» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
259 / 374
»»

Stari maček ::

;-) je izjavil:

Danes sem dobil note 7 od mi store. Posiljanje in nakup je potekal hitro in sem zadovoljen z njihovim odzivom. Telefon je ok kaj naj recem sel sem iz galaxy s8 na note 7 torej na slabsi telefon v nekaterih pogledih.

Predvsem moti me kamera, od fotografij sem pricakoval vec...res pa je da me moti to da ima samsung tako nerealno mocne barve da bom malo rabil da se navadim.

Fotografije primerjaj na računalniku...amoled naredi svoje.

flameir ::

Je že kdo migriral z iPhona na kakšen Xiaomijev model? Še vedno sem zvest IP7 in verjetno ne bom menjal še en cajt, me pa vseeno zanima predvsem fotografija in pa zvok. Katerikoli Xiaomi sem primerjal z IP7 je bil zvok svetlobna leta zadaj. Tudi Poco nazadnje. Mi gre pa na živce pri IP screen to body in pa seveda obupna baterija.... :D

kanarin ::

@flameir saj lahko ostaneš tudi na iPhone - ne rabi sem mučit s Xiaomiji - vzameš recimo XS Max za 1.500 € in boš imel bistveno boljši screen to body ratio >:D

Drugače pa, sam imam tako iPhone, ipad, kot glavne telefone pa sem zmeraj uporabljal Androide. Kar lahko povem iz prve roke budget RN5 poseka iphone 6s praktično na vseh področjih (da ne sploh omenjam bistveno manjšega ekrana IP in velikih bezlov - kar zame že par let ni več sprejemljivo na teleofnih - torej vse kar je manj ko iPhone X danes ne pride več v poštev).

Glede zvoka ne vem - za fotografije pa so Xiaomiji v zadnjih letih močno napredovali in telefoni v rangu 300 € delajo zelo dobre fotke.

Po mojih mnenju so za 90% uporabnikov dandanes povsem dovolj zmogljivi in nasplošno uporabni skoraj vsi telefoni Xiaomi telefoni nad 150 €. Za cca 300 € pa dobiš že zelo dobre (Poco F1, MI8, Mi Mix2s). Verjamem pa da je v letu 2109 povsem uporaben tudi IP7 (kot meni še vedno odlično služi recimo že dodobra postaran iPad Mini 2).

Dipling ::

Po navadi grajam posodobitve. Zadnjo nadgradnjo MIUIja na Pocophonu pa moram pohvaliti, vsaj kaj se baterije tiče. Prej je baterija zdržala dva dni, sedaj že več kot štiri dni (še vedno na 30%) normalne uporabe (mobilni podatki in bluetooth vedno on).

user-pass ::

Google Lens integration is coming to the MIUI camera app for the POCO F2, Redmi Note 7, and Redmi Y2: https://www.xda-developers.com/google-l...

Matej_K ::

user-pass je izjavil:

Google Lens integration is coming to the MIUI camera app for the POCO F2, Redmi Note 7, and Redmi Y2: https://www.xda-developers.com/google-l...

V naslovu POCO F2 (ki ga še ni) v tekstu pa POCO F1...
... .. .

louser ::

Kaj glede zvoka? A zvočnik?
iOS je za produkcijo glasbe boljši, a temu tako ali tako ni namenjen. Za poslušanje glasbe jr pa relativno boljši ali enak od povprečja Androidnikov in bistveno slabši, če gledamo sam high end.

jb_j ::

Matej_K je izjavil:

user-pass je izjavil:

Google Lens integration is coming to the MIUI camera app for the POCO F2, Redmi Note 7, and Redmi Y2: https://www.xda-developers.com/google-l...

V naslovu POCO F2 (ki ga še ni) v tekstu pa POCO F1...


a2 lite ima to že več kot mesec, če ne celo dva.

sm4rt4ss ::

jb_j je izjavil:

Matej_K je izjavil:

user-pass je izjavil:

Google Lens integration is coming to the MIUI camera app for the POCO F2, Redmi Note 7, and Redmi Y2: https://www.xda-developers.com/google-l...

V naslovu POCO F2 (ki ga še ni) v tekstu pa POCO F1...


a2 lite ima to že več kot mesec, če ne celo dva.


Kako pa to usposobiš?

Pennywis3 ::

Se kaj šušlja o kakšnem manjšem telefonu? 5.5 - 5.7 inch? Mi7 mogoče?

Zgodovina sprememb…

sm4rt4ss ::

Pennywis3 je izjavil:

Se kaj šušlja o kakšnem manjšem telefonu? 5.5 - 5.7 inch? Mi7 mogoče?


