» »

Problem z notranjim diskom

Problem z notranjim diskom

pivo ::

Lep pozdrav ekipa, potrebujem pomoč.
Gre se za 3.5" disk WD 640GB. Lepo mi služi cca 6 let.
Problem je da mi ne odpre določenih map v njemu, določene pa. Do danes je delal normalno. Bere (melje), prebere (odpre) pa ne.
Slabih sektorjev ni je povedal windows, prav tako je rekel tudi hard disk Sentinel, da je disk v odličnem stanju.
Any advice?
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

MIHAc27 ::

Lahko, da je problem z pravicami teh map. Preveri če imaš še vedno pravice, da jih gledaš (in si administrator).

Mogoče celo odpreš drug profil, ki je admin, pa z njim pogledaš, če je z profilom kaj narobe lahko tudi to pomaga.

pivo ::

ni problem s pravicami.
any other ideas?
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Spajky ::

Okvarjena je ali particijska tabela ali podatki. Če je prvo, se da restavrirat podatke, če je drugo nima smisla in se napravi full format (potem ko preneseš drugam kar lahko) ... Hardver ali OS/FS ti je zbluzil podatke, če je disk fizično zdrav!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

pivo ::

Spajky: hvala. Danes formatiram. Čas da sprobamo Win 10 ;)
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

kladivo1405 ::

Živjo,
jaz imam en problem z SSD diskom in sicer v enem laptopu mi dela normalno, ko ga dam pa v drug laptop ga pa sploh ne zazna sm napiše da ni nobene "bootable" naprave priključene. Pa me zanima če lahko kdo pomaga a morm kej v biosu naštimat al pa kej?

Hvala in LP

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Različni bios nastavitvi - v enem imaš UEFI v drugem legacy
Razlika je v datotečnem zapisu diska gpt - mbr
Delo krepa človeka

kladivo1405 ::

Aha pa se da to kok spremenit al kako to poteka?
Hvala

AC_DC ::

Tudi če bi bil 1x UEFI v drugem legacy, bi ssd še vedno morali zaznati v biosu.

jaz imam en problem z SSD diskom in sicer v enem laptopu mi dela normalno, ko ga dam pa v drug laptop ga pa sploh ne zazna sm napiše da ni nobene "bootable"

Model ssd in obeh prenosnikov ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

solatko ::

AC_DC - V bios-u ga zazna, ne more pa ga čitat, torej ne gre v sistem, ki je na njem, če prav lahko od viste naprej, diske brez problema daš v drug računalnik in bo normalno štartal OS, malo dlje traja, ker uredi gonilnike.
Če pa je napačen datotečni zapis, glede na aktivni bios, pa ti ne zazna boot enote.

Rešiš tako, da v bios-u spremeniš način iz uefi v legacy ali obratno, vendar ti Uefi ne bo prepoznal windows za legalen.
Delo krepa človeka

kladivo1405 ::

Laptopa sta oba znamke Acer, ssd disk je pa Samsung 840. Bom probal spremenit v biosu iz uefi v legacy upam da bo delalo.
Hvala še enkrat.

solatko ::

Imeti moraš enako nastavljen bios, kot ga imaš v računalniku, na katerem disk deluje. Če je prenosnik starejši, ima še stari bios, disk pa je v MBR datotečnem sistemu.
Če pa je novejši, kot ta, v katerega bi rad dal disk, pa je UEFI disk formatiral v GPT sistem in ti na starem računalniku ne bo deloval, razen, če ga formatiraš in na novo naložiš sistem.
Tako pripravljen disk pa bo v novejšem delal v načinu Legacy.

http://www.howtogeek.com/193669/whats-t...
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rufus (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535374 (3301) Han
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474944 (3950) gruntfürmich
»

Namestitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
182472 (2099) BorutK-73
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6518750 (988) Mare2
»

Sistema ni mogoče namestiti na disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
196542 (6179) Mare2

Več podobnih tem