verzija Note4), da je cca200EUR za X20/3/64 že sedaj dober deal. 160EUR za 16gb verzijo pa verjetno ne bo zmaga!

System je izjavil:

Uff lepa cena :) je boljsi tale procesor ali SD650 od RN3?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

trnvpeti ::

sd650 6core gb3 1500/3600 (2xA72 na 1.8Ghz + 4x A53@1.2)
x20 10core 2100/7000 (2xA72@2.5, 4xa53@1.4, 4xa53@2.0)

System ::

Aha, hvala za info. Nemorem cakat, bom kar RN3 2/16 narocil. Kje je najceneje trenutno, efox ali top one?

buttplugs ::

broken/link je izjavil:

SD > MTK.

Samo če hočeš Custom ROM podporo.

kumer ::

Xiaomi Mi Note 2 Renders Leaked: Curved Screen, Dual Cam, SD 821 Chipset

http://www.gizmochina.com/2016/08/25/xi...
http://www.gizchina.com/2016/08/26/frid...
http://www.phonearena.com/news/Alleged-...

očitno bo tudi mi note 2 kmalu na sporedu...

LP

matobeli ::

O Redmi 4 še nič kaj novega?

kodar ::

Prosim kolege, ki imate CM13 na Redmi Note 3 PRO, če lahko napišete po katerih navodilih ste ga namestili.
Baje je kamera na CM slabša kot na MIUI. Kako se vam zdi iz prve roke?

Hvala

klinker ::

Ima kdo tezave s selfie stick na Redmi 3 pro v Miui8?
Moji na 8ki nardi prvo fotko, pol pa ne dela vec, prej na 7ki je blo ok.
Stick je na kabel.

broken/link ::

@kodar
čist navaden postopek:
1. odklep bootloaderja
2. namestitev TWRP-ja
3. namestitev zipa in gappsov
http://forum.xda-developers.com/redmi-n...

ja, kamera je malenkost slabša od MIUI kamere - ampak to je pr CM-ju skoraj vedno tako.

kodar ::

Na XDA se omenja tudi zahtevan Firmware.
Tega se preko TWRP-ja namesti pred CM-jem? Torej 3.1. FW, 3.2. CM, 3.3. gapps?

broken/link je izjavil:

@kodar
čist navaden postopek:
1. odklep bootloaderja
2. namestitev TWRP-ja
3. namestitev zipa in gappsov
http://forum.xda-developers.com/redmi-n...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kodar ()

broken/link ::

se pardoniram, na FW sem pa res pozabil. še dobro, da sem dal link in si prebral.
res je, tako je kot si rekel. twrp, FW, cm13, gapps.
sam sem šel po tem postopku in je delalo v prvo brez kakršnihkoli komplikacij.

Master_Yoda ::

Kaj so ze popravili battery statistiko, ter popravili unlock telefona z BT devicem ? Nazadnje, ko sem imel CM13 gor sem imel samo Screen in Bluetooth v statistiki, ter z Mi bandom mi screena ni hotelo unlockati.

broken/link ::

battery statistika meni dela že od samega začetka, so pa procenti mal pobrkljani :) Sem pa bral, ja, da imajo nekateri težave - sam na srečo jih nisem imel, sem pa najprej uporabljal santhoshijev CM13, potem pa sem prešaltal na official različico.
 battery statistika

battery statistika



Kar se tiče BT deviceov in MIbanda pa žal ne morem pomagat, ker ne uporabljam.

Zgodovina sprememb…

RutS ::

Zdravo, imam problem pri telefonu 3s, MIUI Global 7.5 stable.
V primeru da je za rešitve problemov odprta druga tema, prosim napišite, da vem za naprej.
Kontakte imam na sim kartici, ne morem pa jih skopirati v telefon. Grem na nastavitve, system apps, contacts, import/export contacts, ko dam Import from SIM card, me vpraša ali pod account Phone, ali Google. Ko kliknem na kateregakoli, bi sedaj moral označiti osebe ter klikniti Import, jaz pa vidim samo osebe, nimam možnosti ne označit oseb ne import. Isto, če kliknem za account google. Kakšen odgovor prosim? Najlepša hvala

borisk ::

tudi če odskrolaš do konca seznama? kaj pa zgoraj desno?

RutS ::

Ne, ne zgoraj desno, ne spodaj ni nič...imena s številkami so,ki tudi nimajo kvadratka, da bi označil..če nanje kliknem, se ne zgodi nič.u bistvu v tem menuju je dead end.

roberto1 ::

Očitno nek bug, ker to deluje ponavadi flawless v Miui. Sicer že par let ne shranjujem stikov na kartico, ampak pravkar sem poizkusil na Miui8 z import/export in deluje bp v obe smeri.
Prav tako deluje bp sinhronizacija z googleom.

Edini workaround, ki ga imaš na voljo (če Miui8, ki bo kmalu na voljo, ne bo rešil problema) je, da nekako s kakšnim drugim smartphonom spraviš kontakte iz sim v google. Morda jih na desktopu še urediš in jih potem importiraš v Miui nazaj. To bi moralo delovati.

