» »

Kreativen življenjepis

Kreativen življenjepis

«
1
2

Csharp ::

Danes zjutraj sem na TV SLO 1 v oddaji Dobro jutro zasledil prispevek o pisanju življenjepisov. Če naredim en kratek povzetek: Za uspeh pri iskanju zaposlitve moraš izstopati in od tukaj tudi ideja kreativnega življenjepisa.

Europass je danes standard za pisanje življenjepisov in je postal nezanimiv, ker izpolniti obrazec zna vsako teslo. Prihaja obdobje izpostavljanja, ko moraš izstopit iz večine in naredit nekaj, kar nima nihče drug, zato namesto standardiziranega europassa narediš kreativen življenjepis, v katerim uporabiš celoten barvni spekter, mogoče še izdelaš svoj font in vse skupaj napišeš z desne proti levi (tega sigurno nihče ne dela). Še bolj zanimivo je, če narediš spletno stran, kjer se poleg podatkov vidi še tvoje znanje.

Ne vem kaj naj rečem. Jaz na življenjepis gledam kot na obleko. Na razgovor tudi ne prideš v trenirki z dvema belima črtama (saj veste kaj mislim) in jasno izstopaš, ampak oblečeš hlače na rob. Enako resno jemljem tudi življenjepis. Ne more biti vse okrašeno, da se sveti z vseh zornih kotov, ampak se držiš nekih pravil, s katerimi pokažeš, da razpis oz. delo jemlješ resno. Ne vem, meni se ta ideja zdi nora, ampak če je zdaj to v modi, se bo treba navadit.

Kakšna pa so vaša mnenja? Kakšen bi bil vaš odziv, če bi v kuverti namesto običajnega europassa prejeli nekakšen kreativen življenjepis, nekaj kar ne prejmeš vsak dan? Zanimivo ali bi si kaj mislili?

Blinder ::

Jaz ne vidim povezave med nekim kreativnim zivljenjepisom in kvaliteto kandidata. Jaz bi to dal v kategorijo 'you re doing it wrong'. Pac obupan nacin da bi prisel do joba a kaj ko delodajalcu je vse prej pomembno kot pa to kolko nekdo zna zakomplicirat zivljenjepis.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Aston_11 ::

Csharp je izjavil:

Prihaja obdobje izpostavljanja,
Ja, in kdo misliš, da to hoče? Kaj za en psiho mora biti, da bo ocenil kot dobro, povsem pa bo spregledal tisto, kar pri kandidatu išče. Sedaj, če je izpostavljanje, tisto, kar išče, ok, večinoma pa so druga znanja in izkušnje, ki jih išče.

Csharp je izjavil:

Jaz na življenjepis gledam kot na obleko.
Daš tajnico v mini kikli, da bo za lepo videt, tle se konča vse, kar je povezano s tistimi, ki dejansko tudi delajo. Tudi v treniriki mora biti delodajalec sposoben videti, kaj nudiš. Če ne, ne bo dolgo, ali pa bo imel kadar, ki je lepo oblečen, ne pa nujno tudi dober.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

jakan123 ::

Jaz sem si sam oblikoval CV. Uporabil sem 3 barve, in naredil zelo enostaven design, da ni kičasto. Vse skupaj je na eni strani A4 formata. S tem CVjem sem dobil več povabil na razgovor, kot pa z Europass.

Aston_11 ::

jakan123 je izjavil:

Jaz sem si sam oblikoval CV. Uporabil sem 3 barve, in naredil zelo enostaven design, da ni kičasto. Vse skupaj je na eni strani A4 formata. S tem CVjem sem dobil več povabil na razgovor, kot pa z Europass.
Pitanje: so te vabili, da so videli, kaj za en tip si, ali je bilo kaj koristi od vabljenja? Mene so tudi povabili, da so videli, kaj za en tip sem, ker sem nekaj napisal v CV. Vendar takih delodajalcev, ki dajo preveč na šminko, ne maram in jih z dolgočasnimi CV-ji kar lepo izločim.

eric_cartman ::

Vprašanje je za kakšno službo se prijavljaš.

Svojega sem sestavil ravno zaradi tega, ker sem pošiljal naokoli po firmah, ki se ukvarjajo z grafičnim oblikovanjem..

