» »

Kam s starejšimi ljudmi

Kam s starejšimi ljudmi

čuhalev ::

Zanima me, kakšne so možnosti za osebo, ki je stara skoraj 60 let in ima stalno službo, vendar predstavlja tveganje za družbo, kar pomeni:
- vozi se z neregistriranim motorjem brez čelade,
- med vožnjo s traktorjem mu s prikolice padajo predmeti, kar ugotovi šele naslednji dan,
- na parkirišču zagreši več trkov.

Poleg tega
- ne vidi na krajše razdalje,
- pušča odprta vrata in spuščena stekla na avtomobilu čez noč,
- podvrženost alkoholu (čeprav se trki dogajajo v treznem stanju),
- večina stvari narejenih na pol oziroma le toliko, da stoji,
- delanje stvari na prvo žogo, čeprav se bi lahko naredilo hitreje in z manj truda.

Invictus ::

Začneš lahko spraševati na CSD ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Razen tega, da se pogovoriš z njim nič kaj dosti. Človek lahko odloča sam o sebi, četudi se okolica ne strinja z njim. Za prometne prekrške je pristojna policija, ostala dejanja pa niso takšna da bi dopuščala uradno intervencijo.

Netrunner ::

Bolj star bolj nor .. vse se bo z leti še stopnjevalo. Tukaj več kot se ga izogibat nimaš kaj.

mat xxl ::

Nimaš kaj narediti, to sploh ni hud primer, poznam nek primer, ko je človek veliko veliko hujši in močno nevaren v prometu in so njegovi zdravniki (psihiatri) predlagali odvzem izpita in ja ....... so mu ne vem po katerem zakonu dali ultimat, da do XY datuma ponovno naredi zdravniškega .... No ravno v času pregleda je bil zelo priseben in normalen in kljub vsem priporočilom zdravnikom, poročilom Policije o manjših nesrečah, so mu izdali to zdravniško spričevalo in ga celo podučili, da kako so okoli njega vsi grdi in nesramni in mu celo svojci hočejo grdo škoditi .........
No ja, kaj potem ..... kot svojec imam čisto vest in ja na žalost lahko samo upam, da se nič ne zgodi......
............ no razvoj je šel potem tako, da je nastopila druga zdravstvena težava, zaradi katere sedaj kljub izpitu ne vozi.

Žalost tole vse skupaj v naši Banana republiki..., pa Policaji pravijo, da takih primerov sploh ni malo .....

čuhalev ::

In seveda bom moral zato svoj avto na parkirišču zaviti v spužvo. Škodo bo že pokril, vendar ne prenesem, da mi kdor koli kresne avto potem pa s prstom drgne dol. Avta že nisem kupil za zaletavanje drugih vanj.

Saj ima še staro vozniško (trajno), ampak mislim, da do 2018 morajo vsi preiti na novo in zdravniški pregled mu ne uide. >:D

ZaphodBB ::

In seveda bom moral zato svoj avto na parkirišču zaviti v spužvo. Škodo bo že pokril, vendar ne prenesem, da mi kdor koli kresne avto potem pa s prstom drgne dol. Avta že nisem kupil za zaletavanje drugih vanj.

Pomojem boš moral tud mal na svojem egu delat, pa ti bo lažje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

erkgheoruugh ::

Ponavadi pomaga (no, vsaj enim), da se vprašaš, kakšen odnos želim, da bo imela družba/okolica/otroci do mene, ko bom v isti situaciji.

MIHAc27 ::

čuhalev je izjavil:

In seveda bom moral zato svoj avto na parkirišču zaviti v spužvo. Škodo bo že pokril, vendar ne prenesem, da mi kdor koli kresne avto potem pa s prstom drgne dol. Avta že nisem kupil za zaletavanje drugih vanj.

Saj ima še staro vozniško (trajno), ampak mislim, da do 2018 morajo vsi preiti na novo in zdravniški pregled mu ne uide. >:D


Zdravniškega rabi iti delat šele takrat, ko mu to piše na 'stari' vozniški. Verjetno, ko bo star 65.

