» »

Pomoč z kondenzatorejm

Pomoč z kondenzatorejm

Compufreek ::

Rabil bi na vezju zamenjati kondenzator z slike, predvideval sem da je 16V 220uF ampak sem menjal s takim pa ni pomagalo ... je pa res da sem menjal z črnim ne točno takim kot je na sliki .... ma kdo kaj več informacij ali bi bila težava drugje ?

hvala za pomoč!

 Kondenzator

Kondenzator

GTX970 ::

https://slo-tech.com/clanki/06002/

Napačna polariteta ?

Compufreek ::

Zelo dober članek!
ampak mi ne pomaga ... polariteta je definitivno pravilna...problem je namreč v oznakah na mojem kondenzatorju za katere nisem popolnoma prepričan kaj je kaj ... iskanje na netu pa mi da preveč raznolike odgovore :/

GTX970 ::

Kakšne so mere kondenzatorja (premer, višina) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

shmandi ::

Sodeč po sliki si razbral pravo vrednost. S kakšnim si pa zamenjal? A si prepričan ,da je originalni zanič?

p.s. bi se spodobilo, da pišeš s kondenzatorjem, s slike, s črnim... Ni vedno "z"

GTX970 ::

Nisem čisto prepričan da je 16 tem primeru voltaža.
http://www.directindustry.com/prod/nic-...
eden s podobno enigmatično oznako.

Črno obarvan del kondenzatorja je minus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

shmandi ::

Če je kondenzator iz računalnika ali podobne naprave, ki uporablja napajanje 12V, potem več kot 16V res ni potrebno za kondenzator.

Tomas 33 ::

Sem si enkrat razbijal glavo ob neki matični.

Na koncu ga potignil nekoliko ven in zacinil še na tej strani kot je kondenzator. In je delalo.

Poskusit ni greh

fpbs ::

Compufreek je izjavil:

Rabil bi na vezju zamenjati kondenzator z slike, predvideval sem da je 16V 220uF ampak sem menjal s takim pa ni pomagalo ... je pa res da sem menjal z črnim ne točno takim kot je na sliki .... ma kdo kaj več informacij ali bi bila težava drugje ?

Kaj pa, če vzrok težav ni kondenzator? Kako se pa oddraža ta težava?

Compufreek ::

@ shmandi sploh nisem opazil slovnične napake :) hvala ...

Bom povedal celo zgodbo...
dobil sem od kolega pokvarjen avtoradio iz kitajske, ki je dejansko ob nakupu deloval brez problema. Radio se mu je iznenada pokvarilo in od tedaj je minlo cca 2 leti. Zadeva ima 7 inchni ekran, BT, gps,DVD v glavnem vse kar je sploh možno. Ko dobi 12 voltov na + in kontakt se enote vklopi, ekran utripne, ventilatorček se 2 sekundi vrti in se vse skupaj ugasne. Ko sem odklopil DVD, card reader in GPS enoto in vajo ponovil se pa dejansko vklopijo lučke na gumbih ekran postane svetel in vse skupaj deluje cca 5 sekund in se spet ugasne, ko sem pregledal ploščo sem ugotovil da so kabli pritiskali na kondenzatorček in ga tudi čez čas odlomili od plošče(torej sama menjava ne pride v poštev) potem sem nekje zbrskal (odlotal) kondenzatorček istih parametrov in ga preko žičk prilotal na kontakte. ampak se situacija ne spremeni.

drugače pa tukaj je slika trenutnega popravila ... prosim ne se smejat (ali me karat) ker so se kontakti odlomili in sem poskusil improvizirati da bi vsaj videl ali zadeva z kondenzatorčkom deluje, pa se ni popolnoma nič spremenilo:

 plata

plata




glede na obnašanje plošče predvidevam da je težava z napajanjem .... saj po petih sekundah dejansko komponente zgubijo napetost če pa so priklopljene še dvd pogon in pa reader pa kr po 1-2 sekundah

pa še slika cele plate :

 plata

plata

fpbs ::

Ali si izmeril napetost na tem kondenzatorju?

shmandi ::

Dobro poglej, če so kje kakšni slabi spoji. Po slikah sodeč je kar nekaj bolj na pol zaspajkanih. Pospajkaj vse, kar bi lahko bilo sumljivo. Posebej okrog napajalnih linij, procesorja... Razen tega pa mislim, da nimaš veliko možnosti za popravilo.

Compufreek ::

Na spodnji plati je neka bela snov ... Zgleda kot "water damage" vodni kamen... Nebom se več ubadal ... Probal bom edino 8 minut pečt na 180 stopinjah pa držal pest da kakšna komponenta ne odpade ... Sporočim kako bo šlo xD

fpbs ::

Ne razumem, zakaj bi pekel na 180°C? Kdo ti je svetoval tako neumnost?

erex ::

Če ne znasš osnovnih meritev narest, potem nesi nekomu, ki zna.

negotiator ::

fpbs je izjavil:

Ne razumem, zakaj bi pekel na 180°C? Kdo ti je svetoval tako neumnost?



Najbrž je mislil tisto, ko narediš pri grafični kartici, a to je čisto druga zadeva, poleg tega bi se plastika stopila, pa še ni to dobro za vse komponente.
All easy problems have already been solved.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti tak kondenzator?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232834 (2022) dottor
»

Kondenzator za grafično

Oddelek: Strojna oprema
234097 (3333) boogie_xlr
»

Menjava kondenzatorjev na plati

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
153104 (1941) Pšenični
»

Samsung lcd - zamenjani kondenzatorji - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5114709 (13230) Pyr0Beast
»

menjava kondenzatorjev na plati

Oddelek: Strojna oprema
181478 (1199) Smorny

Več podobnih tem