Rezultat: Bil je tako slab, da so me vzeli le na RTVju.. :))
No šalo na stran. Za grafično oblikovanje je prav, da stopiš malo izven okvirov. Vprašanje pa koliko je to smiselno, če se prijavljaš na mesto (karikiram) v odvetniški pisarni ali pa za avtomehanika.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

eric_cartman je izjavil:

če se prijavljaš na mesto (karikiram) v odvetniški pisarni
Življenjepisi potencialnih pripravnikov so itak taki, da ga nočeš v pisarni. Ker so vsi ful kul, pripravljeni delati do onemoglosti (takih ne bi hotel, če se sam ne ceni, ga jaz tudi ne bom), pa vse znajo (dejansko ne znajo nič), življenjepisi taki, da se čudiš, da po 15 letih prakse imajo oni direkt ven s faksa več pojma kot ti, znanja za prakso pa praktično nič. Tisti z ocenami 10 ne znajo nič praktičnega iz drugih poklicev, tak da... še tak cv je odveč in ga moraš videti, vsakega, da narediš izbor.

SeMiNeSanja ::

Kot povsod imamo ljudi, ki so 'nakladači' in ljudi, ki so 'garači'.
Poskusi uganiti, kateri bo imel 'bolj izstopajoč in zanimiv' življenjepis...

šernk ::

Za uspeh pri iskanju zaposlitve moraš izstopati in od tukaj tudi ideja kreativnega življenjepisa.


neuporabno...

za uspeh pri iskanju zaposlitve si moraš zaposlitev želet dobit, lahko pišeš 1000 prošenj in različnih življenjepisov ne bo pomagalo kaj dosti. Osebno sem jo dobil po 4ih mesecih iskanja, 6km od doma točno za mojo smer študija.

ampak sem podjetje sam kontaktiral. vsa podjetja v okolici 30km od mojega doma sem tudi kontaktiral, kjer se je dalo osebno, ponekje preko poznanstev, potem preko telefona in kot zadnja možnost preko maila.

življenjepis sem imel pa europass, ker ljudem v moji stroki (strojništvo) je zadnja briga kako življenjepis izgleda. verjamem pa da je oblika življenjepisa smrtno pomembna če greš za novinarja, drugje pa bolj kot ne ni in bolj vpliva tvoja lokacija od kraja zaposlitve.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Csharp ::

Pozabil sem še omeniti, da službe ne iščem, to že imam. Hotel sem samo mnenja, eksperimentiral bom, ko bo čas za to. Hja, kot že nickname pove, sem računalničar. Trenutno sem programer, ampak računalništvo je široko - lahko si tudi grafični oblikovalec, sistemski administrator ali nekaj čisto tretjega. Jaz sem doslej poleg nekega normalnega življenjepisa priložil še svojo spletno stran in to je zadostovalo. Kako je po novem, pa ne vem.

M-XXXX ::

Blinder je izjavil:

Jaz ne vidim povezave med nekim kreativnim zivljenjepisom in kvaliteto kandidata. Jaz bi to dal v kategorijo 'you re doing it wrong'. Pac obupan nacin da bi prisel do joba a kaj ko delodajalcu je vse prej pomembno kot pa to kolko nekdo zna zakomplicirat zivljenjepis.

http://lifehacker.com/5901056/recruiter...
6s. Ajde predvidevam, da je v sloveniji malo več. Jap z europassom res izstopiš, te vsak opazi v 6 sekundah :D

Unknown_001 ::

Csharp je izjavil:

Danes zjutraj sem na TV SLO 1 v oddaji Dobro jutro zasledil prispevek o pisanju življenjepisov. Če naredim en kratek povzetek: Za uspeh pri iskanju zaposlitve moraš izstopati in od tukaj tudi ideja kreativnega življenjepisa.

Europass je danes standard za pisanje življenjepisov in je postal nezanimiv, ker izpolniti obrazec zna vsako teslo. Prihaja obdobje izpostavljanja, ko moraš izstopit iz večine in naredit nekaj, kar nima nihče drug, zato namesto standardiziranega europassa narediš kreativen življenjepis, v katerim uporabiš celoten barvni spekter, mogoče še izdelaš svoj font in vse skupaj napišeš z desne proti levi (tega sigurno nihče ne dela). Še bolj zanimivo je, če narediš spletno stran, kjer se poleg podatkov vidi še tvoje znanje.

