» »

nov procesor => matična ne prepozna grafične

nov procesor => matična ne prepozna grafične

Thanatos ::

Na matični plošči Asus P8Z77-V LX sem zamenjal procesor i3 3240 za i5 2500k.

Že ob prvem boot upu, mi matična plošča ni hotela prepoznati grafične kartice v primarnem PCIe 2.0 16x slotu. Ne vidim je v biosu, ne vidim je windowsih in device manegerju.
Grafično sem zato prestavil na PCIe 4x slot in matična plošča jo je uspešno prepoznala.
Ko sem zamenjal i5 2500k na i3 3240, je matična plošča ponovno prepoznala grafično kartico na primarnem PCIe slotu in dela vse normalno.
Prosim za pomoč in nasvete :)

Grafična je AMD 5850 1GB od Saphire, matična ima najnovejši bios (2501). Prejšnjemu lastniku je procesor normalno deloval na Z77 čipovju (Asrock plata).

eric_cartman ::

Ko sem sestavil komp, mi je ni zaznalo tudi meni, dokler nisem vrgel ven baterije od biosa za minutko.. Potem je delovalo brez problema (i5 3570 + GTX 660Ti OC + GA-Z77-d3h).

Lahko bi blo kej takega..

Zgodovina sprememb…

Thanatos ::

vrgel baterijo, jo celo zamenjal, čas in vse nstavitve so se resetirale, ni pomagalo.

podvprašanje: opažam da se mi AMD poveže samo s hitrostjo x8 na PCieju. Oba, procesor, plata in reža, so definirani da lahko delujejo pri x16. Bi bil to pokazatelj da je mogoče nekaj narobe s samo režo? Ampak zakaj bi bil potem i5 bolj občutljiv kot i3?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

Thanatos ::

Nwanko je izjavil:

Probaj PCIe GEN nastavin na Gen2, če imaš v biosu možnost. Sem imel podoben problem z powercolor 7950, kjer mi ni delalo razen na Gen2 mode,medtem ko mi je ostale normalno zaznalo.


tole tut ni delovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

Thanatos ::

danes sem poskusil več sreče s kolegovo Sapphire AMD 5770 1GB in je problem identičen (je ne prepozna, vklopi se iGPU). Grafična se tudi posta samo pri 8x PCIe hitrosti s starim procesorjem.

Nove ideje prosim, tudi najbolj nora ugibanja dobrodošla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

hojnikb ::

zakaj pA ne pustis v delujočem slotu ?
#brezpodpisa

Thanatos ::

hladilik grafične kartice se razteza preko ene vrstice SATA vtičev na matični plošči in so neuporabne, ne morem potem uporabljat USB 2.0 razširilcev, PCIe 4x proti 8x še dodatno zmanjša hitrost grafe.

hojnikb ::

x4 na taki grafi nima vpliva...

drgac pa, umisli si pcie riser, pa bo ;)
#brezpodpisa

Dr_M ::

hojnikb je izjavil:

x4 na taki grafi nima vpliva...

drgac pa, umisli si pcie riser, pa bo ;)



Uf, bi bila konkretna razlika, ker ta slot x4 uporabla pcie kontroler iz PCH, ki si deli bandwidth z ostalo periferijo (sata,usb,lan..)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

http://www.techpowerup.com/reviews/NVID...

Če 980 (vsaj ene par velikostnih razredov hitrejša) na x4 1.1 zgubi le 1/4 hitrosti, verjetno neka panika z 5850 na x4 nebo.
#brezpodpisa

Dr_M ::

A si prebral, kaj sem napisal? A si prebral na zacetku clanka kaj pise?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

Razsvetli nas, kje je ta magičen del članka, ki pove, da x4 ubije performance na 6 let stari grafi
#brezpodpisa

Dr_M ::

ker ta slot x4 uporabla pcie kontroler iz PCH


This review is made possible thanks to an awesome BIOS option given to us by the ASUS ROG Maximus VI Hero motherboard which allowed us to toggle the CPU's PCI-Express root complex between PCI-Express 1.0, 2.0, and 3.0. Using common plastic adhesive tape to cover up and disable lanes, we also successfully modified the number of lanes available to the GPU for these tests.

A je tole slucajno rocket science?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dominuspro ::

V biosu je igpu disable-an, izbran primary display pcie in monitor priklopljen na 5850?

PredatorX ::

P8Z77V_LX
zakaj pa si šel sploh menjat za i5 2500K?

Na teli plati se pač nebo dal kej vleik navit, ker bo throttlal al pa jo boš skuril.

-->support + flashaj bios.
--> kam pa si priklopil monitor?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

> A je tole slucajno rocket science?

Ni. Še vedno pa nisi dal linka, kjer je razvidno, da je tisti x4 link iz PCHja tolk počasnejši od nativnega x4.
#brezpodpisa

Dr_M ::

hojnikb je izjavil:

> A je tole slucajno rocket science?

