» »

Novica z Računalniških novic na Slo-Techu

Novica z Računalniških novic na Slo-Techu

Muflon1 ::

Torej na Slo-Techu ste danes objavili novico o Opteron hladilniku, ki je bila popolnoma skopirana s strani www.racunalniske-novice.com in kot vir navedli xbitlabs.com. Namesto da bi se opravičili in navedli pravi vir novice ste jo po hitrem postopku odstranili z interneta. Se vam zdi to profesionalen odnos ki je lahko v ponos največji slovenski računalniški strani? Nobenega problema nebi bilo če bi se v viru napisalo da je to s strani www.racunalniske-novice.com in mislim da to nebi bil tak problem. Ali se bojite morebitne konkurence ali je to le ponos da pač ne sme biti na vaši strani novica, ki je bila že opisana na drugi slovenski strani? (to leti tudi na že podobne copy paste ki niso navedli pravih virov npr pred časom Marley itd.). Že s tem ko je novica skopirana z naše strani je na nek način to tudi že priznanje da delamo v pravi smeri torej da ljudje začenjajo zahajat tudi na našo stran in mislim da vas nebi bolelo če bi ob novici napisali tudi kje ste jo našli. S tem pa tudi ni straha da bo zmanjšan obisk Slo-Techa ki ima dovolj veliko zaledje obiskovalcev in v sloveniji zagotovo najbolj razvit forum.

original novica:
Novica

Lep pozdrav,
David

Primoz ::

Opravičilo

Mimogrede... prosil bi te, če lahko daš povezavo do vaše novice, ki naj bi jo skopiral Marley. Ukrepali bomo enako. Se pa za neomembo vira in kopiranje opravičujemo.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

Sergio ::

Muflon1, naj se ti opravičim še v forumu. Novico z javnim opravičilom Računalniškim novicam sem začel pisati isti moment, ko sem izbrisal prekopirano novico. Do tega zagotovo ne bi smelo prihajati...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Arkadij ::

a misliš mene?

a bi lahko lepo prosim link dobil, ker to mi je pa res čudno.

Muflon1 ::

Opravičilo seveda sprejeto.

Marley za tebe nisem prepričan se opravičujem da te omenjam ampak ne spomnim se natančno nicka zdel se mi je nekaj na M ampak nebi mogu rečt zanesljivo.

alien-w ::

monster-x? Mathjazz? Ne verjamem, da kdo od njiju, ali pač?

Muflon1 ::

Bom malo pobrskal za nazaj pa bom poskusil najti...

Primoz ::

Prosim.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Arkadij ::

V redu, samo jaz sem res prepričan, da nisem nič kopiral. Ko se spravim pisat novice preletim povezave in od tam prevajam potem v slovenščino. Drugače je pa možno, da sta bili novici podobni.

Thomas ::

Ma se duvate obojni brez veze. Tako Slotech kot Računalniške novice.

Vse zasluge so samo AMDjeve al čigave. Vi ste obojni o tem samo poročali!


:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

asPeteR ::

Hja, bo ze drzalo da je informacija(pa se tako banalna) denar.

:\

monster-x ::

avtor novice ni bil nihče od naštetih v tej temi, ne bom ga pa točno imenoval. tisti, ki je to naredil že ve sam

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Kot je blo že napisano v komentarjih ob novici-opravičilu..

Računalniške novice so nekajkrat pridno kopirale Slo-Lanparty in Slo-Comp pa niso napisali vira. In to so objavili v reviji. Novice so bile skoraj enake, le nekaj besed je bilo spremenjenih. To ni bila ena novica.. ampak jih je bilo kar nekaj.
Takrat so se izgovarjali na to, da so prevajali z istega vira.. in, da je zato izpadlo enako oz zelo podobno.
V redu.. se zgodi... možno, da je to celo res in da niso kopirali.

Zato me tale pritožba res zelo preseneča..
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

asPeteR ::

Mislim no, to novico je itak napisal, menda 14 letni otrok, tko, da bi lahko bili bolj milostljivi.(RČ) In ne bi takoj napadli Slo-tech!

:\

darh ::

ahac.. dej linke prosm.
Tudi jest bi lahko rekel da ste kopiral novice od nas, pa ne bom, ker se mi 1. ne da kregat nekej v tri dni; 2. nimam dokazov / se mi jih ne da poiskat.
Excuses are useless! Results are priceless!

ahac ::

xbite: naj te za nas ne skrbi.. sej smo poslal linke na Rač. novice takrat..
in sem tud napisal, kaj so odgovoril..

itak ni moj namen pljuvat po rač. novicah.. samo opozorit na to, da mogoče tud oni niso tolk nedolžni, kot se v tej temi delajo!!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

McHregec ::

Dalo bi se marsikaj povedati ampak za voljo dobrih odnosov rajši ne.
Destroyer Of The Worlds.

monster-x ::

hja, tako je, če je konkurenca na spletu. vsak se zgovarja na drugega. tukaj je mogoče res šlo za kopiranje, sam se ne bi dalo pogledat enkrat skoz prste 14-letnemu mulcu? no, konec koncev je odločitev v rokah adminov... meni je tako ali tako vseeno:D

perci ::

Sej 14 letnemu mulcu ne bo noben utrujal. Slo-techu pa tudi ne več, ker zadeve ni več gor. Opravičilo je gor. Volk sit, koza cela. End of story.

OZZY ::

Sej računalniške novice tud niso tako nedolžne je nekdo napisal. Pa res je. Sem bil naročen na njih do predkratkim. 2 mesca nazaj in lahko rečem, da so bile nekatere novice skoraj identične. Prevajanje gor ali dol jaz tega ne verjamem. Folku je lažje skopirat in malo preuredit kot sam prevest. Se mi je zdel, kot da berem slo-tech ali slo-comp.
Go with the flow.

Thomas ::

Ne vem no. Avtorstvo parih stavkov?

Dej jih prevedi v Angleščino in daj v Google. Najbrž bo našel že vse nekje napisane.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Kot sem že napisal v komentar novice...

Če je izvor novice napisan, v čem je potem problem? Saj kopirate tako ali tako že od drugih strani, le da so tuje.

Se še kdo spomni, ko se je Kyle iz HardOCP.com pritoževal nad tem? Pa ste ga kratkomalo poslali v maloro, ker je baje le en neumen Američan. :)

Ziga Dolhar ::

IceMan: v tem primeru je šlo za copy/paste, kot vir pa je bila omenjena neka druga stran -- tista, ki so jo kot vir uporabili pri računalniških novicah.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletne strani z računalniškimi novicami

Oddelek: Loža
10669 (461) SeMiNeSanja
»

Najstrokovnejša slovenska rač. revija

Oddelek: Loža
183331 (2113) Invictus
»

Vpis spletne strani v google

Oddelek: Pomoč in nasveti
124006 (3861) Poldi112
»

Voodoo F-50 - Sanje računalniških zanesenjakov

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
232030 (2030) Blue22

Več podobnih tem