» »

Normiran s.p. vprašanja... ?

Normiran s.p. vprašanja... ?

Temo vidijo: vsi
««
136 / 184
»»

ali3n ::

Če nisi DDV zavezanec, po spominu potrebuješ le tri seštevke: prihodki, plačani prispevki in plačana akont. dohodnine.
Če vodiš evidenco sproti, je to 3 min dela. Ni potrebe po računovodji.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Pat_MaGroin ::

Prispevke in akontacijo ti sam vstavi, se je to spremenilo?

velikBrokoli ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Prispevke in akontacijo ti sam vstavi, se je to spremenilo?


Jap, drži, sem ravno včeraj testiral.. dobesedno samo vneseš prihodke (če nisi DDV zavezanec).

pingme ::

DDV nima prav nič z DDD-DDD.

velikBrokoli ::

Ah, sem mislil, da se to tudi tam vpiše. Moja napaka.

Pat_MaGroin ::

Seveda nima, ampak ce si ddv zavezanec, vsak mesec vklofas promet, tako da ti za ddd niti tega ni treba.

Ce delas izven EU, pa klofas na koncu sam sestevek.

s7nf ::

Je kdo kaj slišal, da naj bi FURS ta mesec začel preverjati in kaznovati s.p.je ki za poslovanje uporabljajo osebni račun, in ne poslovnega?

Brskam po spletu, pa te novice nikjer ne zasledim.

maticb492 ::

To se sliši kot BS, ker sploh ni nobene logike zadaj :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

velikBrokoli ::

s7nf je izjavil:

Je kdo kaj slišal, da naj bi FURS ta mesec začel preverjati in kaznovati s.p.je ki za poslovanje uporabljajo osebni račun, in ne poslovnega?

Brskam po spletu, pa te novice nikjer ne zasledim.


Zakaj bi bilo to problematično? Saj lahko uporabljaš osebni račun, le prijaviti ga moraš Fursu kot poslovni račun.

Pomnim, da sem v novicah prebral, da bo Furs začel iskati spje, ki sploh nimajo prijavljenega kakršnegakoli bančnega računa, verjetno si to zasledil..

Zgodovina sprememb…

s7nf ::

To je moj edini račun in je itak zaveden. No, če je tako potem ni problema. Lahko da je mat nekej narobe razumela.
Ja to bo verjetno ta članek, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s7nf ()

pingme ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Seveda nima, ampak ce si ddv zavezanec, vsak mesec vklofas promet, tako da ti za ddd niti tega ni treba.
Ce delas izven EU, pa klofas na koncu sam sestevek.


Ni res. Kot prvo DDV-O ni nujno vsak mesec, pa DDV-O in DDD-DDD nimata nič skupnega. Ja, seštevek se ujema, če delaš zgolj v Sloveniji in v DDD-DDD moraš seveda še vedno vpisati vse prihodke, torej “je” treba.

LapD ::

s7nf je izjavil:

Je kdo kaj slišal, da naj bi FURS ta mesec začel preverjati in kaznovati s.p.je ki za poslovanje uporabljajo osebni račun, in ne poslovnega?

Brskam po spletu, pa te novice nikjer ne zasledim.


FURS bo preverjal, če imajo podjetniki sploh odprt račun in ne kakšne vrste je ta,, saj jih veliko dela na črno brez TRRja. Noben zakon ne nalaga, da moraš uporabljati poslovni račun - to je le kaprica bank oziroma njihova ponudba.
web&motion designer

phnj90 ::

S kom se posvetujete glede davčnih rešitev znotraj Slovenije in EU, nekaj stvari se kljub vsemu sorazmerno v redu razpleta. Mladina bo čez kakšno leto polnoletna in kaže precej interesa za dejavnost, bi pa radi korektno zastavili.

black ice ::

Dokler zivis v Sloveniji in imas slovensko davcno rezidenstvo nimas kaj dosti izbire.

velikBrokoli ::

Pri normirancu nimaš kaj študirat, odpreš in služiš, morda kakšen obrazec več izpolniš, če delaš znotraj EU ali pa si DDV zavezanec..

