» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
236 / 374
»»

louser ::

Lenovo z5 pro pride na GB?

misso ::

Živjo

Ali ima ker težave z google play in od googla aplikacij?

Imam redmi note 3 in mi ženekaj časa noče ( 14 dni ) instalirati posodobitve od googla ( vse aplikacije).

Dimnik ::

Imam dva pri hiši, global rom in eu rom, obema delujejo posodobitve aplikacij, nazadnje pred 11 urami 6 aplikacij

antonija ::

Nazadnje sem imel probelme z gogole playom ker sem mu odvzel pravico do lokacije. Preveri da mu nisi odvzel cesa, kar se je tebi zdelo da aplikacija ne rabi (ker verjetno res ne), ampak google vztraja da os podatki nujni za delovanje (in predvsem za nadaljnjo prodajo).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

misso ::

Bom preveril za lokacijo, ker to vedno dam NE

antonija ::

Preveri za vse permisisone, google appi zahtevajo dostop do _vsega_ ponavadi, in namenoma crknejo ce dostopa ne dobijo. Nekako je pac treba pobrat vse podatke.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

misso ::

antonija je izjavil:

Preveri za vse permisisone, google appi zahtevajo dostop do _vsega_ ponavadi, in namenoma crknejo ce dostopa ne dobijo. Nekako je pac treba pobrat vse podatke.


hvala Antonia

Banda pokvarjene..........

tebodi ::

amacar je izjavil:

Sej ti roki se pri gearbestu konstantno spreminjajo. Zadnjič hotel nekaj kupiti, je bil rok pošiljanja 1 mesec, kar se mi je zdelo preveč. Pogledal čez 2 dni, pa je bil že na zalogi in je tudi že odposlan. Tako da ni nujno, da dobijo zalogo komaj decembra.


Najprej hvala vsem, ki se potrudite za objavo akcij-popustov-kuponov.
Tudi če človek sam spremlja, se lahko še vedno spregleda kakšna res ugodna varianta.

Trenutno glede Gearbesta:
Naročil 11.11. Honor Band 4, sporočili, da jih je "zmanjkalo", da lahko vzamem kaj drugega, ne vedo pa, "kdaj bodo dobili novo zalogo".

To je seveda BS in bi jih moral kdo po prstih.
Sam bom še počakal kak teden, da kupljeno dejansko dobavijo, ker je cena + pogoji bila opazno boljša kot drugje.
Dobro je, da so podporo vsaj odzivno izboljšali v zadnjem času.

tomy5 ::

Če bi bila to Slovenska trgovina bi pa že udrihal in grozil z inšpekcijo ...

Dimnik ::

tebodi je izjavil:

amacar je izjavil:

Sej ti roki se pri gearbestu konstantno spreminjajo. Zadnjič hotel nekaj kupiti, je bil rok pošiljanja 1 mesec, kar se mi je zdelo preveč. Pogledal čez 2 dni, pa je bil že na zalogi in je tudi že odposlan. Tako da ni nujno, da dobijo zalogo komaj decembra.


Najprej hvala vsem, ki se potrudite za objavo akcij-popustov-kuponov.
Tudi če človek sam spremlja, se lahko še vedno spregleda kakšna res ugodna varianta.

Trenutno glede Gearbesta:
Naročil 11.11. Honor Band 4, sporočili, da jih je "zmanjkalo", da lahko vzamem kaj drugega, ne vedo pa, "kdaj bodo dobili novo zalogo".

To je seveda BS in bi jih moral kdo po prstih.
Sam bom še počakal kak teden, da kupljeno dejansko dobavijo, ker je cena + pogoji bila opazno boljša kot drugje.
Dobro je, da so podporo vsaj odzivno izboljšali v zadnjem času.


Napačna tema, imaš temo o gearbestu...

matijadmin ::

A ima kdo njihovo/Philipsovo luč? https://www.gearbest.com/flush-ceiling-...

Ali pa vlažilec CJJSQ01ZM? https://www.gearbest.com/living-applian...

Se dobi drugje tudi ceneje, dal sem samo kot primer.
Vrnite nam techno!

tebodi ::

tomy5 je izjavil:

Če bi bila to Slovenska trgovina bi pa že udrihal in grozil z inšpekcijo ...

Toliko, če se to nanaša na mojo objavo: govorilo se je o tem, dodal sem svojo trenutno izkušnjo z istim ponudnikom. Sicer pa bolje šparat tipkovnico za takšne komentarje kot zgoraj.

