» »

Aquaman

Aquaman

1
2
3

T-Back ::

Vazelin je izjavil:

Ant Mana še nisem gledal.:D

Nobene škode.

bambam20 ::

Danes šla gledat z mojo v kino in film res ne razočara. Film ima dobro zgodbo, odlično glasbeno podlago, dobre negativce , dobre pozitivne like.. Jason je dobesedno rojen za vlogo Aquamana. Režiser dobro spelje vse skupaj do konca in ne manjka niti humorstičnih vložkov, ki so dodaten plus.

Ko sem mislil, da bom letos v kinu gledal zgolje eden dober film, me je ta presenetil, ker po trailerju sodeč sem pričakoval zgolj bum bang tresk.

oo7 ::

Opa že dve pohvale danes za DCEU film :)



Zanimivo v ZDA film Aquaman izide šele 21 decembra na Kitajskem je pa že 7 decembra. Pri Marvelu je pa ravno obratno Kitajci dobijo film 2-3 tedne za ZDA.

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

Opa že dve pohvale danes za DCEU film :)



Zanimivo v ZDA film Aquaman izide šele 21 decembra na Kitajskem je pa že 7 decembra. Pri Marvelu je pa ravno obratno Kitajci dobijo film 2-3 tedne za ZDA.



Zakaj je pa pri nas potem prej kot v ZDA?

Lanskoletni Justice League je bil tudi odličen.

sulaco ::

"Danes šla gledat z mojo v kino in film res ne razočara. Film ima dobro zgodbo, odlično glasbeno podlago, dobre negativce , dobre pozitivne like.. Jason je dobesedno rojen za vlogo Aquamana. Režiser dobro spelje vse skupaj do konca in ne manjka niti humorstičnih vložkov, ki so dodaten plus."

+1

Ta film je postavil zame nov mejnik, ki mu kritiki običajno rečejo "vizualna poslastica" (taisti UAU efekt kot pri Avatarju)

oo7 ::

bambam20 je izjavil:


Zakaj je pa pri nas potem prej kot v ZDA?




Saj je kar nekaj filmov prej v Sloveniji kot v ZDA. Zakaj pa ne vem.

Bwaze6 ::

Pogledal včeraj.

"But it's okay to eat fish
'Cause they don't have any feelings..."

Nisem ravno sape zadrževal. Jason Momoa je čisto primeren za to vlogo, in nasploh z igralci in igro film nima težav. Zgodba je kakršna je, film malo skače med "vzponom Pravega kralja na prestol" (čeprav vseskozi potrjuje, da je za vladanje neprimeren) in, zanimivo, treasure huntom.

Mi je bila pa zelo neverjetna vizualna podoba Atlantide in dresura podvodnih živali - ob vsej tej tehnologiji imajo cele konvoje tovornih želv? In zakaj plavajoča bitja še vedno vse gradijo kot na kopnem - stopnice, gladiatorska atena po vzoru rimljanskih? Nostalgija? Saj vem, da gre za stripovsko predlogo, ampak takšne nelogičnosti bi lahko kako naslovili.

Kako močan je v resnici Aquaman? Če lahko iz vode vrže podmornico in ji loputo z enim udarcem zabije notri, zakaj se potem z navadnimi ljudmi tepe po nekaj minut? Zlahka bi trl glave in z udarcem delal luknje skozi prsni koš. Zagotovo ne iz usmiljenja, končajo itak mrtvi.

In nasploh ima film zelo ignorantski odnos do kupa mrtvih. Kakšen je pravzaprav Aquamanov načrt za končanje zadnje bitke, lastnoročno poraziti vse strani? Še dobro, da ga Mera opomni, da je body count malce visok in da bi bilo pametno iti nad voditelje, ne pa zmleti kar celih vojska... In ko ga (neceremonialno) razglasijo za kralja Atlantide, so kar vsi iz ostalih udeleženih ljudstev happy. Slavje! Jebeš to, da so bili pred dnevom še v miru, nakar jim je kup vojske pobil prejšnji kralj Atlantide, potem pa še povzpetnik pred okronanjem.

Šlampasta zgodba je šlampasta...

D3m ::

Potem bi bil filma konec v 5 minutah.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

D3m je izjavil:

Potem bi bil filma konec v 5 minutah.


Batman tudi ve, da ga Superman lahko zabriše v orbito, in se proti njemu brez kriptonita ne gre tepst. Če uvedeš neke tako močne like, jim daš enako močne nasprotnike, ali pa neko šibkost / ranljivost junaka. Ne pa nekonsistentno kazat, kako nekdo najprej premika gore, potem pa isto stoka pri dvigovanju vrečke s špecerijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

c3p0 ::

Ravno zato ne morem gledat 95% superhero filmov. Vsaj tistih ne, ki se jemljejo resno.

oo7 ::

Nolanova Batman triologija se jemlje resno :)

Vazelin ::

Glede na IMDB Nolan nič ne snema. Morda pa on prevzame in reši kak Star Wars:))

yayo ::

Nikec3 ::

Ta film je postavil zame nov mejnik, ki mu kritiki običajno rečejo "vizualna poslastica" (taisti UAU efekt kot pri Avatarju)

A se vam je odpeljalo? Če sodim po trailerju so efekti naravnost obupni.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Linko ::

Potem bo počasi potreben obisk okulista.

bambam20 ::

Nikec3 je izjavil:


A se vam je odpeljalo? Če sodim po trailerju so efekti naravnost obupni.


