» »

Davčne blagajne

Davčne blagajne

««
12 / 27
»»

kkrajnc ::

DayTripper je izjavil:

Pozdravljeni,

A še komu od vas Android aplikacija za test QR kode po skeniranju in kliku na Izpis javi Checksum napako?
To se mi zgodi v vseh primerih - ko skeniram moje ali pa njihove kode iz navodil.


Generiraš kode po najnovejših navodilih?
Imaš nameščeno zadnjo verzijo aplikacije?

MH0 ::

raufnk je izjavil:

Za računanje ZOI uporabljam FURS-ovo kodo in se mi vrednost pri istih vhodnih podatkih ne spreminja... spremeni se pač vsako sekundo, ker za datum računa uporabljam trenutni čas.

Hi.

C# ali Java?
Dolžina signature pri tebi je 126 ali 256?

zhigatsey ::

Tech2k je izjavil:

SonjaP je izjavil:

Pozdravljeni!
Dosedaj sem vas samo brala, sedaj pa tudi mene bega ta dilema ob naknadnem pošiljanju računov v potrjevanje.

Torej: Najbolj logična pot je: račune izdaš normalno in pričakuješ plačilo na TRR. Potem pa nekdo pride plačat na blagajno z gotovino in takrat generiraš ZOI in potrdiš račun na FURS-u.

Vendar je razlaga v FAQ dokumentu taka (vprašanje 165 in tudi druga):
.... Zavezanec mora računu dodeliti številko ob izdaji le-tega. Če ob izdaja računa ni znan način plačila, obstaja pa možnost, da bo plačan z gotovino, je potrebno računu že ob izdaji dodeliti številko v skladu z ZDavPRv obliki OZNAKA_POSLOVNEGA_PROSTORA-OZNAKA_ELEKTRONSKE_NAPRAVE-ZAPOREDNA_ŠTEVILKA_RAČUNA. Opozarjamo, da mora takšen račun poleg predpisane vsebine in oblike Številke računa vsebovati tudi ostale podatke, ki so z ZDavPR predpisani za gotovinske račune (čas izdaje računa, oznako fizične osebe, ki izda račun z uporabo elektronske naprave, zaščitno oznako Izdajatelja računa (ZOI) –v tekstovni obliki in v obliki QR kode), brez enkratne identifikacijske oznake računa (EOR).

Butasto.. ampak mi bomo z ZOI označili vse račune, ki bi bili lahko teoretično plačani z gotovino, ob plačilu pa jih potrdili na FURS-u.
Datum ni datum plačila ampak datum računa.

Kakšna druga ideja?



Jaz bi v vašem primeru pošiljal na FURS vse račune gotovinske in negotovinske, vsi bi imeli tudi EOR ki ga vrne FURS, v primeru pa da kupec potem ne plača se pa pač naredi storno.

Ker kolikor sem "slišal" bodo verjetno čez dve leti uvedli še obvezno pošiljanje negotovinskih plačil.


Ne vem kako da sem zgrešil vprašanje 165. Sedaj je vse jasno. Ker je v našem primeru vsak račun lahko plačan z gotovino, bomo pač vsem računom generirali FURS številko, ZOI ipd., davčno bomo potrjevali samo tiste ki bodo res plačani z gotovino, ker itak ni panike če na FURS manjkajo vmes zaporedne številke...

raufnk ::

MH0 je izjavil:

Hi.

C# ali Java?
Dolžina signature pri tebi je 126 ali 256?


C# ... signature je 256B
lp raufnk

DamijanD ::

Se v produkcijsko okolje lahko pošilja tudi v testne namene (pač do 1.1.2016) ?

Kako točno je potrebno poslati račun, ki ima obrnjeno davčno vrednost? Kot normalen račun + polje ReverseVATTaxableAmount ali kako drugače?

nefretite ::

denis88 je izjavil:

Tech2k je izjavil:

Pomemben je datum plačila, če stranka ne plača takoj ga ni in s tem tudi ne moreš zgenerirati ZOI in ne izdaš računa ampak potrdilo.
Poslovni prostor se prijavi samo enkrat in velja za vedno dokler ga ne odjaviš z ClosingTag "Z".


Hvala za odgovor glede prijave poslovnega prostora. Torej pri izdajanju računov se pošilja samo še xml od računov...

Še vedno pa me zanima kateri datum je potrebno vnesti za "Datum začetka veljavnosti podatkov" - P_6.0, stran 70 v tehničnih navodilih 1.4. Je to datum, ko naredimo elektronsko prijavo...?

