» »

Ekonomska fakulteta ali FDV

Ekonomska fakulteta ali FDV

noob96 ::

Ne morem se odločiti. Kaj mislite da je bolj perspektivno in "pametnejša" odločitev
FDV-komunikologija

ali

Ekonomska fakulteta UNI

Balaton ::

Sam bi, če bi lahko ponovno izbiral, šel še enkrat na EF. Na koncu prvega letnika lahko zbiraš med smermi - nekatere so bolj družboslovno, nekatere bolj naravoslovno naravnane.

Je pa tvoja izbira glede na to kaj te zanima.

noob96 ::

pa zanima me ubistvu trženje, PR, delo z ljudmi...
sicer sem sedaj na ekonomski gimnaziji pa mi gre ekonomija fajn. pa je na ef veliko (težke) matematike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noob96 ()

Invictus ::

Matematika na EF je povsem osnovna. Nič težkega. Ampak imajo kljub temu ljudje probleme ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OldSkul ::

Matematika je bila pomoje bolj včasih problem, ko še ni bilo pravih gradiv za učenje - to je bilo takrat ko sem jaz začel 2006 z EF in so se še lovili z bolonjskim sistemom. Sedaj so FB skupine, kjer si študentje pomagajo med sabo in po moje ni takega problema. Bolj kot matematika so sedaj problem drugi predmeti, ali pa ne, odvisno od osebka.

mzakelj ::

Tisti kateri bi rad delal z ljudmi naj najprej 2x premisle in recimo par mesecev dela v kaki veliki živilski trgovini. Potem pa naj se odloči. Ni tako enostavno kot si marsikdo misli :)

Balaton ::

Tudi jaz apeliram, da vsaj 2x premisli, če si res želiš trženja in podobnih smeri. Res da imamo CERŠ, ampak ima večino folka še vseeno probleme najti en spodoben šiht. Ko študiraš gre prek študentskih napotnic, kasneje pa nastane problem ko nimaš več statusa.

noob96 ::

Kaj družboslovnega pa potem predlagate? Tam pa da ni zdej omejitev za odličnjake

RatedR ::

Ekonomska fakulteta je boljša, poznam par ljudi z obeh fakultet in moram rečt da je ekonomska boljša sodeč po vsem kar sem slišal.

MasterTade ::

Ni vse v tem kako je kaj težko, je tudi v tem koliko truda vložiš
Mors omnia aequat

TheKekec ::

Tudi jaz menim, da je EF boljša izbira.

Invictus ::

OldSkul je izjavil:

Matematika je bila pomoje bolj včasih problem, ko še ni bilo pravih gradiv za učenje - to je bilo takrat ko sem jaz začel 2006 z EF in so se še lovili z bolonjskim sistemom. Sedaj so FB skupine, kjer si študentje pomagajo med sabo in po moje ni takega problema. Bolj kot matematika so sedaj problem drugi predmeti, ali pa ne, odvisno od osebka.

Matematika je bila problem, ker je folk len in se mu ne ljubi narediti dovolj nalog.

Matematika je ena od ved, ki ima množico učnega materiala od nekdaj. Ampak tudi to ne pomaga pri lenobi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eales ::

Poglej si, kaj na ekonomski fakulteti te sploh zanima. Ker moraš na koncu prvega letnika izbrati smer. Imaš pa v prvem letniku matematiko, ki je na splošno vsaj v naših časi povzočala precej težav. In kasneje obe statistiki. Je pa tako kot na vseh faksih ... brez učenja ne boš naredil. Pa tudi splošno mnenje o kasnejši zaposlitvi ni tako črno, kot se hoče pogosto prikazati "v javnosti". Vsi v moji generaciji smo našli primerno zaposlitev. Res je, da situacija ni rožnata, venda se da. Težava je s tistimi, ki 3- letni dodiplomski program delajo do 26. leta in nato jamrajo da jih noben noče...

Ljublancan1 ::

Visoka poslovna šola (Ljubljana) ali Univerziteni program v LJ bi močno odsvetoval! sam sem hodil naredil in lahko povem da se ti ne splača. Sploh če boš kasneje hotel dobiti zaposlitev... ker je ne boš v tem primeru.

Balaton ::

Nam boš zaupal svojo smer in povprečje?

Invictus ::

eales je izjavil:

Poglej si, kaj na ekonomski fakulteti te sploh zanima. Ker moraš na koncu prvega letnika izbrati smer. Imaš pa v prvem letniku matematiko, ki je na splošno vsaj v naših časi povzočala precej težav. In kasneje obe statistiki.

Matematika je drobiž na ekonomskem faksu. je pa res da tja ne hodijo ljudje, ki znajo matematiko ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MasterTade ::

Ne vem tok o EF ampak posplošuješ na veliko. Raje reč da je nivo matematike tam nižji
Mors omnia aequat

Invictus ::

Tam je nivo matematike za vsa leta približno na nivoju enega do dveh mesecev na naravoslovnih fakultetah. Ker se ponavlja srednja šola.

Dovolj natančno?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

A120 ::

mah matematika na ekonomski je en velik hec. srednjesolska snov in nic vec.

MasterTade ::

To ne pomen da gredo sami ne-matematiki tja..
Mors omnia aequat

Ljublancan1 ::

Smer in povprečje nima tukaj veze. Kar ma veze je to da je bolje iti na računalniški faks ali karkoli drugega kjer boš dobil službo. Pa ne zavajam samo povem in lahko povem da sem bil med boljšimi.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

MasterTade je izjavil:

To ne pomen da gredo sami ne-matematiki tja..

V bistvu gredo, ko poslušaš študente EF kake probleme imajo z osnovnimi limitami ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Finančna Matematika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5012046 (9283) neverlucky
»

Študij finančne matematike

Oddelek: Šola
4210458 (9308) tony1
»

FRI vs. Ekonomska fakulteta - Poslovna informatika

Oddelek: Šola
3613556 (7596) barb99
»

FMF- Matematika vs Finančna matematika

Oddelek: Šola
97029 (5871) Macolinho
»

Težave s faksom

Oddelek: Šola
133126 (2482) Loaded

Več podobnih tem