Lp

RutS je izjavil:

Ne, ne zgoraj desno, ne spodaj ni nič...imena s številkami so,ki tudi nimajo kvadratka, da bi označil..če nanje kliknem, se ne zgodi nič.u bistvu v tem menuju je dead end.
Someday never comes!

roberto1 ::

Precej meh
review na gsmareni. Zdi se mi zanimivo, da so zadnji mesc vzeli pod drobnogled 3 xiaomi naprave (2 od njih sta zunaj že skoraj ali preko pol leta).
Njihovo stran sem zmeraj z veseljem prebiral, ker se mi je zdelo da so dokaj objektivni. Te malce manj znane telefone pa popljuvajo tudi, ko jih pohvalijo. Interesantno:)))
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

klinker ::

Sej je kar objektiven clanek.
Za svojo ceno so super, ima pa MIUI se dosti kiksov in tudi optimizacije mu precej manjka.
Jst sem moji kupu Redmi 3 pro, da ga malo primerjam s 5X, ker stevilke so bistveno boljse...sama izkusnja pa napram 5X precej slabsa. Ampak 5X stane se 1x vec, zato je Redmi 3 vseeno super foncek, ko se ga lotis malo postimat po svoje.
Malo me sicer mika prodat 5X in kupit Mi5, zaradi radovednosti kako se obnese v podobnem cenovnem rangu...samo ne vem, ker sem na Nexuse ze precej navezan saj sem imel ze Nexus S, Galaxy Nexus, N4 in sedaj 5X. Vmes sicer sprobal se WP Lumie, Samsunge, LGje, Sony in HTC...pa mi je Nexus the way to go za sedaj. Se najbolj se mu je priblizal takrat LG G2.

svecka ::

Meni je postalo odveč kupovati drage telefone, ki itak po 1 letu večina zanič, npr nexus 4 z ghost touch serijsko napako, ki jo LG ne prizna. Pa Samsung 7 Edge, kjer če ti poči samo steklo, moraš menjati celoten LCD ekran za 250EUR....skratka, rajši kupim 2x telefon od kitajca za 150EUR, pa se ne sekiram, pa še vseskozi imam novejšega, pa še zmogljivi so in primerljivi z tistimi v višjem cenovnem rangu.

Se še zmeraj držim načela, da če kupiš jajc, vsaj veš zakaj te jeba, ker je pocen jajc...če pa kupiš telefon za 700EUR pa te jeba...si si pa sam kriv, ker so te nategnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

klinker ::

Kak ghost touch na N4? Meni je delal fenomenalno in mi ga je se sedaj zal...sem ga razbil...najlepsi Nexus do sedaj v vseh pogledih. 5 in 5x delujeta precej cheap napram 4ki.
Pa 5x je najvec kar dam za fon, ker bi ce ne vzel 6p, jebat pa ne sme noben, ker napravo kupis zato da dela, pa bla 100€ ali 1000€, ker ce ne dela ok si tudi teh 100€ vrgu v smeti.

scipascapa ::

klinker: 5x za 130-140e vzamem :)

vrunc ::

Robert mogoče veš kje se dobi naj ceneje MI PAD 2 63gb, da je po možnosti brez dajatev :) in prodajalec preverjen.....

roberto1 ::

edino na Honorbuy sem zasledil 64gb verzijo, je pa res da ni poceni. Poigravam se namreč sam z idejo, da bi ipad mini zamenjal z mipadom. Honorbuy ima eu pošiljanje, samo ti zaračunajo 35€ za to.
Jaz bom verjetno vzel 16gb, ker ne potrebujem 64gb. 64 je 248€ + 35, kar je kr zasoljena cena.
Someday never comes!

vrunc ::

Uf, to je res preveč.... Bom še sam malo pogledal, hvala.

klinker ::

scipascapa je izjavil:

klinker: 5x za 130-140e vzamem :)


Kaj tebe stalno muci ta 5x?
Kupi si ze 1x tega kitajca ce si preskrt za kaj vec.

roberto1 ::

fantje, ne bit toliko navezani na aparate. It's just a phone:)))

Tukaj pač delimo svoje izkušnje s kitajskimi telefoni. To nima veze s škrtostjo, ampak z dejstvom, da mainstream proizvajalci cene privijajo v nebo.

Zato se tukaj pogovarjamo o alternativah, ki "thank god" obstajajo.

lp


klinker je izjavil:

scipascapa je izjavil:

klinker: 5x za 130-140e vzamem :)


Kaj tebe stalno muci ta 5x?
Kupi si ze 1x tega kitajca ce si preskrt za kaj vec.
Someday never comes!

Blazz ::

že kak info za redmi 4 (non note?)

Fif55 ::

Na Xiaomi forumu sem prebral, da bo treba še kar nekaj časa počakati nanj... in je boljše kupiti kar redmi 3s pro, kot pa čakati mesec ali celo mesce na štirko.
Mene sedaj že mika, da bi raje namesto teh 2eh, nabavil kar Mi5.

fopi ::

Kako pa kaj kaže z redmi pro mini in ali bomo kdaj videli Mi5s? Tudi sam še malo čakam na ta dva preden naročim Mi5.
««
28 / 374
»»