» »

Grafična kartica do 150 eur !

Grafična kartica do 150 eur !

Nikonja ::

Zdravo
Rabil bi grafično do 150 eur in mi še najbolj diši AMD R7 370, kaj mislite, je kaj boljega do 150 eur (nakup ne bo v SLO itak) ?

Budget je že s tim na max, čakat in šparat tudi ne morem ker sm uničil staro.

LP

hojnikb ::

280x rabljena
#brezpodpisa

sandmodnigga ::

Nova izdaja GTX750ti, če je že izšla, Gtx950, če jo dobiš za tako ceno ali hojnikov nasvet.

Nikonja ::

zdaj mi diši tudi ta gtx 950 ker je ful hvalijo povsod. R7 370 je baje že 4 leta star gpu gtx950 pa lanski.

rabljeno 280x ne najdem po neki normalni ceni in iskreno me po drugi strani strah rizkirat ker je velika šansa da dobim z overclockanjem na pol uničeno kartico.

M-XXXX ::

rabljeno 280x ne najdem po neki normalni ceni in iskreno me po drugi strani strah rizkirat ker je velika šansa da dobim z overclockanjem na pol uničeno kartico.

Aja in kako to izgleda? Kako velika šansa?

Me prav zanima kje jih pobirate >:D

Alien123 ::

Folk še vedno misli da živimo 15 let nazaj..

gddr85 ::

to bi bilo edin, če bi bila odklenjena voltaža in bi en noob kuril jedro in ram ;)

pero12 ::

Katero bi pa meni priporočali? Najraje bi kupil novo v SLO trgovini, vendar se ne spoznam dosti na te oznake ;(
Do danes sem imel Geforce GTX 480 (fuč). Ostale komponente so: ASUS H61M-K, INTEL i5-3470 3.2 Ghz, 8 GB RAM DDR3, LC-Power LC600H-12 600Watt.

Potrebujem pa za igrat kakšen gta 5 itd... Ati ali NVidia?

:)

Napajalc ::

Problem je ker 150e je veliko denarja dobiš pa en drek, 230e je še malo več, ampak dobiš grafično kartico. Na to konfiguracijo svetvat da uzameš gtx 950 je nekak tako kot bi ti nož zapiču u hrbet. Dobi 80e nekje al pa rabljen gpu kot so ti svetval.
011011100111010101100010

pero12 ::

A je to ok cena 145 EUR za Gigabyte GeForce GTX 750 Ti 2GB OC LP?

gddr85 ::

ne glih, imaš iz tujine za podoben keš 950

NightHawk ::

M-XXXX je izjavil:

rabljeno 280x ne najdem po neki normalni ceni in iskreno me po drugi strani strah rizkirat ker je velika šansa da dobim z overclockanjem na pol uničeno kartico.

Aja in kako to izgleda? Kako velika šansa?

Me prav zanima kje jih pobirate >:D


Jo imam eno tako, ASUS 280X. Ravno po izteku garancije so se začele pojavljati črte po ekranu med bootanjem sistema in (zaenkrat samo) igranjem iger. Tako da sedaj veš kako to izgleda. Lahko ti jo pa prodam, če ne verjameš.

pero12 je izjavil:

Katero bi pa meni priporočali? Najraje bi kupil novo v SLO trgovini, vendar se ne spoznam dosti na te oznake ;(
Do danes sem imel Geforce GTX 480 (fuč). Ostale komponente so: ASUS H61M-K, INTEL i5-3470 3.2 Ghz, 8 GB RAM DDR3, LC-Power LC600H-12 600Watt.

Potrebujem pa za igrat kakšen gta 5 itd... Ati ali NVidia?

:)


Firma nima tolk veze kot model. Ker imaš kar močen procesor in dovolj rama in ker sklepam, da vseeno ne bi dal 300€ za grafiko si izberi ali nvidia 960 4gb ali radeon 380 4gb iz tujine. Kupi cenejšo. Moralo bi bil okoli 200€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

sandmodnigga ::

Hint: 4GB model 960 v Sloveniji ne glej sploh.

pero12 ::

Hja, res je, ne bi rad dal preveč za kartico, kje pa naj gledam za tujino? compare.eu mogoče?

PS: AMD Radeon R9 280X Black Double Dissipation Edition za 170e rabljena, kaj pravite? ;)

gddr85 ::

zglihaš na 150eur, če se da...

Leprechaun ::

pero12 je izjavil:

Hja, res je, ne bi rad dal preveč za kartico, kje pa naj gledam za tujino? compare.eu mogoče?

PS: AMD Radeon R9 280X Black Double Dissipation Edition za 170e rabljena, kaj pravite? ;)


XFX ima na 280x seriji ene izmed slabših hladilnikov.
*************************************************************

gddr85 ::

od kod pa to? za 78xx/79xx ok, ampak afaik r9 serije imajo boljše hlajenje
imaš pa npr. eno gigabyte za 150eur http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Leprechaun ::

Asus-ova 280x, imel in je bila super. Ima daleč najboljši hladilnik, tudi novejša verzija Vapor x s 3 ventilatorji je OK.
Da se razumemo, na nobeni hladilnik ni slabši od referenčnega. V medsebojni primerjavi sem upošteval predvsem temperaturo in glasnost -nisem delal testov, sem si pa kar precej primerkov lastil- : Dual X, XFX, ASUS, Vapor x, Club 3D, Gigabyte, tako, da približno vem, kaj govorim.
Gigabyte ni nič posebnega, nekje na ravni XFX.

ASUS, Vapor X (3 venti)
Trix, IceQ
Vapor s(2 venta), Windforce, XFX, Dual X
Club 3d, PowerColor, MSI (VRM težave), + VTX 3D
Referenčna
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

Nikonja ::

a bo to delalo na napajalniku cooler master gm series 550W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj pride do t.i. "bootleneck-a" med CPU in GPU-jem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13017257 (12804) Netrunner
»

Grafična kartica- katero priporočate ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
529437 (7769) AapocalypseE
»

Katera grafična kartica?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8812673 (9766) m0LN4r
»

Katero grafično v rangu 200€ ?

Oddelek: Kaj kupiti
303111 (2645) chucki
»

Katero R9 280x/290 kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11933915 (28697) chucki

Več podobnih tem