» »

Repeater z mocnim sprjemnikom

Repeater z mocnim sprjemnikom

anglist ::

Ali obstaja dober poceni repeater, ki ima zunanjo sprjemno anteno? Od sosede lovim internet, vendar mi tp linkov tl740n z gargoylom le obcasno najde signal. Ta router ima namrec notranjo anteno kot vem ...


Hvala vnaprej za ideje!

Spajky ::

wifi: nastavi mu TX Rate fixno brzino na G+B only na 6Mbit (6M sensitivity : -88dBm@10% PER) antena: fiskna 5 dBi Omni-smerna zunanja po sliki; Basic Tx rate 2Mb ... manjša kot je brzina, dlje nese ;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Aston_11 ::

Zvežeš na kakšno staro satelitsko anteno. Dela bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Spajky ::

Tip Ima samo 1 fixno anteno !!!, če bi bral, kaj sem mu napisal >:D ... ni vsak v el.+RF predelavah dober in glede na tvoj nasvet bi moral ruter postavit v klient mode = z Lan kablom ga povezat v komp ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

anglist ::

Thx! Sem pregledal pa poskušal z nastavitvami, pa ta router z Gargoyleom (dela kot repeater) nima možnosti nastavitev zgoraj. Itak ga bi rad zamenjal in me zanima če obstaja kakšen repeater oz. router/AP (da se da naložit gor firmware da dela kot repeater) in ima posebaj ZUNANJO SPREJEMNO anteno, na katero bi lepo vezal RP-SMA kabel in to potegnil ven iz hiše? Pa seveda da je đabe cena ;)

Hvala še enkrat za vso pomoč in mnenja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: anglist ()

dela ::

WRT54GL (ma 2 zunanji odstranljivi anteni) + DDWRT (za repeater funkcijo), potem pa RP-TNC (al kaj že ma) na RP-SMA adapter in naprej delaš z antenami kar hočeš.

Oldi ::

Za te in dopustniške namene, kjer ponavadi v ertru je kaj uporabnega, kar pa do tablic in telefonov ne seže, bi bil Alfa R36 enkraten.
Nikjer nisem ujel, ali se lahko skonfigurira, da AWUS036NH deluje kot AP, s panelno antenona strehi bi to moralo leteti vsaj 5km

Oldi ::

Če je tole res, potem brez žične povezave ne gre

You have to go through a setup procedure everytime you want to rebroadcast a new WiFi signal which takes several minutes and the R36 has to be plugged into your laptop via a CAT5 cable to do it. After the setup, you can disconnect the cable and the R36 will operate while plugged into its own power supply and also supply power to the H36 via the USB plug. It's a good setup once you get it working.


Tulehttp://en.data-alliance.net/r36-setup/ pa piše drugače

Establish a connection to the R36 either by WiFi or by plugging ethernet cable into LAN port of R36 and ethernet port of PC
Type in browser address bar: 192.168.2.1 (this is the default IP address of the R36)
Click "easy setup"
Click "usb wireless adapter"
Click "site survey"
Click "rescan"
Click on the "ssid" signal you want.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WI FI v camp prikolici

Oddelek: Omrežja in internet
464365 (2690) Daliborg
»

Težave z WIFI - router

Oddelek: Pomoč in nasveti
302491 (1911) Cifix63
»

Router kot repeater - nekaj vprašanj

Oddelek: Omrežja in internet
165115 (2628) mile
»

TL-MR3040 Prenosni usmerjevalnik

Oddelek: Omrežja in internet
71144 (796) MajorM
»

Ojačanje dometa in kakovosti Wi-Fi signala

Oddelek: Omrežja in internet
2013497 (12870) 123_meni

Več podobnih tem