» »

Kater monitor: samsung 959NF ali Philips 109b

Kater monitor: samsung 959NF ali Philips 109b

Dodgeviper ::

Živjo
Zanima me kaj menite kater monitor je bolši nekaj bom kupil sam nisem še prepričan katerega od teh dveh.
Philipsov model ma bolše osveževanje 1248x1024
Skratka nevem.cene so tam tam
Pomagajte:))
  • spremenil: boštjan ()

Kriko ::

Probal sem mitshubisija v tem razredu, ter tudi philipsa ker ga ima kolega, sam sem se na koncu odloičil za samsunga 959NF in sem 100% zadovoljen!
pri nas je problem, ker ti ne rata nikjer izprobat teh monitorjev oziroma jih videti na kupu. Sam sem imel to srečo ter se odločil za prej omenjenega in bi se še enkrat!
LP

Dr_M ::

definitivno samsung. ker teli philipsi so blo tko, dela al pa ne dela. itak pa monitorja ne gonis na najvisjih frekvencah. najbols je okol 85-90.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

chucki ::

philips ma lepso sliko kot vsak samsung! sm meu moznost testirat pa je v sliki philips prehitel vse.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Clemento ::

chucki: dej tip ne bluzi...bi se dalo debatirat o tem kera slika je boljsa...philips na zalost
ni vec tisto kar je blo...kupi Samsung ...doma mam Samsunga 959NF in Iiamo 450PRO
pa mi je slika lepsa na Samsungu ceprav je iiama pro model...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

ali3n ::

@ Dario - če je možno vzporedno primerjaj oba monitorja (prosi prodjalca..). Ne vem kako sliko ma tist Philips, za 959NF vem da ma dobro (lepo!).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zico ::

959NF obvezno!!

JohnyB ::

Samsung SyncMaster 959NF
Apple iMac

DjTonic ::

Samsung SyncMaster 959NF

getfrik ::

Seveda Samsung je rulZ sam te dve črti ne bi smel met na ekranu ,drugač pa itak ne motjo!
Lp

CCMbrother ::

Samsung SyncMaster 959NF je v tem primeru edini mozni odgovor. Ne bo ti zal !

SkIDiver ::

Jz se pridružujem večini. Mam Samsunga SyncMaster 753 dfx in je fina slika. Pri 1024*768@85Hz se da lepo delat in me nikol ne bolijo oči.

Boky ::

getfrik ti dve črti imajo vsi trinitron monitorji! Samsung 959NF pa naj bi bil v rangu philips-a 109p, ki pa je precej drazji!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Boeing ::

Sem mel možnost pred nakupom sprobat 959NF in 109P20... in se na koncu odločil doplačati 40 jurjev, da bi dobil 109P20. Ko vidiš sliko, ti tistih 40 jurjev ne pomeni več toliko kot prej oz. dobiš dober razlog zakaj jih zapravit :)

Nikol ni mi blo žal.


Zdej sm pa na LCD-ju. Mi je še pa manj žal.

:)

Philipsa kupi. Itak.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

lopov ::

Se en glas za Samsung 959NF.
Cev sicer ni Trinitron (Sony tm), je pa ena izmed Diamondtron variant, kar je prav tako OK. Crt ne opazim, je pa res, da sem do sedaj se vedno imel trinitron CRT :)

In ce instaliras PowerStrip ima ostro sliko tudi pri 1400x1120 pri 90Hz.

Flamer ::

jaz bi tud kupil enga samsunga zdej enkrat, samo me zabnima zakaj ga pa na samsungovi spletni strani ni več pod products? če vpišem v iskanje mi ga dobi pod older models. Edini 19'' ki je trenutno aktualni je 957 DF, ki ima piko 0.20. koliko jo ima 959NF??

JohnyB ::

Ja sam DF nima ravnega ekrana ampak navidezno ravnega!!!

Sem ga še isti dan nesu zamenat za NF :D
Apple iMac

JohnyB ::

Aja piko ma pa 0.24

tuki maš pa specifikacije LanCom
Apple iMac

Dodgeviper ::

Živjo
Kot prvo se zahvaljujem za nasvete.
odločil sem se kar za samsunga pa tud cena ni slaba pri gamebitu 70k čez 10 dni ga kupim.
Še enkrat hvala
:D

chucki ::

drgac pa philipsov brilliance 109p4 je biu ocenjen kot najbolsi monitor!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

schurda ::

Exactly! Jaz ga imam in v kombinaciji z Matrox Millenium-om daje perfektno sliko. GF in R se lahko gredo skrit!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

San ::

Dej nehi, ares, kr skrije, vaaaauuu, kakšen best buy ta Matrox!

pingo76 ::

Tace stran od philipsovih izdelkov pa četudi je to brivnik!
Če pa že, skrijte garancijo stran od njegovega zlobnega uča ker edino tako ne bo vedel kdaj je pravi moment za crknit.
Malo za šalo malo za res.
Philips je genij kot izumitelj a katastrofa kot izdelovalec.
(imel že več raznoraznih philipsovih izdelkov in niti eden ni več "živ", pika na i pa je bil brivnik ki me je "vklal" 1mm globoko 4cm dolgo po licu ker je zaščitna mrežica počila. Dobro da še vidim...)
P.S. Na mizi imam Samsunga 957p in ga imam zelooo rad. :)

pingo76 ::

