» »

Program ki prikaže realno resolucijo slike

Program ki prikaže realno resolucijo slike

Qcube ::

Zanima me če kdo pozna kakšen program ki bi približno prikazal realno resolucijo slike.

Naprimer da upscale-am sliko iz 320x240 na 1024x768 in bi mi iz analiziranja 1024x768 pokazal da je original približno 320x240.
Rabim za primerjavo nekaj slik, ki nisem prepričan če so v FW od kamere upscale-ane ali ne.

Ni mi uspelo nič pametnega zgooglat zato sprašujem tu.

čuhalev ::

Jaz bi natisnil šahovnico velikosti 320x240 ter jo posnel. Če bo slika razmazana, potem se ve, kaj se dogaja. Pa tudi več različno oddaljenih črtic bi bilo dobro imeti.

Da bi kar tako ugotovil bo težko, ker že precej informacij izgubi s stiskanjem (npr. JPEG).

Invictus ::

Vsak pregledovalnik slik ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

zmanjšuješ resolucijo in opazuješ upad ostrosti...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Qcube ::

Kateri pregledovalnik slik in kako?

Naprimer original piksli slike so R G B, trikrat upscale-ana slika bi morala imeti piklse v zaporedju RRR GGG BBB itd.

Čudno da ne obstaja program ki bi enostavno to preračunal. Google pa mi najde vse živo razen tisto kar iščem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

Jarno ::

Mislim, da se boš tukaj moral zanašati predvsem na občutek. Če imaš že upscalano original sliko, potem je to neke vrste redkost in mislim, da jo lahko downscalaš, tudi po kvalitetnih metodah. Če pa ti Windows pregledovalnik sam poveča sliko uporabiš drugega, npr. Irfanview, ki ti sporoči velikost v pikslih.
Naprimer original piksli slike so R G B, trikrat upscale-ana slika bi morala imeti piklse v zaporedju RRR GGG BBB itd.

Vmesni piksli se preračunajo iz okoliških pikslov in predstavljajo vmesne vrednosti. Sicer je lahko zadaj cela znanost ala bicubic, ampak mislim, da te to niti ne zanima preveč.
Skratka, če je original slab, ti ne pomaga drugega, da najdeš kaj bolj primernega.

boogie_xlr ::

On bi rad brez originalne slike ugotovil, ali je bila slika upscalana ali ne.

kunigunda ::

Ce mas 10x10 pikslov in jih das na 100x100 je zlo verjetno okoli sredinskega piksla 9 "podobnih" barv.
Pomoje tud odvisno s kerim programom je bla povecana resolucija. eni znajo lepo preliti teh 9 barv(to pol tezje programsko ugotovis) eni pa ne.
Ce pozoomas sliko preveri kak majhen detajl ki ves da bi moral biti vsega par pixlov velik v primerjavi z drugimi objekti in potem pregledas "okolico"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony PS1/PS2 konzola na LCD monitorju

Oddelek: Strojna oprema
91016 (847) dottor
»

Prikaz spletne strani na mobilnem terminalu

Oddelek: Izdelava spletišč
173397 (2691) 4kik4
»

ClearType in mavrica

Oddelek: Operacijski sistemi
302243 (1751) darkolord
»

No sound (Wolfenstein...)

Oddelek: Igre
152079 (1915) Slo-One
»

Novi produkti iz Apple-ovih logov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5710091 (8285) BladE_

Več podobnih tem