» »

Free energy

Free energy

Magic1 ::

STU-III je izjavil:



Tisto z računalniškim ventilatorjem in magneti recimo so aftereffects, teslin transformator pa lahko dejansko zajame energijo iz ozračja in jo "ojača" - zniža napetost in s tem poviša tok, ko deluje v obratni smeri.



Nehaj že z napetostjo ali tokom. Važna je moč I*U
Magic

STU-III ::

jype je izjavil:

STU-III> Ker moraš v telo ves čas vnašati živila, ki stanejo, da lahko z dinamom proizvajaš energijo,

Živila so free. Na drevesu rastejo.



Ti pa jih plačaš, kar ni free, pa ne reci zdaj, da samo iz dreves obiraš jabolka in se preživljaš z njimi. Poleg tega je tudi za drevesa treba skrbeti - rastlinjaki, gnojila in ostalo...
Line secured.

Magic1 ::

In za katero vrsto free energije ni treba skrbeti?
Magic

STU-III ::

Magic1 je izjavil:

STU-III je izjavil:



Tisto z računalniškim ventilatorjem in magneti recimo so aftereffects, teslin transformator pa lahko dejansko zajame energijo iz ozračja in jo "ojača" - zniža napetost in s tem poviša tok, ko deluje v obratni smeri.



Nehaj že z napetostjo ali tokom. Važna je moč I*U



Moč je pomembna, če hočeš priklapljati žago za drva gor, ja... To pa še vedno ne izniči dejstva, da gre za free energy.

Magic1 je izjavil:

In za katero vrsto free energije ni treba skrbeti?


Mislim, da te občasno čiščenje solarnih celic košta veliko manj, kot gnojila za drevesa.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

jype ::

STU-III> Ti pa jih plačaš

Kako jih plačam? Z dreves jih utrgam.

STU-III ::

In preživljaš se z jabolki? Ne trolaj.
Line secured.

jype ::

STU-III> Poleg tega je tudi za drevesa treba skrbeti - rastlinjaki, gnojila in ostalo...

Kakšni rastlinjaki? Drevesa zaliva dež in rastejo s fotosintezo.

STU-III> In preživljaš se z jabolki? Ne trolaj.

Ne preživljam se z jabolki, vsekakor pa bicikliram z njimi.

Torej to je free energy?

Smurf ::

STU-III je izjavil:

Smurf je izjavil:

@STU-III

jype je izjavil:


Tut dinamo na mojem biciklu je free energy, ker se že itak peljem.

Ce namontira dinamo gor ne bo imel se zmeraj enake stroske (maso nekaj 100g vec na kolesu bomo zanemarili) tako, da je free.

Recimo tudi elektricna energija pri hibridnih avtomobilih (ki polnijo elektriko takrat, ko vozijo na gorivo/bremzajo) je free.



Nimaš kaj zanemarjati mase, jype mora jesti plačljivo hrano, da poganja kolo in z dinamom ne bo nikoli proizvedel več energije, kot jo je vnesel.

Ne, tisto polnjenje pri bremzanju je le boljši izkoristek, kar pa ne pomeni free energije, saj je bilo treba avto pognati s plačljivo elektriko. Pa tudi z bremzanjem nikoli ne boš več energije, kot si jo izgubil pri pospeševanju.

Again free-energy pomeni, da nimas stroskov z inputom s katerim pridobivas energije. Nima popolnoma nic veze, da Jype ne bo proizvedel vec energije kot jo je vnesel (sej sistem kjer dobis vec energije kot je vneses sploh ne more obstajajo vir: termodinamicni zakoni).

Pri hibridnem avtomobilu pridobivas energijo takrat, ko kuris bencin (katerega bi tako ali tako). Se pravi, da dobis elektriko brez dodatnih stroskov, torej je free-energy.

STU-III ::

jype je izjavil:

STU-III> Poleg tega je tudi za drevesa treba skrbeti - rastlinjaki, gnojila in ostalo...

Kakšni rastlinjaki? Drevesa zaliva dež in rastejo s fotosintezo.

STU-III> In preživljaš se z jabolki? Ne trolaj.

Ne preživljam se z jabolki, vsekakor pa bicikliram z njimi.

Torej to je free energy?


