» »

Outlook samostojna verzija!

Outlook samostojna verzija!

MrGTO ::

Pozdravljeni

Zanima me, kje lahko kupim samostojno verzijo Outlook-a. Potrebujem namreč za pravno osebo. Lahko je tudi samo ključ, da si nato snamem z neta..
Na Microsoftovi strani pa ne najdem samostojne verzije ampak samo v paketu.

Lp,

butec ::

MrGTO ::

Ali je ok za slovensko fimro, da je oprema kupljena na ameriškem trgu?
A tukaj dobim download link pa serijsko številko?

Jaz sem iskal na slovenski MS strani, pa nisem našel.

butec ::

http://www.microsoftstore.com/store/mse...

malo pa vseeno lahko sam poklikaš

AC_DC ::

Thunderbird ni dovolj dober za vas ?

fosil ::

Vprašanje ali se sploh splača samostojna verzija, oziroma kako je z obstoječim officom.
Če je recimo naložena home verzija, ki je brez outlooka, to ni legalna verzija za podjetje.
Tako je!

MrGTO ::

Saj, v tem je problem.
Kupili smo napačen paket, in sicer Home and Student verzijo, kjer ni Outlooka. Vendar je od tega že nekaj mesecev in smo se sele sedaj lotili instalacije =)
Sedaj pa ni več možmo paket vrniti(ni bilo kupljeno direk pri MS) in smo se odločili vzeti le Outlook. Vem da ni povsem legalno vendar vseeno... piratskih verzije ne bomo imeli. Je pa to za očeta, tako da raje plača kot da se navaja na Thunderbird.

Je pa hecno to okoli Home&Student verzije, da ni legalna za pravne osebe. Microsoft uci inspektorje kaj je legalno in kaj ni. Ko sem klical na MS in vprašal, pa mi pravi, da bo inspektor verjetno tezil zaradi tega, ceprav oni dejansko nebi. Ker cena je ista pri tem paketu + Outlook, ali pa verzija Home&business... To bi moral MS inspektorjem narocit, da je OK ce ima podjetje obe verzije.. ampak ok, naj bo.

SeMiNeSanja ::

Pokliči MS in probaj preveriti, če bi se dalo naresti nekakšen 'upgrade' ali neko extra varianto, po kateri bi prišli do licence, kateri tudi inšpektor nebi imel kaj za pripomniti.

Ker sam delam že leta z proizvajalci programske opreme vem, da se da marsikaj dogovoriti - če imaš pravega sogovornika na drugi strani.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Obstaja tudi outlook skin za thunderbird.
Ker tukaj verjetno ne gre za to da bi rabil outlook zaradi exchanga, ampak je problem v tem da so ikonce drugačne :P
Tako je!

fujtajksel ::

AC_DC je izjavil:

Thunderbird ni dovolj dober za vas ?


Ga uporabljam ampak nisem nevemkako vzhičen nad njim ;)

MrGTO ::

Obstaja tudi outlook skin za thunderbird.
Ker tukaj verjetno ne gre za to da bi rabil outlook zaradi exchanga, ampak je problem v tem da so ikonce drugačne :P


Točno tako =)
A je za kej tale skin? Je povsem enak Outlooku, ali je le neka mešanica in mi bo pol stari še težil? =)

fujtajksel ::

MrGTO je izjavil:


A je za kej tale skin? Je povsem enak Outlooku, ali je le neka mešanica in mi bo pol stari še težil? =)


Nova verzija Outlooka je običajno manj podobna Outlooku kot njegovi kloni ;)

fosil ::

MrGTO je izjavil:

Obstaja tudi outlook skin za thunderbird.
Ker tukaj verjetno ne gre za to da bi rabil outlook zaradi exchanga, ampak je problem v tem da so ikonce drugačne :P


Točno tako =)
A je za kej tale skin? Je povsem enak Outlooku, ali je le neka mešanica in mi bo pol stari še težil? =)

Ne uporabljam. Boš moral sam pogledat. Jih je pa več različnih, za različne verzije outlooka.
Tako je!

jukoz ::

A dejansko piše da home & student office licence ne smeš uporabljat v podjetju? Ali je ne smeš uporabljat za komercialne namene?

