» »

Final Fantasy VII REMAKE

Final Fantasy VII REMAKE

1 2
3
»

YesMan ::

49106 je izjavil:

A se vam ne zdi problematično, da je remake pravzaprav polovica prvega cdja pri originalu?

Aja, tisti DLC sumoni so iz FF VIII.


Sem na začetku tudi imel svoje dvome zaradi tega, ampak me zdaj na koncu prav nič ni motilo. Mislim, zgodba je res samo polovica prvega CD-ja... Razen tega, da pač ni ;) Nočem preveč spoilati, boš moral igro sprobati sam zase.

Kar se pa samih številk tiče, pa je igra dolga skoraj toliko kot original v celoti (za prvi playthrough na normal težavnosti sem rabil 45 ur in sem naredil vse možno, potem pa še se ti odpere hard mode, ki naredi original vsebino težjo ter prepreči uporabo itemov, zraven pa doda še več nove vsebine). V igri je nekaj nepotrebnega zavlačevanja, absolutno, ampak to ni tako velik minus bil za mene. Bojevalni sistem je odličen (ne vem, če ne kar najboljši od vseh Final Fantasy iger z mojega vidika), karaktere so zadeli v nulo, centralna zgodba iz originala pa je pravtako odlično realizirana in na dober način razširjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesMan ()

acookook ::

https://store.playstation.com/de-de/pro... Free dinamično ozadje za PS4

yayo ::

končno sem začel igrati. Prava paša za oči! Je hard precej težji kot normal?

UganiKdo ::

Ključna razlika med hard in normal je to, da na hard ne moreš uporabljat itemov in da počivanje ne osveži MP. Koliko težje je to zate moraš sam presodit. Osebno mi je bila težavnost super, ker si moral igrat s pametjo. Je pa dosti odvisno tudi od tega koliko si nagrindal normal, ker visoki leveli elemental materije naredijo številke boss fighte povsem banalne. Podobno razliko naredijo HP up, MP up... Pa counterstance bo tvoj najboljši prijatelj.

Tako, da IMO je hard občutno težji od normal, ampak bolj z vidika da je normal smešno lahek in hard nudi vsaj malo izziva.

yayo ::

Imam šele tri ure v igri, tako, da sem še nekje v tutorial delu pa na normal težavnosti nisem niti enkrat še umrl. Zgleda, da je igra res lahka, pa od Persone 5 (2017) nisem igral nobenega jrpgja. Če je dolga okoli 30 ur bom končal v enem mesecu...

UganiKdo ::

Bo vseeno ratal tezje, samo na normal so redki primeri da bi bil res problem, se posebej ce dejansko igras z glavo. Sploh ker so prave kombinacije materije v pravem casu res ubijalske. Hkrati pa imas na voljo iteme, ki ti pac omogocano da bruteforcas vse.

Mislim, da je bil moj prvi continue v 9 poglavju v koloseju.

yayo ::

ufff, prvič umrl v prvem resnejšem fightu, v četrtem poglavju z Roachem. Žal ni mogoče na brzino zamenjati materij, ko si enkrat v borbi. Pred tem sem kakih petkrat ponovil dirko z motorji, spet proti Roachu, da bi dobil Biker Boy achievement, ampak ni šlo. Vedno sem končal s kakih 50% zdravja, ko bi moral z 80%. Tisti rdeči motociklisti z bombami v kombinciji z droni so hudič. Samemu Roachu pa se ni prav težko izogniti.

YesMan ::

yayo je izjavil:

ufff, prvič umrl v prvem resnejšem fightu, v četrtem poglavju z Roachem. Žal ni mogoče na brzino zamenjati materij, ko si enkrat v borbi. Pred tem sem kakih petkrat ponovil dirko z motorji, spet proti Roachu, da bi dobil Biker Boy achievement, ampak ni šlo. Vedno sem končal s kakih 50% zdravja, ko bi moral z 80%. Tisti rdeči motociklisti z bombami v kombinciji z droni so hudič. Samemu Roachu pa se ni prav težko izogniti.


Ne ubadaj se s to trofejo zaenkrat. Loti se je po tem ko boš igro prvič preigral, zberi 4. poglavje iz Chapter Select skupaj s težavnostjo "easy", pa bo čist enfoh.

yayo ::

Sem v osmem poglavju, najtežji fight do sedaj je bil tisti z Venomantisi na pokopališču (Pay Respects sidequest). Je pa res, da ti igra ponudi potrebno orodje, samo pravega moraš znati izbrati. V omenjenem fightu mi je ratalao po tretjem ali četretem poskusu. Po kakšnih težjih spopadih grem ponavadi pogledat kakšna bi bila optimalna strategija in vedno zaključim, da so moje precej primitivne...

