» »

Težave z USB porti

Težave z USB porti

nuclid ::

Zdravo!

1. Pred kakšnim mesecem sem začel opažati težave s povezavo na USB miški (miška se naključno preneha odzivati za nekaj sekund nato deluje normalno naprej). Najprej se je težava pojavljala vsakih nekaj minut, zdaj pa že pogosteje.
2. Mislil sem da je težava v miški (Logitech G400), zato sem poizkusil z drugo miško (Logitech G500), vendar je bila težava enaka, le pojavljala se je redkeje.
3. Pogosto se miška popolnoma neha odzivati in je potreben vklop v drug USB port, kjer pa se nadaljujejo težave s prekinjanjem.
4. Kasneje so se začele še težave z USB zvočno kartico na katero imam povezane slušalke in sicer šum v slušalkah ali v mikrofonu ki so ga slišali drugi. Pomaga izklop zvočne kartice in ponoven vklop v USB port.
5. Poizkušal sem vse različne USB porte, tako 2.0, kot 3.0 vendar to ni rešilo problema.
6. Včasih se VSI USB porti na matični plošči prenehajo odzivati, kar sem preveril še z USB ključem, zato je potreben ponoven zagon sistema.

7. Rešitve, ki sem jih poizkusil vendar brez uspeha:
- Izklop varčevanja porabe na USB portih v nastavitvah Windows.
- Namestitev najnovejših driverjev za USB 3.0 kontroler.
- Ponastavitev nastavitev v BIOS-u na tovarniške.
- Nastavitev USB kontrolerja v način EHCI (USB 2.0, vsi porti).
- Downgrade BIOS-a.
- Namestitev Debian GNU/Linux-a, kjer ni bilo težav s prekinjanjem, prihajalo pa je do težav, ki so opisane v točki 6.
- Namestitev PCI-e kartice USB 3.0.
- Drug napajalnik.
- Drug RAM.
- Izklop USB zvočne kartice, le miška na USB portu.

Sam sem prišel do zaključka, da je v okvari matična plošča, če pa ima kdo še kakšno rešitev, ki bi jo lahko poizkusil, se toplo priporočam.

Konfiguracija:
CPU: Intel Core i7 4770K
MOBO: ASUS Maximus VI Hero - Z87 chipset
PSU: Corsair TX850, 850 W
RAM: Corsair Vengeance 16 GB 2133 MHz
GPU: ASUS Radeon R9 290
SSD: Samsung 840 PRO 128 GB

Lep pozdrav
  • spremenil: nuclid ()

nuclid ::

Bump.

[D]emon ::

Preglej kondije na maticni plosci.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

nuclid ::

[D]emon je izjavil:

Preglej kondije na maticni plosci.

Noben od kondenzatorjev ne izgleda napihnjen ali počen, niti nism opazil nobene tekočine okoli njih.

ST-777 ::

nuclid je izjavil:

Poizkušal sem vse različne USB porte, tako 2.0, kot 3.0 vendar to ni rešilo problema.
Na forumu http://linustechtips.com/main/topic/898... je debata o USB portih matične Asus Maximus Formula VI:

"I think Asus have a problem related to USB 3.0 ports on their latest M/B. I too been having similar issue with the USB ports. There are tons of posts with related problems on different forums, so you are not alone"

Govora je sicer o USB 3 portih, morda je enako tudi s porti USB 2.

nuclid ::

ST-777 je izjavil:

nuclid je izjavil:

Poizkušal sem vse različne USB porte, tako 2.0, kot 3.0 vendar to ni rešilo problema.
Na forumu http://linustechtips.com/main/topic/898... je debata o USB portih matične Asus Maximus Formula VI:

"I think Asus have a problem related to USB 3.0 ports on their latest M/B. I too been having similar issue with the USB ports. There are tons of posts with related problems on different forums, so you are not alone"

Govora je sicer o USB 3 portih, morda je enako tudi s porti USB 2.

Se pravi lahko kar začnem z iskanjem nove plate, ker ta na žalost ni več v garanciji.

marS ::

Tudi jaz imam težave z bilokako miško, na bilokakšnem USB portu.
Matična Plošča ASUSTeK COMPUTER INC. H81M-E (SOCKET 1150).
Opazil sem, preko programa Specy od Piriforma, da se mi plošča segreva na 119oC. To menda ni normalno, če so vse ostale komponente cca 45-55oC...
A je fertik ali se da kaj narediti?
...no more heroes...
https://ilbis.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB Type C

Oddelek: Pomoč in nasveti
405749 (2249) KTr1sk
»

Računalnik ne zazna prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
423565 (2587) Karen
»

Upgrade USB portov na ohišju

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
63067 (2773) U2ros
»

USB polnilci - delujoči

Oddelek: Strojna oprema
396191 (5245) klinker
»

Nov računalnik-čuden problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
262000 (1325) hojnikb

Več podobnih tem