Mi9 SE je trenutno najboljši približek (5.97"). Baje, da bo počasi na voljo tudi globalno.

Samo po moje, ko bodo Kitajci zavohali, da je S10E velik uspeh, ne bo trajalo dolgo, dokler ne bodo izdali podobnega modela. Za pol cene. :D

beta1 ::

Ta budget telefon bi kupil za očeta. Cena za novega je super. Sploh zato kaj ga bi rabil.

http://m.enaa.com/izd_13824_xim323618_p...

Kaj ima ta telefon Ads-e v menijih? Ker če ima, potem je no-go.

Hvala

Pennywis3 ::

sm4rt4ss je izjavil:

Pennywis3 je izjavil:

Se kaj šušlja o kakšnem manjšem telefonu? 5.5 - 5.7 inch? Mi7 mogoče?


Mi9 SE je trenutno najboljši približek (5.97"). Baje, da bo počasi na voljo tudi globalno.

Samo po moje, ko bodo Kitajci zavohali, da je S10E velik uspeh, ne bo trajalo dolgo, dokler ne bodo izdali podobnega modela. Za pol cene. :D


Verjetno res. Mislim, da bo A40 tudi precej zaželjen, če bo cena res 250eur.

Stari maček ::

beta1 je izjavil:

Ta budget telefon bi kupil za očeta. Cena za novega je super. Sploh zato kaj ga bi rabil.

http://m.enaa.com/izd_13824_xim323618_p...

Kaj ima ta telefon Ads-e v menijih? Ker če ima, potem je no-go.

Hvala

Nima.

sumi666 ::

Sam sem imel mi max 1 dokler mi ni crknil .. zdaj pa čakam na mi max 4 / mi max 4 pro .... neki neuradno naj bi prišli ven sredi aprila ... kdo vekaj več , ker življenje na redmi note 4x je bedno :) mi max 3 je pa 1 leto star gsm in pride štirica letos ...

louser ::

Ne računati na Pro različico. Max je nišni produkt.

jb_j ::

sm4rt4ss je izjavil:

jb_j je izjavil:

Matej_K je izjavil:

user-pass je izjavil:

Google Lens integration is coming to the MIUI camera app for the POCO F2, Redmi Note 7, and Redmi Y2: https://www.xda-developers.com/google-l...

V naslovu POCO F2 (ki ga še ni) v tekstu pa POCO F1...


a2 lite ima to že več kot mesec, če ne celo dva.


Kako pa to usposobiš?


Ni treba nič uposobit, le v xiaomi kameri imaš možnost google lensa.
(tako kot je portret, panorama in ostalo, sedaj je še opcija google lens)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Joseph033 ::

Pozdrav mogoče kdo ve ali bo Xiaomi Redmi v svojih modelih imel vgrajen Amoled zaslon namesto IPS podoben mogoče Redmi Note 7 ter bila velikost podobna 5,5 inčnim telefonom ali pa Samsungu S10.

kanarin ::

Mene pa tudi zanima kdaj bo Redmi končno ponudil telefon s SN855 , Amoled zaslonom in top kamero.... za največ 200 €. ;)

PrimozBG ::

Amoled ima Xiaomi Mi8, Mi Mix 3, Mi 9...

Dimnik ::

kanarin je izjavil:

Mene pa tudi zanima kdaj bo Redmi končno ponudil telefon s SN855 , Amoled zaslonom in top kamero.... za največ 200 €. ;)


Ne se hecat...bo kdo mislil, da misliš resno

Joseph033 ::

Mogoče bi lahko Redmi v svojih modelih ponudil poleg Amoled zaslona tudi NFC ter seveda,da bi kamera naredila dobre nočne in dnevne fotografije.

Dimnik ::

In ti bi to rad imel za 150e? Nevem, piši pa ti mogoče naredijo enega...

violamb ::

A kdo ve kje bi bila najboljša opcija nabaviti Xiaomi Mi 9?

Joseph033 ::

za 150€ sigurno ne bo na voljo za kakih 220€ bi pa bilo lepo videti.

ivanuscha ::

Dajte nehat sanjat z nevem kakšnimi specifikacijami za 220eur. Za to se počaka na Poco F2, ki bo upam obdržal ceno okoli 300eur, pa verjetno tudi ne bo imel amoleda. Top Redmi pa če bo okoli 250eur bo super. Dans je bla novica da Redmi Note 7 Pro ne bo na voljo za globalni trg, serjejo ga...

