» »

Menjava hdd z ssd ultrabook (Samsung NP770Z5E)

Menjava hdd z ssd ultrabook (Samsung NP770Z5E)

shadowfax ::

Moj HDD se očitno poslavlja, HD sentinel mi kaže 0% zdravja in windows javlja napako na disku in svetuje backup in menjavo diska. Če že moram menjat bi menjal za ssd, predvidoma tega https://www.mimovrste.com/ssd-diski/kin... ali, če kdo svetuje kaj drugega? Ker so ti ultrabooki zelo zoprni za odpirat me zanima, če je že kdo odpiral samsungovega ultrabooka in bi mi lahko pomagal pri tem (Lj). Sam ne bi rad česa polomil.

Lahko na ZS. Hvala.

ST-777 ::

Samsung 850 EVO je boljši nakup kot Kingston V300 na tvojem linku. Več o tem je v temi: SSD za sistemski disk

krneki ::

Poglej si na youtube kakšen video kako se odpira tvoj model.
Verjetno je še celo video kako se zamenja HDD/SSD. Ponavadi ni neka znanost, še posebej če so na voljo videi.

technolog ::

To ni ultrabook, niti približno, v sanjah ne, tako da kar pogumno.

solatko ::

Katerikoli SSD bo izredno pospešil delovanje računalnika zato kar pogumno, če si se že odločil, saj velikih razlik ne bo med različnimi, ker imaš SATAII in bojo performanse malo slabše, vendar vseeno nekajkrat boljše, kot z novim HDD.
Delo krepa človeka

lambda ::



Nisem preverjal točnega modela, sem pa odpiral nekaj podobnega iz serije 7 - ni neka znanost, 15-20 min dela za prvič ko to počneš. Na tem videu pomojem ni, ampak ta model s katerim sem imel opravka, je imel zadaj eno luknjico skozi katero lahko z žičko od sponke pritisneš en gumbek (s tem sklopiš power do naslednjega priklopa na polnilec, ker se baterije ne da odstranit). Nato vzameš neko kartico v velikosti kreditne, ki ti je ni škoda (ker bo vsa odrsana) in se lotiš. In ne uporabljaš pretirane sile ...

shadowfax ::

Model je točno tak, kot zgoraj na videu. Vseeno tega ne bi delal sam, niti nimam doma izvijačev. Če je kdo iz Lj, ki mi lahko to naredi naj me prosim kontaktira na ZS, da se dogovoriva.

salcadoo ::

Jaz ti priporočam Samsung 850 EVO ali Intelov SSD. Obstaja tudi možnost, da kupiš 60gb SSD in npr. 500gb HDD disk, ter HDD disk vgradiš v nosilec (namesto optične enote). Ni drago, pa še ultrabooki vsaj pri HP-ju to podpirajo :)

shadowfax ::

Sem naročil samsung 850 Evo, 250 Gb. Optične enote nima že po defaultu. Zdaj moram samo še naštudirat kako to zamenjat.

ST-777 ::

shadowfax je izjavil:

Sem naročil samsung 850 Evo, 250 Gb. Zdaj moram samo še naštudirat kako to zamenjat.
Če nisi vešč tega, je bolje, da zamenjavo naredijo na servisu. Pri Mlacom (Lj. BTC City) so pred leti brezplačno vgradili komponento, če si jo kupil pri njih, sicer pa je vgradnja diska 25 €. http://www.mlacom.si/racunalniski-servi...

shadowfax ::

Ja najraje ne bi sam, sem mislil, da se bo našel kdo na forumu, ki je bolj vešč tega. Še kdo priporoča koga drugega kot mlacom? (V Lj).

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Samsung prenosniki niti niso težki za zamenjat HDD, rabiš prave izvijače pa eno poteklo kreditno kartico :) Lahko mene kontaktiraš na ZS če res nočeš sam :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primeren SSD disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7211057 (6057) gendale2018
»

Nadgradnja prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
403321 (2198) turob
»

Kateri SSD disk za staro plato

Oddelek: Pomoč in nasveti
345238 (4274) Benny10
»

SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
469613 (7222) Mare2
»

Dograditev prenosnika HDD + SSD

Oddelek: Strojna oprema
61095 (1046) Figurant1991

Več podobnih tem