Ni in to že ves čas govorim.
Line secured.

Magic1 ::

Magic1 je izjavil:

In za katero vrsto free energije ni treba skrbeti?
Magic

gruntfürmich ::

Smurf je izjavil:

Bom pomagal STU-III, ker je malo zataval...

STU-III je izjavil:

Poglej si kak video preden govoriš na pamet. Boš videl, da ni vse tako nemogoče, kot se vam zdi. ;)

da, tudi jst sem ga želel spraviti na prava pota, ampak menim da je vse zaman...
teslin transformator pa lahko dejansko zajame energijo iz ozračja in jo "ojača" - zniža napetost in s tem poviša tok, ko deluje v obratni smeri
zdaj razumem vse...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

Smurf je izjavil:

STU-III je izjavil:

Smurf je izjavil:

@STU-III

jype je izjavil:


Tut dinamo na mojem biciklu je free energy, ker se že itak peljem.

Ce namontira dinamo gor ne bo imel se zmeraj enake stroske (maso nekaj 100g vec na kolesu bomo zanemarili) tako, da je free.

Recimo tudi elektricna energija pri hibridnih avtomobilih (ki polnijo elektriko takrat, ko vozijo na gorivo/bremzajo) je free.



Nimaš kaj zanemarjati mase, jype mora jesti plačljivo hrano, da poganja kolo in z dinamom ne bo nikoli proizvedel več energije, kot jo je vnesel.

Ne, tisto polnjenje pri bremzanju je le boljši izkoristek, kar pa ne pomeni free energije, saj je bilo treba avto pognati s plačljivo elektriko. Pa tudi z bremzanjem nikoli ne boš več energije, kot si jo izgubil pri pospeševanju.

Again free-energy pomeni, da nimas stroskov z inputom s katerim pridobivas energije. Nima popolnoma nic veze, da Jype ne bo proizvedel vec energije kot jo je vnesel (sej sistem kjer dobis vec energije kot je vneses sploh ne more obstajajo vir: termodinamicni zakoni).

Pri hibridnem avtomobilu pridobivas energijo takrat, ko kuris bencin (katerega bi tako ali tako). Se pravi, da dobis elektriko brez dodatnih stroskov, torej je free-energy.


Jah, če z 1l bencina, ki stane toliko in toliko proizvedeš elektrike za tako ali še višjo ceno, potem je to free energy, drugače pa ne.

Magic1 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

In za katero vrsto free energije ni treba skrbeti?


Sem že odgooril.

gruntfürmich je izjavil:

Smurf je izjavil:

Bom pomagal STU-III, ker je malo zataval...

STU-III je izjavil:

Poglej si kak video preden govoriš na pamet. Boš videl, da ni vse tako nemogoče, kot se vam zdi. ;)

da, tudi jst sem ga želel spraviti na prava pota, ampak menim da je vse zaman...


Seveda je zaman, ker tavate vi in ne jaz.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Smurf ::

Ce se z 1L pri navadnem avtomobilu odpeljem 10km, z hibridnim pa 10km(bencin)+2km(elektrika) dakec. Potem sta bila zadnja 2km zastonj. Ne?

P.S: "Jah, če z 1l bencina, ki stane toliko in toliko proizvedeš elektrike za tako ali še višjo ceno, potem je to free energy, drugače pa ne"

tale definicija je spet napacna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

STU-III ::

Smurf je izjavil:

Ce se z 1L pri navadnem avtomobilu odpeljem 10km, z hibridnim pa 10km(bencin)+2km(elektrika) dakec. Potem sta bila zadnja 2km zastonj. Ne?


Ne, ti se samo dlje pelješ, energija pa ni zastonj, ker si jo proizvedel, ko si avto pospešil z bencinom.

"tale definicija je spet napacna."

Argumenti????
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Magic1 ::

STU-III je izjavil:


Mislim, da te občasno čiščenje solarnih celic košta veliko manj, kot gnojila za drevesa.