Prav tako me še vedno zanima ali ima še kdo težave pri preverjanju računov na strani https://blagajne-test.fu.gov.si:9002/ca... - meni namreč še vedno kaže, da je bil račun izdan eno uro prej preden je bil dejansko izdan (npr. na računu uro 14.41, na strani po vnosu eor 13.41)?


Verjetno upoštevajo UTC čas http://www.worldtimeserver.com/current_..., vendar v navodilih niso nikjer napisali, da je pri izdaji računa oziroma pošiljanju potrbno upoštevati ta čas.

perci ::

DamijanD je izjavil:

Se v produkcijsko okolje lahko pošilja tudi v testne namene (pač do 1.1.2016)


Naceloma ne. Kaj pa bi sploh bil motiv? Sej imas testno okolje za testirat.

SonjaP ::

DamijanD je izjavil:

Kako točno je potrebno poslati račun, ki ima obrnjeno davčno vrednost? Kot normalen račun + polje ReverseVATTaxableAmount ali kako drugače?

Ja, račun, brez podatkov o stopnjah in zneskih davka (VAT), samo še ReverseVATTaxableAmount.

kzendra ::

kovack je izjavil:

pozdrav iz HR

probao sam echo demo sa adrese http://datoteke.durs.gov.si/dpr/files/e...

imam test-sign.cer i test-tls.cer u trusted root-u

dobijem ovu grešku : Could not create SSL/TLS secure channel

gdje griješim ?

jeli uopće moguće pristupiti vašim fiskalnim servisima izvan SLO ?

hvala


Za TLS moraš upotrijebiti isti certifikat koji i za potpisivanje XML-a

alansi ::

Ojla družba. Branje odgovorov na tem portalu mi je zelo pomagalo, v javi sem kar napredoval. :)
Seveda pa ne morem brez svojega problema, to je napake 003 v odgovoru FURS pri pošiljanju prijave prostora.
Ali je kdo, ki bi mi pojasnil, kje ga lomim v tem podpisanem xml?
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no"?>
<soapenv:Envelope xmlns:soapenv="http://schemas.xmlsoap.org/soap/envelope/" xmlns:fu="http://www.fu.gov.si/" xmlns:xd="http://www.w3.org/2000/09/xmldsig#">
    <soapenv:Body>
        <fu:BusinessPremiseRequest Id="data">
            <fu:Header>
                <fu:MessageID>70420658-6bb9-444f-9b85-084b63e7a3c0</fu:MessageID>
                <fu:DateTime>2015-11-27T10:39:17</fu:DateTime>
            </fu:Header>
            <fu:BusinessPremise>
                <fu:TaxNumber>10035109</fu:TaxNumber>
                <fu:BusinessPremiseID>0001</fu:BusinessPremiseID>
                <fu:BPIdentifier>
                    <fu:RealEstateBP>
                        <fu:PropertyID>
                            <fu:CadastralNumber>365</fu:CadastralNumber>
                            <fu:BuildingNumber>12</fu:BuildingNumber>
                            <fu:BuildingSectionNumber>3</fu:BuildingSectionNumber>
                        </fu:PropertyID>
                        <fu:Address>
                            <fu:Street>Dunajska cesta</fu:Street>
                            <fu:HouseNumber>24</fu:HouseNumber>
                            <fu:HouseNumberAdditional>B</fu:HouseNumberAdditional>
                            <fu:Community>Ljubljana</fu:Community>
                            <fu:City>Ljubljana</fu:City>
                            <fu:PostalCode>1000</fu:PostalCode>
                        </fu:Address>
                    </fu:RealEstateBP>
                </fu:BPIdentifier>
                <fu:ValidityDate>2015-11-25</fu:ValidityDate>
                <fu:SoftwareSupplier>
                    <fu:TaxNumber>33183279</fu:TaxNumber>
                </fu:SoftwareSupplier>
                <fu:SpecialNotes>testna prijava</fu:SpecialNotes>
            </fu:BusinessPremise>
            <Signature xmlns="http://www.w3.org/2000/09/xmldsig#">
                <SignedInfo>
                    <CanonicalizationMethod Algorithm="http://www.w3.org/TR/2001/REC-xml-c14n-20010315"/>
                    <SignatureMethod Algorithm="http://www.w3.org/2001/04/xmldsig-more#rsa-sha256"/>
                    <Reference URI="#data">
                        <Transforms>
                            <Transform Algorithm="http://www.w3.org/2000/09/xmldsig#enveloped-signature"/>
                        </Transforms>
                        <DigestMethod Algorithm="http://www.w3.org/2001/04/xmlenc#sha256"/>
                        <DigestValue>CGT+Vl6ZDOBpyiis2asvmpk28GiC4gS/WwqE3JTWtE4=</DigestValue>
                    </Reference>
                </SignedInfo>
                <SignatureValue>qsABwiTgcRkSpl4gKGDm8slvGCJGuU3LSb8H5arwc1iyEBBKFt9tTqxGlNuQKpD+HotbCVZY8xD6
                                hmC6tZGtZo375Fay59I5o7f4Q3wzfHBaam2MLXZxYYRLpazPfAxNtyO7Vmmf0kYTwBx5ZTpLy0Ju
                                75TjhQV7V1sTKTp/bEoGkZ4+cZktaMKGD2txcp4p2MxpRHiUs9qioGY2WbHd3AVEG2JUTMDbM4YA
                                WdTJxmo/eBMYekm5TOQKRS0dbeqkj19sut+xQw6HETrqZodjb5Ux0fnvsqLo1ZU6BpfUCwto5hHW
                                mYcENoF+lOxWRdRIoEAdzSVtmUjrdglDr7AMBA==</SignatureValue>
                <KeyInfo>
                    <X509Data>
                        <X509IssuerSerial>
                            <X509IssuerName>CN=Tax CA Test, O=state-institutions, C=SI</X509IssuerName>
                            <X509SerialNumber>264622407151598786</X509SerialNumber>
                        </X509IssuerSerial>
                        <X509SubjectName>CN=TESTNO PODJETJE 87, SERIALNUMBER=1, OU=10035109, OU=DavPotRacTEST, O=state-institutions, C=SI</X509SubjectName>
                    </X509Data>
                </KeyInfo>
            </Signature>
        </fu:BusinessPremiseRequest>
    </soapenv:Body>
</soapenv:Envelope>

