» »

problem z ikonami na namizju

problem z ikonami na namizju

žiga ::

lep pozdrav, imam en zelo zajeban problem ki mi ga na noben način ne uspe rešiti. enkrat sem se nekaj špilou zdej je pa jeba. kako naj vam sploh razložim? torej na namizju imam ikone, pod njimi pa so napisi (explorer, my computer....). ti napisi pa so na barvni podlagi in ne transparentni. mislim da sem to nastavil na appearance->advanced in potem je tam item kjer imam izbran desktop in desno od tega barve. barvni kvadratek menja barve v skladu z menjavo teh barv. če je komu slučajno jasno kakšen problem imam in ga zna rešiti, prosim.

ziciko ::

Ce te prav zastopim, rad bi odstranil barvno podlago na kateri so zdaj napisi ikon?

V-i-p ::

Desni klik na namizje, potem lastnosti, potem pa preglej zavihke in v enem boš našel "Active Desktop", to ODkljukaj, ne sme bit vključeno, pa bodo spet prozorni napisi...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

žiga ::

ma nikjer ne najdem >active desktop< pa če bi ti mogoče vedel kje točno najdem to bi ti bil izjemno hvaležen. drugače sem si pa zdej vse ikone zbrisal in mam vse v quick launchu, da mi ni treba te grdote gledat.

ziciko ::

žiga, nisi mi odgovoril na vprasanje, domnevam pa da je to tisto kaj zelis, znebiti se podlage pod napisi ikon. poskusi tole:
moj racunalnik-> lastnosti-> dodatno...
pod ucinkovitosti delovanja klikni "nastavitve"
ter na prikazanem seznamu zaklukaj moznost "Uporaba senc za oznake ikon na namizju."
mislim da mora delovat.
L.P.

V-i-p ::

žiga, lej, meni so te barvne podloge pod napisi ikon v xpjih skakali po živcih takrat, kadar sem imel vključen active desktop, zdaj ne vem točno, če je to pri vseh winsih (katere imaš ti?) niti če je odvisno samo to. Drugače pa takole izgleda tam kjer ne sme biti obkljukano:
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

žiga ::

hvala vama obema ampak še zmeraj ne gre. ziciko-ja to je ta problem, ampak še vedno nikjer ne najdem teh senc; vip- končno sem nekje našel zavihek web ni pa nikjer show content.. tko da res ne vem več kaj nej neredim; mam pa xp; ja pa vseeno hvala

grofsi ::

Pozdravljeni,
Imam isti problem kot Žiga in a slučajno gdo ve kako ikonce napravit spet "prozorne"?
Sistem: win xp sp2
Hvala.

lp,
ps
probal sem obe ponujeni možnosti vendar brez uspeha.

grofsi ::

Pogruntal in deluje.
edgeArchitect said:
Try This:
Desktop Properties
Desktop Tab
Customize Desktop
Web Tab
Delete all Web pages one by one
Properties
Uncheck Make this page available offline
Apply/OK
Uncheck My current Home Pages
Uncheck Lock Desktop Items
OK
Apply/OK
This worked for me.

Maša ::

Jas mam en problem z ikonami. Tako delujejo kot da bi jih dol zbrisala . Če kliknem na njih se mi opre z čim naj jih odprem ( internet )
A mi lahko kiri prosim pomaga ??????
Prosiimm ;((

Aja mam pa widows 7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maša ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obarvane ikone - kako odpraviti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
82052 (1617) boogie_xlr
»

ikone na namizju

Oddelek: Pomoč in nasveti
244358 (2879) rikta33
»

Kako naredit prosojno ozadje ikon!

Oddelek: Operacijski sistemi
153149 (2635) krho
»

WinXP: Kako odstrant verzijo napisano na namizju?

Oddelek: Programska oprema
81081 (943) Spajky
»

XP desni spodnji kot

Oddelek: Programska oprema
7851 (745) andrej

Več podobnih tem