Ne vem kaj naj rečem. Jaz na življenjepis gledam kot na obleko. Na razgovor tudi ne prideš v trenirki z dvema belima črtama (saj veste kaj mislim) in jasno izstopaš, ampak oblečeš hlače na rob. Enako resno jemljem tudi življenjepis. Ne more biti vse okrašeno, da se sveti z vseh zornih kotov, ampak se držiš nekih pravil, s katerimi pokažeš, da razpis oz. delo jemlješ resno. Ne vem, meni se ta ideja zdi nora, ampak če je zdaj to v modi, se bo treba navadit.

Kakšna pa so vaša mnenja? Kakšen bi bil vaš odziv, če bi v kuverti namesto običajnega europassa prejeli nekakšen kreativen življenjepis, nekaj kar ne prejmeš vsak dan? Zanimivo ali bi si kaj mislili?


To so po vsej verjetnosti celo pisali FDV-jevci brez rednega šihta. Move on, nobenemu se realno ne da ukvarjat s posebneži, ki že v štartu pričakujejo da se jih obravnava na poseben način. To so neke zablojene pravljice in filozofiranje brez pravega dokaza.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jakan123 ::

Aston_11 je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Jaz sem si sam oblikoval CV. Uporabil sem 3 barve, in naredil zelo enostaven design, da ni kičasto. Vse skupaj je na eni strani A4 formata. S tem CVjem sem dobil več povabil na razgovor, kot pa z Europass.
Pitanje: so te vabili, da so videli, kaj za en tip si, ali je bilo kaj koristi od vabljenja? Mene so tudi povabili, da so videli, kaj za en tip sem, ker sem nekaj napisal v CV. Vendar takih delodajalcev, ki dajo preveč na šminko, ne maram in jih z dolgočasnimi CV-ji kar lepo izločim.


Korist je bila, ampak verjetno bolj zaradi samega razgovora, kot pa CVja. Zaradi CVja sem dobil samo povabilo na razgovor.

SeMiNeSanja ::

Če je 'izstopajoč CV tako cool, bo najbolje kar skopirat tvojo Facebook stran?

Šalo na stran.

Ta teorija z izstopajočimi življenjepisi izvira iz teorije, da je tudi iskanje službe nekakšen marketing samega sebe. Kao, da moraš narest dobro reklamo.

Na splošno imaš kupce, ki padajo na reklame in blagovne znamke (ime šole, certifikati,..), imaš pa tudi kupce, ki se dobro zavedajo, da se s pomočjo reklame pogosto skuša prikrivati neke pomanjkljivosti.
Imaš kupce, ki že v naprej točno vedo, kaj želijo in jih noben marketing ne bo premaknil, pa če boš kot CV priložil celo autobiografijo, vezano v usnje.

Če dobiš na mizo 100+ življenjepisov - kdo bo potem vso to solato prebiral? Idealno bi bilo, da bi kandidati preprosto izpolnili spletni obrazec, pa da potem samo še nasortiraš podatke in vidiš, kdo že v prvi rundi odpade, ker ne izpolnjuje minimalnih pogojev.

Če moraš pregledat 100 CVjev, si boš želel, da so napisani čim bolj pregledno, da že na daleč vidiš to, kar te zanima. Vse ostalo je brezvezna navlaka.

So pa seveda razlike, glede na delo za katero se poteguješ.

Zgodovina sprememb…

Kaj ::

Morda kak vizualen primer takega kreativnega življenjepisa? :)

Invictus ::

Format CVja mora biti tak, da na prvi strani predstavi bistvene podatke. Biti mora tudi berljiv da kadrovnik takoj zazna tvoja bistvena znanja, ki so tudi potrebna v bodoči službi.

Vse ostalo je bullshit marketingarjev, ki to poudarjajo na podlagi parih CVjev na SVETU ... To so bile pač izjeme. Zgodbe zadaj pa ne poznamo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blue ::

@SeMiNeSanja za večje firme ponavadi izpolniš obrazce in dodaš attachent in potem software vrže kandidate vn... In obstaja en kup trikov oz. teorij kako prepričaš software, da vrže tvoj CV na vrh.. Z belim fontom natlačiš keyworde... (sem probal za par podjetij in od tistih nisem dobil odgovora..) ;((

jype ::

S takimle so mene povabili na intervju v precej zanimivih podjetij (recimo Microsoft, Facebook, Google, IBM, Apple in podobne):

https://bou.si/cv-2015.pdf

flyko ::

jype je izjavil:

S takimle so mene povabili na intervju v precej zanimivih podjetij (recimo Microsoft, Facebook, Google, IBM, Apple in podobne):

https://bou.si/cv-2015.pdf


Najboljše besede, ki bi to opisale: "Svaka ti čast". Mislim, da sem zaradi tega zdajle dobil nov point of view na to, kaj pomeni ustvarjat kariero.

joze67 ::

Saj je že star, a če je kdo vseeno spregledal: zavrnitev

Phantomeye ::

joze67 je izjavil:

Saj je že star, a če je kdo vseeno spregledal: zavrnitev


Samo to je bila zajebancija.