DayTripper ::

kkrajnc je izjavil:

DayTripper je izjavil:

Pozdravljeni,

A še komu od vas Android aplikacija za test QR kode po skeniranju in kliku na Izpis javi Checksum napako?
To se mi zgodi v vseh primerih - ko skeniram moje ali pa njihove kode iz navodil.


Generiraš kode po najnovejših navodilih?
Imaš nameščeno zadnjo verzijo aplikacije?


Zdravo,

Ja, imam zadnjo verzijo aplikacije. Android je 4.2.2
Tudi če skeniram njihove kode ni nič drugače. Da ne govorim kako počasen je tale njihov program.

veqlargh ::

DamijanD: kot je bilo meni rečeno lahko v prod. okolje do 1.1.2016 pošiljaš podatke, ki se pač ne bodo preverjali. S 1.1.2016 pa gre "zares". Meni tudi začne čez 10 dni v live laufat.

perci ::

2.1. ne 1.1.

veqlargh ::

Ja, pardon :D

perci ::

Produkcijski sistem v decembru sicer ni namenjen ravno za test, ampak logično je, da ne moreš s prvim računom iti v produkcijo, ko pride stranka, ampak probaš prej če zadeva res dela.

Kaznoval zaradi napačne uporabe davčnih blagajn ne bo nihče, ker je obdobje namenjeno temu, da se odpravijo porodne težave, podatki pa se tudi ne bodo uporabljali za analize, ker bi bilo brez veze.

To pa ne pomeni, da ne bo nadzora nad ostalimi predpisi s tega področja.

trstenjak ::

perci je izjavil:

Produkcijski sistem v decembru sicer ni namenjen ravno za test, ampak logično je, da ne moreš s prvim računom iti v produkcijo, ko pride stranka, ampak probaš prej če zadeva res dela.

Kaznoval zaradi napačne uporabe davčnih blagajn ne bo nihče, ker je obdobje namenjeno temu, da se odpravijo porodne težave, podatki pa se tudi ne bodo uporabljali za analize, ker bi bilo brez veze.

To pa ne pomeni, da ne bo nadzora nad ostalimi predpisi s tega področja.


To je kakšna uradna informacija? Meni bi se zelo dopadlo, če da. Imam sicer neuradno informacijo od znanca inšpektorja, da bodo prve 3 mesece pogledali skozi prste, ampak, če naletiš na bedaka, ni načina, da se rešiš.

perci ::

Na forumu boš težko dobil uradno informacijo. Naslovi jo na FURS, pa jo boš dobil.

