» »

Boot ne zazna USB-ja

Boot ne zazna USB-ja

legice ::

Zdravo

Imam malce nenavadno težavo.
Kupil sem manjši SSD, katerega sem vgradil v starejši računalnik, katerega bi se uporabljalo za brskanje po internetu in Windowse imam namen inštalirati preko USB-ja, ker nimam dvd pogona.

Prvi poskus, normalno je bootalo preko USB-ja, ko pa sem prišel do izbire diska za inštalacijo, pa SSD-ja ni bilo na spisku, niti preko CMD-a.

Na SSD-ju sem zamenjal kaber, šel v bios, ga je takoj zaznalo, potem pa se pojavi težava, da mi Boot USB-ja ne zazna.

Edino kar sem spremenil je to, da sem zamenjal sata kabel in nič drugega. USB-ja ni na spisku boot naprav, prioritetnih diskov itd. Nič.

Če se komu sanja, kaj bi lahko bilo narobe kar naenkrat, bi bil zelo hvaležen
lp=)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

popster ::

kjero verzijo win instaliravas?

win64 ::

Poizkusi dat ključek v druga USB vrata.

legice ::

*Update*
Po čudežu mi je uspelo, da je zaznal USB in prišel sem v inštalator, potem pa spet težava, ko sem prišel do izbire diskov, kjer spet ni zaznalo ničesar, kjlub temu da je v biosu zaznalo vse!

Sedaj pa sem naredil to, da sem dal SSD v glavni računalnik, preko njega naložil windowse na SSD (delovalo) in ga prestavil v stari računalnik zopet. Tam pa spet, kljub temu da zazna disk v biosu, piše boot disk failure, enako kot prej, ko ga ni zaznalo...

Ali to pomeni da je nekaj z matično narobe?

Nalagam pa Win7
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

AC_DC ::

Katera plata, cpu, grafična, napajalnik je notri v starem ?
Ssd model ?


Ali to pomeni da je nekaj z matično narobe?

Prva misel so kondenzatorji.

legice ::

Gre se za Fujitsu Siemens, Scaleo P. Star je približno 10 let in v njem je vse originalno (neznana matična, core 2 duo), razen rama, ki je bil zamenjan 6 let nazaj.
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

AC_DC ::

Možno da sploh nima usb boota.

Če popravljaš je en ide/sata dvd pogon vedno potrebno imeti "na zalogi".

Google za Fujitsu Siemens, Scaleo P najde MS-7058 plato http://www.motherboards.org/mobot/mothe... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

legice ::

Boot mi najde brez problema, problem je ta da zazna SSD v biosu, ampak ga pri izbiri diska za inštalacijo ne zazna, kljub shift+F10 finti.
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

AC_DC ::

kjero verzijo win instaliravas?
Ssd model ?


Usb si naredil kako ? Rufus, yumi, xboot, zotacwinusbmaker http://joshcellsoftwares.com/products/z..., isotousb http://www.isotousb.com/ ?

win64 ::

USB nima veze, če mu diska ne zazna.
- Nastavi v BIOSU IDE način pri SATA.
- Poizkusi zagnati kakšen live cd z linux sistemom. Če ti tam najde.
- Izprazni SSD v celoti(lahko je MBR poškodovan).

legice ::

Izdelav sem USB boot z uradnim microsoftovim orodjem (sem že večkrat prej to počel brez problema).
V biosu nisem našel nastavitve, da bi vklopil sata, kljub temu da sem vsa ta leta poganjal preko sata. Na izbiro imam IDE ali RAID (mi ni jasno zakaj in kako).
SSD je bil kupljen novi.

Malce sem se pradal, ker konec koncu je zadeva stara 10 let...
Prekopu vrt in našu Bin Ladna


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk ni zaznan v BIOSu

Oddelek: Operacijski sistemi
332719 (2308) srus
»

Nov prenosnik med inštalacijo ne zazna ssd diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
385262 (4286) solatko
»

Namestitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
182471 (2098) BorutK-73
»

HP 4720s - Ne zazna novega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
383174 (2637) N0t0ri0us
»

SSD ni možno nastaviti kot Boot Option

Oddelek: Strojna oprema
464163 (3038) BorutK-73

Več podobnih tem