Na moji novi vozniški izkaznici, ki velja 10 let piše, da mi sam izpit velja celo do mojega 80. rojstnega dne.

joze67 ::

čuhalev je izjavil:

Saj ima še staro vozniško (trajno), ampak mislim, da do 2018 morajo vsi preiti na novo in zdravniški pregled mu ne uide. >:D

Bo zamenjal dokument. Ker ne gre za podaljšanje, mu bo zdravniški pregled ušel.

čuhalev ::

joze67 je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Saj ima še staro vozniško (trajno), ampak mislim, da do 2018 morajo vsi preiti na novo in zdravniški pregled mu ne uide. >:D

Bo zamenjal dokument. Ker ne gre za podaljšanje, mu bo zdravniški pregled ušel.

Mar to pomeni, da nihče ne preverja slabovidnosti ljudem, odkar so si pridobili trajen dokument, četudi se jim je vid poslabšal in so ... recimo slepi?

NonPlusUltra ::

čuhalev je izjavil:

Zanima me, kakšne so možnosti za osebo, ki je stara skoraj 60 let in ima stalno službo, vendar predstavlja tveganje za družbo,

Kakšne so možnosti - za kaj?
Glede na naslov bi se predpostavljalo, da sprašuješ, kam to osebo dati (dom?). Glede na napisano v besedilu pa to, kako postopati, da ti ta oseba ne bi poškodovala avtomobila.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Invictus ::

čuhalev je izjavil:


Mar to pomeni, da nihče ne preverja slabovidnosti ljudem, odkar so si pridobili trajen dokument, četudi se jim je vid poslabšal in so ... recimo slepi?

Nekako tako ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

aerie ::

Ne vidim večjega problema v tej osebi. Glede na navedbe OP-ja, osebo dobro pozna in lahko domnevamo, da gre za njegovega očeta ali starega očeta. Je pa problematičen OP-jev pogled na domnevne probleme dotične osebe. Tu se kot družba moramo zamisliti sami nad sabo.

Joze_K ::

aerie je izjavil:

Ne vidim večjega problema v tej osebi. Glede na navedbe OP-ja, osebo dobro pozna in lahko domnevamo, da gre za njegovega očeta ali starega očeta. Je pa problematičen OP-jev pogled na domnevne probleme dotične osebe. Tu se kot družba moramo zamisliti sami nad sabo.


Hja točno to sem hotel povedati, dokler me niso brisali...problematičen je pisec tega "problema"...
najboljše bi bilo stare ljudi kar skenslati.... (saj je množica takih filmov, kjer "stare", v dobro družbe, kar počistijo)

Krele ::

čuhalev je izjavil:

Zanima me, kakšne so možnosti za osebo, ki je stara skoraj 60 let in ima stalno službo, vendar predstavlja tveganje za družbo, kar pomeni:
- vozi se z neregistriranim motorjem brez čelade,
- med vožnjo s traktorjem mu s prikolice padajo predmeti, kar ugotovi šele naslednji dan,
- na parkirišču zagreši več trkov.

Poleg tega
- ne vidi na krajše razdalje,
- pušča odprta vrata in spuščena stekla na avtomobilu čez noč,
- podvrženost alkoholu (čeprav se trki dogajajo v treznem stanju),
- večina stvari narejenih na pol oziroma le toliko, da stoji,
- delanje stvari na prvo žogo, čeprav se bi lahko naredilo hitreje in z manj truda.


Uff, zveni kot tiranija večine par excellence. Očitno je to svobodna in avtonomna oseba, glede na to da ima službo očitno sposobna sama sebe preživet, ki ima vso pravico imet tak "lajfstajl" kot mu paše in kot ga sam hoče. Ampak v lepi naši se vedno najdejo "zaskrbljeni" dobronamerni bližnjiki, ki so pripravljeni vsakega človeka, ki kakorkoli odstopa od njihovih meril o "pravilnem življenju", proglasiti za grožnjo družbi in pospraviti v kako institucijo, kjer bo na varnem, pomirjen z farmacevtskimi koktaljčki otopelo buljil v Tv ekran, dokler ga pač ne bo pobral.