BCSman ::

Kje točno v android 8.1 (redmi 6) se spremeni pin od sim kartice?

errhec ::

Greš v nastavitve in klikneš na povečevalno steklo v zgornjem kotu, nato vpišeš PIN .

Izbereš lock SIM card
dd

BCSman ::

Najde samo "wps pin entry". Poskusil tudi vpisat sim in lock in nikakor ne pridem do nastavitve pina.
edit: uspelo najti pod additional settings->privacy->sim lock

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

Shakey ::

Notification-i na lock screen-u še komu ne delajo na MIUI 10? Imam RN6.

antonija ::

Meni delajo tako-tako... ene vidim (SMSji), enih pa ne. Imam pa EU ROM.

Pa owner text na lock screenu je omejen na grozno malo znakov :(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dimnik ::

Shakey je izjavil:

Notification-i na lock screen-u še komu ne delajo na MIUI 10? Imam RN6.


Redmi note3,global, delajo zaenkrat

pwn3rrr ::

BCSman je izjavil:

Kje točno v android 8.1 (redmi 6) se spremeni pin od sim kartice?

Govorim na pamet ampak poizkusi iti v nastavitve in potem poiskati varnost/zaklepanje in izbereš oz. omogočiš zaklepanje s SIM kartico, tam je ponavadi tudi možnost spremembe kode PIN.

Stari maček ::

Shakey je izjavil:

Notification-i na lock screen-u še komu ne delajo na MIUI 10? Imam RN6.

Poco 6/128 dela.

AvtoR ::

Se sploh splača na RN4 it na MIUI 10, ali je bolje še malo počakat?

antonija ::

Jaz velike razlike med 9 in 10 nisem opazil, mi je bil pa 9 lepsi, predvsem tisti meni ko swipas na dol mi je zdaj res grd.

Drugace je pa MIUI precej enak ze kar nekaj casa, pri redni uporabi ni nekih velikih razlik.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

flameir ::

zanima me vaše mnenje in argumenti - poco f1 / mi8 / mi8 se?
+ če kdo ve, bodo na blackfriday še bolj znižani?

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

jb_j ::

flameir je izjavil:

zanima me vaše mnenje in argumenti - poco f1 / mi8 / mi8 se?
+ če kdo ve, bodo na blackfriday še bolj znižani?

hvala


https://www.kimovil.com/en/compare/xiao...

Dimnik ::

Ja težka odločitev...sem tudi sam doolgo prestavljal nakup med poco, mi8, mi mi mix2s...na koncu skoraj vzel oneplus6 za 325e, ampak bi odposlali komaj konc meseca, zato sem s popusti vzel mi8, 6/128 za 304e, in je že na poti 4dni...

Glede mi8 se( nima vseh frekvenc in ni global verzije) bi pa.raje vzel mi8
lite

Med poco in mi8, če je v igri denar, potem poco

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

louser ::

misso je izjavil:

antonija je izjavil:

Preveri za vse permisisone, google appi zahtevajo dostop do _vsega_ ponavadi, in namenoma crknejo ce dostopa ne dobijo. Nekako je pac treba pobrat vse podatke.


hvala Antonia

Banda pokvarjene..........

Kar je smešno, ker podatke o lokaciji Google zbira tudi takrat, ko mu tega ne dovoliš.

#33 ::

kaj priporočate Mi 8 pro ali Mi mix 3 ?

Tomson ::

Malo odvisno od lastnosti, ki so ti bolj pomembne, zame osebno Mi Mix 3. Ima večji zaslon, večjo baterijo, Android 9, zajema boljše fotografije, brezžično polnjenje, FullScreen - nima zareze. Edina prednost Mi8 Pro je trenutno nižja cena, zanimiv izgled in bralnik prstnih odtisov v zaslonu, ki pa v praksi ni tako velika prednost, je pa vsekakor zanimiva lastnost, ki bo sčasoma vedno bolj razširjena.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

#33 ::

Tomson je izjavil:

Malo odvisno od lastnosti, ki so ti bolj pomembne, zame osebno Mi Mix 3. Ima večji zaslon, večjo baterijo, Android 9, zajema boljše fotografije, brezžično polnjenje, FullScreen - nima zareze. Edina prednost Mi8 Pro je trenutno nižja cena, zanimiv izgled in bralnik prstnih odtisov v zaslonu, ki pa v praksi ni tako velika prednost, je pa vsekakor zanimiva lastnost, ki bo sčasoma vedno bolj razširjena.


je kakšna koda za mix3 oz 8 pro?
hvala!

bmwwww ::

Shakey je izjavil:

Notification-i na lock screen-u še komu ne delajo na MIUI 10? Imam RN6.