Joseph033 je izjavil:

Mogoče bi lahko Redmi v svojih modelih ponudil poleg Amoled zaslona tudi NFC ter seveda,da bi kamera naredila dobre nočne in dnevne fotografije.


Zakaj res ne ponudijo telefon ranga S10+ za 50eur? Res so čudni. Lol

Zgodovina sprememb…

cresh ::

A res ne bo rn7pro global? Ah kurac.
Kdaj poco f2 ven dajo?

xandros ::

redmi note 7 iz amazon.it za 180eur, pa pise ITA verzija
je treba tukaj kaj pazit?

facepalm ::

3/32gb :)

xandros ::

3/32 bo dovolj.
ITA verzija, ce lahko kdo komentira

Benny123 ::

Redmi bo kmalu znamka samo še za Indijo in Kitajsko, ostalo bo pa Xiaomi. Ime so si zgradili zdej bodo pa kasirali podobno kot Huawei. Je pa res da ima Huawei Honnor znamko naprodaj tudi pri nas. Morda pa Xiaomi z RN7 pro samo testira trg.

-valvoline- ::

Ni glih primerno za temo o xiaomi pa vendar bom vprasal tu, kupil bi novega oppo realme 3, dobi se ga edino na flipkartu 3/32gb za 130usd, 4/64gb za 160usd.
A je kdo narocal kej iz flipkarta, ali posiljajo v eu oz slo, ce je kasna tax free varijanta itn. Al pa ce kdo ve kje ga narocit preko alix.
https://www.flipkart.com/mobiles/realme...
Realme 3 je resna konkurenca redmiju, in se mi zdi da za svoj denar ponuja veliko vec kot rn7, kljub temu da ima mtk xelio x70 cpu.
Se review:
https://www.forbes.com/sites/bensin/201...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

borisk ::

meh, zaslon je precej slabši kot na RN5!! pa ga še sploh kupit ne moreš na AE

facepalm ::

xandros je izjavil:

3/32 bo dovolj.
ITA verzija, ce lahko kdo komentira


jaz imam Nokio 8 iz Amazona. "ITA" verzija. Vse kar je "ITA", je italijanska deklaracijska nalepka na embalazi:)

sm4rt4ss ::

Nekdo me je hotel prepričati, da če naročiš telefon iz Nemčije, potem ni možnosti slovenskega jezika na Androidu. Tole ne bo držalo, ne? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

facepalm ::

Za vsak slucaj, naroci raje iz Nizozemske. Ziher je ziher:)) /s

Stari maček ::

sm4rt4ss je izjavil:

Nekdo me je hotel prepričati, da če naročiš telefon iz Nemčije, potem ni možnosti slovenskega jezika na Androidu. Tole ne bo držalo, ne? :)

Tja do Androida 3.1 je pa to mogoče bilo res...🤣😂😁

Joseph033 ::

Če bo kdo kakšne primerjave velikosti telefonov delal si lahko to preveri na tej spletni strani https://www.hdblog.it/compara/
in ko bo imel izbrana izdelka za primerjavo samo klikne Confronta in Scala 1:1 in tako lahko razlike glede velikosti samih modelov.

KTr1sk ::

borisk je izjavil:

meh, zaslon je precej slabši kot na RN5!! pa ga še sploh kupit ne moreš na AE

za kateri model meniš da ima slabši zaslon in zakaj?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

borisk ::

glej post nad mojim (REALME3 by oppo)

mismaskatja ::

cresh je izjavil:

A res ne bo rn7pro global? Ah kurac.
Kdaj poco f2 ven dajo?

Za Indijo pravijo, da konec marca ... Torej čez par dni?

Formula 1 ::

Kje se splača čekirat za Redmi 7? Mama jamra, da je Moto G2 postala počasna pa tole izgleda kul opcija, poleg Mi A2 lite in kakšne Nokie.

Bye ::

Formula 1 je izjavil:

Kje se splača čekirat za Redmi 7? Mama jamra, da je Moto G2 postala počasna pa tole izgleda kul opcija, poleg Mi A2 lite in kakšne Nokie.

Po moje boljše, da vzameš kakšno drugo znamko.

;-) ::

Kaj manjka rn7

Dimnik ::

Ma kaj ga sploh upoštevate.....če bi napisal razloge ajde, amlak nekaj mora trolat..

MxxW5 ::

Kupil sem Pocophone. Starega RN4 (mido), s katerim sem bil super zadovoljen, bom dal ženi. Na njem sem imel sicer že kakšno leto naložen AOSP Extended rom (8.1), tako da sem zoprnije z MIUI kar malo pozabil.