Ne trdim da se v tem primeru to dogaja, ampak verjetno ste tudi vsi že dostikrat slišali prav tako tipično slovensko zgodbico, ko nepremičnina kakega nekonformističnega samskega moškega ali ženske zadiši njegovim/njenim sorodnikom, ki ga potem tolko časa špecajo institucijam, češ da je "nor" (zakon o prisilnem zdravljenju lepo po totalitarno to brez problemov omogoča), da le-te opravijo svojo "dolžnost", ga posprevijo v kak sanatorij z rešetkami, te sorodnike pa proglasijo za skrbnike njegovega premoženja, in hopla, bajta je naša.

Se spomnim nekega sociologa al ne vem kaj je bil, na obisku na nekem simpoziju, ko so ga vprašali kakšna se mu zdi Ljubjana, je rekel "super, prekrasna, ulice polne mladih-lepih, zdravih ljudi... ...Kam ste pa vse kriple, vse čudne, vse grde bolne "zmešane" pospravl?"

Bomo inkluzivna družba ali družba izključevanja, družba potiskanja bolnih, neprilagojenih, neuspešnih, starih, grdih, debelih, revnih, nezaposelnih na rob? Jest sem za prvo možnost, čeprev smo v praksi sedaj evidentno druga.

Poleg tega....s kriteriji kot so
"- ne vidi na krajše razdalje,
- pušča odprta vrata in spuščena stekla na avtomobilu čez noč,
- podvrženost alkoholu (čeprav se trki dogajajo v treznem stanju),
- večina stvari narejenih na pol oziroma le toliko, da stoji,
- delanje stvari na prvo žogo, čeprav se bi lahko naredilo hitreje in z manj truda."
bi lahko nekam "pospravl", če mal pretiravam, ene par miljard ljudi.

valkyrie ::

OP deluje bolj kot da ima očitno probleme s svojim fotrom in hoče izražat svoj "superiorni" kompleks kot mlajša oseba, katera je v fizičnem in umskem boljšem stanju. Sicer oče ali nek njegov sorodnik očitno pač dela določene napake, ampak da bi ga zaradi tega kam dali je pa kar bolano.

shadeX ::

Joze_K je izjavil:

aerie je izjavil:

Ne vidim večjega problema v tej osebi. Glede na navedbe OP-ja, osebo dobro pozna in lahko domnevamo, da gre za njegovega očeta ali starega očeta. Je pa problematičen OP-jev pogled na domnevne probleme dotične osebe. Tu se kot družba moramo zamisliti sami nad sabo.


Hja točno to sem hotel povedati, dokler me niso brisali...problematičen je pisec tega "problema"...
najboljše bi bilo stare ljudi kar skenslati.... (saj je množica takih filmov, kjer "stare", v dobro družbe, kar počistijo)


OP sicer še nima velikega problema. V daljnem sorodstvu imam primer za katerega ne bi verjel če se ne bi prepričal na lastne oči.

Ženska čez 70 let. Diagnoza: Demenca. Ima vozniški izpit in vozi aktivno vsak drugi dan. Samo nekaj prekrškov:

- Obračanje na AC
- Zabijanje v druge avtomobile (parkirišče)
- Pozabljen avto v nevtralni prestavi prižgan, celo noč
- Vožnja po AC brez vinjete


Pa še kaj bi se lahko dobilo. Bližnji se tega zavedajo in poskušajo ukrepati za njeno varnost ter varnost drugih udeležencev v prometu, ampak ne morejo doseči popolnoma nič. Pogovor ne zaleže, ko jo patrulja ustavi na cesti je vse v najlepšem redu. Upajo lahko samo da ji zdravnik vzame izpit ob naslednjem pregledu, ampak ženska pravi da bo še vedno vozila.


In kaj boš takemu človeku naredil?

