» »

Ruski vojaki v Siriji

Ruski vojaki v Siriji

1
2
»

Smrekar1 ::

Isto kot ameri v Vietnamu, najprej pošiljaš pomoč v orožju in politično podporo, potem pridejo svetovalci in tehnično osebje, potem letalstvo in kmalu si ti tisti, ki bije vojno proti ekstremistom.

Rezultat ne bo nič boljši.

Pa vidim, da se je pravljica "ZDA podpirajo ISIS" res prijela. Žalostno. ISIS je rezultat NEvmešavanja ZDA.

oo7 ::

Dr_M je izjavil:

Kako hudica bo rusija komurkoli pomagala, ce se sami seb ne morejo? Kmalu bodo ostali brez hrane, brez zdravil, z orozjem iz ww2? Naj raje spakirajo, predno imajo se kaj sans.



Aha>:D


Nič skrbet tudi Rusi gredo s tehnologijo naprej. Lep primer je nov tank T14 Armata

The Russian army will reportedly receive around 2,300 T-14 battle tanks by 2020, equipping up to 70 percent of its tank fleet with innovative battle vehicles.




Imajo tudi nove podmornice:



Tudi ladje imajo nove:



Imajo tudi nova letala : Sukhoi PAK FA @ Wikipedia



Vsega po malem:



Pa še veliko več je tega tako, da gredo pridno naprej z tehnologijo.

Smrekar1 ::

ombre je izjavil:

Američani pa so zmagal v Afganistanu in Vietnamu ane? Podcenjevat Ruse je velika napaka, kot sta izkusla Hitler in Napoleon...


Napoleona je premagala ruska zima, kar v Siriji ne bi smel biti faktor. Aja, pa poskus državnega udara v Parizu, ter vojna v Španiji (ki je bila za Francijo podobno velik zalogaj kot Rusija). Hitlerja je premagala mednarodna koalicija, ki je rusom med drugim zrihtala komplet logistiko, gorivo in vsaj dve dodatni fronti, da se rusi niso borili proti celi Nemčiji, ampak samo proti delu, ki so ga lahko oddvojili na vzhod. Dve dodatni fronti ima zaradi slabe politike Putlerja zdaj Rusija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Invictus ::

Smrekar1 je izjavil:


Pa vidim, da se je pravljica "ZDA podpirajo ISIS" res prijela. Žalostno. ISIS je rezultat NEvmešavanja ZDA.

ISISa sploh ne bi bilo, če ne bi Američani delali sranja v Iraku in Afganistanu.

Smrekar1 je izjavil:


Hitlerja je premagala mednarodna koalicija, ki je rusom med drugim zrihtala komplet logistiko, gorivo in vsaj dve dodatni fronti, da se rusi niso borili proti celi Nemčiji, ampak samo proti delu, ki so ga lahko oddvojili na vzhod. Dve dodatni fronti ima zaradi slabe politike Putlerja zdaj Rusija.

Dve dodatni fronti sta bili zato da niso Rusi prišli do Rokavskega preliva in Sredozemlja.

Kar bi tudi naredili brez Zahoda ...

Sicer vprašanje koliko Rusov bi umrlo pri tem, ampak dejstvo bi bilo, da mi ne bi zdaj o tem debatirali.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Pac-Man ::

oo7 je izjavil:

The Russian army will reportedly receive around 2,300 T-14 battle tanks by 2020, equipping up to 70 percent of its tank fleet with innovative battle vehicles.


Poudarek je moj.

Bojdimo fer in vzemimo, da imajo še 5 let časa, do septembra 2020.

Armata pride 8M $ po kosu.

http://www.rt.com/news/259453-armata-ru...

8. Though it is not yet in mass production, the Armata T-14’s price was previously estimated at about 400 million rubles – $8 million at current exchange rates.


2300 tankov potem pride 18,4 mrd $, 3,68 mrd na leto.

2300 tankov v petih letih pomeni proizvodnjo 460 tankov/leto. 1,26 tanka/dan, če delajo vse vikende in praznike. Američani imajo ookrog 260 delovnih dni/leto, za Rusijo se mi ne da iskat.
To nam da 1,77 tanka/dan. Čisto osnovnošolsko premetavanje številk.