P.S. Če bi kupil philipsof fen bi verjetno postal čez leto dni hot air gun ali švasaparat morda vžigalnik cigaret. Zanimiva ta "evolucija" philipsovih izdelkov po pretekli garanciji.;((

Boky ::

pingo76 imam philipsov Briliance 15A, ki steje ze kakih 8 let, pa še vedno noče crknit.
Pravtako si lastim Philshave 5890(kako leto in pol), pa zaenkrat se ni nic počilo in tudi ne zgleda da bi. Pravtako si lastim philpisov stolp, sestavljn po komponentah, star ze kakih 10 let(takrat dal zanj cca 20000 austrijskih silingov). Do zdaj ni še nič crknilo, le enkrat sem visokotonce skuril, za kar se pa bil sam kriv!
Zgleda da nimasš sreče z philipsom! :))

pingo76 ::

Zgleda da ne...

Flamer ::

A ima mogoče kdo iskušnje z 1100DF?

Dr_M ::

sam imam podobne izkusnje s philipsovimi stvarmi kot pingo76. in VEM da nism edini. tut moji kolegi se povecini pritozujejo nad njihovimi izdelki. to da philipsova stvar dela vec kot 2-3 leta je ze pravi fenomen. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

schurda ::

Tudi meni je crknil akumulator na brivniku Philips. Po desetih letih delovanja sem moral akumulator menjati... in po osmih letih delovanja monitorja sem ga moral nastelati in po sedmih letih delovanja CD-playerja sem mu moral ocistiti glavo...

Res je nula ta Philips ...

Po dveh tednih delovanja diska Samsung disk ni crknil, samo utihnil je ... za vedno. Sedaj imam super popolnoma neslisen disk. Enkratno vam recem!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

speed machine ::

Kaj pa razlike med Samsung SyncMaster 957P 19" in Samsung SyncMaster 959NF 19"? Je razlika med tema dvema vredna 20k. Pa slike ko sem jih gledu po internetu so zmešane. Tako da ne vem če ima 957p raven zaslon. Drugače pa imata podobne specifikacije. Katerega priporočate?

schurda ::

957 ima slabso elektroniko. Zdi se mi pa tudi, da ni real flat, a za to drugo nisem siguren. Povem ti pa tole: Doma imam 14 colski monitor, (slucajno je Philips, a to zdaj ni pomembno). Dela mi od takrat. ko sem kupil prvi PC. Od takrat sem zamenjal goro kist, proval vse mogoce komponente, a sem monitor uporabljal do par mesecev nazaj. No sedaj ga uporablja brat. In kaj ti hocem povedati, da bos svoje oci matral se pa se na tem monitorju, medtem bos zamnjal marsikatero komponento, za katero bos odstel mogoce 50k ali vec. Sedaj pa podeli tistih kurcevih 20k na recimo ajde 5 let. Za tistih 4k na leto se bos pa 1x manj napil, pa je. Sedaj pa pejdi in kupi real flat s ta dobro elektroniko.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

lopov ::

957 ima tko lepo seksi zakrivljen zaslon in opazno vecje pike (bolj grob raster slike). Drugace pa pot pod noge in v stacunno, kjer si v zivo ogledas delovanje obeh skatel ali pa obisk kolega, ki ze ima kaj podobnega.

In prosim, upostevaj schurdin nasvet ... Okice so le samo ene in jih ne mores menjati vsako sezono. Za blagor oci ne sme biti skoda denarja.

speed machine ::

Kupil 959NF in zlo zadovoljen. Sicer pa vem kak je z monitorji ki delajo dolgo. Svoj prvi 15 colski monitor sem mel celih 10 let in še zdaj deluje. Vendar sedaj ni več mogel izpolnjevati mojih zahtev po visokih ločljivostih. Tako da sem šel na novega.
P.S.: splačalo se je dati 20k več za monitor z ravnim zaslonom.

Jok3r ::

No jaz sem si tudi kupil ta monitor in morem recti da je zelo vredi :D. Zanima me ali se splača kupiti RGB kabel (kolko $$ stane) in zakaj uporablja monitor USB prikljucek.

ps
Mislim, da so dali za zagon monitorja malo preglasen rele ;(( !

Dr_M ::

usb je za nastavitve monitorja programsko, namest tipk na samem monitorju.
RGB oz BNC kabel se zelo splaca kupit, stane pa 2500 sit v bigbangu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

schurda ::

Kakšna pa je sploh razlika med BNC in navadnim kablom?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Dr_M ::

klik prva stran ki mi jo je najdu google.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

schurda ::

Hvala!

Dej torej črncu žitno zrno, ne pa hleba kruha, da ne bo ostal lačen!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 19' crt monitor

Oddelek: Kaj kupiti
341943 (1464) Matev
»

Kateri 19 palčni CRT monitor?

Oddelek: Kaj kupiti
141567 (1381) Dead_Eye
»

Kateri 19'' CRT predlagate

Oddelek: Kaj kupiti
241634 (1226) ]_g_]
»

Katerega od naštetih monitorjev naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
262014 (1571) gappee
»

19" monitorji

Oddelek: Kaj kupiti
161804 (1191) ThARippA

Več podobnih tem