Geho ::

Zakaj že? Če normiranc ni več davčno ugoden, greš v rešitev podjetja v tujini, kjer je corporate tax bliu 0%, capital gain tax pa tudi 0%. Potem si pa izplačaš dobiček in pač plačaš tistih 25% (nekaj podobnega je tudi sedaj normiranc), ali pa viške pustiš na firmi v tujini in si jih izplačaš čez 15 let. Je tudi opcija, da kot fizična oseba vzameš kredit pri nas in ga zavaruješ s podjetjem v tujini... je mnogo opcij kaj in kako :)

velikBrokoli ::

A bomo spet 3 strani v te temi porabili za debato o teh rešitvah, ki se na koncu itak izkažejo za davčno utajo.. ;((

kikach ::

Ima mogoče kdo kalkulator za normiran s.p, ki je bil objavlen na forumu primerjava stare in nove obdavčitve. Najdem samo ono verzijo, ki je imela 80% stroškov do 35k in ne 50k.

velikBrokoli ::

kikach je izjavil:

Ima mogoče kdo kalkulator za normiran s.p, ki je bil objavlen na forumu primerjava stare in nove obdavčitve. Najdem samo ono verzijo, ki je imela 80% stroškov do 35k in ne 50k.


https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

kikach ::

velikBrokoli je izjavil:

kikach je izjavil:

Ima mogoče kdo kalkulator za normiran s.p, ki je bil objavlen na forumu primerjava stare in nove obdavčitve. Najdem samo ono verzijo, ki je imela 80% stroškov do 35k in ne 50k.


https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

hvala!!

ales85 ::

velikBrokoli je izjavil:

kikach je izjavil:

Ima mogoče kdo kalkulator za normiran s.p, ki je bil objavlen na forumu primerjava stare in nove obdavčitve. Najdem samo ono verzijo, ki je imela 80% stroškov do 35k in ne 50k.


https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

To je 100% preverjeno/pravilno? Ker pri 50k prihodkov se prispevki se ne bi smeli visati iirc.

velikBrokoli ::

ales85 je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

kikach je izjavil:

Ima mogoče kdo kalkulator za normiran s.p, ki je bil objavlen na forumu primerjava stare in nove obdavčitve. Najdem samo ono verzijo, ki je imela 80% stroškov do 35k in ne 50k.


https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

To je 100% preverjeno/pravilno? Ker pri 50k prihodkov se prispevki se ne bi smeli visati iirc.


Moralo bi biti pravilno. Notri je tudi predpostavka, da se povprečna plača vsako leto zviša.

Sicer pa lahko na roke poračunaš in primerjaš, formule so znane.

Zgodovina sprememb…

LapD ::

ales85 je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

kikach je izjavil:

Ima mogoče kdo kalkulator za normiran s.p, ki je bil objavlen na forumu primerjava stare in nove obdavčitve. Najdem samo ono verzijo, ki je imela 80% stroškov do 35k in ne 50k.


https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

To je 100% preverjeno/pravilno? Ker pri 50k prihodkov se prispevki se ne bi smeli visati iirc.


Tabela je prava, prispevki se začnejo višati pri 56k/leto. Je pa privzeto nastavljeno nekaj % zviševanje vsako leto, zaradi prilagoditve na povprečno plačo (tisto kar nam v vsakem primeru zvišajo vsako leto marca).
web&motion designer

ales85 ::

V tej tabeli se pri 50k zacne takoj dvigovati, zato dvomim. Nimam pa zdaj casa pregledati formul, mogoce je res nastavljeno tako veliko zvisanje.

velikBrokoli ::

V tabeli je nastavljen 1% letni dvig povprečne plače v Sloveniji, zato se vsako leto viša, ker je ravno na meji. Če potegneš, da je bruto povprečna plača vsako leto 2000eur, prispevki ostanejo enaki.

sonar1 ::

nevem sem pisal računovodkiniji kako bi se rešil DDV-ja za nakupe oz investicije izven slovenije in mi ni niti odgovorila. Lagano ignore.