Vse to primeru, da zavihajo rokave in jutri zaženejo polno proizvodnjo. Živi bili in videli.

oo7 ::

Pac-Man je izjavil:

oo7 je izjavil:

The Russian army will reportedly receive around 2,300 T-14 battle tanks by 2020, equipping up to 70 percent of its tank fleet with innovative battle vehicles.


Poudarek je moj.

Bojdimo fer in vzemimo, da imajo še 5 let časa, do septembra 2020.

Armata pride 8M $ po kosu.

http://www.rt.com/news/259453-armata-ru...

8. Though it is not yet in mass production, the Armata T-14’s price was previously estimated at about 400 million rubles – $8 million at current exchange rates.


2300 tankov potem pride 18,4 mrd $, 3,68 mrd na leto.

2300 tankov v petih letih pomeni proizvodnjo 460 tankov/leto. 1,26 tanka/dan, če delajo vse vikende in praznike. Američani imajo ookrog 260 delovnih dni/leto, za Rusijo se mi ne da iskat.
To nam da 1,77 tanka/dan. Čisto osnovnošolsko premetavanje številk.

Vse to primeru, da zavihajo rokave in jutri zaženejo polno proizvodnjo. Živi bili in videli.



Potem so se pa mogoče zmotili v št tankov ali letnici. V glanem jaz sem samo hotel povedati, da se tehnologija premika tudi v Ruski vojski in, da ni vse zastarelo tako kot nekateri trdijo:)

Zagor_tenay ::

Rusija lahko parira USA na vseh področjih razen v mornarici.

ZaphodBB ::

Bi se ti boril za svojo domovino?

Invictus je oportunist, ki ne zamudi nobene prilike, da bi povedal kako jo bo po hitrem postopku ucvrl v tujino. Ironično ne?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Metulj-1 ::

oo7 je izjavil:

Pac-Man je izjavil:

oo7 je izjavil:

The Russian army will reportedly receive around 2,300 T-14 battle tanks by 2020, equipping up to 70 percent of its tank fleet with innovative battle vehicles.


Poudarek je moj.

Bojdimo fer in vzemimo, da imajo še 5 let časa, do septembra 2020.

Armata pride 8M $ po kosu.

http://www.rt.com/news/259453-armata-ru...

8. Though it is not yet in mass production, the Armata T-14’s price was previously estimated at about 400 million rubles – $8 million at current exchange rates.



Sam za info.
German armored fighting vehicle production during World War II @ Wikipedia

2300 tankov potem pride 18,4 mrd $, 3,68 mrd na leto.

2300 tankov v petih letih pomeni proizvodnjo 460 tankov/leto. 1,26 tanka/dan, če delajo vse vikende in praznike. Američani imajo ookrog 260 delovnih dni/leto, za Rusijo se mi ne da iskat.
To nam da 1,77 tanka/dan. Čisto osnovnošolsko premetavanje številk.

Vse to primeru, da zavihajo rokave in jutri zaženejo polno proizvodnjo. Živi bili in videli.



Potem so se pa mogoče zmotili v št tankov ali letnici. V glanem jaz sem samo hotel povedati, da se tehnologija premika tudi v Ruski vojski in, da ni vse zastarelo tako kot nekateri trdijo:)


Sam za info.
German armored fighting vehicle production during World War II @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Metulj-1 ()

Karaya 52 ::

Zagor_tenay je izjavil:

Rusija lahko parira USA na vseh področjih razen v mornarici.


Še več. Odkar Putin objavlja homoerotične fotografije, so Rusi v popularnosti v segmetu homo publike porazili Američane.

Rusko-sirski Brokeback Mountain?

Pac-Man ::

Panzer whatever je par eonov manj kompliciran kot Armata z daljinsko vodeno kupolo, avtomatskim podajalnikom, celim kupom ostale elektronike & senzorjev, večslojnim & reaktivnim oklepom...Panzer bi verjetno stal max 100-200k USD. Raje manj.

Poleg tega so te številke dosežene v vojni ekonomiji. Tudi zahodni zavezniki so producirali nore količine tehnike, npr. Mustang & Spitfire lovcev. Danes so pa nekako s težavo naklepali 440 Eurofighterjev in 200 Raptorjev. Pri Eurofighterjih so zraven še Nemčija, Italija in Španija, tako da ni ravno fer primerjava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

D3m ::

Tema je Sirija ne Eurofighter in podobno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

ZaphodBB je izjavil:

Bi se ti boril za svojo domovino?

