» »

ZDA, volitve 2016 in politična ureditev

ZDA, volitve 2016 in politična ureditev

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 158
»»

eric_cartman ::

Že od vedno so volitve v ZDA velik show, izjema ni niti letos, kjer bosta verjetno prednjačila Clintonova in Trump.

Če je izvoljen kdorkoli od teh, ima to dejansko sploh kakšne posledice oz. vpliv? Ali gre pri ZDA res tisto pravilo država v državi, kjer predsednik bolj kot ne igra samo vlogo nasmejanega človeka na TVju, v ozadju pa se dejansko vodijo stvari nad katerimi on nima vpliva?

Ni mi čisto logično tudi kako je recimo lahko zdaj 2krat zaporedoma zmagal Obama, ki velja za demokrata, imajo pa v senatu večino glasov republikanci? To dvoje mi ne gre čisto skupaj. Kako se potem voli ljudi v senat? In kako se potem sploh lahko sprejemajo zakoni, če imaš ravno tam, kjer rabiš največjo podporo, potem opozicijsko stran?

Kaj pa vi mislite, kdo bo zmagal na koncu? Preferirate koga?
  • zaklenil: bluefish ()

Tr0n ::

Glede na to, da je Trump troll, ki bo vsakemu republikancu v bistvu preprecil zmago, bo Clintonova zelo verjetno zmagala.

TESKAn ::

Predsednik ZDA in senat v DCju sta pomembna bolj za zunanjo politiko. Znotraj ZDA pa imajo precej vecji vpliv drzavni senati (state senate), kjer se tudi sprejme velika vecina zakonodaje, ki velja znotraj ZDA.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

one too many ::

Seveda, da ima predsednik vlogo. Ne reče se zaman Obamacare.
Tudi otoplitev odnosov s Kubo in Iranom je pomojem bolj posledica Obame kot demokratskega predsednika. Čeprav, otoplitev odnosev je posledica geostrateškega položaja, vendar kdo drug tega ne bi izpeljal.

ZDA imajo predsedniško demokracijo. Predsednik ima večjo moč kot premier v naših demokracijah. Pri nas je premier namreč še dodatno omejen z razmerji v vladi. Obstajajo pa še polpredsedniške demokracije (Francija, Rusija, recimo prvotni načrt za Slovenijo), tam pa si oblast delita predsednik in premier.
Sicer pa imajo ZDA dva doma parlamenta (tako kot večina demokracij, tudi Slovenija): senat in kongres. V bistvu je kongres izraz za oba doma, ampak ponavadi slišiš izraza senator in kongresnik. V kongresu so sedeži razporejeni po prebivalstvu, v senatu pa po državah, kjer ima vsaka dva sedeža.
Razmerja med njimi so zapletena, kdo da lahko komu veto, kdo lahko o čem odloča. Mislim, da o davkih lahko samo senat.
Sistem je zapleten, ker so, ko so ustonavljali ZDA, bali, da bi se demokracija kmalu izpridila v tiranijo.
Do republikanske večine ob demokratskem predsedniku lahko pride, ker senat (in tudi kongres?) volijo po delih. Torej, ugibam, vsake 2 leti polovica senata.

Sicer pa do takih situacijah lahko pride v vseh demokratičnih sistemih. Recimo primer Jankovića. Čeprav je zmagal na volitvah, mu ni uspelo sestaviti vlade. No, ali pa kar zadnjih 5 let v Sloveniji in Grčiji, ko nobeni stranki/am ne uspe sestaviti trdne vlade.
Tudi pri polpredsedniških je lahko tako (francoski sistem je pravzaprav posledica neučinkovitosti parlamentarne demokracije). Francozi so imeli različno dolge mandate predsednikov in parlametna in je prihajalo do podobnih situacij kot v ZDA.

SimplyMiha ::

V ZDA so volitve samo malo obsežnejši TV show. Nekaj takega kot Superbowl.

DarwiN ::

Seveda so posledice, saj vendar gre za najvplivnejšo državo in najvplivnejšega posameznika na svetu.. Sploh pa borbo med teokracijo (republikanci) in demokracijo (demokrati), oziroma kot bi jaz temu rekel, zlo proti dobremu, ne v absolutnem smislu.