Malcolm_Y ::

šernk je izjavil:

življenjepis sem imel pa europass, ker ljudem v moji stroki (strojništvo) je zadnja briga kako življenjepis izgleda.
Že res, ampak prijavo na delovno mesto najprej dobijo v roke v kadrovski službi. Tam so, praviloma, ženske, ki morda vseeno opazijo bolj izstopajoč CV iz množice Europassovih. Ni dvoma, da za kasnejše opravljanje dela šteje vsebina CV, ampak kadrovniki so plačani, da iz nekaj 100 prispelih vlog (toliko jih dobivamo pri nas) izberejo 10, 20 najboljših oz. najprimernejših. In ni vrag, da lepši font, če karikiram, ne pritegne pogleda ali dveh več.

Invictus ::

Malcolm_Y je izjavil:

Že res, ampak prijavo na delovno mesto najprej dobijo v roke v kadrovski službi. Tam so, praviloma, ženske, ki morda vseeno opazijo bolj izstopajoč CV iz množice Europassovih. Ni dvoma, da za kasnejše opravljanje dela šteje vsebina CV, ampak kadrovniki so plačani, da iz nekaj 100 prispelih vlog (toliko jih dobivamo pri nas) izberejo 10, 20 najboljših oz. najprimernejših. In ni vrag, da lepši font, če karikiram, ne pritegne pogleda ali dveh več.

Zato pa v tujini kadrovske skoraj nimajo, ampak za iskanje strokovnjakov najamejo specializirane agencije. Ki jim ne ponudijo šrota ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

NotSpecial ::

Da še jaz pristavim svojo skodelico k mnenju poenotene manjšine. :) Namreč, tut jaz sem mnenja, da je dober življenjepis (ne govorim ravno o milijon barvah in ne vem kakšnem fontu, no o Europassu pa tut ravno ne) dobra iztočnica. Škoditi definitivno ne more. :) Se spomnim, da sem na fakulteti,ko sem se v enem letu prijavila na tri razpise za štipendijo (oba odgovora, ki sem ju prijela dokaj hitro sta bila pozitivna), tretji odgovor je bil pa negativen in tut ta je v bistvu prišel dokaj hitro nazaj. In zanimivo, ravno od vseh teh treh odg., mi je ravno ta negativni pomenil največ (dobro, pustmo ob strani finance pa to). Zakaj?! Koker pač vidim je v odgovorih ponavadi tko, da te samo obvestijo… ja dobite, zato ker ste izpolnjevali pogoje… bla bla bla; ne dobite, ker niste izpolnjevali pogojev… ali pa ker smo se odločili za njega, bla bla bla. No, ta gospod mi je pa najprej lepo obrazložil, da sem v bistvu razpis za štipendijo pri njem zamudila (pojma nimam kaj sem delala in kok sem gledala, ampak sem potem ugotovila, da sem res bila prepozna - glupost prve klase vem ja :D), v nadaljevanju pa me je celo pozval, naj se naslednje leto zopet »oglasim« in življenjepis v nečem še dopolnim :) … da ne govorim o njegovih vzpodbudnih stavkih… pa nimam v mislih navadnih floskul aka želimo, da čim prej najdete delo itd. Skratka, to mi je bil res super feedback – ta kos papirja imam še dons hranjen. :) Seveda moram omeniti tut, da moj takratni življenjepis ni bil, če se malo grdo izrazim, navadno skropucalo.