Lokacija, vzdrževanje konstrukcije in panelov, čiščenje, zavarovanje, razgradnja po 30 letih... Vse je free.
Magic

STU-III ::

Je, ja. Ker pridobiš več energije, kot si jo vložil.
Line secured.

gruntfürmich ::

STU-III je izjavil:

Seveda je zaman, ker tavate vi in ne jaz.

točno, prav imaš. ti ne moreš zatavat ker nimaš s čim...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Magic1 ::

STU-III je izjavil:

Je, ja. Ker pridobiš več energije, kot si jo vložil.

Koliko energije moraš vložit, da izdelaš 1kW panel?
Magic

STU-III ::

Seveda nimam, ker vsaj vem za kaj gre, za razliko od vas. (nekaterih)
Line secured.

jype ::

Kaj zdej, so moji japki zastojn energija al niso?

STU-III ::

Magic1 je izjavil:

STU-III je izjavil:

Je, ja. Ker pridobiš več energije, kot si jo vložil.

Koliko energije moraš vložit, da izdelaš 1kW panel?


To boš moral pa vprašati tiste, ki jih izdelujejo ampak zagotovo ne toliko, kot ga bo ta panel proizvedel v 30ih letih...
Line secured.

Smurf ::

Ampak sama elektrika me je stala natanko 0€.

Mimogrede, ce se vrnem "Jah, če z 1l bencina, ki stane toliko in toliko proizvedeš elektrike za tako ali še višjo ceno, potem je to free energy, drugače pa ne"

Se pravi, ce v Savdski arabiji kupim bencin za 15 centov/L ga priklopim na agregat in nato elektriko prodam po taki ceni, da je 2x visje od vhodnih stroskov, imam free energy :D?

Magic1 ::

http://www.popsci.com/science/article/2...
Šele pred kratkim smo prestopili 1:1!!! mejo. Torej smo na Kitajskem s poceni elektriko naredili panel, ki pri nas proizvede mogoče malo več elektrike, ki pa jo s subvencijo drago prodajamo...
Magic

STU-III ::

Smurf je izjavil:

Ampak sama elektrika me je stala natanko 0€.

Mimogrede, ce se vrnem "Jah, če z 1l bencina, ki stane toliko in toliko proizvedeš elektrike za tako ali še višjo ceno, potem je to free energy, drugače pa ne"

Se pravi, ce v Savdski arabiji kupim bencin za 15 centov/L ga priklopim na agregat in nato elektriko prodam po taki ceni, da je 2x visje od vhodnih stroskov, imam free energy :D?


Z enim litrom bencina bi proizvedel več, kot za 15c elektrike, kar pomeni zastonj energijo, ja.
Line secured.

Magic1 ::

A lahko temo prestavimo v ložo? To ni znanost!

Ahh, a ni nekdo gor omenjal da je v Z&T. My bad.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Gandalfar ::

Kje je pa po tvojem tema zdaj?

Smurf ::

@ STU-III
Na podlagi tvojih odgovorov sem prisel do ugotovitve, da imas neko svojo lastno definicijo free-energije.

Kar je malce ironicno glede na to, da si nas na zacetku spraseval, ce vemo kaj je free energija. Vemo kaj svet pravi, da je, ne mormo pa vedeti kaj ti mislis, da je :).

STU-III ::

Magic1 je izjavil:

A lahko temo prestavimo v ložo? To ni znanost!

Ahh, a ni nekdo gor omenjal da je v Z&T. My bad.


Ne, tisto je bilo magnetizem in izvor ali nekaj takega od uporabnika Kamran.

Smurf je izjavil:

@ STU-III
Na podlagi tvojih odgovorov sem prisel do ugotovitve, da imas neko svojo lastno definicijo free-energije.

Kar je malce ironicno glede na to, da si nas na zacetku spraseval, ce vemo kaj je free energija. Vemo kaj svet pravi, da je, ne mormo pa vedeti kaj ti mislis, da je :).



Jah glede na to, da ta tematika ni nevemkaj razvita, bi se skorajda lahko reklo, da ima vsak svoje mnenje. ;)
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

jest10 ::

STU-III je izjavil:


Če te že tako motijo stroški izgradnje, ti lahko povem, da se slej ko prej povrnejo, kar pomeni, da JE free energy...

Torej v kolikem času se mi povrnejo stroški glomaznega tesla trafota, s katerim napajam bajto? Zemljišče, cena materjala, izgradnja, vzdrževanje,...