Si predstavljate, kaj bi bilo, če bi 2008 zmagal Mccain in Sarah Palin? Če pretiravam - danes bi bili vsi mrtvi. Tisti ruthless capitalism.. Money over humanity.. Kakšen planet neki? Global warming my ass. Drill baby drill. Gay rights? You freakin' kidding me? Gawd made Adam and Eve, not Adam and Steve.. Vojne na profit in krščanstvo vs islam.. Abortion out of the window. Religion in schools, itd, itd, itd, itd.

Skratka, če zmaga Jesus party, bomo vsekakor čutli posledice tudi mi.. Ampak na srečo so v zadnjem desetletju zašli preveč to the dark side, zato praktično nimajo možnosti.. Demokrati (Hillary najbrž) imajo zadevo in the bag.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

hamez66 ::

Precejšna verjetnost, da bo Trump zapustil tekmo in podprl Jeba Busha. Zato, ker je troll. Sigurno si pa ne želim še enega Busha na čelu ZDA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Poldi112 ::

@DarwinN

A je to tista Hillary, katere najljubša knjiga je biblija? :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

DarwiN ::

Poldi112 je izjavil:

@DarwinN

A je to tista Hillary, katere najljubša knjiga je biblija? :)


To je itak vsem kandidatom, ker v nasprotnem primeru ne moreš niti postati kandidat in the first place.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Poldi112 ::

Nekje sem prebral, da so kazni, ki so jih dobili žvižgači pod Obamovo administracijo, višje od vseh preteklih administracij skupaj. Za šefa nsa, ki je lagal pred kongresom, je rekel, da mu zaupa? in modela pustil na poziciji. A je to zate demokratično? Isti so oboji. Oz. s stališča zasebnosti in svobode na netu je bilo pod Bushem bolje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Mr.B ::

Trump,
ima za razliko od svoje kolegice dovolj pod palcem, da mu ni potrebno po nepotrebnem dajati obljube za finančno podporo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

Poldi112 je izjavil:

Nekje sem prebral, da so kazni, ki so jih dobili žvižgači pod Obamovo administracijo, višje od vseh preteklih administracij skupaj. Za šefa nsa, ki je lagal pred kongresom, je rekel, da mu zaupa? in modela pustil na poziciji. A je to zate demokratično? Isti so oboji. Oz. s stališča zasebnosti in svobode na netu je bilo pod Bushem bolje.

Zasebonost je pač aktualen issue... Tako kot bodo čez 100 let roboti in AI...Pač posledica razvoja.

Oboji isti? Ne se šalit.. Demokrati so pač na nivoju naših EU politikov... Torej daleč od popolnosti.. Nekaj korupcije in pokvarjenosti, ampak vse v mejah normale... Republikanci po drugi strani pa so another level.. Oziroma 5 levelov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

SimplyMiha ::

V ZDA so prestopi med strankama pogosti. A ko demokrat prestopi k republikancem, dinga petkrat? In republikanc, ki prestopi k demokratom, delevela 5x?

Ne ga srat. Vsi politiki so enaki.

bambam20 ::

hamez66 je izjavil:

Sigurno si pa ne želim še enega Busha na čelu ZDA.


Velika verjetnost, da pridejo na oblast republikanci. Tako, da se lahko pripravimo na probleme.

Master_Yoda ::

Ni mi čisto logično tudi kako je recimo lahko zdaj 2krat zaporedoma zmagal Obama, ki velja za demokrata, imajo pa v senatu večino glasov republikanci?


Mislim da imajo republikanci v kongresu prednost zaradi redistringa, ker lahko tisti, ki so trenutno na oblasti spreminjajo meje in tako poskrbijo da so v naslednjih volitvah znotraj njihovih okrajev vecinima volilci, ki volijo za njih.

Za senat pa nevem ce je tudi tam tako.

