» »

Lenovo Yoga - zvočna storitev se ne izvaja?!

Lenovo Yoga - zvočna storitev se ne izvaja?!

whyalwaysme ::

Neverjetno,
ampak po 2,5 letih perfektnega delovanja in samih pohval, mi je Lenovo Yoga ultrabook (iz 2013) zatrokiral. Natančneje, samo zvok.

Naenkrat mi ne deluje več zvok. Rdeč križec čez ikonco zvoka in sporočilo "zvočna storitev se ne izvaja." Klik na ikonco (zaznavanje težav...) ne reši nič.
Nadzorna plošča/device manager se naložita neverjetno počasi (bolj se obesita...). Enako ob poskusu "posodobitve programske opreme" za Conexant Smart Audio HD.

Ko sem nekako uspel priti v Device Manager, imam pod "Sound, video and game controllers" dve stvari:
-Avdio za zaslon Intel
-Conexant Smart Audio HD

Malo sem gledal po internetu za nasvete, baje bi bilo lahko kaj z driverjem za Conexant, a mi nikakor ne uspe naredit nič. Odstranil sem ga in dodal nazaj, resetiral mašino itd. pa nič ne uspe.
Ne vem pa kje drugje (register?) to lahko zrihtam.

Vse ostalo na ultrabooku (splet, ostalo...) dela normalno, zdaj na njem pišem.

Lahko kdo pomaga s kakšnim navodilom step by step?
Čeprav me mika naslednja verzija Yoge, ga res ne bi ga še metal stran, ker je do zdaj delal perfektno in nisem imel niti najmanjših težav.

Lahko priložim kak screenshot, če je treba...
Lp in hvala vnaprej.

GTX970 ::

Ubuntu live, preveri če tam dela.

whyalwaysme ::

OK, odpikal sem AVG (izbrisal vse AVG v registru), ker sem zguglal, da bi bil lahko problem tudi v tem.
Rezultat: device manager se sploh vec ne obesa in vse - predvsem restart - deluje hitreje.
Zvok pa se vedno ne dela.

Nobeno updatanje driverjev, odstranjevanje in dodajanje na novo ne pomaga.
Pod services sem startal nekaj stvari (Dependencies za zvok) pa ne pomaga.

Zatakne se tukaj:

"Windows could not start the Windows audio service on Local Computer"
Error 0x800706cc: Končna točka je podvojena.

Sem en korak oddaljen od tega, da po treh dneh drkanja razbijem tega kitajcka, po drugi strani pa vem, d a nisem dalec od uspeha.
Anyone?

Alexius Heristalski ::

Obnovitev sistema na datum, ko je zvok še delal. Potem dol vrzi AVG, ker je očitno meče gonilnike v karanteno, to pa zjebe audio service. Tole sem našel na Dellovih forumih:
I finally figured what happened on17 March 2015. AVG did look at a Windows file and put it in quarantine. It has nothing to do with Dell or the sound drivers. I found the solution on AVG's Malware website:

I solved the issue by going to the AVG archive, finding the event in which my audio system was affected. i believe it was called system32/spool/drivers/x64/3/old/1/printconfig.dll
anyway, i restored only that event where all this info was deleted. i restarted my computer and everything was back to normal
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

krneki007 ::

meni je uspelo isto težavo na hp envy rešit tako:

http://tech.jecal22.com/windows-88-1-no...

uporabil sem combined.reg

lp

whyalwaysme ::

Tocno to je bilo, krneki.
V registru sem zamenjal 1 string - in zdaj zvok dela!
Najlepsa ti hvala, vsaka ti dala :)

whyalwaysme ::

Poskusil sem tudi system restore, pa mi iz nekega razloga ni dal na zgodnejse opcije kot pa datuma, ko se mi je sistem ze razsul.
Kakorkoli ze, hvala vsem za pomoc.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Medion Akoya problem z zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
111434 (1203) U33
»

HDMI, samo slika nic zvoka na w81

Oddelek: Pomoč in nasveti
191276 (846) NejcSSD
»

prekinitev zvoka po 5-ih minutah?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141072 (903) čombe
»

Prenosnik Lenovo 3000 n500 tezava

Oddelek: Strojna oprema
497883 (4878) mare87
»

Ne najde audio device

Oddelek: Pomoč in nasveti
143552 (2690) niko_994

Več podobnih tem