Smurf ::

STU-III je izjavil:


Jah glede na to, da ta tematika ni nevemkaj razvita, bi se skorajda lahko reklo, da ima vsak svoje mnenje. ;)

Ti imas svoje mnenje, jaz sem pa podal link na uradno definicijo. Difference.

hojnikb ::

Pa kaj odkrivate toplo vodo...
Evo vam free energy :)):)):))

#brezpodpisa

STU-III ::

jest10 je izjavil:

STU-III je izjavil:


Če te že tako motijo stroški izgradnje, ti lahko povem, da se slej ko prej povrnejo, kar pomeni, da JE free energy...

Torej v kolikem času se mi povrnejo stroški glomaznega tesla trafota, s katerim napajam bajto? Zemljišče, cena materjala, izgradnja, vzdrževanje,...


V letu podgane. In, če se temu tvojemu post-u lahko reče post, sem jaz papež. Žališ mene, žališ Teslo in delaš norca iz samega sebe, tak post si ne zasluži nič drugega, kot izbris.

Smurf je izjavil:

STU-III je izjavil:


Jah glede na to, da ta tematika ni nevemkaj razvita, bi se skorajda lahko reklo, da ima vsak svoje mnenje. ;)

Ti imas svoje mnenje, jaz sem pa podal link na uradno definicijo. Difference.


Uradno? Pa ti veš, da jaz lahko urejam prispevke v Wikipediji?
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

jype ::

STU-III> Uradno?

Tako, da se razumni ljudje o njej strinjamo. Če se sem in tja kakšen čudak ne, to niti ni tako nenavadno.

innerspace ::

STU-III je izjavil:

Pa ti veš, da jaz lahko urejam prispevke v Wikipediji?


Na Yutubu pa je vse res?:|
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

STU-III ::

hojnikb je izjavil:

Pa kaj odkrivate toplo vodo...
Evo vam free energy :)):)):))



In še en trol, ki si prav tako zasluži izbris.

Če bi jaz kaj neumnega napisal, bi bilo izbrisano v trenutku, ko pa se taki post-i, kot je tale od hojnika in od jest10 pojavljajo pa rabite cel dan za izbris ali pa sploh ne izbrišete. Torej, kje je problem? Imate druge raje, kot mene ali kaj? Je to neko spuščanje na osebno raven?
Line secured.

hojnikb ::

STU-III je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Pa kaj odkrivate toplo vodo...
Evo vam free energy :)):)):))



In še en trol, ki si prav tako zasluži izbris.

Če bi jaz kaj neumnega napisal, bi bilo izbrisano v trenutku, ko pa se taki post-i, kot je tale od hojnika in od jest10 pojavljajo pa rabite cel dan za izbris ali pa sploh ne izbrišete. Torej, kje je problem? Imate druge raje, kot mene ali kaj? Je to neko spuščanje na osebno raven?

tale post je samo recap nesmislov, ki so v tej temi ;)
#brezpodpisa

jest10 ::

STU-III je izjavil:

jest10 je izjavil:

STU-III je izjavil:


Če te že tako motijo stroški izgradnje, ti lahko povem, da se slej ko prej povrnejo, kar pomeni, da JE free energy...

Torej v kolikem času se mi povrnejo stroški glomaznega tesla trafota, s katerim napajam bajto? Zemljišče, cena materjala, izgradnja, vzdrževanje,...


V letu podgane. In, če se temu tvojemu post-u lahko reče post, sem jaz papež. Žališ mene, žališ Teslo in delaš norca iz samega sebe, tak post si ne zasluži nič drugega, kot izbris.



Čisto lepo sem te vprašal. Nimaš odgovora?
Žališ pa samo ti.

STU-III ::

@jest10

Ne, grdo si vprašal in hkrati žaljivo in jaz ne žalim.

PS: Imam odgovor, ki pa sem ti ga že podal.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

jest10 ::

Ne odgovora še nisi podal.
Torej v kakšnem času se povrne investicija v tesla trafo, ki je dovolj močan za preskrbo povprečne hiše.
Ne pozabi, zadeva je glomaznih dimenzij, večja kot hiša. Zemljišče, gradbeno dovoljenje, zgradnja, zaščita(v bistvu kar objekt v katerem je naprava), materjal, vzdrževanje,...
Kdaj se vsi stroški povrnejo?