DarwiN ::

Rupsi ni šans.. Čeprav se včasih ne zdi tako, je svet vendarle vedno lepši in progresivno koraka naprej, ne nazaj.. skrbi me edino, da bi bili demokratski volilci uspavani in bi že vnaprej slavili, ker na drugi strani so fanatiki in bodo gotovo "vsi" goreče volili, seveda poleg zdaj že tradicionalnega goljufanja, kjer si republikanci prizadevajo na vsak način preprečiti glasovanje črncem in drugim manjšinam.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zagor_tenay ::

Prihodnost v ZDA ima itak Demokratska stranka, saj Demokrati, ko jim zmanjka volivcev, jih pa uvozijo iz Mehike. Demokrati rabijo samo še eno veliko zvezno državo, Florido ali Teksas, da postane večinsko hispanska, pa bo Amerika spet enostrankarska Demokratska, kot je večino zgodovine tudi bila.

So pa Demokrati ena najbolj konvertitska in nategunska stranka v zgodovini človeštva. To je stranka suženjstva, segregacije, Jim Crow zakonov, Ku Klux Klana, atomske bombe, korejske in vietnamske vojne.... danes se pa ta stranka predstavlja kot liberalna stranka temnopoltih in mirovnikov. Razumi, če moreš.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

zmagali bodo demokrati. to je zagotovo. reppublikanci z raznimi Trumpi in Cruzi nimajo šanse zmagati.
prvo bi rabili vsaj nekega normalnega kandidata najti. no imajo Arnolda S. kateri pa, ker ni rojen v Zda ne more postati predsednik
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

DarwiN je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Nekje sem prebral, da so kazni, ki so jih dobili žvižgači pod Obamovo administracijo, višje od vseh preteklih administracij skupaj. Za šefa nsa, ki je lagal pred kongresom, je rekel, da mu zaupa? in modela pustil na poziciji. A je to zate demokratično? Isti so oboji. Oz. s stališča zasebnosti in svobode na netu je bilo pod Bushem bolje.

Zasebonost je pač aktualen issue... Tako kot bodo čez 100 let roboti in AI...Pač posledica razvoja.

Oboji isti? Ne se šalit.. Demokrati so pač na nivoju naših EU politikov... Torej daleč od popolnosti.. Nekaj korupcije in pokvarjenosti, ampak vse v mejah normale... Republikanci po drugi strani pa so another level.. Oziroma 5 levelov.


Traparija. Lahko pa seveda našteješ konkretne argumente, zakaj so 5 levelov stran...

Obama recimo je prvi USA predsednik, ki je ubil ameriškega državljana brez due process. Toliko o demokraciji.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

a ni to bil neki američan kateri je bil terorist? no dvomim, da koga briga zanjga.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DarwiN ::

Traparija. Lahko pa seveda našteješ konkretne argumente, zakaj so 5 levelov stran...

Uf, potem bi ti moral knjigo napisat... Posameznih primerov nima smisla naštevat, ker so oboji pokvarjeni do neke mere, s to razliko, da so republikanci pokvarjeni do neprepoznavnosti, brez sleherne človečnosti. Money, Jesus, power, Jesus, guns, Jesus and Jesus...

No, evo ti 5 levelov razlike:
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Spajky ::

IMHO, "Zmagal" bo tisti (lutka) v tem showu za "ovce", katerega bodo pripravljenega "postavili" glavni "financarji" na tron! Večina v njihovem parlamentu je v bistvu "podkupljena" s strani velekapitala/bankirjev in njihova zvezna politika je v bistvu monopartijska s samo dvema frakcijama, ostale stranke so samo za kozmetiko. Torej USA "demokracija" je blef + joke !

"(judovski) Banksters" vodijo iz ozadja glavno politiko (notranjo+zunanjo) in njihov predstavniški dom z administracijo in predsednikom vred je samo Front-end tej šaradi. ZDA so pač postale globalni imperij in njihova politika se ne bo v bistvu nič spremenila ali šla na bolje (za ostale na svetu)! ZDA pospešeno postajajo v bistvu fašistična zveza držav, ki ga "vodi" "Wall-Street" ...
Tudi EU je komandirana iz istih krogov!