Invictus je oportunist, ki ne zamudi nobene prilike, da bi povedal kako jo bo po hitrem postopku ucvrl v tujino. Ironično ne?

Še vedno nisi povedal ali bi se ti boril ...

Zgleda bi se skril mamici pod krilo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:


Potem so se pa mogoče zmotili v št tankov ali letnici. V glanem jaz sem samo hotel povedati, da se tehnologija premika tudi v Ruski vojski in, da ni vse zastarelo tako kot nekateri trdijo:)


Ne, številki so dali nerealni, za potrebe propagande. Sodeč po paradi v Moskvi bo trajalo še nekaj let preden bodo tele Armate usposobljene za boj. Še celo po ruskih propagandnih trobilih sodeč pa ni to nič več kot tank, ki lahko zgolj parira obstoječim, 40 let starim Zahodnim tankom.


Več o tem tule:
Primerjava vojaške tehnike

Invictus je izjavil:


ISISa sploh ne bi bilo, če ne bi Rusi delali sranja v Siriji in Afganistanu


Tule si se zatipkal, sem ti popravil.

Pac-Man je izjavil:

Danes so pa nekako s težavo naklepali 440 Eurofighterjev in 200 Raptorjev. Pri Eurofighterjih so zraven še Nemčija, Italija in Španija, tako da ni ravno fer primerjava.


Rusi bodo s še veliko večjo težavo naklepali celih 12 PAK FA. Mogoče do konca drugega leta. Če bodo zadnji trije prototipi delovali in ne bo, denimo, še kateri samoiniciativno zgorel. Do vpeljave v prakso bodo ameri že delali 1 F-35 dnevno.

Številke so res neprimerljive z 2. svetovno vojno, ampak ne misli, da lahko rusija parira Zahodu v čem drugem kot v delanju sranja in morda v jedrskem orožju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Pac-Man ::

https://twitter.com/pfc_joker/status/64...

RuAF An-124 82040 reporting: entering Iraqi airspace prohibited, returning to departure airfield.

82040 will make another try under callsign "Flight RFF8052"


Uradno ni spljoh.

Invictus ::

Smrekar1 je izjavil:

Invictus je izjavil:


ISISa sploh ne bi bilo, če ne bi Rusi delali sranja v Siriji in Afganistanu


Tule si se zatipkal, sem ti popravil.


Očitno izkrivljanje resnice pri Američanih ali njihovih ljubiteljih že učijo v šolah.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::


Še vedno nisi povedal ali bi se ti boril ...

Domišljam si, da bi se.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

oo7 ::

Smrekar1 je izjavil:

oo7 je izjavil:


Potem so se pa mogoče zmotili v št tankov ali letnici. V glanem jaz sem samo hotel povedati, da se tehnologija premika tudi v Ruski vojski in, da ni vse zastarelo tako kot nekateri trdijo:)


Ne, številki so dali nerealni, za potrebe propagande. Sodeč po paradi v Moskvi bo trajalo še nekaj let preden bodo tele Armate usposobljene za boj. Še celo po ruskih propagandnih trobilih sodeč pa ni to nič več kot tank, ki lahko zgolj parira obstoječim, 40 let starim Zahodnim tankom.






.



Kaj hočeš rečti, da je 40 let star tank boljši kot T14 Armata?

Pac-Man ::

Zgleda so poslali tri An-124 v Sirijo

RA-82039
http://www.flightradar24.com/data/airpl...

Po Voronežu je izklopil transponder.

RA-82035
http://www.flightradar24.com/data/airpl...

Prav tako crknil transponder za Voronežom.

In že omenjeni RA-82040, ki pa danes nima nobenega tracka.

www.flightradar24.com/data/airplanes/ra...

Ta južni del Rusije je pokrit z ADS-B sprejemniki, tako da to ni problem. Oddajnike so izklopili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

Tarzan ::

Dobro, s temi transporterji, steklena krogla mi že pošilja signal, da boste rusofobi čez 3 dni začeli na veliko trobiti, da so dostavljali vojsko in opremo v exUkrajino in da je Sirija samo pesek v oči, da so do roba nafilali letala in šli pomagat Donetsku in Lugansku.