Ker tako se komplicira iz Pro in Home verzij windowsev sem šel dejansko brat licenco in ni nobenih omejitev.

MrGTO ::

Ja nekje sem prebral pa tudi po telefonu mi je reku da verzija Home&Student ni za pravne osebe. To oni naročijo inšpektorjem in potem oni tako delijo kazni =)
Pa čeprav imaš poleg še Outlook za dodatnih 135EUR, kar skupaj nanese toliko kot Home&Business paket. Torej cenovno je isto, ampak po pravilih ti lahko da kazen.
Lahko bi res naročili inšpektorjem, da je v tem primeru OK, saj je firma plačala isto ceno, le produkt ima drugo ime...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrGTO ()

Alexius Heristalski ::

jukoz je izjavil:

A dejansko piše da home & student office licence ne smeš uporabljat v podjetju? Ali je ne smeš uporabljat za komercialne namene?

Ker tako se komplicira iz Pro in Home verzij windowsev sem šel dejansko brat licenco in ni nobenih omejitev.

.pdf, ki sem ga našel tukaj.

Dodatni pogoji, točka H.
PROGRAMSKA OPREMA ZA DOMAČO UPORA BO IN ŠTUDENTE
Programska oprema »Home and Student« se ne sme uporabljati v komercialne namene niti za nedobičkonosne ali pridobitniške poslovne dejavnosti.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

MrGTO je izjavil:

Ja nekje sem prebral pa tudi po telefonu mi je reku da verzija Home&Student ni za pravne osebe. To oni naročijo inšpektorjem in potem oni tako delijo kazni =)
Pa čeprav imaš poleg še Outlook za dodatnih 135EUR, kar skupaj nanese toliko kot Home&Business paket. Torej cenovno je isto, ampak po pravilih ti lahko da kazen.
Lahko bi res naročili inšpektorjem, da je v tem primeru OK, saj je firma plačala isto ceno, le produkt ima drugo ime...

Ali si preveril, če je možno naresti upgrade iz enega na drugi paket?
Ali si preveril, če se da zdilat kakšno posebno 'nestandardno' varianto, ki ni po ceniku?

Sem ti povedal, da že leta delam z eno največjih softw. hiš, pa da takšni 'special deal-i' niso nobena posebnost. Bistvo je v tem, da se moraš dokopati do prave osebe, ki ti lahko tak poseben deal odobri.

jukoz ::

Alexius Heristalski je izjavil:

jukoz je izjavil:

A dejansko piše da home & student office licence ne smeš uporabljat v podjetju? Ali je ne smeš uporabljat za komercialne namene?

Ker tako se komplicira iz Pro in Home verzij windowsev sem šel dejansko brat licenco in ni nobenih omejitev.

.pdf, ki sem ga našel tukaj.

Dodatni pogoji, točka H.
PROGRAMSKA OPREMA ZA DOMAČO UPORA BO IN ŠTUDENTE
Programska oprema »Home and Student« se ne sme uporabljati v komercialne namene niti za nedobičkonosne ali pridobitniške poslovne dejavnosti.


Hvala!

MrGTO ::

Sem preveril, seveda. Vendar problem je, ker office Home&Student ni bil kupljen direkt pri MS. Poleg tega pa je Office že bil instaliran in aktiviran. Če bi bil kupljen pri MS bi se še dalo kaj porihtati. Zato smo se odločili, da samo dokupimo Outlook, čeprav ne bo vse po pravilih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows licenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5015161 (8396) Dman
»

Kako do poceni Offica za podjetje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
358149 (6166) Furbo
»

Windows XP Home licenca

Oddelek: Operacijski sistemi
141854 (1300) mat xxl
»

Programska oprema za s.p. ali d.o.o.

Oddelek: Programska oprema
101707 (1156) Ribič
»

Kateri Microsoft Office paket kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
284088 (3542) ender

Več podobnih tem