» »

Paypal limit

Paypal limit

megy ::

Imam račun na paypalu in danes sem dobila obvestilo, da imam več kot 1.800 v zadnjem letu in moram poslati neke dokumente.
Ok sem poslala osebno in en račun, kjer je viden naslov (tako piše v navodilih).
A ima kdo izkušnje koliko časa sedaj traja, da mi sprostijo sredstva na paypalu?
hvala

Tilen ::

V primeru, da gre za pranje denarja, najverjetneje nikoli.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

megy ::

hahaha
ne ne gre za pranje denarja....

Tilen ::

Glede na to, da je novo koledarsko leto od 1.1.2016 in si v tem času prejel/a 1800 EUR, si padla v sistem za preverjanje pranja denarja. V primeru, da ne dobiš odgovora v enem tednu, jim piši ali jih pokliči.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

stb ::

megy je izjavil:

imam več kot 1.800 v zadnjem letu

Česa? Cekinov (stanje, prometa, prihodkov... ) v neki valuti(USD, EUR...), vdorov, prijav, zlorab...?

megy ::

Ne, Tilen, nisem dobila v letošnjem letu toliko prilivov, očitno gledajo zadnje leto (ne koledarsko leto).

Tilen ::

Aha. Generično sporočilo je namreč takšno:

You have received EUR1,800 or more in total payments to your PayPal account in this calendar year and are therefore approaching our annual receiving limit of EUR2,500. PayPal is required by law to comply with European Union Anti-Money Laundering regulations by collecting information from customers when they reach this limit. Please go to the Resolution Centre for more information on what you need to do.


Nima veze. Počakaj vsaj tri dni na odgovor in jih potem po potrebi pokliči.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

gazibo ::

Spet slo-tech papki pametnjarjo namest da pomagajo.

Uglavnem dokler ne presezes 2500€ ne bojo gledal poslanih dokumentov. Do takrat bojo pa te dokumenti "prah nabiral". Sej do takrat lahko cisto normalno poslujes, pri 1800€ ti samo posljejo reminder da se blizas limitu.

Tilen ::

Nekateri nimamo težav z bralnim razumevanjem. OP ne more razpolagati s sredstvi. Račun je že zaklenjen.

megy je izjavil:


A ima kdo izkušnje koliko časa sedaj traja, da mi sprostijo sredstva na paypalu?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

martincek1 ::

Megy, si dobila več kot 1000€ z zadnjim nakazilom?

gazibo ::

megy pejt v resolution center pa dobr poglej a mas limitiran racun al ne.

Miha 333 ::

Tilen je izjavil:

jim piši ali jih pokliči.

Good luck with that. Poklicati jih ne moreš, na mail pa ti bodo dali copy/paste odgovor, da poišči odgovor v njihovem FAQ oziroma oddaj zahtevek za podporo preko njihovega vodenega sistema obrazcev.

Tilen ::

Zakaj jih ne moreš poklicati? Po prijavi v Paypal račun dobiš številko in unikadno kodo.

https://www.paypal.com/selfhelp/contact...

This unique number identifies you when you call so we can provide you with better service. Please save this number. Your passcode will expire in 60 minutes.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Miha 333 ::

Aha, potem je to na novo. Par let nazaj je bilo kot sem napisal in sem takrat bolj ali manj zaključil z njimi, saj sem imel en mesec blokiran račun brez konkretne obrazložitve (zgolj "suspicious activity").

Odgovor ::

Lep pozdrav.

Zanima me ali ima kdo podobno izkušnjo na paypalu. Občasno prodam na ebayu domač izdelek, sedaj pa sem dobil obvestilu o presežku 1800 Eur. Zanima me ali obstaja kakšna varianta za nadgraditev računa (personal ima omejitev 2500 EUR letno) glede na to, da za enkrat nimam podjetja, saj nimam toliko prometa.

Hvala za pomoč.

toplakd ::

Saj v tistem obvestilu, kaj si ga dobil, mora pisati kaj narediti da zvišaš limit.
Oziroma če ne piše v obvestilu, pa piše na tvojem paypal računu, da ga moraš verificirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Odgovor ::

Podatke za verifikacijo sem že naložil... Na mail sem tudi dobil obvestilo, vendar je v njem napisano, da bo bil le dvignjen limit (nič pa za koliko).
Glede da je omejitev postavljena v prvi vrsti proti pranju denarja, ne bi rad imel kakšnih problemov z raznimi FURSI/DURSI.

Ima kdo podobno izkušnjo?

Tilen ::

Si sploh prebral svoj odgovor? Kje sedaj ti vidiš problem? V FURS? Seveda boš imel probleme, če boš utajeval davke. Limit boš imel med 2500 EUR in 4000 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Odgovor ::

Namesto da bi občasno prodal lasten izdelek na bolhi, ga sedaj prodam na ebayu. Problem vidim le v meji 2500 eur kateri se bližam, ker očitno se po tem znesku spremenijo pogoji.
Moj namen ni utajevat davke. Sliši se mogoče 2500 euro soliden stranski zaslužek, vendar je potrebno upoštevat cca 15% provizije ebaya in paypala, poštnino in ostale stroške... Vseeno pa me zanima "legalna opcija".
Zanima me možnost nadgraditve paypal računa, za katerega ne rabiš imet podjetja (za bussines račun očitno rabiš imet firmo)...je možno z osebnim dopolnilnim delom???

Invictus ::

Narediš samoprijavo dohodka, in se ti to potem šteje v dohodnino. Če to ravno ne počneš mesečno, FURS nič ne komplicira.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

peko_deko ::

nič ni, pač pošlji dokumente in to je to, kolkor vem niti ne pošiljajo davčni avtomatsko, vsaj prej niso pa sem kar krepko več prometa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785737251 (20282) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134642 (14606) igi82m
»

PayPal in kreditna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5315507 (11550) Map
»

Paypal in predplačniška Visa kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
124619 (4306) obsorsky
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120254 (17331) Kwizlord

Več podobnih tem