Kar se tiče pa pomoči Siriji in odgovornosti za kolaps celotnega sistema arabskih držav, ki je odprl prostor za vzpon verskih fundamentalistov pa ni nobene dileme. ZDA zunanjo politiko prilagaja na dnevni osnovi in lahko si danes zaveznik, jutri pa dajejo zeleno luč, da te zbrišejo z obličja. Divide and conquer. Če je Evropa bila na dobri poti, da se lansira v ZDA konkurenčen konglomerat državic, je s sproduciranimi ekonomskimi konflikti in zdaj še bolj, migrantskimi pritiski, vsaj na kratek rok, Evropa obsojena na nazadovanje. Problem je, ker Američanom več ne ratuje vse, kar si zadajo, zaradi česar bodo refleksno še bolj pritiskali z vsiljevanjem svojih pogojev(interesov). Vsak hegemon je sčasoma prišel do konca kariere - lahko, da se tudi tukaj že nakazuje pokop svetovne velesile, kakšna pa bo tokrat cena, si ne upam niti pomisliti.

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:


Kaj hočeš rečti, da je 40 let star tank boljši kot T14 Armata?


Po tem, kar smo videli na paradi v Moskvi jo prekaša že kak PzKwIIIJ. Za razliko od Armate se namreč lahko vozi po cesti ne da bi mu odpovedal menjalnik.

Sicer pa ja, če je res to kar obljublja bo primerljiv z izvoznimi različicami tankov NATO iz 70 in 80 let prejšnjega stoletja.

Invictus je izjavil:


Očitno izkrivljanje resnice pri Američanih ali njihovih ljubiteljih že učijo v šolah.


Sranje v Afganistanu je v celoti delo KGB.

Saur Revolution @ Wikipedia

Sranje v Siriji je v veliki meri delo FSB.

http://uk.businessinsider.com/russias-w...

Žal se bodo morali rusofili počasi sprijazniti z dejstvom, da je Rusija vse tisto, kar trdijo, da so ZDA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

oo7 ::

Smrekar1 je izjavil:

oo7 je izjavil:


Kaj hočeš rečti, da je 40 let star tank boljši kot T14 Armata?


Po tem, kar smo videli na paradi v Moskvi jo prekaša že kak PzKwIIIJ. Za razliko od Armate se namreč lahko vozi po cesti ne da bi mu odpovedal menjalnik.

Sicer pa ja, če je res to kar obljublja bo primerljiv z izvoznimi različicami tankov NATO iz 70 in 80 let prejšnjega stoletja.




Ja T14 armata je že po specifikaciji dosti slabši kot Abrams kaj šele PzKwIIIJ :))

Main arament:
M1A2 Abrams : 120mm
T-14 Armata : 125mm

Weight:
M1A2 Abrams: 68 ton
T-14 Armata: 48 ton

Engine:
M1A2 Abrams: 1500 hp
T-14 Armata: 1500 hp

Range:
M1A2 Abrams: 426KM
T-14 Armata 500 KM

Max speed:
M1A2 Abrams: 67kmh
T-14 Armata: 90 kmh

Its specifications are classified, however the Armata might be one of the most protected tanks in the world. It has newly-developed base armor, made of steel, ceramics and composite materials. Also Armata has a new add-on explosive reactive armor. It has been reported that Armata will be fitted with new active protection system. It also has a new countermeasures system that reduces the chance of being hit by enemy ATGW with semi-automatic guidance.

This tank is operated by a crew of 3 men. All crewmembers are seated side-by-side in a well protected armored cell, located at the front of the hull. It is the first production MBT with such crew layout. The tank can operate even with penetrated armor, as far as the crew cell is intact.

The Armata is also a world's first production MBT with completely unmanned turret. It is armed with a 125-mm smoothbore gun that can also launch anti-tank guided missiles in the same manner as ordinary projectiles. The gun is completed with an autoloader. This tank has a hunter-killer capability.

Smrekar1 je izjavil:

oo7 je izjavil:



Očitno izkrivljanje resnice pri Američanih ali njihovih ljubiteljih že učijo v šolah.


Sranje v Afganistanu je v celoti delo KGB.

Saur Revolution @ Wikipedia

Sranje v Siriji je v veliki meri delo FSB.

http://uk.businessinsider.com/russias-w...

Žal se bodo morali rusofili počasi sprijazniti z dejstvom, da je Rusija vse tisto, kar trdijo, da so ZDA.


