» »

Naročanje prek Amazona

Naročanje prek Amazona

gmenih ::

Zanima me, kako je z naročanjem prek Amazona. Nazadnje sem slišal, da Amazon ne dostavlja v Slovenijo, ampak mi spletna strani (Amazon.co.uk) ponuja dostavo v Slovenijo, for free.

Naročam neko precej drago tipkovnico, ki sem jo našel samo na Amazonu in neki drugi spletni strani, ki ne vem kako legit je. Druge ponudbe so v Ameriki, od tam pa nočem naročati, zgolj zaradi dolgega časa dostave.

Sriple Tix ::

V torek sem naročil tole za sina http://www.amazon.de/gp/product/B006IR6... v petek mi ga je dostavila Pošta Slovenije. Plačal sem okrog 14€ poštnih stroškov, ker sem želel hitro dostavo, sicer bi bilo tega za cca. 10€,

Robert ::

Sriple Tix je izjavil:

V torek sem naročil tole za sina http://www.amazon.de/gp/product/B006IR6... v petek mi ga je dostavila Pošta Slovenije. Plačal sem okrog 14€ poštnih stroškov, ker sem želel hitro dostavo, sicer bi bilo tega za cca. 10€,


Tudi mene zanima ta zadeva pa me zanima ali ima volan force feeedback učinek.

M.B. ::

Amazon dostavlja v Slovenijo. Lahko pa na Amazonu tudi prodajajo drugi prodajalci, ki Amazon pač uporabljajo da ne rabijo imeti svoje spletne trgovine. Ti se lahko tudi odločajo ali dostavljajo v Slovenijo ali ne.

Za Slovenijo se ti seveda splača angleški pa nemški Amazon.

Če si kje blizu avstrijske meje, se ti splača dostavit na avstrijsko pošto. Pošta ima namreč možnost sprejemanja paketov zate in ti kr pošljejo email ko je paket tam. 1 EUR moraš plačat da pazijo na paket pa v 3 dneh ga morš prevzet. Nemški Amazon pa te postaje podpira tako da lahko kr pri izbiri naslova dostave izbereš najbližjo pošto.

Dostikrat se tudi zgodi da ima nemški Amazon zastonj poštnino v Nemčiji in Avstriji.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Sriple Tix ::

@Robert, nima. Ta stvar je nekaj med volanom in gamepadom, z njim šofiraš v zraku, gas/bremzo ima na ročicah za volanom, je pa zanimivo, kako dobre čase postavlja mali, ki je teh igralnih zadev bolj vajen kot jaz. Na starem MOMO volanu niti poizkusiti noče voziti, s SRWjwem pa je prav "noter padu". Bi ga pa jaz z veseljem namestil na G27 osnovo, kajti nabor gumbov in njihovih funkcij je neverjeten, vendar sem nekako prelen za vse tisto šraufanje.

gmenih ::

Super, hvala za odgovore. Amazon pravi, da je free delivery, ampak ko kliknem na "More info", pise samo za UK in Irsko.

Ciklamen ::

Free delivery je za tisto državo, v kateri imaš amazon (.co.uk free za britance, .de je free za nemce, .it je free za italjane itd. :) )
- End of the Post ->

Mare2 ::

M.B. je izjavil:


Za Slovenijo se ti seveda splača angleški pa nemški Amazon.

Če si kje blizu avstrijske meje, se ti splača dostavit na avstrijsko pošto. Pošta ima namreč možnost sprejemanja paketov zate in ti kr pošljejo email ko je paket tam. 1 EUR moraš plačat da pazijo na paket pa v 3 dneh ga morš prevzet. Nemški Amazon pa te postaje podpira tako da lahko kr pri izbiri naslova dostave izbereš najbližjo pošto.

Dostikrat se tudi zgodi da ima nemški Amazon zastonj poštnino v Nemčiji in Avstriji.


Praktično. In kako dam potem naslov, če želim v Klagenfurtu dvignit? Npr. Klagenfurt-Land, Österreich?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Sriple Tix ::

Nisem prepričan ali se morda ne zahebavaš, ampak vseeno. V google napiši Austria Post Klagenfurt in pokaže se ti npr. nekaj takšnega https://www.google.si/webhp?sourceid=ch... Jaz bi izbral prvi naslov, ki mi je na voljo in to je: Österreichische Post Rosentaler Str. 136 Klagenfurt, naprej pa upam, da se boš znal sam dogovoriti.

M.B. ::

Glede na navodila na strani, ki sem jo prej poslal naj bi napisal to:
Wunsch-Abholstation
Ime Priimek
Bad Eisenkappel 80
9135 Eisenkappel-Vellach

Eisenkappel je najbližja Ljubljani. Fajn pa je če pogledaš še kak imajo delovni čas, da neboš poslal v eno iz katere ne moreš dvignit, ker se ti pokriva z delovnim časom. Ker v manjših krajih med vikendi ne delajo. Pa seveda osebni dokument rabiš za dvig.

Ima pa Amazon.de tudi možnost da ko dodajaš nov naslov. In če izbereš Nemčijo/Avstrijo lahko izbereš tudi pick up station (Abholstation finden) in potem poiščeš tebi najbližjo pa on sam generira potrebn naslov pa vse skupaj.

Če je pa nekaj zlo poceni v angleškem amazonu pa je zastonj poštnina al pa nočejo v Slovnijo pošiljat. Bližje pa ni za dobit stvari se pa včasih splača. http://www.cheaperandmore.com/ za prepošiljanje in podobni.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Sriple Tix ::

@M.B., resnična hvala za tole :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376436 (2720) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434340 (17460) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510262 (9348) Robert
»

(Ne)dostava izdelka z Amazona v Slovenijo

Oddelek: Loža
287099 (3192) Yohan del Sud

Več podobnih tem