Nekje na twitterju sem zasledil, da bodo (vsaj za Poco f1) konec novembra dali update miui 10ke in bi naj bilo to odpravljeno.

s1m0n ::

Lahko sporočim, da so mi Xiaomu uro (Stratos) o kateri sem pisal, da imam z njo težave(avtonomijo)... Zamenjali za novo, ki teh težav nima... Drugače sem funkcionalno kar zadovoljen posebej z vidljivostjo na soncu (brez uporabe osvetlitve). Pa tudi teža je majhna, da včasih sploh ne več, da je na roki.

MaterVola ::

Kdo ti jo je zamenjal?

s1m0n ::

Kupljena je bila pri nas.
Sem dal raje malo več za njo prav zaradi takšnih težav :)

BCSman ::

Hmm namestil sem google Messages za sms aplikacijo (miui10). In sem bil ob 10EUR, ker sem spregledal pomemben sms, saj niti lučka ni utripala, niti na lock screenu ni bilo obvestila. Celo Sound je bil onemogočen po defaultu. Očitno bo za vsako osnovno stvar treba preverjat nastavitve. V aplikaciji pod settings->notifications so nastavitve show notification dot in blink ligt. Kaka je sploh razlika med njima? Če kliknem addtitional settings in the app pridem spet na meni genereral settings ki je skoraj identičen kot settings, pol kliknem spet notification in pridem spet v isti notifiction menu, vrtim se krogu, tu so nek loop naredili z meniji haha.
Če pa grem v nastavitvah telefona pod Notification&status bar->App notification->izberem Messages aplikacijo->Other notification; pridem pa spet v nove notification nastavitve, kjer je tudi notification light na voljo. A ni to že v tretje?
Vedno bolj kompliciran ta android.

dexterboy ::

Ne želim bito nesramen, provokativen, žaljiv, zmerljiv in kar je ostalega, ampak glede uporabniškega okolja lahko povem samo sledeče:
kdor je imel in uporabljal win phone, ve, kaj je uporabniku prijazen sistem.
Ko sem prvič dobil androida v roke, sem pol dneva zabil na tem, da sem dobil slo tipkovnico... zgolj eden od primerov user friendly okolja.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

tebodi ::

BCSman je izjavil:

Hmm namestil sem google Messages za sms aplikacijo (miui10). In sem bil ob 10EUR, ker sem spregledal pomemben sms, saj niti
...
Če kliknem addtitional settings in the app pridem spet na meni genereral settings ki je skoraj identičen kot settings, pol kliknem spet notification in pridem spet v isti notifiction menu, vrtim se krogu, tu so nek loop naredili z meniji haha.
...
Vedno bolj kompliciran ta android.

Ne, je isto komplicirano. Res ni na prvi pogled očitno, zakaj so se odločili za tak "loop" teh istih nastavitev.
Ampak tudi če v win izbereš properties na isti stvari, pa še 1x, pa še 1x, boš dobil 3x properties. V nekaterih specifičnih primerih pa ti bo odprlo isto okno 3x. (Načeloma v bolj pomembnih "sistemskih" nastavitvah.)

Stari maček ::

dexterboy je izjavil:

Ne želim bito nesramen, provokativen, žaljiv, zmerljiv in kar je ostalega, ampak glede uporabniškega okolja lahko povem samo sledeče:
kdor je imel in uporabljal win phone, ve, kaj je uporabniku prijazen sistem.
Ko sem prvič dobil androida v roke, sem pol dneva zabil na tem, da sem dobil slo tipkovnico... zgolj eden od primerov user friendly okolja.

Ha, ha, ha....ti očitno ne spadaš na tehnološki forum...

BCSman ::

Mogoce obstajajo kaki poslovnezi, managerji in podobno, ki rabijo zanesljiv sistem z jasnimi temeljnimi nastavitvami funkcionalnosti. Mi tu imamo pac casa na pretek za ukvarjanje z nekimi bug-i, polizdelki avantgardnih programerjev, eksperimentiranjem itd.

Dimnik ::

Daj ne bluzit, ko se enkrat navadiš je mala malica, imaš pa več opcij nastavitev, kot druge znamke.....
primer, sem šel vmes po neumnosti na samsung in sem rabil nekaj časa za nastavitve, koliko bi še rabil, če bi samsung imel več možnosti nastavitev

MrStein ::

BCSman je izjavil:

Mogoce obstajajo kaki poslovnezi, managerji in podobno, ki rabijo zanesljiv sistem z jasnimi temeljnimi nastavitvami funkcionalnosti. Mi tu imamo pac casa na pretek za ukvarjanje z nekimi bug-i, polizdelki avantgardnih programerjev, eksperimentiranjem itd.