Kar pa se tiče Trumpa (Am.ženin SLO neveste=gold_digerice), postavljen je za diverzijo in nič drugega >:D. Pa ne more bit US. Prva dama iz "Dolenje vasi" po rodu, dejte no :)) ...
Klintonca, pa ne vem, če ji bo uspelo pridobit dovolj zaupanja (keša/pri taistih financerjih zgoraj), da bi jo nastavilii za prvo predsednico ZDA :| ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zagor_tenay ::

Pa ne more bit US. Prva dama iz "Dolenje vasi" po rodu, dejte no


Melanija Knavs je veliko večja dama kot Michelle Obama ali pa tista čistilka iz Mehike, ki jo ima Jeb Bush

donfilipo ::

"Pa ne more bit US. Prva dama iz "Dolenje vasi" po rodu, dejte no"


Melanijo je kot vse na nek način ustvaril bog. In je rekel da je dobro.:)

Tako meni tudi miljarder Trump. Je pa dama iz Sevnice po rodu! Dolenje vasi, .... to jih je v Sloveniji veliko,...koderkoli hribčki preidejo v dolinice....skoraj,.....ampak ni. Melanie Knauss nicht!

Oba sta malo ariše rase.. ...samo ne tiste cigojnarske, ampak une po memu dolfija....in ker se bliža konec sveta, je možno da je trumbl kvalitete Donalda, ravno pravi za to. Hic.>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Donald bi moral uporabiti Melanijine slovenske veze in nabaviti par naših spletnih nabijačev kot politično-strateški tim. Pametnejših mofotov, strokovnjakov za ZDA, ne najde na planetu!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Nissan_GTR ::

Če je kdo spremljal republikansko predvolilno soočenje na Foxnews, je lahko videl kako umazano so novinarji, še posebej novinarka Megyn Kelly napadli Donalda Trupma. Foxnews na vsak način hoče, da bi bil republikanski kandidat Jeb Bush. Upam, da bo Trump držal besedo in bo šel do konca, tudi kot neodvisni kandidat, če bo potrebno, da zafrkne republikanski establišment, ki vodi umazano vojno proti njemu.

eric_cartman ::

A ni Fox news ravno od republikancev?

Spet bodo rezultati šli za mišji ***nekaj***. Tako kot prejšnje volitve.. Je že skoraj zgledalo, da bo Romney zmagal. Pa so potem preštevali še glasove tistih zveznih držav, kjer naj bi prednjačili republikanci.. Potem pa so začuda zmagal demokrati.. :)

Kakor koli..Še vedno se mi zdi bolj logično, da bo zmagala Clintonova.

Edit: Heh.. Pri demokratih je 5 kandidatov, pri republikancih pa 17. Pa vsi republikanci so neki ultra bogataši.

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Matako... nekako vidim v tvojem donesku nek cinizem. Slovenci imamo samo na Plavžu več dobrih pesnikov in filozofov, kot denimo cel Texas ali Oregon8-) Silna intelektualna gostota se redi pri vrlih Slovencih, ...malo ker smo glede na majhno število prisiljeni, ...malo pa ker smo se tako razvadili8-) No realno se bojim, da ga slovenski strokovnjaki ne jemljejo resno. In kot slišim, ...se ga bojijo tudi marjanski.

Da sem kar se ariš tiče imel prav,...mi je pa nehote potrdila ameriška letalonosilka z japonskim motorjem:))
No in zdaj lahko čakamo kaj poreče Slavoj. Ne da to drži...je pa vseeno ugledno8-O
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

mtosev ::

hillary in bill nista nič kaj revna btw.
no naslednjo republikansko debato/soočenje bo prenašal cnn. v živo bo možno gledati trumpa kak dela idiota iz sebe
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

mtosev je izjavil:

a ni to bil neki američan kateri je bil terorist? no dvomim, da koga briga zanjga.


Ne, ampak a je važno? A je zate demokracija, če ti predsednik države, ki je za povrh vsega še pravnik, brez sojenja likvidira nekoga? In to brez posledic, ki bi jih pričakoval, ko predsednik krši ustavo. Kaj to pomeni zate, ko boš enkrat naredil nekaj, kar mu ne bo všeč?