Prej se boste morali sprijazniti Rusofobi, da je amerika največji terorist na svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

mtosev ::

mene bega, da si Putin/rusija lahko tole privošči. gdp jim lepo gre dol in v kr globoki recesiji pa si putin lahko tudi tole privošči.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Smrekar1 ::

Zanimiva analiza nastanka ISIS.

https://kyleorton1991.wordpress.com/201...

tl,dr: ISIS je rezultat Sirske strategije kako diskreditirati opozicijo, ki so se ga naučili od Rusije

yero7 ::

Smrekar1 je izjavil:

Zanimiva analiza nastanka ISIS.

https://kyleorton1991.wordpress.com/201...

tl,dr: ISIS je rezultat Sirske strategije kako diskreditirati opozicijo, ki so se ga naučili od Rusije


hah ti hočes reč, da je pod teorijo zarote še ena teorija zarote, ki naredi prejšnjo teorijo zarote neresnično.

Smrekar1 ::

yero7 je izjavil:


hah ti hočes reč, da je pod teorijo zarote še ena teorija zarote, ki naredi prejšnjo teorijo zarote neresnično.


Ne, hočem reči, da je ISIS posledica uporabe ruskih metod uničenja opozicije.

yero7 ::

Smrekar1 je izjavil:

yero7 je izjavil:


hah ti hočes reč, da je pod teorijo zarote še ena teorija zarote, ki naredi prejšnjo teorijo zarote neresnično.


Ne, hočem reči, da je ISIS posledica uporabe ruskih metod uničenja opozicije.


Ne razumem kaj imajo Rusi z Isis saj Isis je nastala zaradi nestabilnih razmer na bližnjem vzhodu. Samo to kar ti govoriš je isto kot ljudje, ki govorijo da je Amerika podrla dvojčka. Pravzaprav še slabše ti govori da je Assad ustvaru vojsko ki ga hoče ubit samo zato da je izvoljen predsednik(čeprav je imel že vso podporo ljudstva po, pričanju medijev seveda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yero7 ()

ZaphodBB ::

Ne razumem kaj imajo Rusi z Isis saj Isis je nastala zaradi nestabilnih razmer na bližnjem vzhodu. Samo to kar ti govoriš je isto kot ljudje, ki govorijo da je Amerika podrla dvojčka. Pravzaprav še slabše ti govori da je Assad ustvaru vojsko ki ga hoče ubit samo zato da je izvoljen predsednik(čeprav je imel že vso podporo ljudstva po, pričanju medijev seveda).

Niso za vso nestabilnost krive USA. Še več, čedalje bolj se izkazuje, da so rusi v ameriško mašinerijo na srednjem vzhodu stalno metali polena - pa ne z namenom pomagati lokalnemu prebivalstvu.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

D3m ::

Ahhhh kje so še Savdijci vmes in Turki.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ZaphodBB ::

D3m je izjavil:

Ahhhh kje so še Savdijci vmes in Turki.

Da o njih niti ne govorimo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

D3m ::

Pa Iranci, Izraelci, Egipt.....lista je dolga.

Smrekar ima pa samo enega na spisku. Ta najhujšega. Marsikdo od nas ga prepozna še iz časa igre Red Alert. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

yero7 ::

ZaphodBB je izjavil:

Ne razumem kaj imajo Rusi z Isis saj Isis je nastala zaradi nestabilnih razmer na bližnjem vzhodu. Samo to kar ti govoriš je isto kot ljudje, ki govorijo da je Amerika podrla dvojčka. Pravzaprav še slabše ti govori da je Assad ustvaru vojsko ki ga hoče ubit samo zato da je izvoljen predsednik(čeprav je imel že vso podporo ljudstva po, pričanju medijev seveda).

Niso za vso nestabilnost krive USA. Še več, čedalje bolj se izkazuje, da so rusi v ameriško mašinerijo na srednjem vzhodu stalno metali polena - pa ne z namenom pomagati lokalnemu prebivalstvu.


Jst nisem rekel da so USa krive za vso nestbailnost tam tako ali tako se pobijajo med sabo od pamtiveka. Okej zdaj me daja firbec z kakšno tehnologijo so rusi metali polena na Usa mašinerijo to meni ni prav jasno vse kar bi lahko naredili je mogoče blokirali radiofrekvence razen če nimajo rusi emp bomb(mogoče v laboratoriju) me prav zanima to.

