» »

P8Z77-M - ram

P8Z77-M - ram

tomzzi ::

Imam matično P8Z77-M. Problem pa imam z ramom (corsair 2x4GB) oziroma matično. Vsaj mislim, da to ni ravno normalno in sem včasih imel drugače (pravilno) konfigurirano.
Slutim, da so problemi nastali po zadnjem konkretnem čiščenju pc-ja. Čiščenje procesorja (hladilnik sem vzel dol) in nanašanje nove paste. Ker pa je nekaj paste okrog ležišča ostalo sem tudi procesor ven vzel, da sem lažje spucal. Mi je pa vmes na podnožje procesorja (pini) padel nosilec hladilnika.
Ampak kišta dela do danes. Vendar mi ram prepozna le na DiMM_B1, B2. Torej če imam palčke na DIMM_B1 in DIMM_B2.

Če ram namestim v DIMM_A2 in DIMM_B2 kot naj bi bilo se kišta ne zažene in na plati utripa ledica za ram.
Oziroma se zažene ampak takoj ugasne in tako v nedogled.

Če še kaj vem naj bi bilo prav A2 in B2 za 2 palčki rama. Dela samo na B1 B2 skupaj. Single channel.

Tudi če dam samo eno palčko rama na A2 ne zalaufa sistem oziroma ugasne.

Je možno, da so pini na matični pri procesorju zviti in ne prepozna A1, A2 zaradi tega?
Samo pol bi imel tudi kaj z delovanjem procesorja problemov?

Edit: katero pasto in hladilnik za i5 3570k? Imam dober hladilnik (thermalright macho) samo je skoraj prevelik za mojo kišto in je tečno ko je treba kaj preverit. Je na milimetre noter placa.

Kaj manjšega pa ne predragega?
  • spremenil: tomzzi ()

Jst ::

Jaz imam v EntertainmentPC-ju to plato.

Si probal A1, B1?

Kaj ni en knof na plati za RAM? Nekaj v smislu večje kompatibilnosti, če se ti ne zažene?

Nič ti ne preostane, kot da pogledaš pine. Če so v redu, je nekaj narobe s plato.

Pa tudi palčko dobro preveri z prime95.

Jaz sem imel 2x8GB RAMa, ena palčka umrla, nazaj so mi pa poslali 2 kompleta po 2x4GB. In to isto serijo, samo revizija je na enem 2x4 kompletu drugačna, pa je nekaj (deep down) timingov drugačnih. Vendar, ker ne ugašam računalnika in večino stvari samo minimiziram in dostikrat porabo prek 12GB, pa sesutja še nisem doživel. Imam srečo, ker kolikor sem bral, je ta plata kar izbirčna pri RAMu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tomzzi ::

@Jst

Ja je knof. Ampak to pri meni nima smisla, ker imam to konfiguracijo že leta.

Drugače pa je zadeva rešena. Pini so bili pokrivljeni na socketu cpu-ja. Sem ene 3 krat snel hladilnik dol in ravnal pine...
Tretjič mi je uspelo in zadeva vsaj zaenkrat deluje tako kot naj bi.

Rami na A2 in B2. Torej dual channel. Zdaj bom pa pustil tako kot je. Upam, da bo delovalo. Če ne pa novo plato...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram problem

Oddelek: Strojna oprema
8766 (579) Ahim
»

Ni slike na monitorju (RAM?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
5936 (807) Excavator
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252158 (987) Mitja358
»

Ram 4 vrstice

Oddelek: Pomoč in nasveti
301884 (1577) Aneja
»

Kako preveriti sistem?

Oddelek: Operacijski sistemi
5790 (627) bobicek

Več podobnih tem