Ja, to je oblika poklicne deformacije.

Računalničar misli, da laik kupi računalnik* zato, da se bo 3 mesece se učil programiranja, instalacije (vsaj petkrat reinstalacija OS-a, za vajo, potem pa še enkrat zares, pa še enkrat kot vaja za disaster recovery), neskončno ur testiranja raznih nastavitev, konfigov in setupov in še kaj.

Kar v resnici laik želi, je vklopiti in že čez minuto objaviti na FB, da ima nov pece. In potem (isto minuto, ne 20 dni pozneje po "optimizaciji grafičnega gonilnika in nastavitev" zaigrati s prijatelji rundo tisti teden aktualne igre.


* - velja enako za telefone in v bistvu za čisto vsak izdelek
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

tomy5 ::

+1 in laikov je 95%, takih kupcev ki bi cele dneve šraufali telefon pa samo do max 5%

frfr ::

+1 za nas laike :-)

bmwwww ::

A ima kdo na Pocotu oz. kerem drugem Xiaomi telefonu 2 SIM kartici v tel.? Razmišljam še o eni SIM (za namen službe), ampak po šihtu lih nočem da mi v nedogled cingla ;) Pač da dam drugo SIM na off.

Klamzi ::

Se da, pod SIM card setting daš na off.

svecka ::

Za mati sem kupil redmi 6, ki ima pa v primerjavi z njenih predhodnim telefonom redmi 3s OBUPNE BARVE zaslona. Vse barve so sprane in čisto nič žive. Kot da bi bile barve sprane z belo barvo. Črna ni črna, ampak svetlo temna. Kak nasvet kako kalibrirati barve ali ima telefon preprosto zanič ekran?

tomy5 ::

svecka je izjavil:

Za mati sem kupil redmi 6, ki ima pa v primerjavi z njenih predhodnim telefonom redmi 3s OBUPNE BARVE zaslona. Vse barve so sprane in čisto nič žive. Kot da bi bile barve sprane z belo barvo. Črna ni črna, ampak svetlo temna. Kak nasvet kako kalibrirati barve ali ima telefon preprosto zanič ekran?


Reklamiraj kot stvarno napako in si rešil težavo

Jakob_X ::

svecka je izjavil:

Za mati sem kupil redmi 6, ki ima pa v primerjavi z njenih predhodnim telefonom redmi 3s OBUPNE BARVE zaslona. Vse barve so sprane in čisto nič žive. Kot da bi bile barve sprane z belo barvo. Črna ni črna, ampak svetlo temna. Kak nasvet kako kalibrirati barve ali ima telefon preprosto zanič ekran?


A zascitna folija je ze odlepljena? :).

polpo ::

Imata sploh Gorilla glass zaščito modela Xiaomi Redmi Note 5 in 6 Pro? Napis na Gsmarena pravi: Corning Gorilla Glass (unspecified version). Kot sem na hitro preletel nekje trdijo, da ja, nekje ne, itd.
Na uradni strani tega ni zabeleženo (Poco F1 recimo je, ampak ni nobena novejša Nokia): https://www.corning.com/gorillaglass/wo...

Tisti, ki imate zgoraj omenjena modela imate tudi nameščeno še zaščitno steklo?

Dimnik ::

Jaz imam na vsakem telefonu zaščito.ekrana, se ne obremenjujem če je gorila glas ali ni, ker s časoma na vsakem ekranu nastanejo najmanj mikropraske, pa lahko kdo govori kar hoče.....

svecka ::

tomy5 je izjavil:

svecka je izjavil:

Za mati sem kupil redmi 6, ki ima pa v primerjavi z njenih predhodnim telefonom redmi 3s OBUPNE BARVE zaslona. Vse barve so sprane in čisto nič žive. Kot da bi bile barve sprane z belo barvo. Črna ni črna, ampak svetlo temna. Kak nasvet kako kalibrirati barve ali ima telefon preprosto zanič ekran?


Reklamiraj kot stvarno napako in si rešil težavo


Sprašujem ker me zanima če ima še kdo tukaj Redmi 6 telefon če ima isto težavo. V nastavitvah sem že povečal kontrast do max, ampak ni kaj dosti bolje. Z vračilom ne bom rešil zadeve, če imajo vsi redmi 6 isti problem?
««
236 / 374
»»