To, da se bo prve tri mesece gledalo skozi prste, je pa dezinformacija. FURS bo res v prvih tednih deloval predvsem informativno in preventivno, osveščanje itd. In seveda ne boš takoj dobil 10 jurjev kazni, ker si nekaj nehote zajebal. Če pa se bo ugotovil namen prirejanja podatkov, si lahko prepričan, da boš orng kazen fasal že 2.1.2016. Če računa ne boš izdal, prav tako.

Neizdajanje računov je in bo v prihodnosti (tudi v decembru) zelo intenzivno preganjano. Tako s strani FURS kot TIRS.

DamijanD ::

perci je izjavil:

Produkcijski sistem v decembru sicer ni namenjen ravno za test, ampak logično je, da ne moreš s prvim računom iti v produkcijo, ko pride stranka, ampak probaš prej če zadeva res dela.

Točno to je moj motiv - da lahko vsaj eno štih probo narediš s prod. nastavitvami...

thx

nekdo123 ::

Da ne čakam FURSa, če mogoče kdo ve. Stranka opravlja zdravstvene storitve, na katere ni obračunan DDV. Ali te zneske vnesem pod fu:NontaxableAmount ali enako pod VAT samo stopnja?

Namreč, če dam pod VAT stopnjo 0.00 mi gre normalno skozi. Če dam pa pod NontaxableAmount je pa error (imam občutek da je tale NontaxableAmount povezan samo z izdajo računa za drugo osebo).

Oba XMLja:
			<fu:Invoice>
				<fu:TaxNumber>10278389</fu:TaxNumber>
				<fu:IssueDateTime>2015-11-29T10:27:50</fu:IssueDateTime>
				<fu:NumberingStructure>C</fu:NumberingStructure>
				<fu:InvoiceIdentifier>
					<fu:BusinessPremiseID>TEST</fu:BusinessPremiseID>
					<fu:ElectronicDeviceID>BIP1</fu:ElectronicDeviceID>
					<fu:InvoiceNumber>150313</fu:InvoiceNumber>
				</fu:InvoiceIdentifier>
				
				<fu:InvoiceAmount>93.24</fu:InvoiceAmount>
				<fu:PaymentAmount>93.24</fu:PaymentAmount>
				<fu:NontaxableAmount>42.00</fu:NontaxableAmount>
				<fu:TaxesPerSeller>
                                        <fu:VAT>
                                                <fu:TaxRate>22.00</fu:TaxRate>
                                                <fu:TaxableAmount>42.00</fu:TaxableAmount>
                                                <fu:TaxAmount>9.24</fu:TaxAmount>
                                        </fu:VAT>
                                </fu:TaxesPerSeller>
				<fu:OperatorTaxNumber>12345678</fu:OperatorTaxNumber>
				<fu:ProtectedID>a5a9f04358f211543f66afefb41c76a7</fu:ProtectedID>
			</fu:Invoice>


Medtem ko se tale XML normalno potrdi:

<fu:Invoice>
				<fu:TaxNumber>10278389</fu:TaxNumber>
				<fu:IssueDateTime>2015-11-29T10:27:50</fu:IssueDateTime>
				<fu:NumberingStructure>C</fu:NumberingStructure>
				<fu:InvoiceIdentifier>
					<fu:BusinessPremiseID>TEST</fu:BusinessPremiseID>
					<fu:ElectronicDeviceID>BIP1</fu:ElectronicDeviceID>
					<fu:InvoiceNumber>150313</fu:InvoiceNumber>
				</fu:InvoiceIdentifier>
				
				<fu:InvoiceAmount>93.24</fu:InvoiceAmount>
				<fu:PaymentAmount>93.24</fu:PaymentAmount>
				<fu:TaxesPerSeller>
                                        <fu:VAT>
                                                <fu:TaxRate>0.00</fu:TaxRate>
                                                <fu:TaxableAmount>42.00</fu:TaxableAmount>
                                                <fu:TaxAmount>0.00</fu:TaxAmount>
                                        </fu:VAT>
                                        <fu:VAT>
                                                <fu:TaxRate>22.00</fu:TaxRate>
                                                <fu:TaxableAmount>42.00</fu:TaxableAmount>
                                                <fu:TaxAmount>9.24</fu:TaxAmount>
                                        </fu:VAT>
                                </fu:TaxesPerSeller>
				<fu:OperatorTaxNumber>12345678</fu:OperatorTaxNumber>
				<fu:ProtectedID>a5a9f04358f211543f66afefb41c76a7</fu:ProtectedID>
			</fu:Invoice>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekdo123 ()

nekdo123 ::

Pa še tole - če kdo mogoče veš, kakšen XML se pošlje na FURS, če stranka npr. nekaj predplača (za račun za predplačilo seveda zgeneriram normalen XML, kot za račun ter ga potrdim), potem pa stranka dobi račun s končnim zneskom (in doplača razliko).