Smurf ::

STU-III je izjavil:


Uradno? Pa ti veš, da jaz lahko urejam prispevke v Wikipediji?

Lahko, ampak ti jih bodo brez citiranja preklicali spremembe. Raziskave kazejo, da je Wikipedia bolj tocna od priznanih enciklopedij.

Si pa seveda dobrodosel, da podas bolj kredibilen vir, ga bom z veseljem sprejel.

STU-III ::

jest10 je izjavil:

Ne odgovora še nisi podal.
Torej v kakšnem času se povrne investicija v tesla trafo, ki je dovolj močan za preskrbo povprečne hiše.
Ne pozabi, zadeva je glomaznih dimenzij, večja kot hiša. Zemljišče, gradbeno dovoljenje, zgradnja, zaščita(v bistvu kar objekt v katerem je naprava), materjal, vzdrževanje,...
Kdaj se vsi stroški povrnejo?



Seveda sem podal odgovor:
V letu podgane.
Line secured.

jest10 ::

STU-III je izjavil:

jest10 je izjavil:

Ne odgovora še nisi podal.
Torej v kakšnem času se povrne investicija v tesla trafo, ki je dovolj močan za preskrbo povprečne hiše.
Ne pozabi, zadeva je glomaznih dimenzij, večja kot hiša. Zemljišče, gradbeno dovoljenje, zgradnja, zaščita(v bistvu kar objekt v katerem je naprava), materjal, vzdrževanje,...
Kdaj se vsi stroški povrnejo?



Seveda sem podal odgovor:
V letu podgane.

To ni odgovor.
Če pa je, mi pa prosim povej, kako si prišel do tega.

STU-III ::

To je odgovor. Do tega sem pa prišel tako, da sem odgovoril uporabniku jest10.
Line secured.

jest10 ::

Saj drugače lahko lepo na kratko napišeš, da nimaš pojma:))

Newsflash. Če bi se zadeva splačala(se pravi, da bi se vložek povrnil, ter da bi iz tega dejansko lahko dobil uporabno količino energije), bi zajeten kupček napravic že davno deloval po svetu.

STU-III ::

Saj sem že na prejšnji strani napisal, da nimaš pojma... Ali se motim?...
Line secured.

Unknown_001 ::

Free energy?

Na črno kabel speleš pa elektriko kradeš, kje problem, to umetnost po sloveniji marsikdo pridno koristi :D>:D

STU-III ::

@raptor f16

Pa marsikoga tudi ubije ;)
Line secured.

Unknown_001 ::

Kdor ne riskira ne profitira :))

echo ::

STU-III misli, da danes plačuje za energijo, čeprav plačuje za ljudi, ki so potrebni za celoten proces. Za ljudi, ki proces vodijo, ki so ga postavili, ki so založili svoj denar, ki so naredili osnovne gradnike, ki so naredili mehanizacijo za izdelavo osnovnih gradnikov itd.
To je osnovna poanta ekonomije in od tod izvira tudi njegova osnovna napaka v razmišljanju.

Raje išči "cheap energy", bo več koristi ;)

STU-III ::

echo je izjavil:

STU-III misli, da danes plačuje za energijo, čeprav plačuje za ljudi, ki so potrebni za celoten proces. Za ljudi, ki proces vodijo, ki so ga postavili, ki so založili svoj denar, ki so naredili osnovne gradnike, ki so naredili mehanizacijo za izdelavo osnovnih gradnikov itd.
To je osnovna poanta ekonomije in od tod izvira tudi njegova osnovna napaka v razmišljanju.

Raje išči "cheap energy", bo več koristi ;)



Jaz čisto nič ne mislim tega, ker jaz nič ne plačujem.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj to ne deluje (perpetuum mobile again) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5812401 (4216) cvalsr
»

Alternativne vrste energije

Oddelek: Loža
289173 (8110) BlackMaX

elektron.si

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
133677 (3335) VolkD

Brezplačna energija

Oddelek: Loža
394358 (4121) Ziga Dolhar
»

ORBO - free energy technology

Oddelek: Loža
372798 (1688) Matev

Več podobnih tem