»Poseben« življenjepis (očitno si ga razlagamo vsi po svoje) ti z mojega vidika omogoči tist, da sploh stopiš v ospredje. Odvisno od delodajalca do delodajalca. Ampak, da meni nekdo pošlje takšen in takšen življenjepis (po možnosti še s kupom napak), drug pa »vrhunskega«, ki odstopa od ostalih, mi v bistvu vzbudi večje zanimanje drugi. Ena stvar je to, druga pa jasno, še pomembnejša, da imaš določene kvalitete. Jasno, zaradi tega, da nekaj dober zbluziš skupaj te še nihče ne bo »zaposlil«. :)

Enkrat sem gledala oddajo (ne spomnim se ktero in kje), ko je en delodajalec prov rekel, da on ne bo zaposlil (pa se ne spomnim več al je bilo govora o kakšnih vodilnejših položajih – verjeten da) enega, ki je debel. In v zvezi s tem podal relativno zanimivo argumentacijo, nekako v stilu, da če se človk ne more kontrolirati pri hrani in je obvladati, potem si tut te pozicije pri njemu ne zasluži.

Zgodovina sprememb…

jacal ::

Že naslov pove, da imaš težave. Če bi bil "kreativen", kar že to pomeni, ne bi po forumih spraševal takšnih reči, ampak bi suhoparno naštel svoje "kreativne" dosežke. Ali pa vsaj zamisli.

Mimogrede, kako naj bejbo prepričam, da sem "vešč in izkušen ljubimec"?

Invictus ::

jacal je izjavil:


Mimogrede, kako naj bejbo prepričam, da sem "vešč in izkušen ljubimec"?

Če se moraš to spraševat, potem najbrž nisi ...

Temu se pač reče pomanjkanje samozavesti in dvom vase ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SeMiNeSanja ::

jacal je izjavil:

Že naslov pove, da imaš težave. Če bi bil "kreativen", kar že to pomeni, ne bi po forumih spraševal takšnih reči, ampak bi suhoparno naštel svoje "kreativne" dosežke. Ali pa vsaj zamisli.

Mimogrede, kako naj bejbo prepričam, da sem "vešč in izkušen ljubimec"?

Nikar! Ženske ponavadi niso navdušene nad preveliko količino izkušenj :P

Tudi delodajalci niso preveč navdušeni nad kandidati, ki vsake šest mesecev menjavajo zaposlitev....

Zgodovina sprememb…

AnotherMe ::

Najlepše je lep urejen CV, kjer v parih sekundah najdeš kar rabiš vedet o kandidatu. Europass je kar dober približek. Lepo je tudi če kandidat navede kakšno svojo dodatno prednost, za katero meni, da bi bila uporabna za podjetje.

Razni "reklamni" življenjepisi, pa grejo tja kot večina ostalih reklam - v arhiv:



Resno: redko kje imajo radi pretiravanje in tudi tukaj to ni primerno.

Lee Lemon ::

SeMiNeSanja je izjavil:

jacal je izjavil:

Že naslov pove, da imaš težave. Če bi bil "kreativen", kar že to pomeni, ne bi po forumih spraševal takšnih reči, ampak bi suhoparno naštel svoje "kreativne" dosežke. Ali pa vsaj zamisli.

Mimogrede, kako naj bejbo prepričam, da sem "vešč in izkušen ljubimec"?

Nikar! Ženske ponavadi niso navdušene nad preveliko količino izkušenj :P

Tudi delodajalci niso preveč navdušeni nad kandidati, ki vsake šest mesecev menjavajo zaposlitev....

Drži. Sam kaj ko, ko si študent, te vsi porabijo za filanje tistih časovnih lukenj. Pol pa ti kot iskalec zaposlitve izpadeš neresen. Oz. ko štidiraš si ne moreš privoščiti, da bi zraven vsak dan 8h delal, nekaj let, kot to nekateri pričakujejo. Vsaj med izpitnim obdobjem to ne gre. Vedno zamolčim 2/3 izkušenj ki niso relavantne za morebitno delavno mesto.

harmony ::

jype je izjavil:

S takimle so mene povabili na intervju v precej zanimivih podjetij (recimo Microsoft, Facebook, Google, IBM, Apple in podobne):

https://bou.si/cv-2015.pdf


Zanimiv bi rekel. Drugacen od drugih se mi zdi.

Jaz sem svojega sam "kreiral". Notri je tudi slika.

Razmisljam o podobnem nacinu, saj je pri mojemu glede na tvojega prevec neke navlake. Moj je bolj nastevanje in nic opisno.

Torej tipa:
- administracija bla bla streznika,
- skrb za antivirusni sistem bla bla,
- administracija linux sistemov,
- administracija tega in onega

Dolgcas?

