» »

Pošiljanje paketa , nakazilo na trr

Pošiljanje paketa , nakazilo na trr

neon21 ::

Torej prodajam določeno stvar in sem prejel kar nekaj smsov od "potencialnih kupcev" , da če lahko nakaže denar na trr in potem mu jaz pošljem zadevo kot navadni paket. Zadeva zna bit sumljiva , saj lahko pride do komplikacije in lahko kupec , če je seveda nepošten izjavi , da je prejel v paketu npr. kamen in ne zadevo katero sem mu poslal. Zanima me kako se zavarovati v tem primeru , da če gre prodajalec v to da se mu denar predhodno nakaže na trr in kasneje pošlje zadevo. Se da kako prodajalec glede možne goljufije s strani kupca zavarovat ali je najbolje , da se paket pošlje s pošiljko odkupnine katera se nato plača poštarju?

Furbo ::

In kako boš pri pošiljanju z odkupnino dokazal, da notri ni bil kamen?

Zgolj pošlji priporočeno, da imaš dokazilo, da si poslal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

lonewolf_ ::

Jaz dosti raje pošljem kupcu s predhodnim nakazilom, ker pol vsaj ni možnosti, da bi zavrnil al pa da bi paket dobil nazaj čez 15dni... (2x možnost poškodb)
Pa vsaj veš, da je resen glede nakupa. Je pa res, da sem sam pošten in pošljem še isti dan, ko vidim nakazilo.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

neon21 ::

Furbo no to pa mi v tem momentu ni kapnilo , da tudi z odkupnino ne moreš dokazati kaj si poslal. Ja priporočeno že , ampak lahko pa pol kupec zatrjuje , da ni bilo v paketu zadeve , ki jo je kupil , čeprav je bila.

lonewolf_ je izjavil:

Jaz dosti raje pošljem kupcu s predhodnim nakazilom, ker pol vsaj ni možnosti, da bi zavrnil al pa da bi paket dobil nazaj čez 15dni... (2x možnost poškodb)
Pa vsaj veš, da je resen glede nakupa. Je pa res, da sem sam pošten in pošljem še isti dan, ko vidim nakazilo.



Ja saj to je problem , lahko da je resen za plačilo ampak nikol se ne ve , kaj si lahko pol kupec domišlja. Saj tudi jaz , pošljem še isti dan , če ne pa takoj drug dan , seveda z odkupnino , ker z predhodnimi nakazili še nisem imel posla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

šernk ::

Človek ki nakaže na TRR je za moje pojme precej bolj resen od tistega, ki prevzame po povzetju. V končni fazi če želi svoj denar nazaj nima druge kot da se odloči za tožbo, kjer bo pa dejansko tvoja beseda proti njegovi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

neon21 ::

No to verjamem , da je bolj resen vendar me zanima , če je kakšna varovalka. Morda snemaš začetek sestave paketa , do oddaje na pošti :) heh.

knesz ::

Saj tudi nimaš varovalke pri nakupu iz Mimovrste, Amazona...
Če ga slučajno misliš nategniti glej, da bo opeka enake teže kot izdelek, ki ga prodajaš, ker se bo videlo po teži pošiljke. Vsak paket se na oddajni pošti vedno stehta :)

bambam20 ::

neon21 je izjavil:

No to verjamem , da je bolj resen vendar me zanima , če je kakšna varovalka. Morda snemaš začetek sestave paketa , do oddaje na pošti :) heh.



če te tako skrbi, pa zraven posnami in poslikaj :). Pa ne bo nobenih dvomom :).

V primeru, da je goljuf, ga pa povabiš lepo na policijo, da si skupaj ogledate posnetke in slike :).

Ne toliko komplicirat.

neon21 ::

O kakšni nateganciji sploh ni govora z moje strani. :)

Roadkill ::

Po možnosti misliš pošiljati v anglijo?
Ü

neon21 ::

Roadkill je izjavil:

Po možnosti misliš pošiljati v anglijo?



Ne , Slovenija :)

toplakd ::

Tudi jaz marsikdaj kaj kupim in ponavadi vprašam če lahko nakažem vnaprej, ker večina ti na odkupnino
pošlje z rumeno nakaznico in tam ti še pošta odnese 5% vrednosti odkupnine.

bambam20 ::

neon21 je izjavil:

O kakšni nateganciji sploh ni govora z moje strani. :)


Iz njegove a ne :).

neon21 ::

Ce bi mel kakrsne koli namene da nekoga napizdim, vrjetno nebi sel na forum povprasevat taksne zadeve, sploh pa ne za 40€ vrednosti. :) smo se posteni v sloveniji.

Fuks ::

Lahko pa pošlješ tudi po pošti s poštno nakaznico. V tem primeru gre še vedno za paket z odkupnino, le da pošta ne pobere 5% (vendar nek fiksni znesek okrog 1€), denar pa dobiš direktno na TRR ko prejemnik plača poštarju. Vse kar moraš narediti je da na pošti izpolneš dodaten obrazec kamor daš svoj TRR.

