» »

Reševanje počasnega Wifi-ja

Reševanje počasnega Wifi-ja

drzni86 ::

Živjo!

Rabim malo pomoči pri reševanju sledečega problema:

Na računalniku sem zamenjal osnovno ploščo in procesor... Računalnik se je brez potrebe po ponovni namestitvi OS lepo bootal v Win 10, ampak dosega zelo počasne hitrosti preko Wifi kartice. Tudi če pingam določeno strani dobim trikrat Timed out in šele na četrti "poziv" dobi odgovor. Ko sem potem namestil gonilnike za wifi kartico iz uradne strani je kartice normalno delovala in dosegala pričakovane hitrosti, ampak ko sem računalnik ugasnil in ponovno prižgal se je ponovila ista težava z obupno počasno hitrostjo. Če potem probam še enkrat povozit gonilnik mi pa javi, da je omenjeni gonilnik že nameščen.

Kje naj še iščem težavo/rešitev?

Hvala

AC_DC ::

Kako dela Wifi kartica na drugem w10 sistemu ? Je wifi spekter poln moten (druga routerji na istem kanalu) ?
Specifikacije hardvera (cpu, mobo, gpu, psu, ram, wifi kartica, router) ? Wifi dela na b g n, varnost wep, wpa1/2, tkip/aes ?
Razpiši se kristalna krogla ne dela.

w10 je zadnji build ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

drzni86 ::

Kartica je bila samo v tem sistemu (kot že rečeno je po ročni instalaciji uradnih gonilnikov delovala brezhibno tako, da sklepam da je sama kartica brezhibna). V bližnji okolici drugih routerjev ni in tudi sama kartica najde le to obstoječo točko na katero se povezuje.

Ker trenutno nimam tega PC-ja ob sebi lahko samo iz glave navedenem... CPU 15 3340, plata Gigabyte (modela ne vem na pamet), pcu je 550W (modela ne vem, ampak ne vem če je to pomembno), rami so 2 x 4 Team group Elite. Wifi kartica je Asus (za model lahko naknadno javim ko pridem do kište).

Router je WRT54GL, deluje na G, varnost WEP.

Win 10 je zadnji build ja.

AC_DC ::

Kateri fw imaš na routerju ? Wep je enako kot da nimaš nič, kako dela brez zaščite ?

drzni86 ::

Problem rešen tako, da sem v win izklopil možnost samodejnega pridobivanja gonilnikov in potem ponovno ročno namestil gonilnike iz uradne strani wireless kartice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pri uploadu datoteke v splet se zmrzne internetna povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
131100 (538) rabelj5
»

AMD stavi tudi na uporabnike Windows 7

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4915077 (12758) Shegevara
»

Wifi najde vse sosede mojega routerja pa ne

Oddelek: Omrežja in internet
112805 (2526) primo
»

WiFi Adapter gonilniki

Oddelek: Strojna oprema
152221 (2041) solatko
»

WiFi izgleda pravilno, a ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
131631 (1479) Tilen

Več podobnih tem