» »

Miška se izklaplja

Miška se izklaplja

safast ::

Pozdravljeni.

Pred nekaj meseci sem na stacionarnem računalniku nenamensko zlomil en transformator na zunanji grafični kartici. Glede na to, da mi ni bilo za kupovati nove, sem v elektro-trgovini kupil novega in le-tega so mi nadomestili.

Grafična kartica je delovala v redu, je pa se od takrat naprej miška začela vsake toliko časa izklapljati in vklapljati. Kot da jo Windows naenkrat ne prepozna več in jo nato ponovno zazna (čez kakšnih 5 sekund). Včasih pa niti to ne, jo samo izklopi in zatem je potrebno izklopiti miškin USB kabel iz računalnika ter ga ponovno vklopili.

Miško sem vklopil tudi na druge USB vhode a je bila ista zgodba.

Če bi se takšni scenariji dogajali enkrat na dan bi še bilo nekako sprejemljivo. Ko pa se pet-sekundne prekinitve ponovijo od pet do petnajstkrat na dan (včasih) in ko je potrebno do petkrat na dan fizično izklapljati in vklapljati miško v računalnik, pa se človek vpraša.

Glede na to, da so se ti scenariji začeli dogajati po tem, ko se je popravila grafična kartica, sem dobil občutek da je le-ta vzrok.

Ima kdo kakšen predlog, kako odpraviti izklope oz. neprepoznavanje miške?
  • spremenil: safast ()

filip007 ::

Kaj ko bi zamenjal miško.

Ali pa kakšen virus?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

XsenO ::

Katera miška? Če je slučajno logitekova g300 jo kar vrži v smeti in kupi novo.

Drugače poskusi s kakšno drugo miško, če se pojavlja napaka ali pa to priključi na drug PC
1 + 1 = 1

safast ::

Bom poskusil še z drugo miško ja.

RX 1000 je.

Ni virus, je bila sveža namestitev že nekaj krat.

safast ::

Miško sem zamenjal. Le-ta se do sedaj ni več sama izklapljala, je pa še vedno težava v Photoshopu, kjer se pri označevanju območja izbira kar samo zaključi, čeprav še nisem spustil gumba na miški, nakar je potrebno postopek več krat ponoviti.

Ima kdo kakšno idejo, kaj povzroča te težave v Photoshopu? Miška, "popravljena" grafična kartica ali nekaj drugega morda?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: safast ()

crniangeo ::

pa je rabljena miška ? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Misasagi ::

če maš logitechove driverje odinštaliraj, pa pusti da windowsi sami namestijo svoje..

dela ::

"Spuščanje" klika zveni kot fuč stikalo v miši, to se rado dogaja.

safast ::

Miška je rabljena ja, čez nekaj dni bo nova.

OK, odinstalirat logitechove driverje in pusti win driverje da se namestijo sami

Fuč stikalo: hmmm, na kar dveh miškah? OK, bom videl kako bo z novo miško čez nekaj dni.



Hvala vsem za nasvete!

FX6300B ::

Slab stik na kablu?
May the force be with you!

Mitch ::

Ta stikalca dobiš za male pare na E-baye. Večinoma imajo Logitechove Omron d2fc-f-7n stikala lahko pa prej za vsak slučaj preveriš...

safast ::

Po testu druge miške, sem ponovno vklopil prvenstveno miško, ki se je izklapljala. Odkar sem jo priklopil (že nekaj dni), vse deluje brezhibno. Tudi v označevanje v Photoshopu.

Je možno, da je prišlo sedaj do kakšne zamenjave gonilnikov in da so le-ti prej povzročali zgoraj omenjene težave, kot je omenil Misasagi?

Misasagi je izjavil:

če maš logitechove driverje odinštaliraj, pa pusti da windowsi sami namestijo svoje..

safast ::

Tretja miška, popolnoma nova, Logitech. V Photoshopu se ponovno označevanje samo od sebe izklopi. Ima kdo idejo v čem je težava?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero brezžično miško kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10028228 (9835) Kayzon
»

Windows 7 postane popolnoma neodziven ob priklopu miške

Oddelek: Pomoč in nasveti
132350 (2124) SLO_Matej
»

Logitech MX518...mnenje uporabnikov.

Oddelek: Kaj kupiti
171565 (1227) strictom
»

Alternative uradnih Logitech driverjev za miške, obstaja kaj?

Oddelek: Programska oprema
71092 (1025) Azrael
»

Programska podpora za XP?

Oddelek: Operacijski sistemi
251860 (1376) Dzos

Več podobnih tem