» »

Kako izbrisati Bitcoin denarnico

Kako izbrisati Bitcoin denarnico

SimpleUni ::

Življo! Mene zanima Kako izbrisati komplet windows Bitcoin denarnico iz mojega windows 8 računalnika in vsa gesla, mape, ki še vedno ostane v spominu??!!.. Hvala!
  • premaknil iz Loža: ahac ()

stapler rump ::

Če hočeš biti res prepričan, da ne bo nihče mogel do tvojega zasebnega ključa in gesel? Vzameš (vse) trde diske iz računalnika, jih odpreš in nekajkrat s kladivom udariš po ploščah. SSD je malo težje uničiti, ampak če ga prežagaš na pol je kar nekaj dela, da se z njega reši podatke. Odvisno od nivoja paranoje uporabiš podobne fizične metode tudi za ostale dele računalnika:

http://www.theguardian.com/uk-news/2014...

Drugače obstajajo tudi programska orodja, ki prepišejo celotno vsebino diska, je pa njihova učinkovitost vprašljiva, še posebej pri današnjih diskih, ki so kdaj preveč pametni in ne prepišejo vedno vsega, kar jim rečeš. Tukaj je ena obstoječa tema:

Brisanje vseh podatkov iz diska

Če pa hočeš vprašati, kako to narediš ne da bi zbrisal tudi Windows instalacijo in vse ostalo na računalniku, kjer si imel shranjene občutljive podatke, ti kar takoj povem, da ni mogoče. Vsaj ne na način, da bi lahko zaupal, da tvoji ključi niso še vedno kje dostopni za kogarkoli, ki vsaj približno ve kaj dela (oziroma zna poiskati prava orodja).

SimpleUni ::

stapler rump je izjavil:

Če hočeš biti res prepričan, da ne bo nihče mogel do tvojega zasebnega ključa in gesel? Vzameš (vse) trde diske iz računalnika, jih odpreš in nekajkrat s kladivom udariš po ploščah. SSD je malo težje uničiti, ampak če ga prežagaš na pol je kar nekaj dela, da se z njega reši podatke. Odvisno od nivoja paranoje uporabiš podobne fizične metode tudi za ostale dele računalnika:

http://www.theguardian.com/uk-news/2014...

Drugače obstajajo tudi programska orodja, ki prepišejo celotno vsebino diska, je pa njihova učinkovitost vprašljiva, še posebej pri današnjih diskih, ki so kdaj preveč pametni in ne prepišejo vedno vsega, kar jim rečeš. Tukaj je ena obstoječa tema:

Brisanje vseh podatkov iz diska

Če pa hočeš vprašati, kako to narediš ne da bi zbrisal tudi Windows instalacijo in vse ostalo na računalniku, kjer si imel shranjene občutljive podatke, ti kar takoj povem, da ni mogoče. Vsaj ne na način, da bi lahko zaupal, da tvoji ključi niso še vedno kje dostopni za kogarkoli, ki vsaj približno ve kaj dela (oziroma zna poiskati prava orodja).


Ha.. Ha.. :D Ta pa je dobra jaz te čisto dobro razumem in mi je to čisto jasno da ni to mogoče ampak dokler sem jaz lastnik svojega prenosnika nebo nihče po mojem disku razbijal, rezal, mečkal he..he.. :D ker nimam za kaj to počet. Torej da bo malo bol jasno, če jaz prodam prenosnik kolegu ( bi samo rad odstranil svoje geslo na windows Bitcoin denarnici zdaj trenutno zaklenjena z mojem geslom, rad bi pa samo to da ostane odklenjena denarnica ) je itak prazna ker sem vso valuto premaknil na drug račun. Samo to me zanima! :)

Machete ::

Nisi povedal kakšna je tvoja lestvica paranoje, da ti lahko konkretno svetujemo.
Za določene diske tudi sam uporabim macolo. Neverjetno kako so trpežni 3.5 hddji. Še bolje pa je vrč vse skupaj v kovinsko kanto in skuhat v goreči naftni juhi. Pa pazi, da ne boš kot doktorji, ki so hoteli zažgat knjigo o Kučanu, ko so si naštimali plastično (!) vedro.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Looooooka ::

Če maš nov pc in nov disk si tam odpreš novo denarnico z novim keyem in si vse bitcoine nakažeš tja. Potem si lahko tvojo če slučajno rs dvomiš v hdd levl format vtakne v rit. Diska zarad ene klinčeve bitcoin denarnice re ni treba uničevat.

SimpleUni ::

Looooooka je izjavil:

Če maš nov pc in nov disk si tam odpreš novo denarnico z novim keyem in si vse bitcoine nakažeš tja. Potem si lahko tvojo če slučajno rs dvomiš v hdd levl format vtakne v rit. Diska zarad ene klinčeve bitcoin denarnice re ni treba uničevat.


Ja saj to :) Hvala vsejno!

SimpleUni ::

Imam še eno vprašaje, Če imam novi prenosni računalnik in želim ponovno Bitcoin windows denarnico in ostale pomembne mape a vse bi dal na zunanji disk, kako je pa s tem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vdor v računalnik?

Oddelek: Loža
232534 (1336) treker
»

Rad bi anonimno kupil bitcoin in potem anonimno z njim plačal nek servis

Oddelek: Pomoč in nasveti
346059 (4304) alese
»

Vdor v gmail nujno prosim pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
379976 (7428) Phantomeye
»

Kaj je Bitcoin - razlaga za vsakogar

Oddelek: Znanost in tehnologija
1110203 (8607) bitcoin
»

Mož, ki je razkril največje prisluškovanje na svetu: Edward Snowden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11842576 (32760) Hayabusa

Več podobnih tem