» »

Koliko vzdržljiv je UTP kabel?

Koliko vzdržljiv je UTP kabel?

Tero ::

No nisem nekak vedo kam naj dam tole temo.
Torej..
Imam zunaj hise en utp kabel ki mi gre po steni.. Kaj mislite mu lahko kaj dež, sonce, sneg, in mraz kaj naredita? Kaki kratek stik al pa kaj? Sicer sem ze cul da ima dosti slo-techovcev napeljan kabel zunaj.. Samo mene malo skrbi.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Binji ::

odvisno kaku ga mas zascitenga
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Tero ::

hmja...
Nikakor..:8)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

OldSkul ::

Mam kabel zunaj napelan in že tri tela dobr dela.Kabel je še zmeraj isti.

Azrael ::

S časom ti bo kabel propadel. Izolacija bo preperela, izgube v kablu se bodo povečale, skratka kabel bo fuč. Čez koliko časa se bo to zgodilo, je pa težko napovedati, saj je odvisno od kvalitete kabla, izpostavljenosti vremenskim vplivom, soncu, temperaturnim razlikam itd. Za koaksialne kable velja da v takih pogojih vzdržijo vsaj 5 let. Pomembno pa je da izolacija ni kako mehansko poškodovana, ker potem na tistem mestu kabel hitro korodira in na koncu odpove ali da je začetek ali konec kabla izpostavljen vlagi, samo tega, upam ni pri UTP mreži.

Lp, Azrael

Highlag ::

Ali je kabel primeren za zunaj je zelo odvisno od samega kabla. Niso vsi materiali primerni za zunanjo rabo, ker nekaterim škodijo UV žarki in plastika počasi razpada, drugim škodi mraz, ki povzroča, da izolacija poka. Vročina ponavadi ni kritična.

Najbolje da pogledaš, če so na kablu kakšne oznake in poiščeš na netu, če ima proizvajalec kakšne podatke v zvezi s tem. 0:)

sash ::

dok dela se ne sekirat, ko bo pa crkno pa nabaviš drugega - srtoški so itak zanemarljivi :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Eddy ::

Jest sem ga vstavu v plastično cev (premera 15 mm, ki jo dobiš v merkurju al pa v kašni elektro trgovini) tam kjer gre iz moje bajte na sosedovo. Tok da ne bo treba zarad 4 m kabla menjat vseh 50 metrov!

Pametno a?! :D
www.ekwaterblocks.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UTP KABEL - Luč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172247 (1859) Invictus
»

Varna dolžina el. podaljška?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
293296 (2562) Er333
»

Kateri kabel za omrežje v hiši? utp/ftp/stp/sftp?

Oddelek: Omrežja in internet
2811315 (8991) antonija
»

nasvet pri povezavi z 100 m oddaljenim računalnikom

Oddelek: Omrežja in internet
231529 (1233) Daedalus
»

Kakšen kabel bi bil najbolj primeren?

Oddelek: Omrežja in internet
292253 (1685) XrobertoX

Več podobnih tem