» »

Na kak način pritrditi ATX matično na lesen podstavek?

Na kak način pritrditi ATX matično na lesen podstavek?

Joze_K ::

Lp,

razmišljam, da bi komponente vgradil kar v leseno omarico brez PC ohišja....
iščem pa torej idejo kako ATX plato pričvrstiti na lesen podstavek (tega bom dal na vodila, da ga lahko izvlečem kot predal)

- ali je najsmiselneje iz ene PC škatle vzeti tisti kovinski okvir na katerega se matična pričvrsti, ta okvir pa potem z normalnimi vijaki z matico pritditi na lesen podstavek (kje potem tak okvir dobiti, kupiti ATX ohišje in ga razmetati - brezvezen strošek?)

- kakšna elegantnejša rešitev ? (ali se da kje dobiti daljše vijake, ki na eni strani pašejo na matično na drugi pa z npr. M6 pritrdim skozi leseni del

hvala za ideje že vnaprej...
J

[D]emon ::

Kaj pa, da bi kovinske nosilce iz ohisja privijacil naravnost v les ? Sam sem tako storil pred leti, in se je cisto v redu obneslo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

BladE_ ::

Kupiš takšne distančnike, potaviš plato na les in zarišeš luknje, zvrtaš, prišraufaš, rešeno precej lično imo...

BTW, teh distančnikov imaš malo morje, verjetno tudi prav za les ampak takšni so najbolj podobni tem v PCju...
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Joze_K ::

[D]emon je izjavil:

Kaj pa, da bi kovinske nosilce iz ohisja privijacil naravnost v les ? Sam sem tako storil pred leti, in se je cisto v redu obneslo.


Ja če te prav razumem je to metoda, ki zahteva da imaš ATX nosilec iz škatle - tega nimam, bi moral škatlo kupit in jo potem razdret,.. četudi najcenejšo kupim je to še stalno kakih 25€

BladE_ je izjavil:

Kupiš takšne distančnike, potaviš plato na les in zarišeš luknje, zvrtaš, prišraufaš, rešeno precej lično imo...

BTW, teh distančnikov imaš malo morje, verjetno tudi prav za les ampak takšni so najbolj podobni tem v PCju...



tale pa bo verjetno dobra,... (distančnik)
- predvidevam take, ki so 15mm odmaknjeni od lesenega dela?
- da je vijak zadosti dolg, da pride skozi ploščo (šperploščo?)
- da se z zgornje strani potem privijačijo s klasičnimi vijaki za matično v ta distančnik

edino škoda, da so spodaj samo M3...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

stjan ::

Med matično ploščo in leseno (predal, polica) daš distančnike pa je problem rešen.

Ali pa vzameš daljše vijake in nekaj matic za distanco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stjan ()

klinker ::

Jst sem to kar direkt brez distancnikov. Zategnes tolko da se plosca ne zvija in ni problemov.
Ne pozabi pa zadeve ozemljit. Z enega vijaka od plate napelji zicko na ohisje napajalca. Meni je zvocna brencala med scrolanjem ipd, dokler nisem tega naredu.

OZZY ::

Za ta distančnik je dobro uporabiti neke lesne matice.. Ne vem točno kako se reče ampak jih daš prvo v les potem pa uporabiš distančnik. veliko bolj enostavno..
Go with the flow.

d4vid ::

DIY opcija je vzet palčko tistega lepila, ki je za v pištolo za lepljenje. Razrežeš na dovolj dolge kose in z ene strani privijačiš ta kos na lesen del, iz drugega pa matično ploščo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Joze_K ::

aha še tole...

kako pa izvesti "gumb Vklop"

ali je to stikalo ali tipkalo?

in ali se to "stikalo/tipkalo" kje dobi to montirano na konektor za matično ploščo ?

šajtrga ::

Vzameš ga iz ene odslužene kište ali pa kupiš fancy novega ---> vandal switch

Joze_K ::

hja, nekaj takega sem mislil, kjer so na drugi strani že konektorji gor

http://www.ebay.de/itm/Wholesale-PC-Des...

šajtrga ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera balkonska vrata

Oddelek: Loža
112943 (2173) cordoba
»

Leseno ohišje: Taurean, 22L (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
41083804 (49006) bluefish
»

Moj načrt za bodoče ohišje iz ostankov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223078 (2280) huelz
»

Zadnji prizor...Chieftec

Oddelek: Strojna oprema
212019 (1242) segi
»

pritrditev polic na nenosilno steno

Oddelek: Loža
93811 (3656) madmitch

Več podobnih tem