» »

2.8 LCD - kateri konektor je tole?

2.8 LCD - kateri konektor je tole?

nikjozo ::

Imam na voljo viška en zapakiran 2.8 touch LCD, ker sem narobe naročil, pa me zanima če bi ga bilo mogoče s temi kontakti priklopiti na kakšno razvojno ploščo (Raspberry in podobne):



Točen model je TD028TTEA1, najdem kup slik in opisov, vendar niti ene shematike, kjer bi videl če paše na kakšen LVDS konektor. Pinov je torej 61. Se komu sanja, če se da to kam priklopiti?

M@73Y ::

Iz moje logike je tole popolnoma samo LCD. Za delovanje potrebuje še krmilnik zaslona. Krmilnik zaslona pa lahko naprej krmiliš z raspberry pi itd...
Težka bo tole.
..jump into psytrance tunnel..

nikjozo ::

M@73Y je izjavil:

Iz moje logike je tole popolnoma samo LCD. Za delovanje potrebuje še krmilnik zaslona. Krmilnik zaslona pa lahko naprej krmiliš z raspberry pi itd...
Težka bo tole.


Hvala za informacijo.

A pa obstaja kakšna logika v krmilnikih da so kompatibilni, ali je potrebno točno za vsak lcd imeti točno svoj krmilnik? Kako sploh veš kateri krmilnik rabiš, a je kak seznam/logika?

Npr. če kupiš monitor, veš da bo pasal na vsaj en konektor hdmi/vga/dvi/video/kompozitni....signal grafične kartice. Ali je podobna logika tudi pri barebone LCDjih?

barbaricb ::

pozdrav,

Našel sem datasheet od podobnega LCDja (mislim, da je tvoj isti):
http://www.wayengineer.com/download/TFT...

Po tem datasheetu, krmiliš LCD paralelno. To je standardni TFT RGB parlelni interface, ki ga premore večina CPU in boljši MCU. Poglej, če je datasheet sploh kompatibilen z tvojim LCDjem

lp
Borut


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava ure - Pomoč pri izdelavi vezja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163340 (1683) pure00
»

RPi-motor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182699 (2241) Yacked2
»

Kje bi našel kako priklopit LCD od prenosnika na VGA?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182909 (1533) jukoz
»

PCI digital analog I/O

Oddelek: Strojna oprema
171940 (1732) Blisk
»

LCD matrični zaslon

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
341652 (1304) Microsoft

Več podobnih tem