Zagor_tenay ::

Najbolj je kriva ZDA in od Izraelcev podkupljeni ameriški politiki, ki že destletja destabilizirajo BV. Evropa pa samo kima Amričanom in kasira begunce.

yero7 ::

D3m je izjavil:

Pa Iranci, Izraelci, Egipt.....lista je dolga.

Smrekar ima pa samo enega na spisku. Ta najhujšega. Marsikdo od nas ga prepozna še iz časa igre Red Alert. :))


Japonce(the Risin sun) haha hec

D3m ::

Tole majico bom kupil smrekarju oz. sebi.

|HP EliteBook|R5 6650U|

yero7 ::

D3m je izjavil:

Tole majico bom kupil smrekarju oz. sebi.



kaj pomeni napis ker ne poznam cirilice?

D3m ::

Rusi ne rabimo vize. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

yero7 ::

D3m je izjavil:

Rusi ne rabimo vize. :))

haahha dobra ta:))

Matako ::

Varijacija na staro SZ šalo: "Kje so meje Rusije? Kjer mi hočemo!!" :))
/\/\.K.

Pšenični ::

Smrekar1 je izjavil:

yero7 je izjavil:


hah ti hočes reč, da je pod teorijo zarote še ena teorija zarote, ki naredi prejšnjo teorijo zarote neresnično.


Ne, hočem reči, da je ISIS posledica uporabe ruskih metod uničenja opozicije.



Ogrodje ID tvorijo bivši Iraški generali, vojaki, ki so suniti. Američani so sunite marginalizirali, vojsko razpustili.

So glavni krivec za nastanek ID.

Rusija se bo spravila na ID, da se jim ne razlije po Kavkazu. Rusija jih ni ustvarila, ampak jih bo poskusila uničit.

Nimaš blage veze o celi zadevi, pišeš kr neki. Brez zamere, sam tko je.

Matako ::

Ogrodje "kalifata" v _Iraku_ so stari Baath kadri. V Siriji so glavni daeševci bivši Assadovi oficirji (sunitski, ki so bili sicer pogosto šikanirani) v Libiji... vidite vzorec? Treba se bo sprijazniti, da so _daleč_ največji krivci za sranje na Bližnjem vzhodu - a i šire - kar lepo nekateri prebivalci te čudovite regije. Izgovor "če jim nekdo od zunaj ne bi dal priložnosti, jih ne bi bilo"... ima določen smisel, ampak gre samo toliko daleč.

Ker smo tukaj vsi ljubitelji hipotetične alternativne zgodovine... še ena, priznam drzna, za po poti (pa nič bolj kot ta, da je ISIS 100% bio izdelek CIA laboratorijev): človek se vpraša, kaj lepega bi se zgodilo če bi vsi ti diktatorji šli po naravni poti (Huso in Momo verjetno ene zdaj zdaj)? Nekateri daeš liki so bili visoko v vojaški hierarhiji teh režimov - v trenutkih najmanjšega vakuuma ne bi imeli moralnih zadržkov pospraviti št. 3 ali 2 (naslednike). In kar naenkrat bi se znašli z nepoškodovanimi velikimi armadami v službi Kalifata.


Drugače pa, Irak načeloma ni proti ruski podpori (iransko vojaško pomoč, predvsem inštruktorje, že prejemajo dalj časa - sicer neuradno):

https://www.middleeastmonitor.com/news/...

Tako da stvari so vseeno malo bolj barvite kot "država X je pod nadzorom velesile A".
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Pšenični ::

Matako je izjavil:

Ogrodje "kalifata" v _Iraku_ so stari Baath kadri. V Siriji so glavni daeševci bivši Assadovi oficirji (sunitski, ki so bili sicer pogosto šikanirani) v Libiji... vidite vzorec? Treba se bo sprijazniti, da so _daleč_ največji krivci za sranje na Bližnjem vzhodu - a i šire - kar lepo nekateri prebivalci te čudovite regije. Izgovor "če jim nekdo od zunaj ne bi dal priložnosti, jih ne bi bilo"... ima določen smisel, ampak gre samo toliko daleč.

