» »

RAM - prošnja

RAM - prošnja

Venedetia ::

Živjo

Prišel je čas, da malce update-am moj ram, sedaj me pa zanima, kaj mi priporočate. Trenutno sem sicer gledala da bi šla v nakup 16GB, v poletnem času, ko bo financ malo več, pa bi potem dokupila isti model iste količine.

Moj sistem je pa drugače:
- ASUS I7 LGA1155 P8P67 LE REV 3.0
- INTEL CORE I7 2600K 3.6/3.8G LGA1155
- trenutno pa imam za ram 2x4GB DDR 1600 KINGSTON

Hvala že vnaprej za vašo pomoč.
  • spremenila: Venedetia ()

Mitch ::

DDR3 RAM je trenutno zelo poceni, zato nakup ni slaba investicija. Recimo v nemških spletnih trgovinah se da dobiti 8GB RAMa že za okrog 35€. Bi ti pa priporočal, da vzameš še en isti ali podobni kit od istega proizvajalca (ista frekvenca, latence, voltaža), tako da bo pomnilnik še vedno delal v dvokanalnem načinu ko nadgradiš...

hojnikb ::

Kupi random 8GB kit, ker istega kot imaš sedaj neboš dobila (ducat revizij na en model rama in to...)

Čeprav bolj smotrna investicija je ta moment ssd, če ga še nimaš.
#brezpodpisa

raceboy ::

...tko btw... pa potrebujes vec rama? za delo? ali je problem pocasen racunalnik? ...ce imas se klasicen disk je verjetno bolj tle problem... nabavi SSD

Venedetia ::

Sicer mam že SSD (120 gb + 2 navadna trda diska), res pa je da ga mam čist nabitega in sem tudi v fazi nabave novega in večjega. Bom za začetek provirala z večjim diskom, če mi bo pa računalnik še vedno blokiralo (photoshop) bom pa pač šla še v nabavo večjega rama. Torej gledam da je 1600? Bi pa vzela 2x8GB. Ali je ta ok - https://www.mimovrste.com/pomnilniki/cr... ?

Hvala

AC_DC ::

Je ok.
Za photoshop je rama vedno premalo ;).

Venedetia ::

AC_DC je izjavil:

Je ok.
Za photoshop je rama vedno premalo ;).


Hvala še enkrat :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konfiguracija za grafično obdelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
946752 (4569) opeter
»

Kateri matična, CPU in RAM za 300 €? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6911082 (10273) mtosev
»

Photoshop racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
445719 (5149) MK99
»

Pc za grafično in video obdelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6613201 (11413) Dman
»

Nakup računalnika, budget 1000€

Oddelek: Kaj kupiti
412879 (2305) ZaphodBB

Več podobnih tem