» »

moč wifija

moč wifija

marta983 ::

Pozdravljeni,
kupila sem router linksys WRT54G. Internet dela ampak zelo počasi. Router nastavitve sem spreminjala na dd-wrt.com. Sremenila sem samo Local IP Address tako da sem se lako sploh povezala z interntom.
Prosila bi če mi lahko svetujete kaj bi morala še spremenit da bi bil wifi boljši. hvala

franseliski ::

Uf, jaz bi raje izbral OpenWrt. Sicer rabiš nekaj več znanja a je dosti bolj prilagodljiv. Ne vem točno kaj WRT54G omogoča, saj google vse ve.

Poglej če imaš regijo USA, tam je zakonsko omejena moč oddajanja. Prestavi na kakšno Evropo, oz. pogoglaj kje je najmanj omejitev.

Lahko tudi prestaviš da bo ruter deloval samo v n načinu, če ti pc/fon podpira...

https://www.google.si/webhp?sourceid=ch...


Si sama inštalirala ddwrt? Noice! Jaz pa sam likam :D

AC_DC ::

Cmon, kakšen OpenWrt, če še točnega modela ne ve napisati.Kar je prvi pomemben podatek, ki ga mora povedati.

marta983
Kateri model imaš ? Jih je ogromno: Linksys WRT54G series @ Wikipedia

Če imaš WRT54GL, potem
http://victek.is-a-geek.com/downloads.h...
Linksys WRT54GL
4MB/16MB
1.28.1211006-RAF
With Captive Portal

direkt link:
http://victek.is-a-geek.com/Repositorios/TomatoRAF/Tomato_RAF_1.28.121006a.zip



druga opcija
tomato shibby

kernel 2.6
http://tomato.groov.pl/download/K26/build5x-132-EN/tomato-K26-1.28.RT-MIPSR1-132-MiniIPv6.zip


kernel 2.4 (starejši)
http://tomato.groov.pl/download/K24/build5x-124-EN/tomato-ND-1.28.5x-124-VPN.trx

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

marta983 ::

WRT54G v5 samo to sem dobila na routerju, če vam pomaga. iz linka sem si prinesla, in kaj zdaj?:(

franseliski ::

Boosting Your Signal
Fire up your web browser and direct it to your router's configuration page. Go to Wireless > Advanced Settings.

There are three settings of interest, the first being TX Power. This is the broadcasting power of your transmitting antenna. The default is a safe value of 70, but we can kick it up a bit. Most people report that jumping up to a 100 is safe. Pushing it higher can cause excessive heat which can damage your router. I don't have to worry about that since my "server area" is cold and I'm also a bit reckless, so I kicked mine up to 150. It's been that way for a few weeks and I haven't had a problem yet, but your mileage may vary. Use your common sense and discretion.

Next up is the Afterburner setting. If your wireless router and adapters support Afterburner - also known as SpeedBooster, SuperSpeed, Turbo G, and G Plus (but not Super-G) - you can enable this to get a boost. Things may slow down if they don't support it, though, so be sure to do your homework. B-only devices won't see any problems and N-based devices shouldn't be negatively affected, either.

Finally, we get to Bluetooth Coexistence Mode. If you use bluetooth a lot, then you may have noticed a drop in reliability or speed with both wireless and bluetooth devices. Turning this setting on should keep the two from interfering too badly with one another.

Ali imaš slab signal, ali imaš polno signala in dela počasi?

marta983 ::

imam polno signala in dela počasi

beta1 ::

Preveri packet loss do routerja. Nato se packet loss na internet.

Zadnje case opazam na vecih razlicnih novejsih routerjih, da kljub se dobremu signalu, je packetloss. Vse frekvence free, hise na samem, ne bloki.

Npr na 54gl si imel 2-3 crtice, 11mbps na wlanu, pa so vsi paketi prisli. Danes pa sami problemi.

marta983 ::

:Pkje pa to pogledam packet loss

Daniel ::

Dobro vprašanje je tudi, kjer ste sploh lahko še kupili več kot 10 let star model routerja :) Verjetno kake stare zaloge.

Kaj vam napiše https://www.akostest.net/sl/test
v poljih

Ping
Pritočna Hitrost
Odtočna Hitrost

marta983 ::

Rezultati meritve z dne 25.10.2015 20:22:09 ?
Pritočna hitrost 2,2 Mbps
Odtočna hitrost 0,26 Mbps
Ping 37 ms

Daniel ::

Preden ste kupili ta router je internet delal hitreje? Hitrost ni ravno fascinantna a bi moralo delati ok.

marta983 ::

router sem kupila za stanovanje spodaj, mene samo zanima če se da še kaj z nastavitvami spremenit da bi bil bolši signal. :)

Daniel ::

Z samimi nastavitvami niti ne, morda se malenkost pozna, če se spusti hitrost prenosa podatkov na 11b standard, vendar je potem še slabša hitrost prenosa. Bolj je vse skupaj odvisno od samega routerja. Precej se pozna, če imate v stanovanju železobetonske stene. Potem je najbolj sam router postaviti kje čimbolj na odprto.

Spajky ::

Antene postavi pod kotom 45° levo desno, Omeji pod wireless Signal na B/G-mix 12Mbit; postavi staniol pod router ... prestavi router drugam etc ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

medus ::

5ghz router, te frekvence so bolj proste

AC_DC ::

marta983 je izjavil:

WRT54G v5 samo to sem dobila na routerju, če vam pomaga. iz linka sem si prinesla, in kaj zdaj?:(

Nope, nič ne bo iz tega.

5.0 Broadcom BCM5352 @ 200 MHz 8 MB 2 MB CDFB

Switched to VxWorks OS and reduced flash memory and RAM; not compatible with most third-party firmware, although the "VxWorks killer" utility allows some third-party open source firmware to be loaded. Since less physical RAM is available in this and future models, the third-party firmware (popular open source projects) were modified into special "micro" versions.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

AC_DC ::

btw, kdo ti je svetoval nakup tega dinozavra ?
Če si ga kupila online ga lahko v vrneš v 14 dneh.
Do dober wifi sprejem mora biti na obeh straneh dober zajem signala.


Kateri router?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Ribič ::

Spajky je izjavil:

Omeji pod wireless Signal na B/G-mix 12Mbit

Ne, ne izbiraj B ali BG opciji, omeji ga na "G-only"!
Kolikor sem bral te zadeve, B pomeni, da router podpira samo hitrosti do 11-Mbit, G pa do 54Mbit.
BG pa pomeni, da se router sinhronizira na počasnejšo linijo zaradi kompatibilnosti s starejšimi napravami.
Če onesposobiš B standard, bi router moral delovati s polno hitrostjo na G standardu.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako iz ruterja narediti "range extender"?

Oddelek: Omrežja in internet
172725 (2205) pisco
»

Priporočljiva hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
233372 (2282) opeter
»

Dostop do routerja izven lokalnega omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
71870 (1602) 1337ware
»

Pregrevanje laptopa/routerja/kajdrugega??

Oddelek: Pomoč in nasveti
81660 (1332) solatko
»

Pretočnost usmerjevalnika

Oddelek: Omrežja in internet
5799 (609) Poldi112

Več podobnih tem