Iz končnega računa seveda normalno zgeneriram XML - kako je pa z vezo na račun za predplačilo? Tako kot pri dobropisu z fu:ReferenceInvoice ? Če je več računov za predplačilo - večkrat fu:ReferenceInvoice?

Hvala za pomoč.

ambrozic ::

alansi je izjavil:

Ojla družba. Branje odgovorov na tem portalu mi je zelo pomagalo, v javi sem kar napredoval. :)
Seveda pa ne morem brez svojega problema, to je napake 003 v odgovoru FURS pri pošiljanju prijave prostora.
Ali je kdo, ki bi mi pojasnil, kje ga lomim v tem podpisanem xml?


Pozdravljen, sem šel čez tvoj xml in jaz pošiljam popolnoma enako strukturo in tudi jaz si že par dni razbijam glavo zaradi napake 003. Meni se zdi, da je struktura v redu, nastavitve za podpis tudi (sha-256, itd..). Tudi jaz delam v Javi.

Sam sem že posumil da mogoče nimajo nameščenega pravega certifikata za mojo davčno na serverju. Včeraj sem jim pisal na mail, mogoče dobim ta teden kak odgovor. V vsakem primeru bom sporočil, če bo kaj novega :)

Lp,
Gregor

veqlargh ::

Če ne drugega se mi zdi, da vama manjkajo pripeti podatki o vajinem certifikatu. Moja zahteva je obsežnejša, podpisu dodajam še certifikat.

ambrozic ::

veqlargh je izjavil:

Če ne drugega se mi zdi, da vama manjkajo pripeti podatki o vajinem certifikatu. Moja zahteva je obsežnejša, podpisu dodajam še certifikat.


Vsi potrebni podatki o certifikatu so prisotni (izdajatelj, serijska...), sam certifikat pa ne, ker je tako tudi napisano v dokumentaciji: "Podpisu zahteve ni potrebno pripenjati X509 certifikata". Sem pa probal tudi dodat tudi sam certifikat, ampak je podpis vseeno neustrezen.

Če lahko, prosim prilepi xml, ki ga uspešno oddaš (za dodajanje poslovnega prostora).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ambrozic ()

raufnk ::

Ima kdo mogoče primer C# kode za preverjanje podpisa v response-u?
...meni preverjanje na noben način ne uspe
lp raufnk

perci ::

Je že kdo v produkciji?

StratoFlier ::

@perci: ravno predelal vse module iz testa na produkcijo in zaenkrat vse dela, trkam na les, da tako ostane. :)

perci ::

Congrats. Imaš kaj statistike? Odzivni časi pa to?

StratoFlier ::

ja uredu; pod 1 sekundo; tudi echo in prostor gre ok;
sem pa moral dat zanko, da čakam na odgovor 1 minuto; ampak ni bil problem na FURS bil je tako počasen računalnik, da je vse zmlel v cca 40 sekundah; ljudje so tudi mal trčeni, ker na računalnik, ki je bil nabavljen z XP potem naložijo Win 7 pa se še obeša vmes :):) no ampak kljub temu dela in potrjuje račune.

mobster ::

Ima mogoče kdo težave na WIN XP SP3 .net 4.0 The underlying connection was closed: An unexpected error occurred on a receive? To napako mi kar pogosto javlja.

BlackLight ::

Je kdo kaj delal davčno še za mobilne blagajne (telefone), me zanima kako ste izvedli stvar tudi glede prostora ki je tukaj premičen...?

Zupkoo ::

Test dela, produkcija mi ne dela..

V javi dobim: trust anchor for certification path not found (Nekaj glede certifikatov mu ne paše..)

