» »

Ethernet relejska kartica

Ethernet relejska kartica

kalcek16 ::

Zanima me, če je kdo mogoče kaj prakticiral z ethernet relejskim karticam? Gledal sem tole kartico: http://www.vellemanprojects.eu/products...

Rad bi prižigal luči na tablici z android in ios sistemom. Rad bi da ima kartica tudi izhod za dodatne tipke, se pravi da bi jih lahko vezal po hiši in z njimi prižigal luči (fizično z tipkami in pa preko tablice), vem da se da zadevo rešiti tudi z Raspberry pi vendar se mi zdi zakomplicirana. Je mogoče kdo to zadevo speljal na kakšen drug način, vse informacije dobrodošle. Ta kartica ki je zgoraj v linku ima samo 8 izhodov, jaz bi jih rabil vsaj 16.

OvCa77 ::

Kaj pa arduino, rele in ethernet modul. Si o tem kej razmišlju.

kalcek16 ::

OvCa77 je izjavil:

Kaj pa arduino, rele in ethernet modul. Si o tem kej razmišlju.


To je podobna zadeva kot raspberry pi, glede programiranja sem mrzel. Raje bi videl če je kakšen program že napisan, glede strojne opreme, (releji, kontaktorji....) nebi blo težav z vezavo.

SeMiNeSanja ::

16-kanalne kartice ponujajo kitajci na Alibabi nekje od 50€ navzgor.
Varianta1 Varianta2
Ne vem pa, kako je potem s software-om.

Drugače bi se moralo dati tiste relejčke povezati podobno kot izmenična stikala, ki jih najdeš npr. v stopniščih, tako da lahko zadevo zvežeš na način, da na navadnem stikalu preklopiš on/off, ne glede na to, kako ti rele trenutno v ali izklaplja luč. Seveda pa tega potem ne boš videl na app-u, kar je glavna pomanjkljivost.
Če bi štrikal z RPI ali Arduinom, bi verjetno lahko dodal še kakšne senzorje napetosti na linijah in si naredil svoj app, ki bi prikazoval dejansko stanje luči.

TilenS ::

Če hočeš nekaj čim bližje plug&play varijanti potem je najbolje, da vzameš PLC z ETH povezavo.

da2sn2 ::

Jaz sem iskal podobne stvari in nasel vgradno stikalo z wifi modulom?

Ali pa podobno stikalo, vendar za to potrebujes smart home host.

int47 ::

Med GPIO pinom in vhodom, na katerega lahko pripelješ signal z drugega dela stavbe je precejšna razlika.

Drug problem je lahko zanesljivost neke "Made in doma-spackano" centralne rešitve.
Zaradi posrednega udara strele, ali odpovedi komponente, lahko npr. ostane 3/4 hiše v temi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477424560 (3772) matobeli
»

Električno stikalo z oddaljenim nadzorom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131270 (789) Torx
»

Arduino in luči (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9811381 (9007) FX6300B
»

Arduino Uno - kako do več GPIO

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152126 (1704) DOOM_er
»

Prodali že dva milijona Raspberry Pi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8824730 (19627) hojnikb

Več podobnih tem