Ker smo tukaj vsi ljubitelji hipotetične alternativne zgodovine... še ena, priznam drzna, za po poti (pa nič bolj kot ta, da je ISIS 100% bio izdelek CIA laboratorijev): človek se vpraša, kaj lepega bi se zgodilo če bi vsi ti diktatorji šli po naravni poti (Huso in Momo verjetno ene zdaj zdaj)? Nekateri daeš liki so bili visoko v vojaški hierarhiji teh režimov - v trenutkih najmanjšega vakuuma ne bi imeli moralnih zadržkov pospraviti št. 3 ali 2 (naslednike). In kar naenkrat bi se znašli z nepoškodovanimi velikimi armadami v službi Kalifata.


Drugače pa, Irak načeloma ni proti ruski podpori (iransko vojaško pomoč, predvsem inštruktorje, že prejemajo dalj časa - sicer neuradno):

https://www.middleeastmonitor.com/news/...

Tako da stvari so vseeno malo bolj barvite kot "država X je pod nadzorom velesile A".



Človek se vpraša.....Ko teli diktarorji umrejo, po naravni poti, gre vse naprej kot recimo v Savdski arabiji. Seveda, če si na pravi strani, če nisi, sej ni treba razlagat naprej? Tud je že na tem forumu pomebno, da si na pravi strani. Ane.

Pac-Man ::

Pšenični je izjavil:

Rusija se bo spravila na ID, da se jim ne razlije po Kavkazu. Rusija jih ni ustvarila, ampak jih bo poskusila uničit.


FSB daje problematikom v Dagestanu enosmerne karte za Sirijo, če jo le želijo.

http://www.thedailybeast.com/articles/2...

Yet a recent investigation conducted by Novaya Gazeta, one of the few independent newspapers left in Russia, complicates this cozy tale of counterterrorist cooperation. Based on extensive fieldwork in one village in the North Caucasus, reporter Elena Milashina has concluded that the “Russian special services have controlled” the flow of jihadists into Syria, where they have lately joined up not only with ISIS but other radical Islamist factions.

...

It may sound paradoxical—helping the enemy of your friend—but the logic is actually straightforward: Better the terrorists go abroad and fight in Syria than blow things up in Russia. Penetrating and co-opting terrorism also has a long, well-attested history in the annals of Chekist tradecraft.

...

Milashina makes her case study the village of Novosasitili in Dagestan’s Khasavyurt district. Since 2011, nearly 1 percent of the total population of Novosasitili has gone to Syria—22 out of 2,500 residents. Of that figure, five were killed and five have returned home. But they didn’t leave Russia, a country notoriously difficult to enter and exit, without outside help. The FSB established a “green corridor” to allow them to migrate first to Turkey, and then to Syria.

“I know someone who has been at war for 15 years,” Akhyad Abdullaev, head of the village, tells Milashina. “He fought in Chechnya, Afghanistan, Iraq, and now in Syria. He surely cannot live peacefully. If such people go off to war, it’s no loss. In our village there is a person, a negotiator. He, together with the FSB, brought several leaders out of the underground and sent them off abroad on jihad. The underground resistance has been weakened, we’re well off. They want to fight—let them fight, just not here.”

Milashina next interviews the “negotiator” Abdullaev mentions. He tells her of his role as an intermediary between the FSB and local militants in arranging the latter’s departure to the Levant. In 2012, for instance, he helped arrange for a man known as the “emir of the northern sector”—a “very dangerous man,” believed by the FSB to have been behind several terrorist bombings—to go to Turkey if he agreed to quit jihadism in Dagestan. The FSB gave the emir a passport and acted as his travel agent. The condition was that he’d deal exclusively with the FSB and not inform any of his confederates of his true sponsor. The emir has since been killed in Syria, but the “negotiator” tells the journalist that he’s subsequently brought another five militants to the FSB who benefited from the same quid pro quo arrangement. “This was in 2012,” he says. “Just before the Syrian path opened up. More precisely, [the FSB] opened it.”

...

Jamestown’s Glen Howard agrees that Moscow is using the terror army to feed the monster of anti-American conspiracies in the Muslim world: “I was in Baghdad a year and a half ago. At the al-Rasheed Hotel I saw all sorts of Russians running around with the Iraqi government officials. Iraqis kept repeating to me conspiracy theories about how America created ISIS. Did anyone in Washington ever stop to ask if maybe the Russians are helping that conspiracy theory along in Iraq?”


Tole je malenkost, cel članek je resno dolg.