DarwiN je izjavil:

Traparija. Lahko pa seveda našteješ konkretne argumente, zakaj so 5 levelov stran...

Uf, potem bi ti moral knjigo napisat... Posameznih primerov nima smisla naštevat, ker so oboji pokvarjeni do neke mere, s to razliko, da so republikanci pokvarjeni do neprepoznavnosti, brez sleherne človečnosti. Money, Jesus, power, Jesus, guns, Jesus and Jesus...

No, evo ti 5 levelov razlike:


Res groza, par kandidatov ne verjame v evolucijo. S tem da moraš predvideti, ta "ne verjamejo" glih ene toliko oziroma iz takih razlogov, kot Hillary najraje bere Biblijo.

Te nebuloze nimajo posledic. Za razliko od Obame, ki je veselo prevzel vse ilegalne programe Busha - ter jih še razširil.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

mtosev ::

Poldi112 je izjavil:

mtosev je izjavil:

a ni to bil neki američan kateri je bil terorist? no dvomim, da koga briga zanjga.


Ne, ampak a je važno? A je zate demokracija, če ti predsednik države, ki je za povrh vsega še pravnik, brez sojenja likvidira nekoga? In to brez posledic, ki bi jih pričakoval, ko predsednik krši ustavo. Kaj to pomeni zate, ko boš enkrat naredil nekaj, kar mu ne bo všeč?

no o kom točno govoriš? sn misil, da si mislil na al awlakija. jaz sem za spoštovanje zakonov in vsega, ampak kdaj se zgodi, da to pač ni možno, če to onemogoča, da se pač ujame kakšnega terorista al velikega vojnega zločinca. to se mi tedaj in samo za takšne primere zdi dopusnto.
nihče ni jokal za gadafijem, bin ladenom, za eichmannom katerega so židi v argentini ugrabili, mu pol sodili in pol usmrtili
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

Nerodno sem se izrazil. Nikogar dejansko ne briga za njega. Bistvo je, da se ne moreš iti pravne države in demokracije, če grobo kršiš ustavo, ker se ti zdi da je ok. Btw, tudi likvidacija bin ladna se mi je zdela grob posek v pakistansko suverenost. Pač, usa se jebe za vse, gladko bombardirajo civile in sem pa tja tudi kakšnega terorista, ne glede na to, kje so.

Si pa hudo naiven, če jim zaupaš, da bodo oblast zlorabljali tako, kot si ti zamisliš. Imajo pestro zgodovino aktivne sabotaže miroljubnih civilnih društev, katerih edini greh je, da izpostavljajo napake vlade. Ampak ni panike, ziher so teroristi, tako da je vse ok. Al kako?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

žal ne živimo v idealnem svetu in to pač ni vedno možno. no vse države so kdaj v zgodovini kršile ustavo in so zdaj med najbolj razvitimi državami in tudi so še vedno demokacije. jaz bi tudi rad živel na svetu v katerem ni nič nasilja in kjer bi vsi sodelovali in države in vse drugo bi delovalo v korist vseh ljudi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Invictus ::

Pravzaprav je vseeno kdo je na čelu ZDA.

Vodijo jo tako ali tako korporacije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

Zmagali bodo republikanci ...

HIlary je prešibka in prekozervativna.

mtosev ::

če zmagajo republikanci me spomni in ti na pp nakažen takoj 50eur. niti podrazno ne bodo zmagali z raznimi trumpi in cruzi. vse več je latinosov v zda in ti volijo demokrate.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

eric_cartman ::

mtosev je izjavil:

če zmagajo republikanci me spomni in ti na pp nakažen takoj 50eur. niti podrazno ne bodo zmagali z raznimi trumpi in cruzi. vse več je latinosov v zda in ti volijo demokrate.


Zato se jih pa Trump hoče znebit. Ampak s svojimi izjavami bo samo še bolj prepričal ljudi, da so demokrati prava izbira. :)

bambam20 ::

mtosev je izjavil:

vse več je latinosov v zda in ti volijo demokrate.