Vendar če kupec želi nakazat v naprej, bi mu moral pustiti. Tako ima le cca 30 centov stroška z nakazilom, pa še bolj izi je paket sprejet (npr če je kdo drug doma itd...).

neon21 ::

Fuks razumem in hvala za pomoč. :)

GTX970 ::

Na pošti namesto rumenega obrazca, kjer 2x napišeš sebe in prejemnika + znesek izpolniš upn, ki ga "plača" prejemnik.
Ko plača, čez 2-3 dni ti pošta nakaže na prej napisani trr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Furbo ::

Fuks je izjavil:

Lahko pa pošlješ tudi po pošti s poštno nakaznico. V tem primeru gre še vedno za paket z odkupnino, le da pošta ne pobere 5% (vendar nek fiksni znesek okrog 1€), denar pa dobiš direktno na TRR ko prejemnik plača poštarju. Vse kar moraš narediti je da na pošti izpolneš dodaten obrazec kamor daš svoj TRR.

Vendar če kupec želi nakazat v naprej, bi mu moral pustiti. Tako ima le cca 30 centov stroška z nakazilom, pa še bolj izi je paket sprejet (npr če je kdo drug doma itd...).


Narobe. Točno na ta način se zaračuna 5%.

UPN nalog, ne pa poštna nakaznica.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ganon ::

Meni so slovenski kupci že večkrat nakazali denar na račun, s tem so se izognili nepotrebnim provizijam. Nikoli nisem imel težav.

scipascapa ::

Pošta je predraga pri nas, vse storitve ima predrage.

Furbo ::

Odpri konkurenčno firmo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

knesz ::

neon21 je izjavil:

O kakšni nateganciji sploh ni govora z moje strani. :)

Verjamem. Hotel sem samo napisati, da se lahko tudi po teži da kar dobro oceniti, ali je nateg ali ne. Če bo rekel, da je dobil ciglo, dajte na tehtnico in teža se mora ujemati.
Osebno pošljem okoli 200 paketov letno preko pošte slovenije in mi je zadeva še kar poznana.

Fuks ::

Furbo je izjavil:

Fuks je izjavil:

Lahko pa pošlješ tudi po pošti s poštno nakaznico. V tem primeru gre še vedno za paket z odkupnino, le da pošta ne pobere 5% (vendar nek fiksni znesek okrog 1€), denar pa dobiš direktno na TRR ko prejemnik plača poštarju. Vse kar moraš narediti je da na pošti izpolneš dodaten obrazec kamor daš svoj TRR.

Vendar če kupec želi nakazat v naprej, bi mu moral pustiti. Tako ima le cca 30 centov stroška z nakazilom, pa še bolj izi je paket sprejet (npr če je kdo drug doma itd...).


Narobe. Točno na ta način se zaračuna 5%.

UPN nalog, ne pa poštna nakaznica.


Aha, pardon, napačen izraz potem, vendar mislila sva isto stvar ;)

neon21 ::

No torej sem opravil svojo prvo prodajo z predhodnim nakazilom kupca kupnine na moj trr. Zadevo , natančneje sdd disk sem poslal v podloženi kuverti kot priporočeno pošiljko in je bil res minimalen strošek cca 1,6 EUR s kuverto. Kot vas večina ali vsi ki plačujete ali prejemate sredstva na ali iz trr je res za kupca kar velik + glede poštnine kot tudi pozitivno za prodajalca.

Skratka , zadeva je super in upajmo , da bo čim več ljudi poštenih za ta način poslovanja. :)

Pač napisal sem to , ker se mi zdi dober občutek , da se zadeve urejajo na pošten in učinkovit način. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

šernk ::

jaz vedno pri oglasu napišem: ob plačilu na TRR plačam poštnino.

na tak način potem folk ne zbija cene dol, ker dobi izdelek res za tisto ceno brez dodatnih stroškov, jaz pa dobim še kakšen evro več kot če mi zbije ceno dol za 5 eur.

daš za 30 eur oglas po povzetju, zbije ti ceno na 25 eur in plača s poštnino in vsem skoraj 30 eur.
daš za 30 eur oglas s plačilom na TRR, ti plača 30 eur, ti daš tiste 2 eur za priporočeno pošiljko in ti ostane 28 eur.

sicer ko sem prvič dal tak oglas sem mislil, da ljudje ne bodo imeli zaupanja pa sem bil malce začuden, ko je že prvi mail ali klic bil za to opcijo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

neon21 ::

Saj tako kot si rekel. Ugodno je za oba in dokler je zaupanje ni nobene panike. Ja tudi mene je presenetlo , ko je na moj oglas prišlo kar nekaj ponudb za nakazilo na trr , čudno pa se mi je zdelo zato , ker kot pravijo 100 ljudi 100 čudi in kot zgleda imajo ljudje kar dobre izkušnje z nakazili na trr.