Prej smo uporabljal za vzpostavitev TLS : test-tls.cer in pa pk12 ki smo ga dobil. (To je bilo tud vse kar si rabu da je delalo)

Zdej naj bi se uporabljal blagajne.fu.gov.si.cer in pa pk12

Do sem sicer ne pride zaradi napake ampak:
Za preverjanje podpisa je biu prej test-sign.cer zdaj je DavPotRac.cer ?

Kam za vraga pa daš :
Javni ključ izdajatelja SIGOV-CA: sigov-ca.crt.

matijaDS ::

Mene pa zanima, če je kdo probal produkcijski certifikat na testnem okolju.

Zanima me, če imajo produkcijsko in testno vsako zaklenjeno za produkcijske in testne certifikate.
Probal sem s testnim certifikatom na produkciji pa ni delalo, produkcijskega certifikata pa še nimam pa ne morem probat te kombinacije. :)

thor43 ::

Eno vprasanje, mogoce malcek mimo ampak vseeno.. veljavnost prostora. Ce bi recimo ze danes poskusal posiljat racune preko produkcijskega okolja, bi moral nastimat kot veljavnost prostora ze danasnji dan? Nasplosno mi ni jasno, "koliko je december testna faza", oz koliko se gleda skozi prste v tem obdobju. Glede na to da prehod iz testnega v produkcijsko okolje zahteva nekaj malih sprememb, je neumnost da bi jih "fasal" za vsak napako. Sej nevem, mogoce sem pa samo jst clovek in podlegam cloveskim napakam :)

d(-_-)b ::

thor43 je izjavil:

Eno vprasanje, mogoce malcek mimo ampak vseeno.. veljavnost prostora. Ce bi recimo ze danes poskusal posiljat racune preko produkcijskega okolja, bi moral nastimat kot veljavnost prostora ze danasnji dan? Nasplosno mi ni jasno, "koliko je december testna faza", oz koliko se gleda skozi prste v tem obdobju. Glede na to da prehod iz testnega v produkcijsko okolje zahteva nekaj malih sprememb, je neumnost da bi jih "fasal" za vsak napako. Sej nevem, mogoce sem pa samo jst clovek in podlegam cloveskim napakam :)


Verjetno mora biti datum manjši ali najmanj enak datumu prvega izdanega računa v tem prostoru ...

romz ::

Tisti, ki se delal v PHPju in ste mel "SSL certificate problem: self signed certificate in certificate chain" error, kako ste rešl zadevo?
Se mučim že 2 dni s tem, pa ne vem več, kaj naj še probam.

mickey_ ::

Še komu javlja timeout (testni) ?

Ko se preklopi na produkcijo, ali deluje ta aplikacija za preverjanje tudi na produkcijskem? Ali na kakšen način se lahko preveri potrjen račun.. ?

atlet ::

Še komu javlja timeout (testni) ?


Meni
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

mihelacko ::

mickey_ je izjavil:

Še komu javlja timeout (testni) ?

Ko se preklopi na produkcijo, ali deluje ta aplikacija za preverjanje tudi na produkcijskem? Ali na kakšen način se lahko preveri potrjen račun.. ?


Men se tudi ne da povezat.

sandimevlja ::

tudi meni.

kzendra ::

Priznajte, kdo testira potrjevanbje na bazi od par miljonov računov enega po enega? :-D

Ojci ::

Mogoče kdo ve ali pri spremembi davčne številke kupca lahko račun ohrani isto številko ali je potrebno narediti nov račun?

Torej: Potrdi in izpiše se račun s številko 5, nakar se kupec odloči, da bi imel račun na firmo. Se lahko potem v tem primeru ponovno pošlje račun s številko 5 in davčno številko, ki ima v spremembi zapisno številko računa 5, ali se mora poslati račun s številko 6, ki ima v spremembi zapisano številko računa 5?

Hvala.

Če ima kdo povezavo do uradne razlage, pa bi bil še bolj vesel.:D

Tech2k ::

Ojci je izjavil:

Mogoče kdo ve ali pri spremembi davčne številke kupca lahko račun ohrani isto številko ali je potrebno narediti nov račun?

Torej: Potrdi in izpiše se račun s številko 5, nakar se kupec odloči, da bi imel račun na firmo. Se lahko potem v tem primeru ponovno pošlje račun s številko 5 in davčno številko, ki ima v spremembi zapisno številko računa 5, ali se mora poslati račun s številko 6, ki ima v spremembi zapisano številko računa 5?

Hvala.