PrihajaNodi ::

Jure ima nekaj za napisat, če nič nimaš je oblika brezpredmetna. Tudi če bi pisal v Europass-u bi bil učinek enak. Zraven se dela še malo norca, ker si to zaradi znanja lahko privošči v nasprotnem bi izpadel kot debil.
Nekoč je eden izmed delodajalcev, ki se ukvarja s pridelavo jabolk, zbral vse kandidate na dvorišču firme. Vrgel nekaj jabolk in službo so dobili tisti, ki so bili najbolj spretni pri lovljenju jabolk.

Zgodovina sprememb…

nadlipnik ::

Če že govorimo o obliki, za tiste ki poznate LaTeX je na tem naslovu kar nekaj dobrih primerov CVja: https://www.sharelatex.com/templates/cv...
Če ne drugo je lahko kak primer za iztočnico glede barv, oblike in podobnega.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

PrihajaNodi je izjavil:

Jure ima nekaj za napisat, če nič nimaš je oblika brezpredmetna. Tudi če bi pisal v Europass-u bi bil učinek enak. Zraven se dela še malo norca, ker si to zaradi znanja lahko privošči v nasprotnem bi izpadel kot debil.
Nekoč je eden izmed delodajalcev, ki se ukvarja s pridelavo jabolk, zbral vse kandidate na dvorišču firme. Vrgel nekaj jabolk in službo so dobili tisti, ki so bili najbolj spretni pri lovljenju jabolk.


Jure je predvsem prilezel do tiste točke, ko CVja več ne potrebuje.
https://dolhar.si/

harmony ::

Tema ni Jure, lahko pa je je tema o obliki njegovega zivljenjepisa.

psychoshorty ::

Moje razmisljanje je sledece:

imam svojo domeno in narejen lepo spletni cv. Ker delamo v informatiki in s sodobnimi tehnologijami, se mi zdi to kar primerna oblika kako sam sebe predstaviti / dobro prodati. Kupil sem lepo profesionalen template, ga dodatno predelal, vse bazira na wordpress platformi. Prednost tega je, da lahko dejansko vidim, ce je kdo moj cv pogledal od potencialnih firm, kjer se prijavljam (trenutno ne, imam siht).

Sam sebe pa tudi prikazes v drugi luci, kot pa ce posljes nek jeben navaden europass. In morem rect, da to kr dobro deluje. Velikokrat sem dobil pohvalo in zaradi tega tudi delo.

Imam tudi klasicno dokumentacijo oblikovano individualno v indesignu, ampak le malokrat to posiljam naokoli, ker je WEB CV cisto dovolj.

PrihajaNodi ::

Ziga Dolhar je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Jure ima nekaj za napisat, Äe niÄ nimaĹĄ je oblika brezpredmetna. Tudi Äe bi pisal v Europass-u bi bil uÄinek enak. Zraven se dela ĹĄe malo norca, ker si to zaradi znanja lahko privoĹĄÄi v nasprotnem bi izpadel kot debil.
NekoÄ je eden izmed delodajalcev, ki se ukvarja s pridelavo jabolk, zbral vse kandidate na dvoriĹĄÄu firme. Vrgel nekaj jabolk in sluĹžbo so dobili tisti, ki so bili najbolj spretni pri lovljenju jabolk.


Jure je predvsem prilezel do tiste toÄke, ko CVja veÄ ne potrebuje.


Oblika sama je kot rečeno brezpredmetna, Če nimaš specifičnih znanj si "fucked up" in ti nobeni fonti ne bodo pomagali. Ali rabi pisat cv ali ne pa ne, ne vem. Verjetno pa res ne.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Imel sem linkedin profil, ki je odlično služil kot CV, potem se je pa reč spremenila v butasto socialno omrežje in sem profil za vsak slučaj rajši uničil. Potem sem še malo posodobil CV, da ne bi pozabil, kaj sem zadnjih 20 let počel.

jusv ::

Mislim, da je dobro, da izstopaš. Ampak ne tako, da se osmešiš že s CV-jem. Pol definitvno ne prideš niti v ožji izbor.
Glede Linkedin: Mislim, da res ni za kaj več uporaben, kot pa za nekaj osovnih info o kandidatu. Na nek način online CV, če nimaš spletne strani.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

PrihajaNodi ::

Torej če zaključimo definicija "dober cv" pomeni kaj kandidat zna ne pa v katerih robovih so datumi, ime in priimek...Če bi Jure bil tajnica, kjer bi opravljal pisarniška dela na zavodu za zaposlovanje nevem če bi bil njegov cv še odličen.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Torej če zaključimo definicija "dober cv" pomeni kaj kandidat zna ne pa v katerih robovih so datumi, ime in priimek...Če bi Jure bil tajnica, kjer bi opravljal pisarniška dela na zavodu za zaposlovanje nevem če bi bil njegov cv še odličen.