Jaz lahko ful lepo zalavfam še boljše biznis, samo morem investirat, problem je ker ta 22% ddv pri 1000€ investiciji te kar upali lepo.
Js nevem kakšno foro glupo se je spomnila da morem za nakupe v tujini plačevat ddv.

ales85 ::

sonar1 je izjavil:

nevem sem pisal računovodkiniji kako bi se rešil DDV-ja za nakupe oz investicije izven slovenije in mi ni niti odgovorila. Lagano ignore.

Jaz lahko ful lepo zalavfam še boljše biznis, samo morem investirat, problem je ker ta 22% ddv pri 1000€ investiciji te kar upali lepo.
Js nevem kakšno foro glupo se je spomnila da morem za nakupe v tujini plačevat ddv.

Ali si zavezanec za DDV?

Ce si samo atipicni zavezanec, nimas pravice do odbitka.

Vir

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

phnj90 ::

En moj znanec, sicer velik duvator, sprašuje, je pa navaden lažnjiv bebasti halucinator, če imate kakšen profesionalen davčno-svetovalen kontakt in bi ga priporočili, lahko tudi na ZS?

sonar1 ::

ales85 je izjavil:

sonar1 je izjavil:

nevem sem pisal računovodkiniji kako bi se rešil DDV-ja za nakupe oz investicije izven slovenije in mi ni niti odgovorila. Lagano ignore.

Jaz lahko ful lepo zalavfam še boljše biznis, samo morem investirat, problem je ker ta 22% ddv pri 1000EUR investiciji te kar upali lepo.
Js nevem kakšno foro glupo se je spomnila da morem za nakupe v tujini plačevat ddv.

Ali si zavezanec za DDV?

Ce si samo atipicni zavezanec, nimas pravice do odbitka.

Vir

na bizi.si piše da SEM DDV zavezanec. Prihodke pa dobivam iz tujine 100% (United Kingdom in ZDA) , so tip prihodka kjer ni ddv-ja , za prihodke. Samo očitno za investicije mi nabijajo 22% ddv

Na linku ki si ga napisal je komentar ;
ne vem če je res tako, ker atipični zavezanec lahko kupi samo storitev brez ddv, blago pa ne, torej bi moral ddv obračunati dobavitelj, nabavna cena je torej z ddv-jem, ker si ga ne smete odbijati

Jaz kupujem STORITEV, ne pa blago. Torej naj ne bi plačal DDV?

Tako veliko željo mam izboljšat firmo, pa me jebejo s tem ddv-jem. Januarja sem investiral 1000EUR torej bom mogu plačat 220EUR, kako boš konkurenčen če plačuješ storitev 220EUR več kot en iz tujine

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sonar1 ()

ales85 ::

sonar1 je izjavil:

ales85 je izjavil:

sonar1 je izjavil:

nevem sem pisal računovodkiniji kako bi se rešil DDV-ja za nakupe oz investicije izven slovenije in mi ni niti odgovorila. Lagano ignore.

Jaz lahko ful lepo zalavfam še boljše biznis, samo morem investirat, problem je ker ta 22% ddv pri 1000EUR investiciji te kar upali lepo.
Js nevem kakšno foro glupo se je spomnila da morem za nakupe v tujini plačevat ddv.

Ali si zavezanec za DDV?

Ce si samo atipicni zavezanec, nimas pravice do odbitka.

Vir

na bizi.si piše da SEM DDV zavezanec. Prihodke pa dobivam iz tujine 100% (United Kingdom in ZDA) , so tip prihodka kjer ni ddv-ja , za prihodke. Samo očitno za investicije mi nabijajo 22% ddv

Na linku ki si ga napisal je komentar ;
ne vem če je res tako, ker atipični zavezanec lahko kupi samo storitev brez ddv, blago pa ne, torej bi moral ddv obračunati dobavitelj, nabavna cena je torej z ddv-jem, ker si ga ne smete odbijati

Jaz kupujem STORITEV, ne pa blago. Torej naj ne bi plačal DDV?

