» »

Onemogočiti ugašanje ali zaščititi s kodo v WIN XP

Onemogočiti ugašanje ali zaščititi s kodo v WIN XP

EagerWolf ::

LP

Imam WinXP PRO in starcem ne morm dopovedat, da nej stvarce ne ugašajo skos ... ne da se mi kregat, zato bi rad zadevo zaščitu s kodo ... al pa recmo desablov, pa naredu kak drug način da bi ugasnu ...

Hvala za pomoč!

LP
I never eat a pig couse a pig is a cup!

rap3r ::

Vem da je ena opcija da iz star menija odstraniš shut down gumb, sam sm pozabu kako. Probi mal v googlu poiskat
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Frgazor ::

Control Panel - Administrative tools - Local security policy

resi marsikaksen problem ;)

Cokolesnik ::

Skrbniška orodja / Lokalni varnostni pravilnik / Lokalni pravilniki / Določitev uporabniških pravic / Shut down the system.

V omenjeni skupini imej le tiste uporabnike/skupine uporabnikov, za katere želiš, da imajo možnost izklopa računalnika.

Sicer se uporabniki ali uporabniške skupine oblikujejo v Skrbniška orodja / Upravljanje računalnika / Lokalni uporabniki in skupine.

Jaz bi predlagal, da narediš uporabniško skupino IZKLOP in vanjo dodaš tvoje uporabniško ime, ne pa tudi uporabniško ime staršev. Potem v meniju iz prvega odstavka odstrani vse uporabniške skupine in dodaj le skupino IZKLOP. Tako bo rač. izklapljal le uporabnik, ki je član te skupine.

Ne pozabi pa, da ti mama še vedno lahko računalnik izklopi s fizično prekinitvijo električne energije.:D Tak izklop bo veliko slabši, kot tisti v Windowsih.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows ne more odstraniti gesla

Oddelek: Pomoč in nasveti
242591 (2079) amigo_no1
»

Remote shutdown - dostop zavrnjen 5

Oddelek: Pomoč in nasveti
111017 (812) JogurtJagoda
»

Win xp Administrativne pravice! Težave... Rabim pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
281736 (1516) smrekca
»

[Windows] Remote desktop prijava pri računu brez gesla

Oddelek: Operacijski sistemi
61969 (1390) ebatis
»

kako odstraniti ali odkleniti administratorjevo geslo?? ---pomoč!!!---

Oddelek: Operacijski sistemi
208097 (7608) gapi000

Več podobnih tem