Okulist te kliče ali pa kar na magnetno glave.

T-Back ::

Nikec3 je izjavil:

Ta film je postavil zame nov mejnik, ki mu kritiki običajno rečejo "vizualna poslastica" (taisti UAU efekt kot pri Avatarju)

A se vam je odpeljalo? Če sodim po trailerju so efekti naravnost obupni.

Odpeljalo se je tebi, glede na to da sodiš po trailerjih.

bambam20 ::

T-Back je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Ta film je postavil zame nov mejnik, ki mu kritiki običajno rečejo "vizualna poslastica" (taisti UAU efekt kot pri Avatarju)

A se vam je odpeljalo? Če sodim po trailerju so efekti naravnost obupni.

Odpeljalo se je tebi, glede na to da sodiš po trailerjih.


Okusa za filme nima ravno, zato mu ne zamerit, če je mal poseben.

oo7 ::

Aquaman kar dobro služi.

Mogoče bo na koncu celo najbollj uspešen film v Box office v DCEU

DCEU

Batman v Superman: Dawn of Justice = $873,634,919

Wonder Woman = $821,847,012

Aquaman = $748,785,000

Suicide Squad = $746,846,894

Man of Steel = $668,045,518

Justice League = $657,924,295


Vsi DC filmi od leta 2000 naprej


The Dark Knight Rises (2012) = $1,084,939,099

The Dark Knight (2008) = $1,004,558,444

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) = $873,634,919 DCEU

Wonder Woman (2017) = $821,847,012 DCEU

Aquaman (2018) = $748,785,000 DCEU

Suicide Squad (2016) = $746,846,894 DCEU

Man of Steel (2013) = $668,045,518 DCEU

Justice League (2017) = $657,924,295 DCEU

Superman Returns (2006) = $391,081,192

Batman Begins (2005) = $374,218,673

Constantine (2005) = $230,884,728

Green Lantern (2011) = $219,851,172

Watchmen (2009) = $185,258,983

V for Vendetta (2005) = $132,511,035

Catwoman (2004) = $82,102,379

Jonah Hex (2010) = $10,903,312

Dva Nolanova fima Batman še vedno edina DC filma nad 1Miljardo $

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

bambam20 ::

Aquaman ima drugače tudi odličen soundtrack..


In res prelepo pesem, ki se vrti na koncu.

oo7 ::

Aquaman že prehitel wonder woman v Box office ta vikend bo pa prehitel še Batman V superman kar pomeni, da bo najbolj uspešen film v Box office kar se tiče DCEU.

Aquaman ta teden že prehitel filme Wonder woman, Thor Ragnarok, Venom in Guardians of Galaxy vol 2.
Lahko dosegljivi pa so še naslednji Batman V Superman, Spiderman Homecoming in Spiderman 3.

Vazelin ::

Jaz bi dal Aquamanu oceno okoli 7, morda nekaj manj. Če si kdo obeta zadevo na ravni Winter Soldierja naj Aquamana lepo prezre.

Gre za precej cheesy zgodbo, zadeva bi bila BP lahko 20 minut krajša in ne bi bili za nič res prikrajšani, zadeva je morda preveč ambiciozna in so želeli spraviti tudi preveč različnih stvari v film. Za pogledati sicer je, za ponovljen ogled pa meni osebno ni in zelo dvomim, da si ga bom še kdaj replyal. Je bolj domišljijska zadeva in večina stvari se ne dogaja na Zemlji.

oo7 ::

Zdaj je že Aquaman najbolj gledan DCEU film.

djabi ::

Aquaman je super, včeraj gledal v kinu. Odlična pravljica, barvita, nabita polna z energijo, glasba na nivoju ... skratka super zabavno.

oo7 ::

Aquaman je zaslužil že $943,224,160 kar pomeni, da je najbolj uspešen DCEU film v Box office.

Pred njim od DC samo še The Dark Knight Rises (2012) $1,084,939,099 in The Dark Knight (2008) $1,004,558,444

c3p0 ::

To nas pa zanima, ker je box office pokazatelj kvalitete filma?

oo7 ::

c3p0 je izjavil:

To nas pa zanima, ker je box office pokazatelj kvalitete filma?


Kdo pa pravi, da je Box office pokazatelj kvalitete filma ?

Vazelin ::

Meni je super, da se ve zaslužek.
Glede na zaslužek, se lahko ali ne pričakuje nadaljevanje.

oo7 ::

Vazelin je izjavil:

Meni je super, da se ve zaslužek.
Glede na zaslužek, se lahko ali ne pričakuje nadaljevanje.


