» »

Problematičen sosed

Problematičen sosed

Seagram ::

Zdravo.

Imam soseda, ki se poleg redne službe ukvarja s popravilom avtomobilov. Dejavnost seveda ni registrirana. Živim v dvojčku, katerega druge polovice je on lastnik, vendar stanovanjski del hiše oddaja, sam pa opravlja omenjeno dejavnost v garaži.

Poleg oljnih in bencinskih madežev pred njegovim in občasno mojim delom hiše, je problem v hrupu (ko premika težko mašinerijo in manevrira stare kripe naokrog) in predvsem v smradu različnih kemikalij, za katere ga sumim, da jih zliva kar v odtok pred garažo in/ali v bližnji kanalizacijski odtok. Ne vem ali gre za kakšno zelo intenzivno čistilo, ampak zadeva smrdi do neba.

To zadnje me najbolj moti. Seveda preklinjam kadar razbija, vendar lahko potrpim, ker mi okna dobro tesnijo hrup, ampak potencialno toksičnega smradu definitivno ne bom toleriral.

Torej, ali ima kdo kakšno podobno izkušnjo s tem? Se lahko obrnem na kakšne specializirane institucije, ali kvečjemu na odvetnika in tožbo? Ima kdo kakšno idejo kako zmanipulirati situacijo v svojo korist na bolj subtilen način?

Hvala za odgovore!

koyotee ::

Inšpektor za okolje, inšpektor za delo...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

KraitPay ::

Preseli se, pametnejši odneha.

Arctander ::

FURS, če dela na črno. Take imajo "radi".

Seagram ::

Problem je, da ne počne tega vsak dan, sicer vsaj dvakrat na teden, ampak bolj ljubiteljsko, pa potem kripe včasih razstavi in proda dele, pa tako... Kaj lahko potem inšpekcija sploh stori? Vzame vzorce iz jaška? Izvede hišno preiskavo?

...:TOMI:... ::

Najprej se pogovori z njim. Potem pa dalje. Spisek kršitev je velik in prav tako spisek inštitucij, kamor ga lahko prijavis.
Tomi

krneki0001 ::

Če ima kemijsko čiščenje avtomobilov, potem ga lahko kaki inšpekciji, ki bo lahko ugotovila, da kemikalije zliva v podtalnico,....

N0t0ri0us ::

Tako kot ti je tomi predlagal... Stopi do njega, ga vprašaj kam zliva odpadke in ga prosi če lahko to zliva v namenske sode oziroma kamor naj bi se to zlivalo.

Običajno lepa beseda lepo mesto najde. Če ne bo pomagalo pojdi do njega in mu povej, da je to zadnje opozorilo preden ga prijaviš okoljskemu inšpektoratu in pa zaradi sive ekonomije.. Slednja dva bosta po vsej verjetnosti kaj ukrepala.

Verjetno se bosta pa potem tudi grdo gledala ampak to je vajina stvar.. če se ne da nič zmenit pa naj pametnejši odneha..

...:TOMI:... ::

Najbolj na živce mi gre, ker te odplake lahko brezplačno odda na zbirnem centru. Vsa olja, kemikalije in ostalo. Pa tudi smeti, ki nastanejo...

Kot fizična oseba je to vse brezplačno.


Sode se pa tudi lahko dobi zastonj, saj jih mečejo stran na vsakem koraku.
Tomi

N0t0ri0us ::

Mi ne moremo rešiti ničeasr. Poizkusi se pogovorit na lep način. Tako še vedno lahko ohranita dobre odnose.. Ko boš pa enkrat klical inšpekcijo bo pa vse skupaj malo drugače..

ProGo ::

Seagram je izjavil:

... Ima kdo kakšno idejo kako zmanipulirati situacijo v svojo korist na bolj subtilen način?
Hvala za odgovore!


Fak, no. A pogovoril pa se ne bi z njem?

Red_Mamba ::

noben ne steka kaj sprasuje,

sprasuje ce ima kdo kontakt do kakih goril, da bi se sli "pogovorit" s sosedom ker je njega strah pogovora 8-)
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

fosil ::

Pri takih osebkih pogovor ne zaleže.
Kaj misliš da on ne ve, da se tega ne sme zlivat v odtok in da zadeva smrdi?
Seveda ve, ampak mu je vseeno.
Zato mu bo tudi vseeno če sosed neki teži.
Tako je!

Heisenberg ::

Pojdi do njega pa se lepo pogovori in mu reci da je tebi vseeno kaj dela ali je legalno ali ne, samo da ne onesnažuje okolico hiše. V zameno pa naj ti 2x letno zamenja olje pa kaj popravi če bo potrebno, pa bosta oba zadovoljna.

Aston_11 ::

Mu greš pomagat z dvema piroma in ga vprašaš, kam mu tisto zliješ, ker ne bi rad obiska kakih firbcev iz inšpektorata, ker soseda preko ceste nekaj čudno gleda.