Še en razlog več, zakaj morajo zmagat republikanci..

donfilipo ::

Res me matra firbec, če lahko korporacije, (nekaj jim ni všeč pri direktnem populizmu, ki zlahka izzove kaj nepredvidljivega :), torej če lahko korporativna medijska mašina ustavi populističnega miljarderja, ki je namazan s kar nekaj pravih žavb... glede na situacijo v USA. Ve kaj večina poltično nekorektno hoče. Dokler je ŠE večina. In malo skrije ali dobro skrije tisto kar večina niti ne ve dobro da hoče:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zagor_tenay ::

Trump se bo moral navaditi, če hoče biti politik, da mora imeti debelo kožo in ne sme pustiti, da ga vsaka stvar vrže iz tira in da ga njegov način komuniciranja, ko ima jezik daljši kot pamet, lahko veliko stane. Moral bo spremeniti način komuniciraja, poslušati kakšnega pametnega svetovalca, sicer ne bo daleč prišel.

donfilipo ::

Morda, ...nekako ne najdem dovolj energije, da bi se lotil detajlnega študija njegove praktične kapitalistične ideologije. Samo nekako sem skušal meniti8-), da so tudi ljudje siti politične korektnosti, ...enkrat so jo pač vedno...in da zna direkten anschluss na to, kar jih muči, ... uspeti,...če ga nekako mediji ne zminirajo. In treba si je potem potem si vzeti čas za primerjavo med umotvori ostalih gumbcev, ki jih ne minirajo pa so morebiti po programu še bolj tumpasti, ......ali so marjanci dovolj zadovoljni in siti, da jim bo všeč tudi Hillary ki ne jebe če puši,...samo da ona ne:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Nissan_GTR ::

Naslednji predsednik ZDA ne bo niti Trump niti Hilary ampak Berni Sanders, za kar bo poskrbel zio lobij

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

joze67 ::

DarwiN je izjavil:

Seveda so posledice, saj vendar gre za najvplivnejšo državo in najvplivnejšega posameznika na svetu.

Država je najvplivnejša; za posameznika se zdi, da je najvplivnejši, a sploh ni več nujno tako.
Posledice so, seveda, ampak marginalne.

DarwiN je izjavil:

Si predstavljate, kaj bi bilo, če bi 2008 zmagal Mccain in Sarah Palin? Če pretiravam - danes bi bili vsi mrtvi.

Bolj ali manj bi bilo tako, kot je danes. Tankerja ne obrneš samo tako, da si glasen.

Izbira med DEM in GOP je kot izbira med NSi in SLS. Karkoli vzameš. si na istem.

DarwiN ::

Nissan_GTR je izjavil:

Naslednji predsednik ZDA ne bo niti Trump niti Hilary ampak Berni Sanders, za kar bo poskrbel zio lobij

Berni samo testira vode.. Skrajno levi progresivec brez vsakršnih zavor.. Ampak Amerika in svet še ni ready za kaj takšnega..

Bolj ali manj bi bilo tako, kot je danes. Tankerja ne obrneš samo tako, da si glasen.
Izbira med DEM in GOP je kot izbira med NSi in SLS. Karkoli vzameš. si na istem.


I don't think so.. Sirijo in pol Iraka bi do danes verjetno že zbrisali iz zemljevida.. Da ne omenjam ostale anti-socialism + brutal-capitalism posledice, ki bi jih danes trpeli Američani.. +Jesus all the way.. Gay marriage je denimo danes legalen v vseh 50 zveznih državah.. Misliš, da bi temu bilo tako pod McCainom? Zdravstvena reforma, anyone? Pozabi, bambi.. Plačaj ali umri.. Kakšen socializem neki.. Deal with Iran? Deal with China glede okolja in toplogrednih plinov?

Skratka, vsaka zmaga od Jesus party pomeni, da ves svet pljuva kri.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

joze67 ::

Ko bo prišel/prišla na oblast, bo večino časa izpolnjeval/a obljube svojim sponzorjem. In ti praviloma sponzorirajo kar vse po vrsti, predvsem pa obe strani.
Potem mora poskrbeti za financiranje strankinega aparata za naslednje volitve, kar spet preprečuje kdo ve kakšno radikalnost.

