» »

Uporabni brezplačni tečaji IT in inf. varnost

Uporabni brezplačni tečaji IT in inf. varnost

AnotherMe ::

Zaradi poškodbe, letos ne bo nič divjanja po snegu...
Da bi čas kolikortoliko koristno porabil, bi se udeležil kakega online tečaja. Najraje brezplačnega, ali z nižjo ceno (100-200€ max).
Zanima me predvsem informacijska varnost, omrežja in podobno.

Če je na koncu kak "certifikat" je to plus, ni pa pogoj.
Je pa pogoj, da se dejansko kaj uporabnega naučiš ;)

Prosim za kak uporaben predlog ;)

szalb ::

Mislim, da je kar precej možnosti, je pa od tebe odvisno, kaj točno hočeš.

  1. Najprej imaš tukaj Coursera, edX in podobne, kjer lahko brezplačno poslušaš celo vrsto tečajev; nekateri predavatelji so zelo priznani (npr. Dan Boneh predava tečaj "Cryptography"). Če specifično zanima npr. kriptografija (ki je velik del varnosti, čeprav bolj teoretičen) ali pa računalniška omrežja, potem sta ta dva (po mojem) dobra izbira, je pa odvisno od tebe koliko boš delal zraven.

  2. Potem so tukaj razne konference, pri nas je ena Infosek, ne vem pa, kako je s kvaliteto (izgleda zelo mehko), se pa najde kako tehnično predavanje.

  3. Ne vem, kako je glede ostalih tečajev, ampak tretja---in verjetno najboljša---možnost so internet, knjige, forumi in veliko dela s tvoje strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: szalb ()

AnotherMe ::

1. coursero sem ravno gledal, in ravno Cryptography ;)
2. na infosec sem bil par let nazaj - je zanimivo za poslušat, ni pa nek presežek.
3. plan je bil, da pogledam kak tečaj in potem na osnovi tega, znanje samostojno nadgrajujem

kak cisco tečaj se mi načeloma dopade, ampak kolikor sem gledal so precej dragi... :(

tiran2000 ::

pusti coursero, tisto so bolj akademska predavanja poglej si kaj podobnega v stilu https://www.cybrary.it/ . sicer ni nek presežek za osnove je pa dobro in je zastonj (dosti boljše kot coursera, kjer je ogromno akademskih floskul)

Isotropic ::

kriptografijo je fajn znat, ne boš pa zaradi nje dobil službe.

Ribič ::

Decembra bo 32C3, ki ga lahko spremljaš v živo prek spleta:
https://secore.info/conf/chaos_communic...

m1h4 ::

Bi kdo priporčal kakšno dobro knjigo na temo Microsoft Exchange, kakšne dobre prakse IT Administratorjev, network and security oz. kaj podobnega kdo od vas prebira?

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m1h4 ::

ja to na netu vem, marsikej. Bolj kot ne me zanima, če je kdo od vas prebral in bi priporočal dobro knjigo, je le drugače kot vodiči na netu :)

Qushaak ::

Ali pa "strukturirane" video tečaje kot so Pluralsight/Lynda. Tam predavatelj vodi po vrsti.
Spletni hitri vodiči ponavadi samo povejo rešitev za nek problem, uporabnik pa še vedno ne ve ozadja oz malo širše slike, kar je pa nujno da postajaš strokovnjak.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Magisterij FRI vs. IŠRM

Oddelek: Šola
73079 (2572) xardas
»

Učenje programiranja

Oddelek: Programiranje
164551 (1104) brodul
»

Tečaj, pridobitev znanja, programiranje

Oddelek: Programiranje
3713904 (12431) kr?en
»

Izobraževanja Visual studio

Oddelek: Programiranje
152803 (2439) FireSnake

Več podobnih tem