Če ima kdo povezavo do uradne razlage, pa bi bil še bolj vesel.:D


Storniraj račun št. 5 in pošlji nov račun?

kkrajnc ::

Ojci je izjavil:

Mogoče kdo ve ali pri spremembi davčne številke kupca lahko račun ohrani isto številko ali je potrebno narediti nov račun?

Torej: Potrdi in izpiše se račun s številko 5, nakar se kupec odloči, da bi imel račun na firmo. Se lahko potem v tem primeru ponovno pošlje račun s številko 5 in davčno številko, ki ima v spremembi zapisno številko računa 5, ali se mora poslati račun s številko 6, ki ima v spremembi zapisano številko računa 5?

Hvala.

Če ima kdo povezavo do uradne razlage, pa bi bil še bolj vesel.:D


Poglej si vprašanje 193 v Vprašanja in odgovori

matijaDS ::

Je kdo slučajno pomislil na to, da bi vprašali, če na strani FURSa obstaja varianta, da bi se preverilo konkretne podatke, ki jih oni vpišejo v bazo pri davčnem potrjevanju? Ok objavili so ono zadevo, kjer vpišem EOR pa mi napiše XMl, ki je gor prišel ampak jaz vem kaj je v tem XMLu noter in če je verificiran s shemo in podpisom in vse to je logično, da bo gor prišel isti kot sem ga jaz poslal...

Jaz bi se rad samo še prepričal, da ni možnosti, da pride do kakšnih težav ko oni parsajo moj XML... ker bi blo res bedno, da njihov parser nekje zahteva vejico, dobi pa piko in potem zadeva ugotovi, da sem jaz par tisoč evrov premalo davka plačal in dobim globo os 250k €...

ima kdo kakšno takšno informacijo ali pa vsaj podobne interese? :) če bi se nas dovolj oglasilo, bi tudi oni resneje razmislili o takšni varianti - vsaj za testno okolje, za produkcijo mi je jasno da nam ne bodo dali vpogleda v bazo direkt.

perci ::

Kmalu bo na voljo app za android, s katerim boš lahko skeniral qr kodo in dobil povratno informacijo, s kakšnimi podatki je bil račun potrjen.

Sicer pa globe ne grejo tako simpl čez :).

MH0 ::

@perci: Še getBusinessPremises() :-)

VKR77 ::

matijaDS :: danes, 11:13:44citiraj

I mene to zanima. Kod nas je bilo dosta takvih pitanja ali često bez ikakvih odgovora. Ako uzmemo XSD, WSDL od našeg Apisa ili vašeg FURS-a, čini mi se da ima regional seting osjetljivost kod serializacije XML-a. To je jedan od mogučih problema. Kod nas je Apis odmah u početku napravio update vezano za polje DDV-a/PDV-a, koje bi na vrednosti večima od 100 vratio exception. Problem postaje u branšama koje nemaju DDV/PDV.

Osim ovoga bilo je 2-3 upita, da se mora dokazivati slanje ispravnih XML-a, što bi takođe mogao biti problem, da li je greška u FURS-u ili kod nas na lokalnom računalu. Trebali bi snimati svaku potpisanu komunikaciju odnosno cijeli potpisani XML prije slanja i cijeli potpisani XML koji nam se je vratio, od Apisa odnosno vašeg FURS-a.

Svaki prijedlog za povečanje, prije svega naše sigurnosti je dobro odšao..

matijaDS ::

No nekaj podpore zgleda da predlog ima :)

Dajte malo poklicat na FURS, prosite za Prepadnika in prosite da bi se nek tovrsten sistem vzpostavil. Jaz sem danes klical i zatežil in so se strinjali, da je ideja dobra z developerskega stališča ampak zaenkrat ni nič konkretnega v načrtu. Bi se pa lahko ta njihov načrt hitro spremenil, če malo pritisnemo in se malo bolj pokaže potreba in želja po takšnem sistemu tako da telefone v roke in akcija :) ne samo po forumu pisat kaj bi blo dobro če se nardi ;)

VKR77 ::

Da mi smo se :8), nismo znali kako če stabilno sustav raditi. Za probleme koji se događaju extremno rijetko FURS če sigurno imati toleranciju. Najvažnije je da su riješene duplikacije, odnosno uzastopno slanje istog računa kod lošeg interneta. Kod vas je riješena veza između poslovnog prostora i slanja računa, a među nama, kod vas je zakonodavac dobro opisao zakonom osjetljive segmente fiskalizacije, reklo bi se bingo
za FURS, ako svi poštuju sustav :).

