» »

Ugodnosti dijaka z posebnimi potrebami?

Ugodnosti dijaka z posebnimi potrebami?

B851 ::

Pozdravljeni vsi skupaj. :)
Glede na to, da sem iz faksa dobil negativen odgovor za sprejetje ( zmanjkala mi je 1 točka) me zanima ali sem kot dijak z posebnimi potrebami deležen kakšnih ugodnost?
Po prebiranju dokumentov na priloženi povezavi mi par stvari ni jasno:
1: Meni je socialna delavka na srednji šoli rekla, da mi ni potrebno k prijavi za študij oddati dokazil( zaradi zdravstvnih težav sem srednjo šolo obiskoval z odločbo o usmerjanju dijakov z posebnimi potrebami) in tudi vsa druga potrebna dokazila imam. Vendar po prebiranju datotek na spodnji povezavi vidim, da bi moral te zadeve poslati zraven -_-
2: Glede na to, da bom zdaj k drugi vlogi dodal vse potrebne dokumente me zanima ali se moja vloga obravnava kako drugače?
3: ¨Uvrstitev kandidata na seznam naknadno sprejetih¨ Če pravilno razumem ta odstavek, da če nebom nikamor sprejet ali se potem teh 90% vseh potrebnih točk nanašča na prvi ali drugi vpisni rok?

Povezava: http://www.uni-lj.si/studij/prijavno_sp...


Upam, da s bo naše, kdo, ki bom imel kakšen dober nasvet :)

Lp
  • spremenil: B851 ()

sandmat ::

B851 je izjavil:

Pozdravljeni vsi skupaj. :)
Glede na to, da sem iz faksa dobil negativen odgovor za sprejetje ( zmanjkala mi je 1 točka) me zanima ali sem kot dijak z posebnimi potrebami deležen kakšnih ugodnost?
Po prebiranju dokumentov na priloženi povezavi mi par stvari ni jasno:
1: Meni je socialna delavka na srednji šoli rekla, da mi ni potrebno k prijavi za študij oddati dokazil( zaradi zdravstvnih težav sem srednjo šolo obiskoval z odločbo o usmerjanju dijakov z posebnimi potrebami) in tudi vsa druga potrebna dokazila imam. Vendar po prebiranju datotek na spodnji povezavi vidim, da bi moral te zadeve poslati zraven -_-
2: Glede na to, da bom zdaj k drugi vlogi dodal vse potrebne dokumente me zanima ali se moja vloga obravnava kako drugače?
3: ¨Uvrstitev kandidata na seznam naknadno sprejetih¨ Če pravilno razumem ta odstavek, da če nebom nikamor sprejet ali se potem teh 90% vseh potrebnih točk nanašča na prvi ali drugi vpisni rok?

Povezava: http://www.uni-lj.si/studij/prijavno_sp...


Upam, da s bo naše, kdo, ki bom imel kakšen dober nasvet :)

Lp


ad 1: ne zaupat socialni delavki. NIKOLI. Ampak to verjetno zdaj že veš.

ad 2: ne vem, zakaj bi. Ali boš dobil na koncu kakšno drugačno diplomo kot ostali? na podlagi odločbe si uveljavljal ugodnosti pri sami maturi, ki (predvidoma s podaljšanim časom reševanja) postavi tebe na skupni imenovalec z ostalimi.

mihec87 ::

Pri točkah za vpis ni razlike....Če se prav spomnim je samo nekaj pri opravljanju mature(v dveh delih,podaljšan čas), na fax se pa prijaviš na prvi vpisni rok-neki takiga..

Verjetno si napisal vsaj 2 možnosti oz fakulteti?
3.bi rekel da na 2 rok(kar pa ni nujno da je)..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Matevz96 ::

Ne vem natančno ampak sošolec je rekel, da ima zaradi posebnih potreb nižjo omejitev, ki pa velja le v primeru, da ni sprejet na nobeno izmed možnosti.

hojnikb ::

za tisto eno točno pejt lepo zviševat en predmet na maturi..
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296344 (3180) sandmodnigga
»

FDV - družboslovna informatika (matematika)

Oddelek: Šola
132489 (2221) Gandalfar
»

Izbirni postopek - vpis na fakulteto

Oddelek: Šola
105766 (5404) jozekuch
»

Omejitev vpisa -> minimum točk

Oddelek: Šola
296770 (6184) Velki
»

žaljenje dijakov v srednjih šolah

Oddelek: Šola
223585 (2641) Aston_11

Več podobnih tem