VelkBla ::

Aston_11 je izjavil:

Mu greš pomagat z dvema piroma in ga vprašaš, kam mu tisto zliješ, ker ne bi rad obiska kakih firbcev iz inšpektorata, ker soseda preko ceste nekaj čudno gleda.



Še najboljša opcija, boš takoj videl katero pivo ima raje. Malo heca, ampak kar je Aston predlagal, ni napačen pristop, boš takoj videl kako bo odreagiral. Če se bo obnašal kot en primitivec, boš pa drugačen pristop (inšpekcija ter podobno) ubral ...

FTad ::

Ocitno ste vsi spregledali podatek, da on zivi v dvojcku, katerega ta konkretni sosed oddaja. Torej kakrsen koli konflikt je tudi slab za OP-ja. Sicer ne vem, kako sumljiva bi bila anonimna prijava inspekciji (verjetno bi bil OP prvi osumljenec iz strani soseda).

V tvojem primeru bi se z njim pogovoril, kaj ti je motece, vendar bi hkrati iskal drugo stanovanje.

Thuban ::

se preseliš in upaš da boš imel potem boljšega soseda. Verjetno lahko prodaš tvojo nepremičnino in potem s tem denarjem kupiš novo.... Vmes lahko kak mesec živiš tudi v najetem stanovanju, dokler ne najdeš primerne nepremičnine in je rešeno.


sicer s tem boš najebal naslednjega lastnika... :) :)
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

bajsibajsi ::

Vedno mi je "zanimivo" brati na ST, kako zlahka se eni selijo iz lastne nepremičnine zaradi sosedov...

M-XXXX ::

bajsibajsi je izjavil:

Vedno mi je "zanimivo" brati na ST, kako zlahka se eni selijo iz lastne nepremičnine zaradi sosedov...

To je tudi mene presenetilo :D

V takem primeru bi najbrž sosedu 5x bajta "gorela" preden bi se jaz preselil, zaradi ne moje krivde :D

c3p0 ::

Večina jih živi v ZDA, kjer je selitev vsako leto nekaj čisto običejnega.

KraitPay ::

Sam sem se selil 5x v dveh letih, pred 3 leti. Pač sosedi bili balkanci, rekel 1x da naj bo po 11h mir in da naj otroci ne plešejo, ker moram zju3 vstati in za raziko od njih v službo. No ko sem videl nebo nič. Prodal stanovanje in šel na manjšega.
No tam sem ugotovil, zakaj je bila cena tako nizka, zraven strojnice pa res nisem mogel živeti.

Potem po parih mesecih odkril super stanovanje, a kaj ko so otroci kar naprej zvonili, ko sem bil doma, no mogče tudi ko me ni bilo. Starše opozoril, a dobil zagotovilo, da njihovi otroci pa tega ne počno. No potem se mi samo zdi.
Po dveh mesecih se znova selil skupaj s punco, tokrat v podnajemniško. Bilo super, super sosedi ampak stanovanje ni bilo na prodaj, zaradi smrti lastnika in izrednih izmer njegovih otrokov, sva se pač preselila še enkrat. Podoben okoliš, sosedje OK, s punco se razšla, prav tako zapustila stanovanje.

No po parih mesecih ugotovila da sva ga zajebala in šla testno v stanovanje zaenkrat kot podnajemnika, možen pa je odkup. Ker je penzionistični blok, ropotanja ni, razen ob nedeljah ko pridejo na obisk vnuki. Spoštujemo se, obenem pa imam tudi nadzorne kamere, saj so starejši odlični opazovalci :)
Edino kar me moti je, da so očitno gluhi in pač odmeve poslušam tudi sam :) Prav tako Kakšne narodnozabavne odaje. Ker pač to ni pozno v večerih ampak v popoldnevu me pravzaprav niti ne moti toliko. Po 10h pa se mi zdi da itak skoraj vsi spijo :)

Skratka, še enkrat kot sem že omenil. Če imaš probleme s sosedi, preseli se...Pametnejši odneha. Stanovanje se proda in kupi drugo, nevem kje je problem? Saj ne boš nesel stanovanja/hiše s sabo na drugi svet...

M-XXXX ::

Ob enem pa si delal kaksen teden/dva dela s selitvijo, da ne omenjam stroskov nakupov/prodaj, notarjev, opreme po narocilu...

Jah ce si pa zgolj najemnik in imas en laptop + kufer pa ni tezko.

KraitPay ::

Res je, če si najemnik je veliko lažje in mnogo cenejše kot če si lastnik. Ampak pri meni mir zmaga.
Drugače sam sem bil iz hribov/podeželja. Tako da sem bil navajen 100% tišine od 7h naprej. Do najbližjega soseda pa itk 5km. Pa da ne boste mislili da sem star 40 let...sem pri 26, ampak nekje je treba začeti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žar v bloku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312854 (10021) OK.d
»

Hrup soseda - kakšne so dovoljene vrednosti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13421365 (16701) zmaugy
»

Problem s sosedi - gradnja preblizu

Oddelek: Loža
4011368 (9853) Daniel
»

kako se razumete z sosedi:))

Oddelek: Loža
182180 (1248) Simonx

Več podobnih tem