Mare2 ::

neon21 je izjavil:

No torej sem opravil svojo prvo prodajo z predhodnim nakazilom kupca kupnine na moj trr.


Zakaj pa ne naknadno plačilo, torej, ko kupec dobi in je vse vredi, ti plača na TRR. :) Tukaj je bilo zaupanje enostransko.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Furbo ::

Kar ti prodajaj na ta način, po možnosti kake iphone :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

N0t0ri0us ::

Sem že večkrat kupoval na tak način preko bolhe.

Človeku nakažem denar v naprej. Dejstvo je, da če te ima namen nategnit te bo nategnil. Razlika je samo v tem, da pri odkupinini dobiš kamen, napolitanke ali kaj podobnega, pri plačilu v naprej pa ne dobiš ničesar. Na koncu si nategnjen v obeh primerih.

Moram potrkat, da do sedaj še nikoli nisem imel problemov. Poštnina je v tem primeru dober €, pri odkupnini pa več kot 4€. Pri majhnih vstoah se to precej pozna.

jalovec09 ::

Osebni prevzem:D

galu ::

Se spomnim enega kekca, ki je pošiljanju denarja na TRR rekel ne in hotel, da mu denar pošljem v kuverti, ker ni hotel izdati svojega IBAN-a (da ne bi slučajno v račun vdrl). :D

Seveda sem v odgovoru poslal smeškota in vljudno zavrnil posel.
Tako to gre.

Machete ::

Ni sam to. Eni so dolžni marsikomu in še kakšno preživnino za počez ne izplačujejo in če imajo izvržbo, gre tisto na TRju direktno papa. Spet drugi se bockajo z nekimi limiti in posledično pravicami do socialnih transferjev, ali dohodnino itd..
Tako, da so tudi drugi razlogi zakaj se nekateri izogibaju prejemnaju na tr.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

galu ::

Sure, ampak on je za razlog eksplicitno navedel strah pred vdorom v račun preko IBAN številke. Če pa je bilo v ozadju kaj drugega - ne vem, možno. Mi je pa po splošnem stilu pisanja deloval najstniško (~15 let), pa še za en PS3 špil se je šlo.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

tomzzi ::

Obujam temo...
Ker prodajam stvar me zanima če je res varno dati svoje podatke kupcu za nakazilo. IBAN, naslov itd... Namreč kupec hoče nakazati denar. Zavrnil je vse drugo.
Saj verjetno je varno samo vseeno... Sem raje ziher.
Nekako mi ne diši dajati svojih podatkov nekemu neznancu... Je varno ali ne?

Invictus ::

Hočeš prodat ali ne?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

tomzzi je izjavil:

Obujam temo...
Ker prodajam stvar me zanima če je res varno dati svoje podatke kupcu za nakazilo. IBAN, naslov itd... Namreč kupec hoče nakazati denar. Zavrnil je vse drugo.
Saj verjetno je varno samo vseeno... Sem raje ziher.
Nekako mi ne diši dajati svojih podatkov nekemu neznancu... Je varno ali ne?

Varno je, za namen nakazila. Številka računa in naslov ni dovolj, da ti kdo sune denar.

Lahko je pa tudi kak nadležen inšpektor, če prodajaš kaj novega.. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

tomzzi je izjavil:

Obujam temo...
Ker prodajam stvar me zanima če je res varno dati svoje podatke kupcu za nakazilo. IBAN, naslov itd... Namreč kupec hoče nakazati denar. Zavrnil je vse drugo.
Saj verjetno je varno samo vseeno... Sem raje ziher.
Nekako mi ne diši dajati svojih podatkov nekemu neznancu... Je varno ali ne?


To moraš sam ocenit. Sam izredno nerad dajem podatke drugim. To, da nekemu čistemu neznancu daš komplet naslov in TRR številko ni ravno neki kar je pametno javno trosit naokoli. Tle ne gre zgolj za "sej mi ne more nič ukrast". Ne bit tko prepričan. Socialni inženiring je močna zadeva, zato dajajte od sebe čim manj osebnih podatkov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

Če imaš točen naslov plus transakcijski račun, si lahko že narediš trajnik preko SEPA.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amacar ::

Zato so vse pravne osebe v nevarnosti, ker imajo te podatke javno objavljene.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje paketa z odkupnino s Pošto Slovenije

Oddelek: Loža
3214234 (7483) matobeli
»

Neprevzem pošiljke z odkupnino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311322 (6899) c3p0
»

Plačilo po povzetju

Oddelek: Loža
1525421 (25209) GupeM
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378096 (5875) valkyrie
»

Pošiljanje preko pošte z odkupnino

Oddelek: Pomoč in nasveti
4334962 (27007) kmetek

Več podobnih tem