» »

Prevelika poraba komponent

Prevelika poraba komponent

LjMan ::

Pozdravljeni, imam 3-4 leta star računalnik, na katerem sem zamenjal matično ploščo (ker se je prejšnja pokvarila) in napajalnik. Težava je, da se vsake toliko časa ali ob kakršnikoli večji obremenitvi, računalnik resetira ali zamrzne. Sam mislim da je to zaradi preslabega napajanja, saj imam naslednje komponente s precej visoko porabo:

AMD Phenom II 965 BE (125 ali 140W, nisem prepričan)
NVIDIA Geforce 560 Ti (~170W)

Probal sem tudi z undervoltingom + underclockingom procesorja (s 3.4GHz na 2.0, izklopil 2 jedri), se pozna da malo dalj zdrži brez sesutja, vendar pri 0.2V pod "stock" voltažo postane sistem nestabilen (blue screen). Poleg tega sem zadevo testiral s tremi različnimi napajalniki - LC 8750II 750W, Corsair VS 650W (nov) in Energon eps-650W in je povsod ista zgodba. V mislih sem imel bodisi menjavo procesorja (za npr. AMD Athlon X4 860K, ki ima porabo 95W) ali menjavo grafične kartice, za kakšno z manjšo porabo. Zanima me, kaj je v tem primeru najbolj smiselno storiti in/ali je možno, da težava sploh ni v napajanju? Problem je tudi ta, da trenutno nimam dostopa do nobene druge grafične kartice, s katero bi potestiral morebiten vzrok sesutij.

Lep pozdrav.

echo ::

Kaj pa pregrevanje?

hojnikb ::

Tole se ti sistem pregreva, napajanje verjetno ni problem, če si testiral z 3 različnimi napajalc (sicer vsi šrot)...
#brezpodpisa

bobby ::

Glede na to, da si plato menjal, je mozno, da si pozabil kaksno termalno pasto dat med proc in hladilnik ali pa si obdrzal kar staro pasto?

Kolike imas kaj temperature proceaorja?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

LjMan ::

Stock heatsink sem zamenjal s scythe mugen II ker se je pregreval/bil preglasen, sem ga večkrat montiral gor in menjal termalno pasto, ker sem mislil da se pregreva, vendar sem potem opazil da se reseti dogajajo tudi pri temperaturi 48, 49 stopinj. Težko sploh preverim ali se pregreva, ker se zadeva prej restarta.

Je možno da so vsi trije napajalniki "prešvoh"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LjMan ()

konspirator ::

Corsair VS 650W zmore 50A na 12V, tako da bi moral biti dovolj zmogljiv.



Preveri kondenzatorje.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Presvoh no way.
Tej reseti so zaradi drugih razlogov.
Ce je HW ok, si sigurno kaj zasustral pri sestavi. Kak konektor slabo priklopljen, prevec/premalo termalne, ipd napake.

BorutK-73 ::

Rami ali matična.

MacGyver141 ::

Težava zagotovo ni v napajanju. Še par mescev nazaj sem imel napajalni od LC Powerja, ki je bil 550W in 80+, ampak je skozi 12V spustil samo 20A. Poganjal mi je pa spodnji sistem:
Processor: AMD Phenom II 955 BE na 3.7ghz/1.4V
Grafična: GTX 650 ti BOOST (na grafični piše minimalno 22A :|)
Matična: Gigabyte GA-MA770-UD3
Diski: Samsung F3 1TB, WD 500GB, SSD Crucial 256gb
Rami: 3x 1gb Patriot, 2gb transcend DDR2
Dodatna zvočna ASUS XONAR

gddr85 ::

probaj samo z 2gb transcend

MacGyver141 ::

gddr85 je izjavil:

probaj samo z 2gb transcend


Jst sem sam hotu primer podat, ker imam isti processor :D
Drgač sem kupu XFX 550W napajalnik, pa to zdej špila :)

gddr85 ::

ah, zamešal opja, sem mislu da si to ti macgyver141 lol, v glavnem nej proba najprej en stick rama itd.

s1m0n ::

Od kdaj se tole dogaja?
Je grafična referenčna ali custom (ASUS, MSI...)
Kater gonilnike uporabljaš za grafično?

LjMan ::

Računalnik sem ponovno razstavil in sestavil, na novo dodal termalno pasto, Idle temperature so 41 stopinj C na CPU in 44 na GPU. Pri težki obremenitvi je GPU dosegla 100 stopinj - peak, v povprečju pa na 88-92 (na sobni temperaturi 35 stopinj), vendar sem zadevo takoj prekinil (verjetno bi bilo treba tudi na GPU zamenjat termalno). Med normalno uporabo, torej browsing itd je temperatura med 40 in 50, tako CPU kot GPU. En dan je računalnik deloval brez problemov, zdaj se pa je med gledanjem serije (pri temperaturi 44 CPU in 45 GPU) zaštopal - ekran je zmrznil. Ko sem ga resetiral in zopet zagnal video je spet zaštopal, tokrat z ugasnjenim ekranom.

Kar se tiče RAM-a, kak mesec nazaj sem probal z vsakim posebej in je bila spet ista zgodba, tako da tu verjetno ni problem.

Grafična kartica je 560 Ti Point of view 1GB. Driverji pa 347.88 (GeForce Game ready driver).

Matično sem imel ASRock 870, vendar je računalnik nekega dneva prenehal delovati pa sem jo zamenjal za to Gigabyte (v začetku leta enkrat). Prenehal je delovati tako, da se ni sploh zagnal, matična je pa kazala kodo 00 torej CPU not found (pri stotih poskusih je nekajkrat prepoznalo CPU, vendar se je med bootom računalnik spet ugasnil). Ko sem zamenjal matično, se računalnik normalno prižge, vendar so se pojavili problemi ki jih opisujem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LjMan ()

MacGyver141 ::

A se ti računalnik slučajno resetira takrat, ko je processor zelo vroč? Pri meni je veselja konec že pri 80°C (računalnik se resetira ali pa bluescreen).

D3m ::

Daj za foro uninstal nvidia driverje in probaj kako se obnaša sistem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Grafa je definitivno prevroca.
Jst imam SOC verzijo, 950Mhz, pa ne gre nad 85°c v furmarku, v spilih pa 65°c. S stock pasto mi je tudi sla na 95-100°c.
Kaj pa CPU? Testiraj ga z IntelBurn na max.

D3m ::

CPU verjetno ni. Bolj sumim ali GPU ali driverji, samo kateri.
|HP EliteBook|R5 6650U|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica in matična plošca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15411315 (8356) Gapi
»

Windows 7 zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
386410 (5943) ST-777
»

Hp compaq 6830s težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
352766 (2082) userf480
»

windows 7 reset brez error-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
432746 (2356) mtosev
»

Ugašanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
131049 (790) Assass1n

Več podobnih tem