Stari ljudje pač niso za na cesto, oz. tako bom rekel.. kakor kdo. Poznam primer ko je moški še pri 91. letih vozil avto popolnoma brez problemov in prekrškov na cesti. Ko se ni več čutil vozil je izpit vrnil in avto prodal (takih se mi zdi da je malo).

aerie ::

Res je. Demenca je huda bolezen in je v porastu. Vendar naslov teme je: "Kam s starejšimi ljudmi". Torej kam z njimi? Kdo sploh so starejši ljudje? So to tisti starejši od 22 let?

shadeX>Stari ljudje pač niso za na cesto, oz. tako bom rekel.. kakor kdo.

To misliš, da niso za volan? A ta mladi pa so?

Glugy ::

Jz misilm da bi marsikdo od starejših z veseljem se odpovedal izpitu če bi imel neko solidno mobilnost zagotovljeno na kak drugačen način.

Pithlit ::

aerie je izjavil:

Torej kam z njimi?

Soylent green, itak. Kaj pa druzga. Ne bojo mladim odžiral služb, pa še nahranil jih bodo. Win-win(-win).
Life is as complicated as we make it...

jalovec09 ::

Tud ti boš nekoč star....

vorantz ::

ja in upam, da mi, ko bom dementna nevarnost za sebe in vse okoli mene, vzamejo izpit, ker sam ne bom sposoben sprejet to odločitev
to je point te teme

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

aerie ::

Brez skrbi, da ti bodo odvzeli izpit, ko ti bodo diagnosticirali demenco. Kar pa še ne pomeni, da se ne boš mogel usesti za volan.
Point te teme pa ni demenca, ampak nestrpnost do drugačnih, v tem primeru redneckov. Ali pa gre za trolling.

fosil ::

Pa še kaj bi se lahko dobilo. Bližnji se tega zavedajo in poskušajo ukrepati za njeno varnost ter varnost drugih udeležencev v prometu, ampak ne morejo doseči popolnoma nič. Pogovor ne zaleže, ko jo patrulja ustavi na cesti je vse v najlepšem redu. Upajo lahko samo da ji zdravnik vzame izpit ob naslednjem pregledu, ampak ženska pravi da bo še vedno vozila.

In kaj boš takemu človeku naredil?

Skriješ ji ključe ;)
Tako je!

NonPlusUltra ::

fosil je izjavil:

Pa še kaj bi se lahko dobilo. Bližnji se tega zavedajo in poskušajo ukrepati za njeno varnost ter varnost drugih udeležencev v prometu, ampak ne morejo doseči popolnoma nič. Pogovor ne zaleže, ko jo patrulja ustavi na cesti je vse v najlepšem redu. Upajo lahko samo da ji zdravnik vzame izpit ob naslednjem pregledu, ampak ženska pravi da bo še vedno vozila.

In kaj boš takemu človeku naredil?

Skriješ ji ključe ;)

In ji potem rečeš, da je dementna in ne ve, kje jih je pustila?

Si prepričan, da ji ob diagnozi demence ni bilo potrebno vrniti vozniškega dovoljenja? Oz., si prepričan, da ima to diagnozo ali se o tem le govori?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

ZaphodBB ::

In ji potem rečeš, da je dementna in ne ve, kje jih je pustila?

Si prepričan, da ji ob diagnozi demence ni bilo potrebno vrniti vozniškega dovoljenja? Oz., si prepričan, da ima to diagnozo ali se o tem le govori?

Dementen človek ti nikoli ne bo verjel, da je dementen. Kar se njega tiče so premaknjeni ostali. Če bi bila ta oseba dementna, bi fantič videl kakšne težave so to. Tako je pa nevzgojeno dete, nevzgojenega fotra, ki samo razmišlja kako bi se losal fotra. Isto, kot bodo njegovi nevzgojeni otroci razmišljali, kako bi se losali njega.

Prevečkrat videno.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S.P. - Zdravniški pregled?

Oddelek: Loža
82769 (2168) Dieu
»

Podaljšanje vozniškega izpita

Oddelek: Loža
2919986 (7866) krneki2
»

Odstop od pogodbe o nakupu avtomobila po vplačani kupnini

Oddelek: Na cesti
405942 (5040) Furbo
»

Sprožiti postopek odvzema vozniške stari nesposobni osebi?

Oddelek: Na cesti
101867 (1311) GrimReaper

Več podobnih tem