Ne vem če se zavod za zaposlovanje lahko smatra za referenco pri kvaliteti CVja.

Njegovemu CV manjka edino to da letnice niso v obratnem vrstnem redu. Novejše najprej ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Torej če zaključimo definicija "dober cv" pomeni kaj kandidat zna ne pa v katerih robovih so datumi, ime in priimek...Če bi Jure bil tajnica, kjer bi opravljal pisarniška dela na zavodu za zaposlovanje nevem če bi bil njegov cv še odličen.

Ne vem če se zavod za zaposlovanje lahko smatra za referenco pri kvaliteti CVja.

Njegovemu CV manjka edino to da letnice niso v obratnem vrstnem redu. Novejše najprej ...


Preberi še enkrat kar sem napisal. Namesto tega lahko uporabiš tudi delo čistilke, varnostnika. Vem za primer odličnega cv-ja kjer v Sloveniji ni dobil dela v Avstraliji pa. In sicer kot sistemski administrator. Juretov cv je odličen zaradi znanja, ki ga ima in ne oblike.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Csharp je izjavil:

Jaz na življenjepis gledam kot na obleko.

Rabis izkusnje in znanje, potem pa samo po alinejah hitro nastejes, kaj vse si pocel.

To je to.

Delodajalec ima zelo malo casa in veliko ziveljenjepisov in mu mora takoj past v oko, da si potencialen kandidat. Vse ostalo je krama.

jype ::

Csharp> Jaz na življenjepis gledam kot na obleko. Na razgovor tudi ne prideš v trenirki z dvema belima črtama

To je zanimiva zabloda, ja. Moj življenjepis je kot trenirka, tako oblečen pridem tudi na razgovore.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:


Preberi še enkrat kar sem napisal. Namesto tega lahko uporabiš tudi delo čistilke, varnostnika. Vem za primer odličnega cv-ja kjer v Sloveniji ni dobil dela v Avstraliji pa. In sicer kot sistemski administrator. Juretov cv je odličen zaradi znanja, ki ga ima in ne oblike.

Čistilke in varnostniki ne rabijo pisat CVja.

In kaj ima to veze s kvaliteto CVja če je dobil službo v Avstraliji? Sam tudi ne dobim službe v Sloveniji, jo pa v Nemčiji brez problemov ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Ima vezo, ker Jure ima dovolj znanja da ga.

Se en odličen cv

https://www.linkedin.com/in/peterpicard

Jst ::

Moje prvo iskanje zaposlitve (ne pa prva zaposlitev*) je bilo takšno, da sem na miniCD naredil CV, opis projektov, različni programčki napisani v nekaj različnih jezikih (s kodo) in dal sprintati. Takrat se mi je to zdelo super, za danes... not so much.

*Prvo redno zaposlitev sem pa dobil dejansko tako, da sem bil pri kolegici na jutranji kavi in dobil klic iz podjetja, čez pol ure bil z njimi na pijači. Od tega si sicer nisem nič obetal in tudi oblekel se nisem "primerno". A ko sem šefu in vodji projekta razlagal, kakšne poglede imam, znanje, sem naslednji dan bil že na šihtu.

Drugo zaposlitev sem dobil "iz prve". Na naslov sem poslal ta miniCD in čez par dni sem že dobil klic. Potem je šlo pa samo še na bolje.

Razne "kreativne življenjepise" in druge taktike, ki se jih nekateri poslužujejo, pa zelo dvomim, da dajo kaj dodatne vrednosti. V tujini je itak standard, da ko določeno podjetje potrebuje določen kader, najame zunanjo agencijo, ki jim dostavi preverjene kandidate, potem je pa samo še tvoja samozavest, da pokažeš, da si iz pravega testa. Če te pa kaj moti že na začetku, je po mojem mnenju bolje, da iščeš naprej. Downward spirala, ki so jo doživeli nekateri znanci, jim je dejansko vzela po nekaj let.

Recimo mene ni bilo na razgovoru sram/strah vprašati, če nas bodo pošiljali na razne konference. Razložil sem jim tudi, da imam probleme s spanjem in da me zato včasih po par dni na mesec ne bo na delovnem mestu, a obenem sem jim povedal, da nimam problema delati od doma.