Telefon je super za to ceno (nekaj čez 270 EUR sem plačal za 6/128 varianto, sedaj je baje že ceneje) in je totalni bestbuy. Dobrih stvari zato sploh ne bom našteval, le zoprnije (brez posebnega vrstnega reda):

- Ekran je preveč zaobljen. Spodaj zato ob robovih včasih odseka kakšno črko ali pol;
- Notch je zoprn in prevelik;
- Stalno mi, če se mu zdi pretemno, znižuje svetilnost. To je menda problem Androida 9, ampak je vseeno zoprno. Izklop Adaptive brightness je nepopolna rešitev.
- MIUI. Tule bi bilo naštevanje vseh norosti preveč, zato le najbolj zoprne:
a.) Preštelati je treba cel sistem (dati dovoljenja) zato, da so notifikacije kolikor-toliko normalne. Temu navkljub ti notifikacijo zgoraj levo pokaže le za trenutek, potem pa izgine. Resnični WTF.
b.) Nastavitve so razmetane po celem sistemu. Autostart tam, baterija tu, notifikacije spet drugje. Par bistvenih nastavitev je dal Xiaomi iz "Settings" kar v svoje aplikacije; tako najdeš melodijo budilke le v "Clock", določene nastavitve za koledar le v "Calendar" (ki ga ne smeš izklopiti, čeprav uporabljaš Googlovega) in nekatere nastavitve le v appu "Security". Cel sistem je totalni mess v katerem so nastavitve za isto stvar razmetane po vseh koncih in kotih.
c.) Določenih nastavitev preprosto ni. Ni recimo nastavitve, kjer bi nastavil privzete (Default) aplikacije. Xiaomi za privzete nastavi svoje aplikacije, in če češ imeti za privzet Chrome in ne Xiaomijevega browserja, moraš temu browserju najprej odvzeti default, nato pa, ko hočeš odpreti spletno stran, ti sistem spet ponudi svoj browser in tri pikice. Klikneš na tri pikice, spodaj se skriva Chrome. Če to storiš, izgine kljukica spodaj za "make default", kar pomeni, da moraš klikniti tudi to (če izbereš sistemski browser, kljukica seveda ostane). Ko to storiš, te sistem vpraša, ali si res prepričan, da nočeš uporabljati Xiaomijevega kitajskega sranja in ko to potrdiš, je Chrome končno default.
č.) Privzeta budilka. Če jo češ ugasniti, moraš najprej odkleniti ekran. Ustrezne nastavitve seveda ni. Pri googlovi tega ni treba, le potegneš prst v desno in se izklopi.
- Spet me čaka odklepanje in rootanje. Skrajda bi si raje šel zob izpuliti.
- Ime. Pocophone je glupo ime. Ko sem rekel kolegu, da sem kupil pocophone, je rekel "Kaj? Pacophone"? Ne, Pocophone. "Aja", je rekel, "Pacophone bi bilo res neumno ime."


Na koncu naj vendarle omenim zadevo, ki me je res pozitivno presenetila: MIUI "Full screen gestures", torej način, da telefon uporabljaš brez spodnjih treh gumbov, le s potegi po ekranu. Zadeva je resnično kul in uporabna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

robertko ::

Formula 1 je izjavil:

Kje se splača čekirat za Redmi 7? Mama jamra, da je Moto G2 postala počasna pa tole izgleda kul opcija, poleg Mi A2 lite in kakšne Nokie.


https://slo-tech.com/forum/t730898/149

Bye ::

Dimnik je izjavil:

Ma kaj ga sploh upoštevate.....če bi napisal razloge ajde, amlak nekaj mora trolat..

Kaj se ti oglašaš? Vsekakor so razlogi za drugo znamko. Naj ti tlele linkam celoten internet?

klinker ::

Bye je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Ma kaj ga sploh upoštevate.....če bi napisal razloge ajde, amlak nekaj mora trolat..

Kaj se ti oglašaš? Vsekakor so razlogi za drugo znamko. Naj ti tlele linkam celoten internet?


Mi nimamo pojma, Ale123 pa je ze vse imel in ve da je Xiaomi top of the top ;)

Matej_K ::

Imam Redmi 3S in žena Redmi Note 4X. Pri obeh me vedno bolj moti da niso nitificationi vidni na zaklenjenem zaslonu (ob podrsu navzdol) kot tudi ikonc ni zgoraj, dokler ne odkleneš zaslona. Se da to kako rešit?
... .. .
««
259 / 374
»»