Matako ::

Pšenični je izjavil:


Človek se vpraša.....Ko teli diktarorji umrejo, po naravni poti, gre vse naprej kot recimo v Savdski arabiji.


Beseda "kot" je mati dostih potencialnih zmot. Sirija, Irak ali Libija so vedno bile boleče razdrobljene družbe, ki so se preveč zanašale na eno samo povezovalno točko. Kljub očitnemu despotizmu je savdski kralj smatran za precej bolj pogrešljivega, medtem ko so v Libiji in Iraku vedno trepetali kaj bo "kad neće biti više Tita". Poleg tega imaš razne mega sunitsko-šiitske spore znotraj tega pa še plemenska (ok, "skupnosti") rivalstva. Te družbe so v osnovi vedno na tirnici spopada razlika je samo koliko pritiskajo na plin.

Je pa res, da je po naključju v Savdski vsi tulijo v en rog odkar imajo polno rit zaradi nafte... se pravi človek se namesto "kaj bi bilo če guzne kralj" bolj vpraša "kaj _bo_ ko zmanjka nafte, nekdo izumi poceni vir energije ali kaj takega" - ker podobno kot ostali muslimanski šangri-laji ta država razen fasade ni naredila nekega bistvenega družbenega ali gospodarskega napredka. V najboljšem primeru jim ostane opcija "nazaj na kamele" in malo verskega turizma. Hej, saj marsikdo se ne bi pritoževal.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Smrekar1 ::

Matako je izjavil:

Ogrodje "kalifata" v _Iraku_ so stari Baath kadri. V Siriji so glavni daeševci bivši Assadovi oficirji (sunitski, ki so bili sicer pogosto šikanirani) v Libiji... vidite vzorec? Treba se bo sprijazniti, da so _daleč_ največji krivci za sranje na Bližnjem vzhodu - a i šire - kar lepo nekateri prebivalci te čudovite regije. Izgovor "če jim nekdo od zunaj ne bi dal priložnosti, jih ne bi bilo"... ima določen smisel, ampak gre samo toliko daleč.


Trdim, da izgovor nima smisla. Kriza v arabskem svetu je namreč daleč, daleč od najhujših kriz, tako v zgodovini kot tudi sedaj. Ampak to praktično nikoli ni vodilo v ekvivalent ISIS. Poleg tega v ISIS drvijo tudi taki, ki za to nimajo nobenega objektivnega razloga.

Ne, ISIS je posledica Islama in poseben primer v svetu. Zasluži si obravnave kot jo je dobila najbolj podobna ideologija modernega časa - Nacizem.

papasmrk ::

Za arabske države je bolje nek totalitarni režim v smislu Assada ali Saddama, ker preprosto ni prostora za verski fanatizem. Če hočemo tam demokracijo imamo potem zmazke od držav kot so Afganistan, Irak, Libija... Država kot je npr. Sirija pač ni primerna za demokracijo. Za določene države je pač demokracija na ruski način edini način da funkcionirajo.

bleem ::

Pa ne morem verjet ... po mnjenju Smrekara so zdaj rusi krivi za stanje na BV .. lubi bog ali trolaš ali pa mi povej kaj jemlješ ker jaz bi tudi.

Šimpanz ::

Dejstvo je da so vse ''padle'' države (Avganistan, Irak, Libija ter Sirija) posledica ameriškega vmešavanja oziroma ''demokratizacije'' teh držav. Dejstvo je tudi da vse te države niso sposobne za neko zahodno demokracijo, potrebujejo pa nekega diktatorja, ki se ga vsi bojijo in zaradi tega ne delajo raznih ekcesov. Ali kdo misli da bi bilo kaj drugače npr. v Saudski arabiji, če bi hoteli uvesti demokracijo z protesti, takoj bi imeli novo Sirijo.
Amerika in EU bi se morala bolj posvetiti iskanju nekega dikatatorja, ki bi počistil z vsemi kriminalci in bi se ga vsi bali.

tor2 ::

Saj ZDA diktatorja že ima.
Če lahko predsednik ukaže izvensodni poboj osebe X (ali N oseb) v državi Y ("i nikome ništa"), potem veš kakšno državo vodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tor2 ()

Isotropic ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva obsodba zaradi hekerskega vdora in terorizma

Oddelek: Novice / Tožbe
309058 (6875) 7982884e

Več podobnih tem