Ideja u prvom postu je bila da bi bilo dobro logirati svaku komunikaciju sa FURS-om i to potpisani request kao i potpisani response za svaki request. Dobro je loviti sve response exception, uključujuči i web exception, te ih takođe logirati..

U svakom slučaju, svaki prijedlog za povečanje, prije svega naše sigurnosti je dobro došao..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BOCo. ()

beno27993 ::

Ali lahko kdo pomaga, ustavilo se mi je pri registraciji premičnega prostora, imam napako "Digitalni podpis ni ustrezen", uporabljam PHP?

$req_xml = $doc->saveXML($fu_BusinessPremiseRequest);

Vrednost $req_xml :
<fu:BusinessPremiseRequest Id="data">
  <fu:Header>
    <fu:MessageID>f434f32d-4f84-4192-b4e8-f250934a67fc</fu:MessageID>
    <fu:DateTime>2015-09-24T06:21:08</fu:DateTime>
  </fu:Header>
  <fu:BusinessPremise>
    <fu:TaxNumber>10169369</fu:TaxNumber>
    <fu:BusinessPremiseID>TRGOVINA2</fu:BusinessPremiseID>
    <fu:BPIdentifier>
      <fu:PremiseType>A</fu:PremiseType>
    </fu:BPIdentifier>
    <fu:ValidityDate>2016-01-02</fu:ValidityDate>
    <fu:SoftwareSupplier>
      <fu:TaxNumber>54111111</fu:TaxNumber>
    </fu:SoftwareSupplier>
    <fu:SpecialNotes>Primer prijave premičnega poslovnega prostora</fu:SpecialNotes>
  </fu:BusinessPremise>
</fu:BusinessPremiseRequest>

$digest_value = $doc->createElement('DigestValue', base64_encode(pack("H*", hash('sha256', $req_xml))));



Vrednost $digest_value 
pEj7Ny0N/hd4lzGWSC9cQyWSgdnTdXuOcQb/SEvqr98=


$private_key = file_get_contents($this->cert_key_location);
$binary_signature = "";
openssl_sign($doc->saveHTML($signed_info), $binary_signature, $private_key, OPENSSL_ALGO_SHA256);

Vrednost $doc->saveHTML($signed_info):

<SignedInfo><CanonicalizationMethod Algorithm="http://www.w3.org/TR/2001/REC-xml-c14n-20010315"></CanonicalizationMethod><SignatureMethod Algorithm="http://www.w3.org/2001/04/xmldsig-more#rsa-sha256"></SignatureMethod><Reference URI="#data"><Transforms><Transform Algorithm="http://www.w3.org/2000/09/xmldsig#enveloped-signature"></Transform></Transforms><DigestMethod Algorithm="http://www.w3.org/2001/04/xmlenc#sha256"></DigestMethod><DigestValue>pEj7Ny0N/hd4lzGWSC9cQyWSgdnTdXuOcQb/SEvqr98=</DigestValue></Reference></SignedInfo>

$signature_value = $doc->createElement('SignatureValue', base64_encode($binary_signature)); // SignatureValue


Vrednost $signature_value :
gI4J2fxiRhDLR29pqHQPqPoRbNjOVi57uvkXvSMmdQ6t/j5Nok73lABYim2wly7oezdHMaxWg5Bacyz/N6pQf+EoG7BrSkrFl+PK2Ni5VEbIYv5Fwrmfa3x5D43tlr4I0rwPR/y15+ucHv83ELsV5ikUqF6ozG1O/vrcpXdrToLaI6rQcyf/9iixlomK71xFx2IqbqjerhLv7ZyyFsNRFwPf5fg8mv0xx3FOpjg613hoidSXSKp5P4GxS1FA+LSBVlNSh0UBcHpPUAmMra+ct4kcMKZ3t4h2NmB+g8GMLwqEyJz6jEKCec7K5iXPjkO+j2mpJJbxg1FUE7AtrFCKTw==

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()
««
12 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčne blagajne - PHP

Oddelek: Programiranje
116073 (1119) vsepocenv
»

C# davčno potrjevanje

Oddelek: Programiranje
163945 (3414) windigo
»

E-račun

Oddelek: Programiranje
217076 (3839) ivanhoe5x
»

PHP davčna blagajna

Oddelek: Programiranje
187640 (5664) brble
»

[JAVA] HTTPS client

Oddelek: Programiranje
173049 (1779) peterv6i

Več podobnih tem