UganiKdo ::

hja, 9 poglavje bo bolelo, če ti je Pay respects delal težave :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

yayo ::

ja, mislim, da bo točno tako. Iz glave, v zadnjih petih letih sem igral samo dva jrpgja, Ni No Kuni na PS3 in Persona 5 (ki je dokaj specifičen, 2/3 simulacije socialnih stikov in 1/3 proper rpgja). Moje stare izkušnje pa sežejo v drugo polovico devetdesetih. Še dobro, da mi sploh nekako gre. :))

yayo ::

yep, bolelo... V četrtem poskusu me je Hell House strla, ko je imela samo še kakih 5% healtha, v petem pa mi je končno uspelo. Dovolj za danes, gremo se relaksirat.

UganiKdo ::

haha :) za mene je bil prvi obisk arene vsekakor eden top 10 trenutkov FF7 remake.

yayo ::

like in real life I get no dancing achievement... :P

yayo ::

nikakor ne uspem premagati najtežjega šefa v igri... Ime mu je Pushups :P

UganiKdo ::

haha... a to za story progress ali ciljaš na trofejo?

Kako je meni uspelo dobit trofejo:
- Ugasneš glasbo in background sound (tako da ni sistega nadležnega navijanja).
- fokusiraš se samo na tifo in povsem ignoriraš nasprotnika
- po tretjem (vsaj mislim, ker je že nekaj časa mimo) button-mash lahko praktično brez premora pritiskaš zaporedje (pazit moraš edino, da ne zgrešiš tipke)
- ne narediš napake (:))
- ponavlajš dokler ni dovolj. Vmes greš na svež zrak, boksarska vreča tudi pomaga :).

Tam z 44+ ponavadi zmagaš in dobiš trofejo, se pa zgodi da tu uspe tudi že tam okol 40.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

yayo ::

haha... a to za story progress ali ciljaš na trofejo?

za story progress, razen plesa sem lepo izpeljal vse minigame, tale pa se bode z mojimi možgani.
- ne narediš napake (:))

to je to!

yayo ::

;(( džizs, je trajalo kako uro ampak sem postal "the king of the pullups" v štirinajstem poglavju. Gremo naprej...

yayo ::

Končal po 82 urah. (Ni mi jasno kako lahko kdo porabi manj kot pol tega časa) Zame verjetno igra leta. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

yayo ::

yayo ::

yayo ::

Danes izid

kje dobiti najceneje?

acookook ::

Kaj je fora teh FF VII part1, Intergrade in part2? Je imel original tudi takšno strukturo, špil se mi dopade, samo če bodo trije deli, potem bi res počakal na skupen paket.
.

yayo ::

Intergrade je le grafični update za PS5 FFVII Remake-a. Če imaš PS4 verzijo je update zastonj, s tem, da ne dobiš DLCja, ki ga dobiš, če kupiš novo PS5 verzijo igre. DLC, če se ne motim, stane okoli 20usd/gbp/evrov in ga je, baje, za dve uri igre. Za drugi del FFVII Remake se še ne ve kdaj izide, ne bo pa zadnji. Original je izšel v enem kosu.

acookook ::

Aha, okej. Se pravi so FFVII Remake raztegnili čez več delov napram originalu, kolko pa je dolg prvi del (če ne upoštevamo trofeje)?
.

UganiKdo ::

https://howlongtobeat.com/game?id=57686

30 -40 ur za glavno zgodbo.

So kar konkretno razširili dogajanje v prvem dejanju. Je pa pričakovat, da bo drugi del bistveno drugačen od originalne zgodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

ahac ::

Tole naj bi bil FF7 Remake v Epic Games Store bazi:
https://database.egdata.app/item/7542b4...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

Final Fantasy 7 Remake Integrade PC Trailer

yoco ::

Končno! So si res vzeli čas!:)

oo7 ::

Final Fantasy 7 prihaja na Steam

Final Fantasy 7 Remake Intergrade - Official Steam Launch Trailer

oo7 ::

Drugi del igre FF VII enkrat pozimi 2023.


Final Fantasy 7 Rebirth - Official Reveal Trailer (Remake Part 2)

oo7 ::

Final Fantasy 7 Rebirth - Official Theme Song Announcement Trailer



Final Fantasy 7 Rebirth is launching on February 29, 2024 for PlayStation 5.

oo7 ::

Final Fantasy 7 Rebirth PART 3 leta 2028 ?

Third Final Fantasy 7 Remake game could be four years after Rebirth

https://metro.co.uk/2024/02/19/third-fi...

D3m ::

A daj no.
|HP EliteBook|R5 6650U|
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

System Shock Remake (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
17733339 (920) oo7
»

Half-Life in Portal (film)

Oddelek: Sedem umetnosti
447865 (2198) oo7
»

Top singleplayer.

Oddelek: Igre
456510 (3388) TheBlueOne
»

Final Fantasy XV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13616879 (10946) oo7
»

Vaših 5 igr vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
22237342 (23058) Sc0ut

Več podobnih tem