Tako veliko željo mam izboljšat firmo, pa me jebejo s tem ddv-jem. Januarja sem investiral 1000EUR torej bom mogu plačat 220EUR, kako boš konkurenčen če plačuješ storitev 220EUR več kot en iz tujine

Preveri tukaj, če si "zavezanec za DDV", ne "DDV zavezanec". Če nisi prepričan, mi lahko pošlješ tvojo davčno številko za ZS.

Priznam, da sam sicer nisem 100% prepričan, ampak se mi pa zdi logično, da bi moral plačati DDV ob nakupu. Moje laično mnenje.

sonar1 ::

ales85 je izjavil:

sonar1 je izjavil:

ales85 je izjavil:

sonar1 je izjavil:

nevem sem pisal računovodkiniji kako bi se rešil DDV-ja za nakupe oz investicije izven slovenije in mi ni niti odgovorila. Lagano ignore.

Jaz lahko ful lepo zalavfam še boljše biznis, samo morem investirat, problem je ker ta 22% ddv pri 1000EUR investiciji te kar upali lepo.
Js nevem kakšno foro glupo se je spomnila da morem za nakupe v tujini plačevat ddv.

Ali si zavezanec za DDV?

Ce si samo atipicni zavezanec, nimas pravice do odbitka.

Vir

na bizi.si piše da SEM DDV zavezanec. Prihodke pa dobivam iz tujine 100% (United Kingdom in ZDA) , so tip prihodka kjer ni ddv-ja , za prihodke. Samo očitno za investicije mi nabijajo 22% ddv

Na linku ki si ga napisal je komentar ;
ne vem če je res tako, ker atipični zavezanec lahko kupi samo storitev brez ddv, blago pa ne, torej bi moral ddv obračunati dobavitelj, nabavna cena je torej z ddv-jem, ker si ga ne smete odbijati

Jaz kupujem STORITEV, ne pa blago. Torej naj ne bi plačal DDV?

Tako veliko željo mam izboljšat firmo, pa me jebejo s tem ddv-jem. Januarja sem investiral 1000EUR torej bom mogu plačat 220EUR, kako boš konkurenčen če plačuješ storitev 220EUR več kot en iz tujine

Preveri tukaj, če si "zavezanec za DDV", ne "DDV zavezanec". Če nisi prepričan, mi lahko pošlješ tvojo davčno številko za ZS.

Priznam, da sam sicer nisem 100% prepričan, ampak se mi pa zdi logično, da bi moral plačati DDV ob nakupu. Moje laično mnenje.

aja pol pa je to to. Kaj češ pol... Še tako drago kot je, pol še ddv.. Mah sej na dolgi rok se še vedno splača. Sem poslal ti ZS

Geho ::

velikBrokoli je izjavil:

A bomo spet 3 strani v te temi porabili za debato o teh rešitvah, ki se na koncu itak izkažejo za davčno utajo.. ;((

Zakaj že? Čisto legalno je imeti podjetje v tujini, kot se je preseliti v tujino če kdo želi.
Če je tam 0% davka, to ni moj problem. Če rabim keš takoj, plačam tistih ušivih 25% in imam mir. Za ostalo pa se lahko država obriše pod nosom... (beri šmrkavi Lunatik in njemu podobni).

ales85 ::

Geho je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

A bomo spet 3 strani v te temi porabili za debato o teh rešitvah, ki se na koncu itak izkažejo za davčno utajo.. ;((

Zakaj že? Čisto legalno je imeti podjetje v tujini, kot se je preseliti v tujino če kdo želi.
Če je tam 0% davka, to ni moj problem. Če rabim keš takoj, plačam tistih ušivih 25% in imam mir. Za ostalo pa se lahko država obriše pod nosom... (beri šmrkavi Lunatik in njemu podobni).