Točno tako. Money makes sequels.

oo7 ::

Aquaman v Box officu presegel 1 miljardo $ in s tem tudi prehitel film Dark knight.

oo7 ::

Aquaman-u manjka samo še 21 M da prehiti film The Dark Knight rises in postane najbolj uspešen Dc film. Je pa že najbolj uspešen DCEU film.

opeter ::

Pa je še v kinih?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

T-Back ::

Seveda je. Če je v slo,potem je še kje drugje tudi.

opeter ::

Na našem ga koncu več ni na sporedu (Cineplexx MS).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vazelin ::

Bi rekel, da če vam ni všeč kakšen Thor, da vam tut Aquaman ne bo. Gre bolj za pravljično zadevo. Ni to nek akcijski triler like Winter Soldier

T-Back ::

opeter je izjavil:

Na našem ga koncu več ni na sporedu (Cineplexx MS).

Ja zanimivo, čisto v vseh cineplexx je še razen v MS.

Vazelin je izjavil:

Bi rekel, da če vam ni všeč kakšen Thor, da vam tut Aquaman ne bo. Gre bolj za pravljično zadevo. Ni to nek akcijski triler like Winter Soldier

Ni to nek akcijski triler like Winter Soldier, hahaha, sedaj si me pa nasmejal. Kakšne pa eni ven mečete. Eni pomoje malo preveč Marvelove filme gledate, pa vam že mal ven seka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-Back ()

oo7 ::

Aquman je prehitel Batman: Dark knight rises v Box officei n tako postal najbolj uspešen DC film seveda kar se tiče $

Vazelin ::

Po kvaliteti je meni black panter bolj gledljiv od voda moža

djabi ::

Vazelin je izjavil:

Po kvaliteti je meni black panter bolj gledljiv od voda moža


Meni je bolj gledljiv samo v primeru, če uporabim vazelin. Potem je lažje.

Vazelin ::

Evo, imate na torrentih.:D

Sedaj se lahko še kino stiskači prepričate o precenjenosti Aquamana>:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

D3m ::

Včeraj gledal in po 20 minutah zaspal. Očitno me je zmozgal šiht in otroci.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

louser ::

oo7 je izjavil:

Nolanova Batman triologija se jemlje resno :)

Noben Superhero Movie se ne more jemati resno. Ni to dokumentarec.

oo7 ::

Sem pogledal men je bil čisto fejst film.
Dobra akcija in sploh dogajanje pod morjem.
Zgodba nič posebnega že večkrat videno.
Edino kar mi ni bilo všeč je bila tista vojna med Atlantido in tistim z ognja ali kaj so bili in potem še tista Godzila :))

Ocena na IMDB čisto realna.

fireX88 ::

pogledal. je definitivno najboljši DC film. Ampak, meni osebno nič bolj gledljiv kot imortal engines.

Najbolj smešno mi je bil kostum od Atlane v delu filma "The Hidden Sea, Earth's core". Spomnil me je na sovraga iz Power rangers serije :)):))
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

oo7 ::

Od DCEU mi je še vedno najboljši Man of Steel.
Od DC pa Dark Knight

fireX88 ::

ja no, mislil sem tale timeline od Justice league..te filme
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Kurzweil ::

Zadnjič sem gledal serijo True Detective in si zvečer rečem, ajd bom za hec pogledal Aquamana, glede na to da sem kot pubec precej prebiral strip in imel tudi VHS kaseto - ta film je bila žalitev za možgane! Film se prav debilen in, kot je nekako logično je vedno več ocen na IMDB od mlajših generacij, zato tudi ocena 7.3, drugače si stvar ne znam razlagat. Priznam, Wonder Woman in Black Panther sta bila še slabša, pa vendar, gre za hudo debilne filme in žalostno je, kaj danes za večino velja za dober film. Sicer pa sam sem si kriv, da gledam takšno greznico od filmov. Mi je Willem Defoe drugače frajer, ampak tule si je močno zbil rating s ten sranjem.

D3m ::

Se strinjam. Sem pa rabil dva dni, da sem ga pogledal, ker v prvo sem zaspal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Izi ::

Ocena 7,3 na IMDb je močno pretirana. Aquaman je brez dvoma dosti slabši kot Mortal Engines, ki ima prenizko oceno.

Nekaj desetletij nazaj bi Atlantidarjem še nalepili vsaj kakšne škrge na vrat, da bi bilo vsaj malo "realno", tokrat se niso potrudili niti toliko. Da pisanih kostimov iz pravljičnih risank niti ne omenjam. Film izključno za predšolsko mladino nekje na ravni Power Rangersov.

Vazelin ::

Vsi ti superhero moviji imajo (razen nekaj izjem) zelo previsoke ocene. recimo Aquaman ima višjo oceno kot The Mule:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aquaman and the Lost Kingdom [Aquaman 2]

Oddelek: Sedem umetnosti
363196 (189) Horas
»

The Justice League Part One & Part Two (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16434853 (15046) meho7
»

Shazam (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6413080 (7188) WallSreet

Več podobnih tem