Ni. Še vedno pa nisi dal linka, kjer je razvidno, da je tisti x4 link iz PCHja tolk počasnejši od nativnega x4.



A dejstvo, da si deli bw s SATA kontrolerjem, usbji in LANom ni dovolj? Ne samo da bo graficna pocasnejsa, cel sistem bo zabasan.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

>A dejstvo, da si deli bw s SATA kontrolerjem, usbji in LANom ni dovolj?

Ne. DMI 2.0 je zvezan z 20Gbit povezavo (torej ~2.5GB/s).

Ko x4 izkoristi svojih ~2GB/s, ti še vedno ostane 500MB/s. Čisto dovolj, da ne prihaja do kakih bottleneckov.
#brezpodpisa

Dr_M ::

DMI je zelo podoben protokol, kot PCIE. x4 DMI link ima tocno enak bw kot x4 PCIE, ker je soroden protokol in uporablja enak encoding, 8b/10b, torej imas 20% overheada.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

še vedno ti ostanejo vsaj 3 pcie steze, kar pa spet nebi smel vplivat pretirano na performance grafe.

No, lahko pa sam proba :)
#brezpodpisa

Dr_M ::

Vprasanje kako si deli bw in kdo ima prednost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thanatos ::

hojnikb je izjavil:

x4 na taki grafi nima vpliva...

drgac pa, umisli si pcie riser, pa bo ;)


PCIe riser so še dodatni stroški in komplikacije. Mene kle izključno zanima zakaj je prišlo do tega, ker bo to vplivalo na kasnejše nadgrajevanje (grafa ali drug proc). Če je to problem nekompatibilnost Sandy / Ivy, bom jasno 2500k prodal in kupil 3570k ali kaj podobnega. Če je matična za en k, potem bo treba to menjat in bit bolj skromen s čem drugim.

dominuspro je izjavil:

V biosu je igpu disable-an, izbran primary display pcie in monitor priklopljen na 5850?


iGPUja ne morem disableat, lahko naštimam čemu dam prednost. Tudi če dam prednost kartici, se ob zagonu iGPU zažene in postavi nazaj na Auto. Monitor je priklopljen na 5850.

PredatorX je izjavil:

P8Z77V_LX
zakaj pa si šel sploh menjat za i5 2500K?

Na teli plati se pač nebo dal kej vleik navit, ker bo throttlal al pa jo boš skuril.

-->support + flashaj bios.
--> kam pa si priklopil monitor?


cilj je bil OCjat odklenjen i5, ko bo želja, čas in finance. zgleda da sem dobil slab nasvet :) Bios je že na najnovejši verziji, na support Asusa grem jutri.

@Hojnik in Dr M
Testiral sem grafično na obeh vtičih in padec performans je bil zanemarljiv. Pognal sem sicer samo 3Dmark2011 in FPS se je znižal samo za 2-4%
drgač mata kle primerjavo bolj primerljive 5870 http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

PredatorX ::

Neverjamem, da ti bo sploh treba z 5870.
Neki s eti pa tud nesplača na tej plati + še hladilnik boš rabil.

hojnikb ::

Mogoče ma i3 defekten pcie kontroler..
#brezpodpisa

Thanatos ::

verjetno misliš i5 in da, to je tudi ena od možnosti. ampak kam smo pa pršli da se na slotechu kupi defektno elektroniko! :D
bomo vidl kaj bo asus rekel.

Thanatos ::

na asusu brez neke resne ideje. sem jim poslal še dodatne informacije, da vidimo kaj bojo rekli.
sem pa kasiral beograjski helpdesk in s prvim odgovorim, mi ne dajejo nekega zaupanja.

Thanatos ::

tudi drug odgovor njihov je bil brez konkretne ideje.

se je zgodilo nekaj novega, matična plošča zudi iz i3 zelo nerada prepozna mojo grafično kartico (1x uspešno od 20ih poskusov)
do konc avgusta imam še garancijo na plato in i3, tko da gre na servis vse skupaj.

Leprechaun ::

Poglej, če je na plošči - socketu zvit kakšen pin. Sem siguren, da je težava v tem.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

Thanatos ::

ejnita car. sem šel s povečevalnim steklom in en je bil res minimalno zvit. sem z zobotrebcem in mirno roko malenkost odvil in stvar sedaj dela.

Celo PCIE 16x prvič v življenju matične plošče deluje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika do 500eur (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11118385 (14510) dzinks63
»

Kaj kupiti od grafične, matične in procesorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1499823 (7053) alese
»

2500k, 2600k ali bulldozer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8917640 (13434) jest10
»

Gamer računalnik 1000e (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8817240 (15617) eieieie1

Več podobnih tem