Če se ne motim, cilja na to, da v kolikor se podjetje vodi iz Slovenije, je dobiček obdavčen po slovenski zakonodaji. Dokazovanje tega je pa druga zgodba.

Tidule ::

Te debate smo že parkrat dal čez. Kdo je v temi o normirancih, ne bo s takimi bolj ali manj legalnimi mahinacijami popolnoma nič pridobil razen glavobola. Kdo pa operira z zneski, kjer so takšne davčne optimizacije smiselne, ga pa tudi normiranci kaj dosti ne zanimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

d0rK ::

Ce bi zelel nekdo izracunati kaksen bo rezultat dohodnine, kako bi to izvedel?

Normiran sp, klasicni racuni, otroski dodatek, nega in izolacija od zzzs. Katere podatke vse rabim in ali je kaksen kalkulator kamor vse vpisem in dobim neko cifro?

velikBrokoli ::

Dohodnino placas samo glede na visino prihodkov, ta bi morala biti relativno simple, 4% do 100k in 20% nad 100k (vsaj za 2022, 2023 bo spremenjeno). Prispevki so pa druga zgodba, lahko si pomagaš z edavki.

delavec44 ::

Nega in izolacija od zzzs gre v klasično dohodnino. Po moje počakaš na info izračun.

ales85 ::

delavec44 je izjavil:

Nega in izolacija od zzzs gre v klasično dohodnino. Po moje počakaš na info izračun.

Kako v klasično dohodnino? Ne razumem. Ko jaz uveljavljam nego, se lepo zmanjša obveznost za plačilo in gre del za nego v breme ZZZS, ob obračunu OPSVZ.

delavec44 ::

Ja, kar ti oni dajo za nadomestilo gre pa v dohodnino.

Manj prispevkov plačaš + nadomestilo dobiš s strani ZZZS na tvoj TRR (če si seveda dal vlogo).

Zgodovina sprememb…

AtaŠtumf ::

Glede na debato, ki smo jo imeli s kolegi še tukaj vprašam, če morda kdo ve.

Ko FURS gleda te s.p. se morajo ujemati do centa natančno letni prihodki na račun in prijavljen dohodek ali pa moraš oddati prihodek glede na izdan račun, na katerm se gleda datum opravljene storitve?

Čisto po kmečko, primer: na računu imaš 10k prihodkov v enem letu, izdanih računov oz. opravljenih storitev v tem istem letu pa 20k, a od tega določeni računi v tekočem letu še niso bili plačani.

Koliko potem moraš prijaviti FURSu?

10k eur ali 20k eur?
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

20k.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

user4683 ::

Furs ne briga prevec kdaj ti dobis placano. Niti ali sploh dobis placano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

delavec44 ::

Razen, če dobiš preveč, pa ne prijaviš :D

user4683 ::

Tako je :))

pingme ::

Prijaviš izdane fakture, če je več je pa pranje denarja ;-)

phnj90 ::

Wow, ne vem, če se je kdaj zgodilo, da bi meni plačali več kot je bila izstavljen račun, vsa čast za takšne stranke, četudi samo fantazijske.

user4683 ::

Meni so ze... Ko sem povprasal za kaj je priletelo dodatno nakazilo so rekli "bonus za odlicno opravljeno delo". Sem pac izdal se eno fakturo :))

Spura ::

user4683 je izjavil:

Meni so ze... Ko sem povprasal za kaj je priletelo dodatno nakazilo so rekli "bonus za odlicno opravljeno delo". Sem pac izdal se eno fakturo :))

Hm... zdej si me spomnu, da so meni enkrat dali za bozic ene 200 eur na amazon gift, pa do zdaj niti nisem pomislil, da bi moral to nekako prijavit.

user4683 ::

Utajevalec! :))

maticb492 ::

I mean js sm bil pri stranki na sestanku, pa so mi častli bruger za malco, a misliš da bi mogu prijavit "poslovno darilo"? :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000
««
136 / 184
»»