» »

Zaslon laptopa se ne prizge

Zaslon laptopa se ne prizge

hmm23 ::

Ob pritisku na tipko za vzig, se 3-LETA star MSI CR630 prizge z lucko na tipki za vzig in lucka tudi spodaj sveti, kot obicajno, da je prizgan (DVD pogon se da odpreti), a na zaslonu ni nobenega znaka, ventilator se slisi in ohisje postane toplo, ampak zaslon ne da cisto nobenega znaka tudi po 30 min. Kaj bi lahko naredil? Hvala
  • spremenilo: hmm23 ()

solatko ::

Poizkusi na zunanjem monitorju. Če je šla grafika rakom žvižgat, ne bo nič, sicer je problem med matično in ekranom - lahko kabel, display,......
Delo krepa človeka

prox ::

garancija je potekla :))
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

hmm23 ::

solatko je izjavil:

Poizkusi na zunanjem monitorju. Če je šla grafika rakom žvižgat, ne bo nič, sicer je problem med matično in ekranom - lahko kabel, display,......

Sem poskusil a zunanjem monitorju pa tudi ne pokaže slike...

erex ::

GPU je crknu. Vrži stran/prodej za dele.

hmm23 ::

Kako lahko dobim podatke z diska v tem primeru?

rdecaluc ::

Disk priklopiš preko sata oz. če je res star disk preko IDE priklopa v kateri koli računalnik. Tam ti ga bo zaznalo in lahko upravljaš s svojimi podatki.
Est modus in rebus. ,typos

gddr85 ::

da vzameš disk ven in ga priklopiš na drug pc

hmm23 ::

Potem lahko ta disk uporabljam tudi kot externi disk (kot USB)?

gddr85 ::

rabiš sata-->usb škatlo

hmm23 ::

v bistvu je IDE disk, a ni dost že kabel na eni strani USB na drugi pa IDE? Mora biti škatla?

solatko ::

3 leta star prenosnik, dvomim, da ima IDE disk. Slikaj in prilimaj sliko v post. IDE diskov že kar nekaj let ne vgrajujejo v prenosnike.

Glede na tehnične podatke so v ta model vgrajevali 320 in 500GB SATA diske.
Delo krepa človeka

hmm23 ::

Kje se pa dobi take škatle? Laptop je MSI CR630, 250 GB DDR

solatko ::

Je čisto navadno ohišje za 2,5 HDD in jih imaš v vsaki računalniški trgovini. Izbiraš lahko med USB2 in USB3.

http://pctrgovina.com/p/ohisje-za-trdi-...
http://pctrgovina.com/p/ohisje-za-trdi-...
Delo krepa človeka

hmm23 ::

Ne rabim nobenega power adapterja, kot kažejo v takih videjih:

solatko ::

Dodaten napajalnik rabiš za 3,5 HDD, 2,5 pa dobi napajanje preko USB.
Delo krepa človeka

hmm23 ::

Prvič odpiram laptop. Potem ko sem odvil vse vijake, se pokrov še vedno dobro drži (na eni strani malo manj, okoli pa zelo). Torej grem vse okoli z enim flat izvijačem in ga odprem ali je tu morda kak trik pri odpiranju?

rdecaluc ::

Uporabljaj raje staro kartico oz. kaj mehkega. Sicer ga boš kar grdo spraskal.

Za odpiranje je najbolje pogledat kak video na youtube za tvoj specifičen model.
Est modus in rebus. ,typos

shadeX ::

hmm23 je izjavil:

Prvič odpiram laptop. Potem ko sem odvil vse vijake, se pokrov še vedno dobro drži (na eni strani malo manj, okoli pa zelo). Torej grem vse okoli z enim flat izvijačem in ga odprem ali je tu morda kak trik pri odpiranju?



Zna bit da moraš odstranit tipkovnico in imaš pod njo vijake ki jih je potrebno odvit. Tak primer sem imel pri nekemu HP-ju.

Kakšna znamka je sicer tvoj?


EDIT: Aja oprosti nisem videl prvega posta, ker me je črta prehitela od zadnjič :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shadeX ::

Jap kot sem rekel.

Tipkovnico moraš odstraniti ker maš spodaj vijake. V tem videu se lepo vidi, da je odstranil tipkovico. 1:54 minuta..

hmm23 ::

Predvidevam, da je to trdi disk (označen s puščicama) in ne rabim odstranit tipkovnice (samo disk da dam ven)? Do 1:54 minute je ta v zgornjem videu že dal disk ven

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

hmm23 ::

hmm23 je izjavil:

Predvidevam, da je to trdi disk (označen s puščicama) in ne rabim odstranit tipkovnice (samo disk da dam ven)? Do 1:54 minute je ta v zgornjem videu že dal disk ven



Kaj pa če hočem RAM dati ven, moram tudi odstranit tipkovnico?

rdecaluc ::

Načeloma se ram doseže z zadnje strani.
Est modus in rebus. ,typos

solatko ::

Pinturicchio - Večina novejših, pa tudi precej starejših ima ram na obeh straneh.
Delo krepa človeka

finpol1 ::

shadeX je izjavil:

Jap kot sem rekel.

Tipkovnico moraš odstraniti ker maš spodaj vijake. V tem videu se lepo vidi, da je odstranil tipkovico. 1:54 minuta..



Če gledaš ta video običajno oz. od začetka/spredaj vidiš, da je dal tako RAM kot disk, preden je sploh začel s tipkovico, tako da ne vem, kaj eni pišete

Tu je pa res tako:

hmm23 ::

Sam en slot RAM-a je notri, pa ta je 2GB. A ne bi morala biti dva?

Dzhimen ::

Lp,

imam prenosnik Dell Inspiron N7010, kateremu ne deluje vgrajeni monitor. Hotel sem ga sformatirati, ampak mi tudi s pomočjo zunanjega monitorja ni uspelo pridet v boot menu, zato sem disk vstavil v namizni računalnik, nanj namestil windowse in nato disk premaknil nazaj v prenosnik.

Ko prenosnik sedaj zaženem, se zažene ventilator, zažene se disk, čez nekaj sekund slišim tisti windows 7 zvok, ki mi pove, da sem prišel v windowse, ampak slike ne vidim na zunanjem monitorju (poizkusil VGA in HDMI). Zanima me, ali je možno, da je problem v kakšnih gonilnikih in se zaradi tega ne pokaže slika? Kaj lahko še poizkusim?

BorutK-73 ::

Si probal Fn + F5?

solatko ::

Če ti ne da slike na zunanjem monitorju, je zanič grafika in ti nobene čarovnije ne bodo pomagale, razen pečica sli reballing za nekaj časa.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik, zelene črte na zaslonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
233972 (1033) Han
»

Pohitritev računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
141440 (1119) Han
»

Računalnikov ekran prikazuje čudno temo!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
243175 (2798) The Team
»

HP uredil težave s pregrevanjem tiskalnikov, izvorni problem ostaja

Oddelek: Novice / Varnost
287520 (5940) techfreak :)

Več podobnih tem