Če bi uspel (od velikega kapitala) neodvisni kandidat - potem bi znalo biti zanimivo. Možnosti za to pa ni.

joze67 ::

DarwiN je izjavil:

Sirijo in pol Iraka bi do danes verjetno že zbrisali iz zemljevida.. Da ne omenjam ostale anti-socialism + brutal-capitalism posledice, ki bi jih danes trpeli Američani.. +Jesus all the way.. Gay marriage je denimo danes legalen v vseh 50 zveznih državah.. Misliš, da bi temu bilo tako pod McCainom? Zdravstvena reforma, anyone? Pozabi, bambi.. Plačaj ali umri.. Kakšen socializem neki.. Deal with Iran? Deal with China glede okolja in toplogrednih plinov?


Preživeli so navezo Bush-Cheney, pa bi tudi to. (Da ne naštevam, kaj vse smo že mi dali skozi.)
Pri zdravstveni reformi ne gre toliko za to, da bi ljudje pred tem umirali, kot za dostojanstvo; dobrodelnih organizacije, kjer lahko nafehtariš od hrane do zdravja je v ZDA dovolj.
Gay marriage - ga ni bilo vrsto let, pa bi lahko še kak mandat brez - so to speak. Ni lepo, a usodno tudi ne.

Poleg tega DEM niso nobene stvari implementirali zaradi napada humanizma. Vedno je zadaj dovolj močan lobi, ki uveljavi svoje interese. Eni gredo lažje skozi pri DEM, drugi pri GOP; ampak nihče od teh ni tako šibak, da bi bil odvisen od politične volje trenutne oblasti.

Marginalne skupine, ki so res marginalne, pa so vedno =bena stranka. Kdor potrebuje, jih naskoči.

SimplyMiha ::

Nissan_GTR je izjavil:

Naslednji predsednik ZDA ne bo niti Trump niti Hilary ampak Berni Sanders, za kar bo poskrbel zio lobij

Trump je zaveznik Izraela.

Nissan_GTR ::

Trump je zaveznik Izraela.


Vsi kanditati, tako republikanci kot demokrati, kar tekmujejo, kdo je večji zaveznik Izraela. Soinisti imajo vse pod kontrolo, obe stranki.

donfilipo ::

Bo kar držalo da zveznik Izraela pa že moraš biti, če hočeš na oblast v USA. Problem trenutno je, ker Trump ni pokazal certifikata za lase,...ženska, ki je to na nastopu potrdila, je lahko plačanka 8-)

In če sem čisto resen:
-Hillary Clinton nekako nima nobenega žara, ...čisto medla je in po moje nima šans,
-.... socialist Sanders je po moje prerana lastovka za marjano....
-in tako ostane v vsej svoji nerodnosti...po prepričanju še parih, ki sledijo zadevo, ...Trump kot favorit.
Res je, zdi se da mora pasti, večina preverjenih teoretikov mašine trdi da ne more biti predsednik, ...da mora nek moment zavoziti, splužiti za nekoga, ...samo se bojim da gre za resno zadevo in bomo nosili kahle na glavi,...ko bo nosil orla na roki v predsedniški palači. Bo kar hudo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

vostok_1 ::

Da ima Izraelski (židovski?) lobi močan vliv v politiki ZDA je praktično neizpodbitno dejstvo. To ne pomeni, da je to slabo. Zakaj pa bi?

Bojim se res, da bo trump lahko celo prišel gor. To bo konec sveta as we know it.
Če on pride gor se lahko poslovimo od trenutne relativne spokojnosti.

Čaka nas še kaka vojna, povečanje vpliv monopolnih korporacij, tiranski nadzor prebivalstva...pa ne zato ker bi nujno to on želel, ampak v svoji amerikuh gung-ho logiki bo podpisoval vsak dokument, ki mu pade na mizo.
Net neutrality? Bye bye.

Skratka, svet bo zagotovo pahnjen v še eno popolnoma nepotrebno krizo.
««
«
1 / 158
»»