» »

win10 + linux

win10 + linux

Ikspe ::

Uglavnem bi uporabljal win, kakšen dan linux, pa me zanima kakšne so možnosti da ko delam z win da ta ne bo zaznal ničesar kar je na disku v zvezi z linuxom.

SeMiNeSanja ::

Za virtualke še nisi slišal?

111111111111 ::

Virtualka.

EDIT: sem bil prepozen. :)

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Če imaš 32GB ključek, naredi windows to go usb drive. Gor naložiš windowse in jih laufaš iz ključka. Po defoltu je naštimano, da ne vidi diskov računalnika na katerem laufa - moraš to ročno vklopit.

In lahko celo windows to go narediš z VHD-jem. Samo boot in vhd na ključku pa se win 10 znajo zalaufat brez problema.

lebdim ::

Jaz sem naredil USB boot za Ubuntu na ključku.

Lahko pa tudi preko Wubi-ja naložiš ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

Ikspe ::

Če dam linux na usb potem se gor ne shranjejo spremembe enako kot če bi ga laufal iz CDja?

zee ::

Ikspe je izjavil:

Če dam linux na usb potem se gor ne shranjejo spremembe enako kot če bi ga laufal iz CDja?


Ce poganjas iz CD-ja, se nic ne shranjuje. Ce poganjas iz USB kljucka, se bodo spremembe shranjevale.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

hojnikb ::

>Ce poganjas iz USB kljucka, se bodo spremembe shranjevale.

Če tako nastaviš, that is. Če laufaš live iz kjučka brez presistence fajla, nebo nič shranal
#brezpodpisa

Ikspe ::

Je virtualka in usb boot ena in ista zadeva?

Pomembno mi je da ko laufam linux da bo winows tisti čas popolnoma neaktiven ali izklopljen.

bluefish ::

Ikspe je izjavil:

Je virtualka in usb boot ena in ista zadeva?
Ne.
Za poganjanje virtualke na gostiteljski sistem namestiš enega od programov za virtualizacijo in potem vanj želeni sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

krneki0001 ::

bluefish je izjavil:

Ikspe je izjavil:

Je virtualka in usb boot ena in ista zadeva?
Ne.
Za poganjanje virtualke na gostiteljski sistem namestiš enega od programov za virtualizacijo in potem vanj želeni sistem.


Zanimivost pri windows 8, 8.1 in 10 je ta, da lahko VHD ali VHDX daš na usb ključ ali usb disk in dodaš še boot na ta disk, pa lahko laufaš VHD kr direktno ob bootanju iz usb-ja.

WinToUsb je program s katerim lahko to narediš.
http://www.easyuefi.com/wintousb/

andromedar ::

Win 10 v nobenem primeru ne ve, da je še kaj drugega na disku, ker je glup ko točak.
Če boš nalagal oboje na isti disk, naloži najprej winse, nato pa Linux. Ker, kot rečeno, Win je glup in ne ve da ima lahko še kaki drugi os svoj zagonski sektor na disku in ga gladko prepiše s svojim. Linux prepozna druge os-e in ti naredi meni, kjer lahko izbereš kateri os naj se zažene.
Eh?

Ikspe ::

Vidim da obstaja vsesorte stvari. Jaz jih ne bi par mescov študiral da bom sploh videl kaj vse je na voljo.

Bom tu napisal kaj rabim pa boste potem povedli kako moram naredit da pridem do cilja.

-Odločil sem se da sprobam linux, in sicer verzijo Mate, 32bit.
http://www.linuxmint.com/download.php

- Poganjal bi ga iz USB ključa (imel bi USB boot in ne virtualke) na dveh računalnikih ki jih imam (včasih na tem, včasih onem)

- Stvari ki jih delam bi rad da se shranjujejo na samem USBju

Katere programe (linki) rabim in kako se lotim?

user-pass ::

Iz USB-ja bos poganjal tako dolgo, dokler ne bos enkrat sprobal virtualke.

Ikspe ::

Je za usb boot potrebna kakšna posebna verzija linuxa, ali je vsaka dobra?

Kako je pravzaprav mišljen usb boot...da grem ob prižigu računalnika v bios in tam izberem kaj se bo bootalo (v tem primeru iz usb) ?

AC_DC ::

Linux mora biti pravilno zapečen na usb (rufus, UNetbootin , yumi, xboot).
Sam uporabljam predvsem yumi, ker lahko na usb namestim mnogo različnih orodji hkrati.

Isotropic ::

user-pass je izjavil:

Iz USB-ja bos poganjal tako dolgo, dokler ne bos enkrat sprobal virtualke.

a s tem misliš virtualbox?

kako bi pa najbolje naredil, če bi rad v win 7 lavfal eno relativno heavy aplikacijo? (tomcat server med drugim uporablja)
mam en 32gb ključek, ampak mam sam usb2

Zgodovina sprememb…

user-pass ::

Ja, Virtualbox ali pa VMware, so se drugi.
Sicer pa kljuc imas, tako da nic ne zgubis, ce probas. Z bootable USB drive tool-i (AC-DC jih je veliko nastel) nalozis gor distribucijo po svoji zelji. Je pa virtualizacija veliko bolj komot in hitreje laufa vse skupaj.

moonpowd ::

kolk performance a rabiš od kjerega sistema?

kjerga boš uporablju kot primarnega

primarnega za mej kot host, unga za zajebavat pa kot virtualko

če rabiš 3d v virtualki je malj bolj komplicirano, ampa se da dat direkten dostop do ene grafične virtualki do druge pa hostu... da bi pa oba mela direkt dostop pa še nism slišl ker gpuji ne podpirajo določnih funkciji, ki so za to potrebne (oziroma če jih jih sigurno samo kake profi kartice za 1000+, ostale majo p a to umetno izklopljeno

pa ne laufat iz usb ključka, štekalo ti bo ko iz pm in pustilo napačen vtis... če se misliš samo zajebavat, kupi neki mini ssd (kak 120gb/25gb je tak poceni) in daj virtualki direkten dostop, če rabiš za kaj resnega pa pač ne mini ampak velikots ki jo rabiš

krneki0001 ::

Naložiš Window 8, 8.1 ali 10. V jedru je že hyperV (virtualizacija). Klikneš desni gumb na start, izbereš Programs and Feratures, potem pa Turn Windows features on and of, pa poklikaš HyparV in ga inštaliraš, narediš reštart in potem zalaufaš hyperV managerja in tam kreiraš virtualke.


Če boš kot osnovo inštaliral windows 10, potem imaš tudi funkcijo RemoteFX, ki pa ti zna direktno dostopat do grafične kartice (in cuda jeder, če jih potrebuješ). 8 in 8.1 tega še nimata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Legalnost poganjanja ISTE virtualke na več mašinah?

Oddelek: Operacijski sistemi
233480 (2400) GupeM
»

Win10 back-up in namestitev Linux OS (dual boot, en notranji disk na laptopu)

Oddelek: Operacijski sistemi
252343 (2041) zero_max
»

Je virtualizacija rešitev?

Oddelek: Operacijski sistemi
284282 (3438) peko_deko
»

Linux v dual-boot-u vs. na virtualki

Oddelek: Operacijski sistemi
184412 (3958) moat
»

Dual boot (Windows 7 & Ubuntu)

Oddelek: Operacijski sistemi
151683 (1358) softSi

Več podobnih tem