Imam občutek, da se Slovenci ne zaveda[jo/mo], da imamo kot delavci tudi svoje pravice in pravico do kakšnih racionalnih zahtev. Tako recimo začnejo delati na kakšnem neperspektivnem projektu, delodajalec nič ne vlaga v znanje in to je downward spirala, ki ti vzame nekaj let, kjer se medtem ne naučiš nič novega in ko greš drugam, veš, da bo zadnji zapis v CV izpadel negativno. Samo da si dobil službo. Jaz se tega ne grem in sem že zavrnil nekaj ponudb.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

šernk ::

Malcolm_Y je izjavil:

šernk je izjavil:

življenjepis sem imel pa europass, ker ljudem v moji stroki (strojništvo) je zadnja briga kako življenjepis izgleda.
Že res, ampak prijavo na delovno mesto najprej dobijo v roke v kadrovski službi. Tam so, praviloma, ženske, ki morda vseeno opazijo bolj izstopajoč CV iz množice Europassovih. Ni dvoma, da za kasnejše opravljanje dela šteje vsebina CV, ampak kadrovniki so plačani, da iz nekaj 100 prispelih vlog (toliko jih dobivamo pri nas) izberejo 10, 20 najboljših oz. najprimernejših. In ni vrag, da lepši font, če karikiram, ne pritegne pogleda ali dveh več.



kar imam sam izkušenj, sem prišel zraven kjer sem vsaj približno bil za moj fax, pa sem imel europass. itak ko sem poklical na kadrovsko od firme glede službe so mi rekli, da ne vejo niti kako bodo kandidate izbirali in naj pač pošljem prošnjo. Tudi sedaj me še redno kličejo agencije, kamor sem se prijavil, ker imajo službo zame. Sem jo pa seveda z aktivnim iskanjem dobil, preden so mi jo dobili oni.

kadrovska je bolj da presortira tiste, ki so popolnoma mimo, torej ko se zahteva 7 stopnjo, pa se nanjo prijavljajo tisti s 5 stopnjo izobrazbe in obratno seveda. Sama kadrovska v večjih podjetjih nima niti približno dovolj izkušenj, da bi lahko po obliki življenjepisa določila koga dat v drugi krog in potem v tretji za razgovor.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Kenpachi ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Kot povsod imamo ljudi, ki so 'nakladači' in ljudi, ki so 'garači'.
Poskusi uganiti, kateri bo imel 'bolj izstopajoč in zanimiv' življenjepis...


Potrebujes pa tretje. Ki naredijo svoje taske lagano sportski v 4h in se potem se 4h praskajo po jajcih.
Zaraki Kenpachi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kenpachi ()

sisemen ::

Meni je pa življenjepis uporaben samo za nekaj, da vidim kako je človek sploh sposoben ocenit svoje sposobnosti, vsi v njemu nakladajo, si pač izberem področje iz njega in ga temeljito navrtam na razgovoru (tri vprašanja so čez glavo dovolj, pa v večini tudi dovolj basic zadostujejo). Tako se elegantno znebis vecine nakladačev. Tako da vaše kreativno pisanje bi vas na razgovoru pri meni ubilo (sploh imam rad tiste, ki se ocenijo, da znajo nekaj za 10/10... ko takoj vidiš, da ne znajo niti toliko, da bi se bili sposobni kritično ocenit... goreči konfeti letijo naokrog). Pa še en detajl je tudi fin v življenjepisu, več ko nekdo piše o izobrazbi, manj se mu sanja, taki so pa v osnovi ze kar takoj za izločit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

harmony ::

sisemen je izjavil:

Pa še en detajl je tudi fin v življenjepisu, več ko nekdo piše o izobrazbi, manj se mu sanja, taki so pa v osnovi ze kar takoj za izločit.

Torej, ce imam 10 certifikatov jih rajsi po tvoje ne napisem, ker bi bil takoj izlocen? Ali sem narobe razumel?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delodajalci kaj pričakujete od CV?

Oddelek: Loža
416607 (4148) Tear_DR0P
»

Življenjepisi in ostale priloge

Oddelek: Loža
4910245 (7784) bluefish
»

Prošnje za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6816297 (13816) bluefish
»

CV in/ali življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6419503 (16540) Invictus
»

Kako napisati dober...odličen CV?

Oddelek: Loža
2715163 (10298) tony1

Več podobnih tem