» »

Garmin- Medion

Garmin- Medion

Ki99 ::

Pozdravljeni,

pred parimi leti sem dobil za darilo garmin znamke Medion. Ker sem zadevo rabil zelo malo, se doslej nikoli nisem ukvarjal s posodabljanjem, sedaj pa bi ga rad posodobil. Ali mogoče kdo tule ve ali se da kje downloadad posodobitev ali mi preostane le nakup?

Hvala za pomoč

FX6300B ::

nevem kako ima medion ampak moj dedi ima garmina in sem mu gor naložil openstreetmaps, ki so zastonj, vem da sem takrat rabil sd kartico ki se jo da notri, malo si preberi na googlu glede tega.
aja BTW garmin je firma ki dela navigacijske naprave, v tvojem primeru nima z tvojo napravo garmin nikakršne zveza le to da dela naprave z enako/podobno funkcijo :D
May the force be with you!

okidoki ::

Pozdravljeni, v Šparu je GARMIN DRIVE 40LTM za 129 €. Ste tako prijazni in vaše mnenje glede modela delite ... Je to vreden nakup za občasnega uporabnika navigacije? Hvala in lp.

mzakelj ::

pametni telefon + sygic za tistih par € in en avto polnilc pa si zmagu. :D

krneki0001 ::

40€ za windows phone 8.1. Blokiraš updejte, da ostane na 8.1. Naložiš here drive+ od nokie in vse mape sveta dl-jaš na kartico, pa si zmagal. Imaš vso navigacijo zastonj. Vsake toliko časa samo karte posodobiš (imaš update za karte v aplikaciji).

okidoki ::

Hvala za namige. Rad bi preko navigacije imel tudi prostoročno telefoniranje. Razumem prav, da je to mogoče? Bom vprašal drugače ... Kateri GARMIN do 150 € bi mi priporočali. Pogoj je seveda slovenski meni in nezahtevna uporaba. Da pa bi sam preko mobitela nalagal pa je misija nemogoče :( Ni znanja :(. Hvala, da me razumete.

hojnikb ::

greš na market, naložiš here maps in voila, pametn telefon z gps :)
#brezpodpisa

Frenckie ::

okidoki je izjavil:

Pozdravljeni, v Šparu je GARMIN DRIVE 40LTM za 129 €. Ste tako prijazni in vaše mnenje glede modela delite ... Je to vreden nakup za občasnega uporabnika navigacije? Hvala in lp.


Ta mislim, da ima nameščeno samo Centralno Evropo. Če ti to zadostuje, jo kar kupi.
Na njem lahko brezplačno posodabljaš zemljevide (doživljensko za to napravo).

krneki0001 ::

okidoki je izjavil:

Hvala za namige. Rad bi preko navigacije imel tudi prostoročno telefoniranje. Razumem prav, da je to mogoče? Bom vprašal drugače ... Kateri GARMIN do 150 € bi mi priporočali. Pogoj je seveda slovenski meni in nezahtevna uporaba. Da pa bi sam preko mobitela nalagal pa je misija nemogoče :( Ni znanja :(. Hvala, da me razumete.


aplikacija na mobitelu je bolj simpl kot garmin, ko je treba nadgradit karte.

Tukaj si poglej aplikacijo:
http://360.here.com/2014/04/02/free-dri...

Potem pa lahko tudi na http://maps.nokia.com/ narediš ruto, kje se boš peljal in si jo preneseš v telefon, ter podobne zadeve.

Slovenska navodila:
http://www.microsoft.com/sl-si/mobile/p...

Zgodovina sprememb…

okidoki ::

Se opravičujem, da še enkrat prosim ... Ali je prostoročno telefoniranje mogoče preko GARMINA? Kateri model, cena? No, če ne, pa konec tedna skok v Špar po navigacijo za 130 €. Pametnega telefona nimam. Lahko noč.

d4vid ::

Pameten telefon (lumia) za malo visjo ceno bo precej boljsa investicija ;)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

FX6300B ::

kot že 100x rečeno se ne splača nekih navigacijskih naprav kupovat , če imaš lahko telefon za isto ceno, in gor navigacijo oz. mogoče že z obstoječmu, durgače pa garmin vsak ki ima bluetooth podpira prostoročno, ampak ... telefon...
May the force be with you!

smacker ::

Poleg telefona rabiš še primeren nosilec in polnilec, pri Garminu dobiš vse v kompletu. Če je namen izključno navigacija, potem nima smisla telefona kupovat. Ko enkrat telefon imaš, potem pač uporabiš navigacijo na telefonu, ker je ceneje kot Garmin.
Pri nakupu Garmina si je treba izbrati želene funkcionalnosti, potem pa izbrat najcenejši model ki ima vse te funkcionalnosti. Z nekaj truda se da vse karte poljubno nalagat in posodabljat, tako da kartografije ni treba drago plačevat.
Na mimovrste imajo najcenejšega z Bluetooth-om za prostoročno telefoniranje za 166€. Za 10€ več imajo pa še takega z doživljenskim posodabljanjem kart, zato bo posodabljanje kart enostavnejše. Model Garmin nuvi 2597LMT (https://www.mimovrste.com/cestne-naviga...
V grazu se ga da dobit tudi za 150€: http://www.electronic4you.si/garmin-nuv...
Za razliko od šparovega modela je novejši in omogoča prostoročno telefoniranje.

okidoki ::

Smacker - najlepša hvala.

okidoki ::

Pozdravljeni, GARMIN kupljen v petek direktno v Gradcu (Electronic4you) za 144,9€. Vse super in hvala za nasvet.

Ssandra88 ::

Podzrav.

Ravno vidim, da ima enega mimovrste v akciji -
in se sprašujem če ga sploh rabim. Glede na zmogljivost naših pametnih (in manj pametnih) telefonov in njihovo povezljivost. Se mi je pa že zgodilo, da je zatajil, ko bi ga najbolj potrebovala...

Mnenja, priporočila?

Hvala in LP :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero navigacijo priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
4911769 (8075) scipascapa
»

Wayteq prenosni navigacijski sistem X980BT X Sygic 3D: DA alo NE?

Oddelek: Mobilne tehnologije
91740 (1502) Qushaak
»

GPS navigacija za avto (do 120€)

Oddelek: Pomoč in nasveti
122178 (1856) ales400
»

Navigacija za avto?

Oddelek: Kaj kupiti
263572 (2994) šernk
»

Garmin 1350T ali Navigon 4310 max?

Oddelek: Kaj kupiti
223807 (2919) Ancalagon

Več podobnih tem